Kto pali FAJKĘ ?

Jak na razie pierwsze forum wolnej wymiany myśli przy pykaniu fajki. Wszystko o wszystkim

Moderator: Moderatorzy

MARCINzPŁOCKA
Pykacz
Pykacz

Kto pali FAJKĘ ?

Post autor: MARCINzPŁOCKA » 03 lipca 2006, 22:20 - pn

Tak sobie siedzę w ten poniedziałkowy nudny dzień i podczas czytania tematów Naszego Fajkowego Forum, naszło mnie pytanie czym się zajmuje na co dzien statystyczny fajczarz
jest juz temat o naszych zainteresowaniach poza FAJKĄ to moze ten temat pozwoli nakreslic "rysopis" fajczarza 21wieku
proponuje w tym temacie opisac czym zajmujemy sie na co dzien, ile mamy lat (podobno tylko kobiet nie pyta sie o wiek) i moze cos o swojej fajkowej kolekcji

zacznę od siebie;

Jak wielu młodych ludzi w tych ciezkich czasach jestem przedstawicielem handlowym, pracuje w dziale marketingu w hurtowni i sprzedaje stal, jestem szczesliwy z tego co robie i nie meczy mnie to zajecie a jednoczesnie nie wybrazam sobie samego siebie w tej roli za powiedzmy 20lat
Z wykształcenia jestem inż. informatyki stosowanej, studia magisterskie niby mam ukończone ale sie nie obroniłem :roll: po rozpoczeciu pracy jakoś odpuściłem sobie temat obrony magisterki, w sumie strata czasu jak i pieniedzy(jestem tego swiadomy)
Pare dni temu skonczylem 26 lat
Palenie fajki traktuje jako relaks, zabawe i coś innego,
szczerze powiem, ze wstydzilbym sie wyjsc z fajka na ulice,

W mojej kolekcji nie znajduje się narazie nic szczegolnego
poza dwoma fajkami ktore mam jako pamiatke po dziadku

zachecam pozostale osoby do opisu
jesli temat sie nie "przyjmie" skasuje go
Awatar użytkownika
Cinek
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Re: Kto pali FAJKĘ ?

Post autor: Cinek » 04 lipca 2006, 11:03 - wt

MARCINzPŁOCKA pisze:...szczerze powiem, ze wstydzilbym sie wyjsc z fajka na ulice...
Prawdziwa cnota, krytyk się nie boi! - jak był napisał biskup Ignacy w Monachomachii.
Cóż jest wstydliwego w pykaniu fajki? Że "ludziska głupie" się ironicznie gapią? To z zazdrości, że im polotu brakuje, by rzucić precz proletariackie cygareta i nabrać arystokratycznych manier spożywania tytoniu :wink:
Przypomne jeszcze, że dewizą Orderu Podwiązki (gdyby ktoś u nas szedł po ulicy z takim orderem, tez pewnie wzbudzałby sensację) jest: Honi soit qui mal y pense (Hańba temu, kto źle o tym myśli). Howgh!
Walą się rządy i królestwa, a... fajka trwa.
Scorpio
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Re: Kto pali FAJKĘ ?

Post autor: Scorpio » 04 lipca 2006, 11:29 - wt

MARCINzPŁOCKA pisze:(...)
proponuje w tym temacie opisac czym zajmujemy sie na co dzien, ile mamy lat (podobno tylko kobiet nie pyta sie o wiek) (...)
Temat ciekawy. Wielu znajomych uważa, że fajkę pykają jedynie stateczni starsi panowie na emeryturze... Jak wszyscy dobrze wiemy nie jest to prawdą.

