Jesień idzie, nie ma na to rady...

Jak na razie pierwsze forum wolnej wymiany myśli przy pykaniu fajki. Wszystko o wszystkim

Moderator: Moderatorzy

pan_bas
Fajczarz
Fajczarz
Kontakt:

Jesień idzie, nie ma na to rady...

Post autor: pan_bas » 04 września 2006, 10:07 - pn

Już tak od kilku dni jakoś czuję się jakbym znów pacholęciem był i zaraz miał iść do szkoły, takie jakieś motylki w brzuchu (to raczej ze świadomości nieuniknionego niż miłości za oświatą), specyficzny zapach zimnego powietrza o poranku i ta aura - nawet jak słoneczko przygrzeje i termometr daje 20 kilka stopni, to gdzieś już jakiś chłodek przenika...

Wniosek? Lato papa... :(

Ale też coś innego, nowego się pojawiło - taka myśl, że chyba się zestarzałem, bo jednak lubię jesień :) Lubę tą surową aurę, tą świadomość nieuniknionego... No i poza tym, jesień jest piękna. A od tego roku jeszcze piękniejsza, bo z fajeczką (pykam od kilku miesięcy dopiero). No i może znowu zasmakuje mi Amphora i na dobre przekonam się do La? Jesień zmienia człowieka...
Allegro: pbanas
ebay: pan_bas
gg:8611285, 1070183
Jakub
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Jakub » 04 września 2006, 16:47 - pn

Każda pora roku ma w sobie coś za czym tęsknię. Kiedy latem żar leje się z nieba, to myślami jestem już przy jesieni. Nie mogę doczekać się tych chwil kiedy będę mógł grabić i palić suche liście w ogrodzie, co jest moim ulubionym jesiennym zajęciem. Tęsknię za za tym zapachem żółto-czerwonego lasu nieopodal domu. Potem kiedy już nadejdą październikowe słoty zaczynam tęsknić za zimą, za tym pierwszym zapachem mrozu na dworze, za wronami wysiadującymi na nagich drzewach, za Gwiazdką. Kiedy zaś w lutym mam serdecznie dość zimy i czekam na nadejście wiosny, wspominam zapach odmarzającej ziemi, pierwszej zieleni, wiosenne burze i ciepły deszcz. No a kiedy ten wiosenny deszcz całkiem mi zbrzydnie, zaczynam krążyć myślami wokół lata - falujących złotych łanów zboża, kąpielach w jeziorach, złotym nadmorskim piasku i żarze lejącym się z nieba. Cóż, trudno mnie zadowolić, bo kiedy nadejdzie długo oczekiwana pora roku, ja już zaczynam tęsknić do następnej ;)
Grzegorz XVI
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Re: Jesień idzie, nie ma na to rady...

Post autor: Grzegorz XVI » 04 września 2006, 19:17 - pn

pan_bas pisze:Już tak od kilku dni jakoś czuję się jakbym znów pacholęciem był i zaraz miał iść do szkoły, takie jakieś motylki w brzuchu (to raczej ze świadomości nieuniknionego niż miłości za oświatą)
a wiesz... ja właśnie dziś rano się obudziłem, poczułem przyjemny chłodek i zerwałem się jak poparzony (zupełnie niepotrzebnie ale źle wyczytałem godzinę z zegarka :D ) bo na 9:00 miałem rozpoczęcie 3-go, ostatniego roku w liceum, roku maturalnego :wink: Im szybciej minął mi tegoroczne pory roku tym szybciej zasiądę po raz ostatni w szkolnej ławie aby spr. dotychczasową wiedzę ;) (zaznaczam że nie mam zamiaru korzytać z uprzejmości ministra Romana)

I również jak Ty... od niedawna z fajką...
gg: 5238466
pozdrawiam
pan_bas
Fajczarz
Fajczarz
Kontakt:

Re: Jesień idzie, nie ma na to rady...

