Nasze hobby i pasje - poza fajkš

Jak na razie pierwsze forum wolnej wymiany myśli przy pykaniu fajki. Wszystko o wszystkim

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
blij
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Re: Nasze hobby i pasje - poza fajkš

Post autor: blij » 30 grudnia 2010, 19:38 - czw

A oto moje hobby poza fajkami, na które nie mam niestety ostatnio czasu:

Obrazek

Poza tym - z racji wykształcenia - interesuje mnie jeszcze historia, ale jak na razie - fajki na pierwszym miejscu! :pipeman:
Ostatnio zmieniony 30 grudnia 2010, 22:55 - czw przez blij, łącznie zmieniany 1 raz.
"...dymu dla nikogo, zapachu dla wszystkich, smaku dla mnie."
Awatar użytkownika
vlasij
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: vlasij » 30 grudnia 2010, 21:12 - czw

blij pisze:Poza tym - z racji wykształcenia - interesuje mnie jeszcze historia, ale jak na razie - fajki na pierwszym miejscu! :pipeman:
Obrazek się nie wyświetla. Tak poza tym, też interesuje mnie historia - również z racji wykształcenia. Coś szerzej możesz napisać o swoich zainteresowaniach historycznych. Ja mam dość rozległe. Interesuje mnie historia XIX w., w szczególności historia rewolucyjnej Francji. Poza tym historia myśli politycznej, średniowiecznego Kościoła (i ogólnie średniowiecze w zależności od nastroju) oraz Polski międzywojennej.

Pozdrawiam.
Pozdrawiam serdecznie!
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: Wojtek » 30 grudnia 2010, 21:33 - czw

Moją pasją jest reacting historyczny, jak na razie tylko okresu okołogrunwaldzkiego, ale w planach są jeszcze 3 inne epoki ;) To jest połączenie wiedzy teoretycznej i, hmmm... modelarstwa? :P Znaczy się uszyć ciuszki, zrobić tarczę ;) To co przede wszystkim mam z tego to grono najlepszych przyjaciół, a poza tym robię "na żywo" to czym się interesuję.
Palenie fajki zapewnia spokojny i obiektywny osąd spraw ludzkich - Albert Einstein
Awatar użytkownika
vlasij
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: vlasij » 30 grudnia 2010, 21:40 - czw

Wojtek pisze:Moją pasją jest reacting historyczny, jak na razie tylko okresu okołogrunwaldzkiego, ale w planach są jeszcze 3 inne epoki ;) To jest połączenie wiedzy teoretycznej i, hmmm... modelarstwa? :P Znaczy się uszyć ciuszki, zrobić tarczę ;) To co przede wszystkim mam z tego to grono najlepszych przyjaciół, a poza tym robię "na żywo" to czym się interesuję.
Poza tym to słyszałem, że dużo pijecie :D
Pozdrawiam serdecznie!
Pykacz

Post autor: New_Man » 30 grudnia 2010, 22:39 - czw

Kurcze po za fajką to dużo rzeczy mnie interesuje :P
Ale tak z głównych spraw no to jestem maniakiem samochodowym ale w kwestii budować, ulepszać, testować.
Wspinaczka skałkowa jak i na sztucznych ściankach, a do tego pogrywam troszeczkę na wiolonczeli i gitarze. No kurcze trochę tego jest ale większość trochę zaniedbana z braku czasu...
Awatar użytkownika
stibons
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Post autor: stibons » 31 grudnia 2010, 00:45 - pt

blij pisze:A oto moje hobby poza fajkami, na które nie mam niestety ostatnio czasu:
Heh, to również moje hobby :) , które niestety ostatnimi czasy mocno zaniedbałem, brak czasu pieniędzy... ehh :?

Obrazek

Poza tym uwielbiam fotografować. Niestety podobnie jak z nurkowaniem - czasu brak na wypady w plener czy na miasto z aparatem, tak żeby poświęcić się tylko temu... kurcze co jest z tym czasem?...

Poza tym książki, na to czas zawsze się znajdzie :) - lubię historyczne, cały cykl Świata Dysku (genialna seria przez duże Gie), popularno naukowe, kryminały, fantasy... no można by wymieniać, ogólnie nie ma takiej sytuacji żebym czegoś nie czytał, zawsze jest jakaś książka na warsztacie :).

