Książka dla fajczarzy:)_

Jak na razie pierwsze forum wolnej wymiany myśli przy pykaniu fajki. Wszystko o wszystkim

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Carnesir
Pykacz
Pykacz
Kontakt:

Post autor: Carnesir » 16 kwietnia 2007, 16:57 - pn

Mi do fajki najbardziej pasuje Stephan King. NIe pogardzę również jakąś powieścią hitoryczną autorstwa np. KArola Bunscha. A po za tym zasilam grono wielbicieli poskiej fantastyki- jak już pisałem(kiedys na forum) Sapkowski, Ćwiek , Piekara.
"Fajka jest fontanną kontemplacji, źródłem przyjemności, towarzyszem mędrca; a człowiek, który ją pali myśli jak filozof i postępuje jak Samarytanin" --- Edward George Bulwer-Lytton.

GG-20 84 929
Awatar użytkownika
maciej_faja
Moderator
Moderator

Re: Książka dla fajczarzy:)_

Post autor: maciej_faja » 10 września 2008, 12:03 - śr

Wielbicielom kryminałów polecam serię Marka Krajewskiego: "Śmierć w Breslau", "Koniec świata w Breslau", "Widma w mieście Breslau" i "Festung Breslau". A co najważniejsze, w książkach zdarza się przeczytać o fajce :D
Masz starą lub uszkodzoną fajkę - kup poradnik "NOWA-STARA FAJKA".

Pozdrowienia z południowej Wielkopolski
jony
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: jony » 10 września 2008, 12:17 - śr

maciej_faja pisze:Wielbicielom kryminałów polecam serię Marka Krajewskiego: "Śmierć w Breslau", "Koniec świata w Breslau", "Widma w mieście Breslau" i "Festung Breslau". A co najważniejsze, w książkach zdarza się przeczytać o fajce :D
Bardzo dobra seria kryminalnych powieści - również polecam
pozdrawiam - jony
JSG
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: JSG » 10 września 2008, 20:05 - śr

Mi przy fajce czyta się dobrze wszytko, ostatnio np z nostalgią czytałem
"Vademecum fotografa" Somera ( recepty na różne techniki szlachetne)

A w tej chwili w wolnych chwilach ponownie "Argonauci Zachodniego Pacyfiku"
Bronisława Malinowskiego ( zostałem zarzucony swoją biblioteką antropologiczną ostatnio i na co nie spojże to bym chciał jeszcze raz przeczytać ;) )
:pipeman:
moim cholernie subiektywnym zdaniem
----------------------------------
Amatorska Pracownia Wytwarzania i Reperacji Fajek
Pan Abażur
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Pan Abażur » 10 września 2008, 21:00 - śr

To w zasadzie każdy sięgnie po coś innego...
Obecnie odświeżam sobie równolegle Zamek Kafki, Psychopatie Kępińskiego i Wiktymologię Hołysta, co przeplatam spozieraniem w albumy z pracami Hartwiga, a gdzieś tam w kolejce w utęsknieniu oczekuje Gra w klasy Cortazara i Życie - instrukcja obsługi Pereca... Ale to tak z "powtórek", a przed mną jeszcze tyle pięknej literatury...

PZDR
Awatar użytkownika
maciej_faja
Moderator
Moderator

Post autor: maciej_faja » 10 września 2008, 23:15 - śr

Panie Abażurze, a jakichże to przyczyn czytasz Brunona H.- zawodowo czy z ciekawości li tylko?
Masz starą lub uszkodzoną fajkę - kup poradnik "NOWA-STARA FAJKA".

Pozdrowienia z południowej Wielkopolski
Pan Abażur
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Pan Abażur » 11 września 2008, 06:42 - czw

Oj! Przeczytawszy imię powyższego w pełnym brzmieniu uświadomiłem sobie, iż pominąć nie mogę Bruno Schulza!
A Hołyst to z pobódek na wpoły zawodowych na wpoły zaś ku zaspokojeniu własnych zainteresowań - a tytuł rozdziału "Samobójstwo - ekstremalna forma autowiktymizacji" fonetycznie wybrzmiewa wprost pięknie (nie zapominajmy, iż Franz K. w dziennikach pisze, iż niejednokrotnie tylko myśl o samobójstwie uratowała mu życie)

PZDR
Thomas
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: Thomas » 13 września 2008, 20:48 - sob