Post autor: pan_bas » 05 września 2006, 09:16 - wt

Grzegorz XVI pisze:(...)Im szybciej minął mi tegoroczne pory roku tym szybciej zasiądę po raz ostatni w szkolnej ławie aby spr. dotychczasową wiedzę ;) (zaznaczam że nie mam zamiaru korzytać z uprzejmości ministra Romana)
Oj młodziutki jesteś, młodziutki... Jeszcze będziesz wspominał z rozrzewnieniem szkołę... I to nie tylko liceum. (odezwał się staruch ;))
I również jak Ty... od niedawna z fajką...
Fajka dobra rzecz. Teraz żałuję, że nie zaznajomiłem się z nią na studiach... Ale wtedy byłem wojującym dzikusem antynikotynowym ;) Musiało minąć trochę latek nim zrozumiałem, że każdy ma prawo do tego co lubi, a do niektóre spraw (i nałogów) po prostu trzeba dorosnąć :P
Grzegorz XVI
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Grzegorz XVI » 05 września 2006, 17:40 - wt

Młodziutki :wink:
Ale stażem fajkowym jesteśmy rówieśnikami :D
gg: 5238466
pozdrawiam
Hobbit
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Hobbit » 27 października 2006, 16:30 - pt

Hmmmm.... tez lubie jesień, jak mi smutno i źle, zapalam fajeczkę, popijam grzanym trójniaczkiem i wszystko staje sie piękne. Poza tym ta feria barw jesiennych liści, słońce i deszcz na przemian.... klimat pod La się robi cuudowny. No i świadomość, że czas leci nieubłaganie.... Kolejna jesień, doświadczenia.....
Prawdziwi twardziele nie jedzą miodu. Prawdziwi twardziele żują pszczoły. :)
Piorun
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: Piorun » 27 października 2006, 18:27 - pt

Jesień to moja ulubiona pora roku. Nie za ciepło, nie za zimno, przepiękne kolory, wschody i zachody, mgły... A potem cmentarze z lampkami...
Jesień zawsze wprawia mnie w specyficzny nastrój zadumy... to dobra pora na palenie ciężkich, latakiowych, mocnych tytoni i czytanie opowieści niesamowitych... albo na filozofowanie o nietrwałości wszystkiego...
Jako beznadziejnie nieuleczalny gotycysta po prostu uwielbiam jesień :twisted:
Awatar użytkownika
etherni
Pykacz
Pykacz

Post autor: etherni » 13 listopada 2006, 23:44 - pn

Hobbit pisze:.. klimat pod La się robi cuudowny.
Swięte słowa,na aromaty nawet nie zerknę.W upalne lato najbardziej mi podchodziły aromaty "whiskowe" i czysta Va a teraz La... jesien ma swoje prawa :)
obecnie pykam:Malthouse,Rattray's Old Gowrie,Torben Dansk No.6 English Light

GG: 2974862
pan_bas
Fajczarz
Fajczarz
Kontakt:

Post autor: pan_bas » 13 listopada 2006, 23:50 - pn

Hobbit pisze:.. klimat pod La się robi cuudowny.
Fakt to bezsprzeczny. Właśnie odgrzebuję słoiczek z La odstawiony na półkę początku mojej znajomości z fajką. Teraz jakoś taki smak mi na nią nadszedł. Może tym razem mi zasmakuje... Popalimy, zobaczymy :pipeman:
Kudłaty
Początkujący
Początkujący

Post autor: Kudłaty » 14 listopada 2006, 01:21 - wt

Fajeczka na dlugie jesienne wieczory to wspaniala rzecz :) Swoja droga jeszcze nie kosztowalem La, a moze byloby warto? Ostatnio jakos aromaty coraz mniej mi podchodza. Chyba doswiadczam tego, o czym nasza Starsza Fajkowa Brac pisala kiedys na forum. Va poki co smakuje mi bardzo, ale mysle o czyms takim bardziej 'surowym' :)
Hobbit
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Hobbit » 18 listopada 2006, 09:31 - sob

A ja dzisiaj chyba wybiorę się na jesienny spacerek z fajką.... Oczywiście La ;)
Prawdziwi twardziele nie jedzą miodu. Prawdziwi twardziele żują pszczoły. :)
pan_bas
Fajczarz
Fajczarz
Kontakt:

Post autor: pan_bas » 18 listopada 2006, 11:10 - sob

Hobbit pisze:A ja dzisiaj chyba wybiorę się na jesienny spacerek z fajką.... Oczywiście La ;)
Też pewnie skorzystam z niespodziewanie pięknej pogody tego listopada i pospaceruję sobie wieczorkiem w towarzystwie fajeczki :pipeman: Ale dziś zapalę chyba coś lżejszego - słońce za oknem daje namiastkę lata, więc może Belle Epoque? Albo Timm NN? Zobaczę jak skonczę pracę i wreście wyjdę spośród murów.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kulturalne przy fajce gadanie”