Nie posiadam jednak żadnej konkretnej pasji, której poświęcał bym się bez reszty. Zazdroszczę ludziom, którzy takie pasje mają. Jestem raczej z tych co mają "słomiany zapał" :)
---------------------
Jeśli nazbyt boisz się błądzić, nigdzie nie zajdziesz.
Awatar użytkownika
JSG
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: JSG » 31 grudnia 2010, 11:03 - pt

New_Man pisze: Wspinaczka skałkowa jak i na sztucznych ściankach,
A z jakiego jesteś miasta? Mój ściankowy partner dorobił się dziecka i go wessało życie rodzinne. Problem jest taki że mimo szczerych chęci nie zrobiłem do tej pory "papierów" mimo że wspinam się od dziecka (ojciec był taternikiem) i nie mogę zabierać nikogo na ściankę, co wyklucza "uformowanie" sobie partnera. Dlatego szukam kogoś kto ma odpowiednie kursy itp... no i jest z Warszawy.

Wracając na chwilę do pasji, był taki czas że interesowałem się historią, ale nie tą powszechną, batalistyczną itp, a historą antropologiczną średniowiecza, zresztą antropologia kulturowa do dziś pozostaje moim hobby, bo studia jakie w tym zakresie rozpocząłem miały trochę inny cel, podobnie zresztą z historią sztuki- studiowałem by poszukiwać narzędzi i środków wyrazu fotograficznych, ale zainteresowanie tymi dziedzinami pozostało.

Gdybyśmy mieli dyskutować fajki nie traktuje jako hobby, jest to dla mnie narzędzie zaspokajania potrzeb fizycznych i jako takie chce je poznać, to że potrafię wykuć siekierę czy sztylet/nóż(kiedyś mój brat wciągną się w to całe grunwaldzkie zamieszanie, szybko mu się znudziło, ale pozostała bardzo przyjemna kuźnia w pracowni mojego ojca, na warmińskiej wsi) nie oznacza wcale że jestem pasjonatem noży czy siekier, po prostu lubię znać narzędzia jakimi pracuję, stąd też jako takie moje zapoznanie się z budową, materiałoznastwem, historią fajki- jeszcze na poziomie przedszkola, ale się to zmienia, mimo że nie jest moją pasją.
moim cholernie subiektywnym zdaniem
----------------------------------
Amatorska Pracownia Wytwarzania i Reperacji Fajek
Awatar użytkownika
vlasij
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: vlasij » 31 grudnia 2010, 11:58 - pt

Gdybyśmy mieli dyskutować fajki nie traktuje jako hobby, jest to dla mnie narzędzie zaspokajania potrzeb fizycznych i jako takie chce je poznać, to że potrafię wykuć siekierę czy sztylet/nóż(kiedyś mój brat wciągną się w to całe grunwaldzkie zamieszanie, szybko mu się znudziło, ale pozostała bardzo przyjemna kuźnia w pracowni mojego ojca, na warmińskiej wsi) nie oznacza wcale że jestem pasjonatem noży czy siekier, po prostu lubię znać narzędzia jakimi pracuję, stąd też jako takie moje zapoznanie się z budową, materiałoznastwem, historią fajki- jeszcze na poziomie przedszkola, ale się to zmienia, mimo że nie jest moją pasją.
W sumie mam podobne podejście. Palenie fajki jest dla mnie używką. Ale już moje zainteresowanie okołotytoniowe, kupowanie fajek na allegro, ich higienizacja i zbieractwo, zapoznawanie się z historią uważam za hobby. Co w takim razie będzie wyznacznikiem hobby? Zapewne przyjemność czerpana z wyżej wymienionych czynności. Ja akurat czerpię z tego przyjemność, a nie mam potrzeby (w innych przypadkach) znać historii narzędzi jakimi się posługuję (choć czasami jest to niezbędne, wówczas robię wyjątek).

Pozdrawiam.
Pozdrawiam serdecznie!
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: Wojtek » 31 grudnia 2010, 13:09 - pt

z samego palenia też czerpie się przyjemność, ale raczej żaden papierosiarz nie powie że papierosy to jego hobby ;) potrzebna jest inna definicja, np. hobby to zgłębianie dla przyjemności pewnej dziedziny
Palenie fajki zapewnia spokojny i obiektywny osąd spraw ludzkich - Albert Einstein
Awatar użytkownika
vlasij
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: vlasij » 31 grudnia 2010, 13:50 - pt

Słownik Języka polskiego PWN pisze:Hobby - szczególne zamiłowanie do czegoś.
Moim zdaniem trafna definicja, bo nacisk kładzie na subiektywizm. To ja określam czy jest to szczególne zamiłowanie do czegoś czy nie. I tak ja temat okołofajkowy traktuję jak hobby, a JSG nie, ponieważ integralną cechą jego charakteru jest potrzeba zaznajomienia się z narzędziami, których używa.