Zatem wzorem autora wątku kilka słów o mnie.
Jestem tuż po trzydziestce. Zawodowo związany z weterynarią, choć nigdy nie pracowałem w wyuczonym fachu. Pracowałem w cyrku, prowadziłem agencję artystyczną, zajmowałem się konferansjerką i iluzją, a także - po godzinach - medycyną wschodu. Obecnie siedzę sobie na rencie i dorabiam stawianiem Tarota, akupresurą, masażami, czasem jakąś chałturką z iluzją, artykułami dla pism terrarystycznych. Na zlecenie WOŚ UM Lublin łapię też egzotyczne lub dzikie gadzinki straszące niekiedy mieszkańców Lublina. Obecnie przygotowuję się do obrony pracy dyplomowej z psychotroniki...
Jak widać zajęć wiele, a wszystkie z fają w zębach :pipeman:
Uwaga na wódke! Mam po niej kaca i paskudne kobiety w mieszkaniu..
Awatar użytkownika
kashiash
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: kashiash » 04 lipca 2006, 12:43 - wt

To i troche słów o mnie ...
Lat 35, po cybernetyce na WAT, karierę wojskową zakonczylem mozliwie najkrótszym mozliwym czasie (15 lat i tak ma negatywny wplyw na psychikę), obecnie dorabiam do skronmej emerytury jako "wolny strzelec" projektant- programista. Hobby akwarystyka i nurkowanie .. a ostatnio takze rower. Fajkę palę 3-4 x w tygodniu w dowolnym miejscu gdzie mnie najdzie na to ochota. Zdarza mi sie spacerowac po miescie z fajka w ustach. Czesto w ramach odpoczynku od roboty siadam nad wodą i pykam ... i dobrze mi tak ...
Kashiash
Gargi
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Gargi » 04 lipca 2006, 19:22 - wt

Oki doki .....

wiek 31 aktualnie Menadżer ds. marketingu, w przeszłości przedstawiciel handlowy, grafik w agencjach i drukarniach i takie tam. Magister wychowania artystycznego z dyplomem z grafiki komputerowej + dyplom z marketingu i psychologi kierowania po Organizacji i Zarządzaniu .... Hobby - kolekcjonerstwo :D (zbieram opakowania po czekoladach - aktualnie około 1600 szt. tak myślę :lol: ). Fajkę palę hmm .. 9 lat (nie jestem kolekcjonerem) w domu, na ulicy, w klubie, mam gdzieś ludzi co się gapią, palę na spacerach z żoną i córką.

P.S.
kashiash jeździsz na rowerze ?
GG - 7330483
Awatar użytkownika
kashiash
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: kashiash » 04 lipca 2006, 21:27 - wt

tak, a co myslales, ze oglądam go w domu jak ladnie stoi, reguluje przerzutki i oliwie codziennie łańcuch ?
Kashiash
MARCINzPŁOCKA
Pykacz
Pykacz

Post autor: MARCINzPŁOCKA » 04 lipca 2006, 23:30 - wt

kashiash pisze:
tak, a co myslales, ze oglądam go w domu jak ladnie stoi, reguluje przerzutki i oliwie codziennie łańcuch ?
:roll:

kolega raczej myslał, że napędzasz nim dynamo zasilające zaroweczkę pomocną przy nabijaniu fajki :)
Awatar użytkownika
kashiash
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: kashiash » 04 lipca 2006, 23:39 - wt

fajke nabijam z zamknietymi oczami, tytonie rozpoznaje po zapachu po co mi zaroweczka do tytoniu? w najgorszym wypadku mam taka badziewną zapalniczkę z diodą swiecącą na niebiesko.
Kashiash
Gargi
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Gargi » 05 lipca 2006, 16:53 - śr

O kurcze ..... nie sądziełm, że wywoła to taką burzę. Nie o tym miał być ten temat.
GG - 7330483
Hobbit
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Hobbit » 05 lipca 2006, 18:00 - śr

