TRAGEDIA W KATOWICACH

Jak na razie pierwsze forum wolnej wymiany myśli przy pykaniu fajki. Wszystko o wszystkim

Moderator: Moderatorzy

dosiek
Pykacz
Pykacz

TRAGEDIA W KATOWICACH

Post autor: dosiek » 29 stycznia 2006, 17:38 - ndz

[*] [*][*]
Jakub
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Jakub » 29 stycznia 2006, 18:48 - ndz

Pokój ich duszom. [*]
bkolodz
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: bkolodz » 29 stycznia 2006, 20:56 - ndz

Smutne że wydarzyła się tragedia, ale tej zimy zamarzlo wielu ludzi, z tego wiele dzieci, i jakos z tego tytułu nikt nie ogłaszał żałoby narodowej. Szkoda mi tych wszystkich istnień ludzkich, ale wszystkich a nie tylko tych co zginęli pod zwałami blachy. (')
GG : 6423598

Nobody knows what's inside my pipe!!!
qmaster
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: qmaster » 29 stycznia 2006, 21:37 - ndz

szkoda że w Polsce musi się coś stać żeby ludzie coś zauważyli, coś zaczęli robić...

[*]
Q.
Jak się uda to FAJA...
Draco
Pykacz
Pykacz

Post autor: Draco » 29 stycznia 2006, 23:14 - ndz

[']
Don_ChiChot
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: Don_ChiChot » 03 lutego 2006, 08:50 - pt

sam bym tego watku nie poruszyl ale skoro zrobil to "bkolodz"... Aaa i od razu mowie, ze nie chce wywolac zadnej wojny... ale nie umiejszajac rozmiarow tragedii katowickej...cierpienia ofiar... zapraszam na strone http://www.amnesty.org.pl/ (szczegolnie ciekawe jest archiwum). jak dwa dni wczesniej czytam w "Rzeczpospolitej", ze Afryce w tym roku grozi nie spotykany jeszcze glod... trwajace susze... widze zdjecia dzieci w wieku 8 lat wazace 14 kilo...tysiace ludzi umierajacych w potwornym cierpieniu (Ojciec Kolbe umieral w komorze glodowej i zrobili go swietym... a o tych ludziach tylko sie wspomina).. a z drugiej strony, Polski rzad wykorzystujacy medialnosc tej katastrofy no i cos co przepelnilo czare goryczy... ogladam w niedziele skoki... az nagle przerywaja transmisje i wyskakuje mi KACZOR... mlaska, kaszle!!! opowiada czego to rzad nie robi dla ofiar i ich rodzin... zmieniam program na 2ke.. i co widze.. tutaj TEN SAM KACZOR!!! ludzie to nie wystarczy juz transmisja na jednym programie... i niech ktos mi teraz powie, ze telewizja nie stala sie politycznym narzedziem (publiczna telewizja)
Bum tralalala wciagam gleboko ....
abishai
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Post autor: abishai » 03 lutego 2006, 10:09 - pt

Z całym szacunkiem ale Amnesty również jest organizacją nastawioną na zdobywanie popularności poprzez działalność która jest medialna.
Nie zmienia to faktu iż ów rząd to "wykorzystał" tak jak wykorzystałbym to każdy inny na jego miejscu więc nie ma się czemu dziwić.
A lo cubano botella'e ron tabaco habano
Radek
Pykacz
Pykacz
Kontakt:

Post autor: Radek » 03 lutego 2006, 15:50 - pt

(Racja -- ten post nie powinien być miejscem dyskusji o polityce i mediach)
Ostatnio zmieniony 03 lutego 2006, 18:34 - pt przez Radek, łącznie zmieniany 1 raz.
bkolodz
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: bkolodz » 03 lutego 2006, 17:45 - pt

ja bym nie wchodził w debaty o polityce i mediach, ale zastanowił się, czy czasem tragedia ludzka o wielkich rozmiarach nie jest minimalizowana na rzecz innych tragedii, poprostu tych które się lepiej pokazuje w mediach. Tyle Polek jest w roku gwałconych, tyle dzieci bitych i molestowanych, tylu ludzi mordowanych, a my płaczemy i ogłaszamy żałobę narodową dla 66 osób, które - prawda - zginęły tragicznie,ale wypadków spowodowanych zaniedbaniem jest mnóstwo.

Quo Vadis Polsko???
GG : 6423598

Nobody knows what's inside my pipe!!!
Don_ChiChot
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: Don_ChiChot » 03 lutego 2006, 19:54 - pt

Moze i forum zwiazane z tematyka fajki nie jest dobrym miejscem na poruszanie takich tematow... ale uwazam, ze kazdy powinien miec swoj rozum... oczy szeroko otwarte... a to, ze jednoczy nas wspolne hobby i pasja powinno byc bodzcem do spojrzenia na TAKIE przykre i drazliwe tematy. Nie mozemy mowic- "ja pale sobie spokojnie fajeczke i mnie nie obchodza jakies tam tragedie"
Sytuacja opisana przeze mnie zakrawa mi na "ogromny egoizm narodowy". To co nas bezposrednio dotyka- Oooo lament stala sie wielka tragedia... natomiast krzywdy dziejace sie gdzies daleko stad przemijaja bezglosnym echem.

A co do medialnosci Amnesty.. mysle, ze Amnesty nie chce rozglosu dla siebie.. chce naglosnic problemy, ktore bardzo czesto pozostaja bez echa (wolny Tybet, Bialorus, łamanie praw czlowieka w Chinach), a w dzisiejszych czasach dotarcie do duzej masy ludzi nie jest mozliwe bez 'mediow". [/b]
Bum tralalala wciagam gleboko ....
abishai
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Post autor: abishai » 04 lutego 2006, 00:04 - sob

Don_ChiChot pisze: A co do medialnosci Amnesty.. mysle, ze Amnesty nie chce rozglosu dla siebie.. chce naglosnic problemy, ktore bardzo czesto pozostaja bez echa (wolny Tybet, Bialorus, łamanie praw czlowieka w Chinach), a w dzisiejszych czasach dotarcie do duzej masy ludzi nie jest mozliwe bez 'mediow". [/b]
Nie chodziło mi o docieranie do ludzi poprzez media!
Chodzi mi raczej o formę owej działalności , akcentowanie problemów chwytliwych zwłaszcza iż amnesty" działa zwykle tam gdzie może a nie tam gdzie trzeba.
P.S.: Nie neguje oczywiście prawa do bytu takiej organizacji!!
A lo cubano botella'e ron tabaco habano
Hobbit
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Hobbit » 08 lutego 2006, 08:09 - śr

Wracając do tematu.

Wielka tragedia, wielka strata. Zginęli ludzie mający pasję, rodziny, to ..niesprawiedliwe. Przykro mi.
Prawdziwi twardziele nie jedzą miodu. Prawdziwi twardziele żują pszczoły. :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kulturalne przy fajce gadanie”