Pozdrawiam.
Pozdrawiam serdecznie!
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: JSG » 31 grudnia 2010, 17:21 - pt

Hobby (pasja, pot. konik) – czynność wykonywana dla relaksu w czasie wolnym od obowiązków. Może łączyć się ze zdobywaniem wiedzy w danej dziedzinie, doskonaleniem swoich umiejętności w pewnym określonym zakresie, albo też nawet z zarobkiem — głównym celem pozostaje jednak przyjemność płynąca z uprawiania hobby.
Hobbyści-amatorzy liczni są w niektórych dziedzinach nauki, np. entomologia, botanika, zoologia, przyczyniając się do ich rozwoju. Wiele dyscyplin naukowych zawdzięcza swoje początki hobbystom, np. polska trichopterologia rozwijana była przez Józefa Dziędzielewicza.
moim cholernie subiektywnym zdaniem
----------------------------------
Amatorska Pracownia Wytwarzania i Reperacji Fajek
Awatar użytkownika
M-kwadrat
Fajczarz
Fajczarz
Kontakt:

Post autor: M-kwadrat » 31 grudnia 2010, 22:20 - pt

vlasij pisze:Poza tym to słyszałem, że dużo pijecie :D
Oj tam, oj tam... ;) Zaraz tam dużo - kwestia skali.
Ja się bawiłem w trzynastkę (znaczy XIII wiek a nie znajome pewnego znanego reżysera panie władzo ;) zresztą z innym osobnikiem również obecnym na forum) i było to doskonałe doświadczenie - ten rok niestety pod tym względem stracony przez nawał pracy ale bardzo pozytywnie wspominam każdy turniej i wyjazd - całkowite odcięcie od współczesności bardzo mi się podobało.
Let your soul shine. / It's better than sunshine, / It's better than moonshine, / Damn sure better than rain.
Thesary
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: Thesary » 03 stycznia 2011, 23:29 - pn

Jak dużo pijecie to i pewnie palicie też dużo? :D Ot i dotarliśmy do źródła upadku knajp w wielu krajach po wprowadzeniu zakazu palenia drakońskiego. :offtopic:
Ja jestem pasjonatem wargamingu czyli przestawiania figurek na stole. Gram w systemy historyczne jak i s-f i fantasy w różnych skalach od maleńkich po całkiem duże. Do hobby staram się podchodzić bez zadęcia-uprawiam je jak mi starcza na nie czasu chęci i sił-czyli tak średnio zaawansowanie.Ostatnio z braku czasu upatruję swojej świetlanej przyszłości w systemach wymagających mało modeli, lub grywanych w bardzo małych skalach np 1/300. :pipeman: . Cenię ludzi z jakąś zajawką, szajbą, zakrętem czy pasją, nie mam poczucia traconego czasu gdy z takowymi obcuję.
„Przez to ziele możemy podziwiać wspaniałe dzieła Boga, który sprawia, że rzeczy są dziwne, wspaniałe, niezrozumiałe i cudowne dla ludzkiego osądu”
franc
Początkujący
Początkujący
Kontakt:

Post autor: franc » 16 marca 2011, 17:59 - śr

Ja jestem zapalonym motocyklistą już jakieś 25 lat !
Teraz śmigam na GSXF750, CB 1300.
Bo Życie Jest Po To By Śmigać Na Moto !
Hoduję również węże zbożowe różnych odmian barwnych.
Jestem również fanem Manchesteru United.
FRANC
Motor Bogiem Prędkość Nałogiem ! ! !
LwG
http://www.kac-fg.pl
zbyszek73
Początkujący
Początkujący

Post autor: zbyszek73 » 31 marca 2011, 18:38 - czw

moje pasje: to teraz zaczął się sezon lazę z wykrywaczem
warze piwko , w wolnym czasie wykuje jakiś nożyk
Obrazek