Kto pali fajkę? - Ja, a ja to zwykły gość o imieniu Szymon. Mam 27 latek na karku, mgr edukacji techniczno informatycznej (nauczyciel), przez kilka lat projektowałem meble dla producenta, wcześniej byłem barmanem, teraz łapiąc szanse na przezycie pracuje na stacji Orlen. Fajeczkę palę w 99% w domowym zaciszu, mam ponad 3,5 rocznego cudownego syna Filipa, żonę hmmm... miałem. Moje hobby to motocykle, wędkarstwo, kucharzenie, troszkę komputery i grafika, że o fajce nie wspomnę :), poza tym jest wiele rzeczy które uwielbiam jak np. modelarstwo kartonowe i plastikowe, pirotechnika i inne, ale czasu i funduszy brak...
Prawdziwi twardziele nie jedzą miodu. Prawdziwi twardziele żują pszczoły. :)
konradus
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: konradus » 05 lipca 2006, 19:20 - śr

Hobbit pisze:żonę hmmm... miałem.
Glowa do gory! Znasz taka piosenke(?):
"Trzech ich bylo, trzech z fasonem,
dwoch wesolych, jeden smutny bo mial zone" ;-)
Hobbit pisze:...poza tym jest wiele rzeczy które uwielbiam jak np. modelarstwo kartonowe...[ciach] ale czasu i funduszy brak...
Mam modeli kartonowych na tony, powiedz jaki rodzaj i daj adres na priv to Ci chetnie cos wysle :-)

Sorry za OT.
pozdrawiam,
konradus
Hobbit
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Hobbit » 05 lipca 2006, 19:35 - śr

Dziekuje, ale żebym tylko dał radę posklejać kiedyś zapasy Małego Modelarza z piwnicy :). Pozdrowionka.
Prawdziwi twardziele nie jedzą miodu. Prawdziwi twardziele żują pszczoły. :)
ja, czyli kluska
Pykacz
Pykacz

Post autor: ja, czyli kluska » 06 lipca 2006, 15:42 - czw

licealista, 18 lat, zainteresowań brak :]

fajke zacząłem palić jako alternatywa dla papierosów. zresztą, czepiam się wszystkiego co związane z tytoniem. ze względu na brak czasu i kontrole rodziców pale rzadko (kilka razy w tygodniu).
"Let it be..."
Jakub
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Jakub » 06 lipca 2006, 21:40 - czw

Hy hy... Fajny temat rozwinęliście :)
Za dwa miesiące wybije mi 27 wiosen. Z zamiłowania i z zawodu jestem biurokratą ;) Moim żywiołem są sterty dokumentów, akt, spinacze do papieru, sprawozdania, statystyki i wykazy, a swoją "pasję" pielęgnuję pracując w Sądzie Rejonowym w moim miasteczku. Po godzinach... uwielbiam czytać, nie wyobrażam sobie życia bez książek, uwielbiam muzykę - od mazurków Chopina, poprzez jazz i coraz mocniejsze klimaty aż do gotyckiego metalu. Sam kiedyś grałem, ale to było jeszcze w ogólniaku. W wolnym czasie nie mogę obejść się bez wycieczek do lasu, a kiedy tylko trafi się okazja - pływam, piję piwo, szaleję z kosiarką w ogrodzie, próbuję bezskutecznie uczyć swojego kota sztuczek. A wszystkie te chwile uprzyjemnia mi fajeczka :)
Grzegorz XVI
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Grzegorz XVI » 07 lipca 2006, 17:10 - pt

licealista, lat 18 :)
zainteresowania: hmm.. piłka nożna, od niedawna filozofia oraz postać Leonarda Da Vinci i NATURALNIE tytoń ;)
z kolegą Kluską chodzimy do tej samej klasy ;)
osobiście palę 3, 4 razy w tygodniu, najczęściej w domu
najbardziej smakuje mi timm no name biały i malthouse - niestety palone tylko w gruszach ale przymierzam się do zakupu ładnego wrzoścowego bilarda :) j4szczur ma ładnego Petersona (mój ulubiony kształt-choć nie wiem czy bilard :wink: ) ale finanse nie pozwalają na zakup tego cuda :cry:
gg: 5238466
pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kulturalne przy fajce gadanie”