Całkowity zakaz palenia w miejscach publicznych

Jak na razie pierwsze forum wolnej wymiany myśli przy pykaniu fajki. Wszystko o wszystkim

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
elvislike
Moderator
Moderator

Post autor: elvislike » 10 czerwca 2007, 19:30 - ndz

No cóż.... Obawiam się, że moje przewidywania, że ubiegłoroczny puchar Novotelu był ostatnim, mogą okazać się słuszne....
maciek nie kracz! gdzie twoj optymizm?
pozdrawiam:-)
we are not what we eat, we are what we don't shit... (hugh romney)
Awatar użytkownika
mjp
Administrator
Administrator
Kontakt:

Post autor: mjp » 11 czerwca 2007, 08:16 - pn

elvislike pisze: maciek nie kracz! gdzie twoj optymizm?
pozdrawiam:-)
Został w III RP....
A poważniej, to przez wprowadzenie całkowitego zakazu palenia i organizowania imprez nazwijmy to tytoniowych, w tym roku odbyły się ostatnie mistrzostwa Danii w wolnym paleniu fajki....
Pozdrawiam
Maciek
-----------
Szukam spokojnego miejsca do palenia fajki
GG: 12204
Awatar użytkownika
dr Wicik
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Post autor: dr Wicik » 11 czerwca 2007, 09:32 - pn

To wszystko jest chore, wracamy do czasów zakazów, nakazów i innych carskich ukazów które to niby dla naszego dobra i zdrowia coraz wymyślają władze. Niby wolność, ogólna wesołość ale w imię dbania o zdrowie zakazuje się tego co człowiek lubi (no przecie spokojne palenie w knajpce nikogo nie okrada, bezpośrednio nie uwłacza jego godności). Ale pewnie zawsze znajdą sie tacy którym będzie wolno wszystko i wszędzie. :evil:
Fajka i dobry tytoń
tomaczo
Pykacz
Pykacz

Post autor: tomaczo » 11 czerwca 2007, 09:41 - pn

A ja napiszę tak... koledzy, przecież ktoś na nich głosował, nieprawdaż? Ciekawe, że nikt z moich znajomych nie chce przyznać się do oddania głosu na PIS... jest im wstyd? :wink:
Awatar użytkownika
mjp
Administrator
Administrator
Kontakt:

Post autor: mjp » 11 czerwca 2007, 12:19 - pn

PiS jak PiS. Zakaz palenia w miejscach publicznych jest dyrektywą UE. A przy wyborze europarlamentarzystów mieliśmy już nieco mniejszą możliwość wyboru...
Pozdrawiam
Maciek
-----------
Szukam spokojnego miejsca do palenia fajki
GG: 12204
Barney
Pykacz
Pykacz

Post autor: Barney » 11 czerwca 2007, 14:09 - pn

tomaczo pisze:A ja napiszę tak... koledzy, przecież ktoś na nich głosował, nieprawdaż? Ciekawe, że nikt z moich znajomych nie chce przyznać się do oddania głosu na PIS... jest im wstyd? :wink:
Ja ODDAŁEM głos na PiS. Wybrałem mniejsze zło, bo w ówczesnych realiach II tury wyborów PiS był o wiele lepszym kandydatem jak PO. Zgadzam się z kolegą mjp to są unijne dyrektywy i teraz wychodzą one nam bokiem, okazuje się iż nie jest jednak w UE tak kolorowo jak się wydawało. Niestety jesteśmy narodem którym łatwo się manipuluje - tak było od wieków począwszy od sprowadzenia na nasze ziemie Krzyżaków bez których nikt jakoś z Prusami nie mógł sobie poradzić, i z którymi, do czasów Władysława Jagiełły i Wielkiego Księcia Witolda, nikt nie mógł sobie poradzić. Tak było także z trzema zaborcami którym potęgę dopiero pokazał Napoleon. Tak było z NATO, po podpisaniu Paktu Północnoatlantyckiego zamiast wierności ojczyźnie i posłuszeństwu NATO nasi przywódcy są jakoś wierni amerykańskiemu choremu imperializmowi do tego stopnia iz stajemy się takimi samymi okupantami narodów. Tak jest także z UE, nasi przywódcy pozwolili aby Polska stała się własnością UE, i zapomnieli o tym iż owszem stanowimy kraj partnerski dla UE ale nie jesteśmy jej własnością.
Trzeba wreszcie pokazać iż jesteśmy w pełni suwerennym i niepodległym krajem który posiada własne prawo i nie da się manipulować. Jestem tylko ciekaw kto sie na to odważy bo jak na razie w naszych politykierach z ul. Wiejskiej nie mamy żadnego oparcia.
Awatar użytkownika
szkielu
Fajczarz
Fajczarz
Kontakt:

Post autor: szkielu » 11 czerwca 2007, 15:34 - pn

może poprostu w naturze mamy potrzebę posiadania wielkiego brata? najpierw czerwonego teraz gwiaździstego?
Polska to kraj specyficzny - zawsze szuka sojuszników daleko od swych granic...
:evil:
"– Stara fajka, jak stara zona: wierna i pewna, ale i młoda czasem sie przyda!"
http://www.fotoreporter.info.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek
Hobbit
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Hobbit » 11 czerwca 2007, 15:48 - pn

Ja tak własciwie to popieram sam zakaz palenia tytoniu w miejscach publicznych. Fajke palę głównie w domu lub na działce, a tam ten cały pieprzony zakaz mnie nie tyka. Na spacerze fajkę rzadko paliłem, bo jak dla mnie fajka wymaga uwagi, dodatkiem nie jest, więc w miarę luźno do tego zakazu podchodzę. Dobre jest to, że idąc z dziewczyną na piwko lub jakiś obiadek żaden cep nie będzie mi smrodził petami ze stolika obok. Ciuchy nie bedą po wizycie w knajpce śmierdziały i wogóle.
Ostatnio zmieniony 11 czerwca 2007, 15:59 - pn przez Hobbit, łącznie zmieniany 1 raz.
Prawdziwi twardziele nie jedzą miodu. Prawdziwi twardziele żują pszczoły. :)
Marcin_Pro
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Marcin_Pro » 11 czerwca 2007, 15:53 - pn

szkielu pisze: Polska to kraj specyficzny

:lol: serio ?