Pamiętam, że doskonale mi się paliło fajeczkę zeszłej zimy przy Dostojewskim i jego "Zapiskach z domu umarłych",
Fajkowy klimat "trzyma się" także przy lekturze opowiadań o chyba najsłynniejszym fajczarzu - Sherlocku Holmesie,
obecnie czytam "Knajpy Lwowa" Jurija Wynnyczuka - niesamowicie napisany "nekrolog" po dawnym Lwowie a także wielu innych miastach, kawa/piwo/herbat + fajka do tej książki to zestaw obowiązkowy!
JSG
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: JSG » 13 września 2008, 20:56 - sob

Może nie jest to książka ale dostałem informację że jest już w sprzedaży najnowszy op cit Mi się będzie go czytało dobrze ze stanwellem 11 bo jest on na jednym ze zdjęć w tej gazecie.
Awatar użytkownika
patrykk
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: patrykk » 08 lutego 2009, 21:32 - ndz

Niestety ostatnimi czasy pomimo tego iż najwięcej czasu spędzam jednak w domu, nie mam okazji czytać dla przyjemności, choć metaria którą się zajmuję jest dla mnie bardzo ciekawa.Pamiętam jednak że w okresie świątecznym miałem okazję palić sobie i czytać przy opasłym tomiszczu. Czytałem wtedy Stephena Kinga "Bastion". Książka wciągnęła mnie tak bardzo że naraziłem się na gromy ze strony damskiej części rodziny bo podobno nie przykładałem się zupełnie do przygotowań świątecznych :) Przecież choinkę przywiozłem, więc o co chodzi :)
Proszę pana, ja się nigdy nie spóźniam! Nawet jeżeli przychodzę trochę później, to mam widać ku temu poważne powody.
Śmiechowe
gg:9087227
JSG
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: JSG » 09 lutego 2009, 11:15 - pn

Ja teraz jestem na etapie uzupełniania wiedzy na różne tematy związane z technikami dawnymi, pozłotnictwem, sztukatorstwem, ramiarstwem, stolarką, witrażownictwem. Mnogość jest na ten temat tytułów często czytam tylko wybrane rozdziały, lub kilka porzółkłych stron przedwojennych odpisów maszynowych.
Dla fajczarza który często remontuje fajki, w owych tomiszczach, znajduje się mnogość informacji np na temat szlifowania drewna, jest sporo na temat wzornictwa ogólnie. Fajka za to pozwala nie usnąć ;)

Z książek takich do poduszki polecam biografię Hana van Meegeren "To ja byłem Vermeerem"
Franka Wynne o ile pamięć mnie nie myli, palacze fajki pojawiają się kilka razy.
Katsumoto
Pykacz
Pykacz
Kontakt:

Post autor: Katsumoto » 01 marca 2009, 17:20 - ndz

JSG z racji mojej pracy dość często mam kontakt z różnymi ciekawymi osobami. Piszesz, że interesujesz się witrażami - był niedawno Pan który wykonuje witraże dla kościoła. Nie powiem - ciekawa sztuka.
JSG
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: JSG » 01 marca 2009, 21:57 - ndz

Katsumoto pisze:JSG z racji mojej pracy dość często mam kontakt z różnymi ciekawymi osobami. Piszesz, że interesujesz się witrażami - był niedawno Pan który wykonuje witraże dla kościoła. Nie powiem - ciekawa sztuka.
Interesuję... hmmm od jutra montuję 12 metrów kwadratowych 150letniego witraża po konserwacji pod Olsztynem ;)
Katsumoto
Pykacz
Pykacz
Kontakt:

Post autor: Katsumoto » 01 marca 2009, 22:07 - ndz

Czyli wykonujesz już ... po temacie.
Było, minęło.
Awatar użytkownika
Irek
Moderator
Moderator

Post autor: Irek » 30 maja 2009, 22:39 - sob

Dzisiaj bodajże a Antystacji był wywiad z Krzysztofem Teodorem Toeplitzem związany z wydaniem jego nowej książki "Tytoniowy szlak czyli szkic z historii obyczaju, gdy palono tytoń". Po wypowiedziach mistrza, redaktora prowadzącego i słuchaczy wnioskuję, że po pozycję tą warto sięgnąć. Ja przynajmniej przy najbliższej wizycie w księgarn z pewnością ją kupię :)
TO JA!!! TEN IDIOTA Z POCIĄGU!!!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kulturalne przy fajce gadanie”