Jednak trzymajmy kciuki za to żeby chociaż jakieś mistrzostwa fajczarskie się odbywały. Oby duch w nas nie gasł :wink:
"Szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, kiedy się ją dzieli". Albert Schweizer
Obrazek

Pipe Club Wrocław + Fajczarze.pl - Serwis poświęcony fajce i paleniu fajki
Grzegorz XVI
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Grzegorz XVI » 11 czerwca 2007, 18:57 - pn

szkielu pisze:może poprostu w naturze mamy potrzebę posiadania wielkiego brata? najpierw czerwonego teraz gwiaździstego?
Polska to kraj specyficzny - zawsze szuka sojuszników daleko od swych granic...
:evil:
mój ojciec zawsze powtarza, że Polska to taki naród "którego trzeba chwycić za pysk, bo swoboda mu nie służy"..
Zgdzam się w pełni. A co do zakazu to nie do końca się zgadzam. Puby itp. knajpy mogą się wyludnić i upadnie kilkanaście małych interesików które utrzymywały się z młodzieży i "młodzieży" która pije i pali.
Bywa..
gg: 5238466
pozdrawiam
Dziku

Post autor: Dziku » 11 czerwca 2007, 20:39 - pn

Jako człek nie palący fajki "zawodniczo" jakoś nie czuję się specjalnie dotknięty planowanym zakazem. Zresztą - akurat jego wprowadzenie to rzecz wręcz niewinna wobec bezmiaru bezczelności i arogancji władzy jaka dotyka nas na każdym kroku...

Trochę tylko szkoda spotkań "łodziaków" - choć czuję, że w konspiracji będą one się również odbywały. Trzeba jedna będzie uważać - obecna władza bardzo sobie ceni szacowną instytucję szpicla czy innego kapownika...

Pociesza jedno - tzw IV RP wcześniej czy później padnie. Bo paść musi - tak jak każdy inny system zbudowany na nienawiści do drugiego człowieka. Padnie nawet bez pomocy innych. Po prostu nienawiść niszczy sama siebie...
Awatar użytkownika
szkielu
Fajczarz
Fajczarz
Kontakt:

Post autor: szkielu » 11 czerwca 2007, 22:03 - pn

ja np. lubię sobie zapalić fajkę do kawy i piwa :( nawyk taki i przyjemność :) i nie chciałbym tego zmieniać :twisted:
"– Stara fajka, jak stara zona: wierna i pewna, ale i młoda czasem sie przyda!"
http://www.fotoreporter.info.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek
Marcin_Pro
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Marcin_Pro » 11 czerwca 2007, 22:16 - pn

Dziku pisze:Trzeba jedna będzie uważać - obecna władza bardzo sobie ceni szacowną instytucję szpicla czy innego kapownika...
Z moich socjologicznych obserwacji zgadzam się z Tobą absolutnie Dziku. Czy czasy donosicielstwa czegoś Ci nie przypominają ?:wink:
Dziku pisze: Pociesza jedno - tzw IV RP wcześniej czy później padnie. Bo paść musi - tak jak każdy inny system zbudowany na nienawiści do drugiego człowieka. Padnie nawet bez pomocy innych. Po prostu nienawiść niszczy sama siebie...

A nienawiść czy inne tej podobne są słabym paliwem w perpetuum mobile myślę
"Szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, kiedy się ją dzieli". Albert Schweizer
Obrazek

Pipe Club Wrocław + Fajczarze.pl - Serwis poświęcony fajce i paleniu fajki
konradus
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: konradus » 11 czerwca 2007, 23:23 - pn

Dziku pisze:Trzeba jedna będzie uważać - obecna władza bardzo sobie ceni szacowną instytucję szpicla czy innego kapownika...
Sąd 24-godzinny. Dziś na wokandzie - pięciu pijanych kierowców, 13 letni kieszonkowiec, dwóch kiboli, jeden damski bokser oraz sześciu groźnych przestępców fajczarzy złapanych na gorącym uczynku w kawiarni.

;-)
pozdrawiam,
konradus
PiotreG
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Post autor: PiotreG » 11 czerwca 2007, 23:58 - pn

Rany, takich bzdur jak w poście Barneya to już dawno nie czytałem. Od kiedy mamy dwie tury wyborów parlamentarnych? Gdzie ta unijna dyrektywa zakazująca palenia w miejscach publicznych? Gdzie dyrektywa unijna stwierdzająca, że prywatny samochód osobowy to miejsce publiczne? A może poseł Cymański to wysłannik wstrętnych imperialistów z Brukseli, a nie facet, którego wybrałeś w wyborach? O wywodach historyczno-politycznych lepiej nie mówić...

Nie palę w miejscach publicznych i nie muszę tego robić. Ale jeśli komuś nie przeszkadza ciągłe ograniczanie wolności pod pretekstem kolejnych konieczności, to tego nie rozumiem.

Polecam stronę http://www.forestonline.org/
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kulturalne przy fajce gadanie”