Filmy z fajkowym klimatem

Jak na razie pierwsze forum wolnej wymiany myśli przy pykaniu fajki. Wszystko o wszystkim

Moderator: Moderatorzy

JSG
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Re: Filmy z fajkowym klimatem

Post autor: JSG »

patrykk pisze:Nie wiem czy było ale w filmie "Aż poleje się krew"/ There will be blood główny bohater pali fajkę dość namiętnie. Do tego na swoim biurku trzyma w słoiku tytoń i fajki.

Mam nadzieje że nie zdublowałem nikogo.
Strona jedenasta tego tematu ;)
Swoją drogą jeden z moich ulubionych filmów ostatnich lat- jeśli chodzi o kino amerykańskie/holiłudzkie(sic!)
Porywająca akcja, dynamiczne dialogi, nagłe zwroty akcji, genialna rola kobieca... świetny film, widziałem go parę razy i zawsze z przyjemnością pykam sobie fajeczkę i popijam piwo lub łychę delektując się jego w/w walorami.
Brachytron pisze:A dziś na PLANETE puścili dokument o wielkim przegranym w wyścigu o zdobycie bieguna południowego Scocie. Na kilku zdjęciach z różnych okresów życia był z fajką i mam wrażenie że z tą samą.

To właśnie ta fajka, choć wgłębi leży kilka innych. Charakterystyczny, sposób trzymania fajki, dość wygodny zresztą.

Edit: Scott na drugie imię miał Falcon :D
W owych czasach wielu podróżników, badaczy, wojskowych paliło fajkę- wiele takich postaci widziałem w opracowaniach np dot. historii etnografii, historii badań nad sztuką. Jako że codziennie siedzę flickr co i raz trafiam na takie zdjęcia- jest tam kilku pasjonatów prezentowania starych fotografii- np: State Library of New South Wales collection's photostream Stanowa Biblioteka Nowej Południowej Walii, a wszystkim zainteresowanym starymi fotografiami polecam LIFE photo archive hosted by Google tu również fajek mnogość.

Co do sposobu trzymania, stosuję przy pracy i przy pisaniu na klawiaturze, świetna sprawa.
Ostatnio zmieniony 08 lutego 2009, 19:22 - ndz przez JSG, łącznie zmieniany 3 razy.
moim cholernie subiektywnym zdaniem
----------------------------------
Amatorska Pracownia Wytwarzania i Reperacji Fajek
jagon
Pykacz
Pykacz

Post autor: jagon »

Film " Naciągacze" ( "Matchstick Men" leciał w dniu wczorajszym) - psychaitra głównego bohatera pali fajke :)
Jak zjem jakieś "ogonki" to proszę nie bić :)

Kobieta wierzy, że 2 i 2 zmieni się w 5, jeśli będzie długo płakać i zrobi awanturę.
JSG
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Wlasnie na drugim programie leci biograficzny film Nazywal sie Bagger Vince jako ze akcja filmu osadzona jest w latach 20tych, fajka pojawia sie w wielu ustach i dloniach. Film polecam bo ciekawy
JSG
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

W ręce wpadła mi płyta z Underground Kusturicy, fajka pojawia się tam dwukrotnie, po raz pierwszy na samym początku z fajką po "pigalaku" przechadza się prostytutka, drugie ujęcie jest znacznie bardziej fajkowe bo z fajką non sto występuje reżyser filmu o Marco i Natalii.
Katsumoto
Pykacz
Pykacz
Kontakt:

Post autor: Katsumoto »

W filmie "Australia" barman dość często pyka fajkę.
Awatar użytkownika
freemason
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: freemason »

Wczoraj TVP pokazała wyśmienitą sztukę "Kwatera bożych pomyleńców". Olbrychski palił tytoń (palił, a nie udawał że pali :pipeman: ) w ładnej fajeczce, a później pokazywał towarzyszom rozmowy jej sygnaturę i wyjaśniał znaczenie słowa bruyere :)

Fajka mignęła mi też kilka razy ( a także słoje z tytoniem) w filmie "Aż poleje się krew" - fajowa historia pionierów nafciarstwa w USA. Polecam pod czarną jak ropa La popijaną czarna kawką i w pobliżu lampki naftowej :D
JSG
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

freemason pisze:
Fajka mignęła mi też kilka razy ( a także słoje z tytoniem) w filmie "Aż poleje się krew" - fajowa historia pionierów nafciarstwa w USA. Polecam pod czarną jak ropa La popijaną czarna kawką i w pobliżu lampki naftowej :D
O aż poleje się krew jest na tej stronie tego wątku, na poprzedniej i na bodaj jedenastej obszerniej ;)
yopas
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: yopas »

Synek miał ostatnio fazę na Bolka i Lolka. W serii Bolek i Lolek na wakacjach, w drugim odcinku, przesympatyczna postać leśniczego.
Kurzy aż miło!
[...]
JSG
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Chisum (1970)
Western z Johnem Wayne. Klasyka tego gatunku, fajkę pali Henry Tunstall (Patric Knowles) nawet ginie z fajką w zębach...
Awatar użytkownika
Dugi
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Post autor: Dugi »

"nic śmiesznego", epizod gdzie adam miauczyński przedstawia znajomemu plan swojego filmu stojąc na deszczu w za małej budce telefonicznej.
pozatym w moim ulubionym serialu komediowym "czarna żmija" główny bohater edmund black adder w 2 czy 3 sezonach pali glinianą fajkę (napewno w "głupek renesansu" i "Jak spędziłem I wojnę światową".
borkows pisze: bohater nazywa si? Papay (marynarz), którego nieod??cznymi atrybutami s? puszka szpinaku i ... fajka typu ... bilard :lol:
gdzieś czytałem, ze popeye pali fajke kukurydzianą.
JSG
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

ObrazekRzymskie wakacje (ang. Roman Holiday) - amerykański film z 1953 roku w reżyserii Williama Wylera
Awatar użytkownika
Tomasz B
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: Tomasz B »

Dugi pisze:gdzieś czytałem, ze popeye pali fajke kukurydzianą.
jeśli o kreskówkach mowa, nawiązując do Twojego awatara, Homer Simpson w 12 odcinku 3 sezonu (I Married Marge) kupuje swojej żonie test ciążowy z logiem "wilka morskiego", uzasadniając to darmową kukurydzianą fajką, która jest częścią zestawu :D

poza tym... przypominam sobie film Modigiliani - Pasja tworzenia. Nakręcony na podstawie biografii włoskiego malarza, chociaż wg mnie mocno koloryzowany. Pablo Picasso bardzo często pojawia się tam z fajką.
Obrazek
¡El pueblo unido jamás será vencido!
Awatar użytkownika
elvislike
Moderator
Moderator

Post autor: elvislike »

dziecko siedzi i oglada "byl sobie czlowiek" a ja z nim...
19 i 20 wiek obfituje w persony z fajka w zebach.
pozdrawiam:-)
we are not what we eat, we are what we don't shit... (hugh romney)
Awatar użytkownika
Dugi
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Post autor: Dugi »

Tomasz B pisze: jeśli o kreskówkach mowa, nawiązując do Twojego awatara, Homer Simpson w 12 odcinku 3 sezonu (I Married Marge) kupuje swojej żonie test ciążowy z logiem "wilka morskiego", uzasadniając to darmową kukurydzianą fajką, która jest częścią zestawu :D
chyba coś kojarzę, ale na dniach odświeżę znajomość sezonów :D
Awatar użytkownika
andrzejn175
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Post autor: andrzejn175 »

Parę lat temu oglądałem interesującą sztukę teatralną "Kolacja na cztery ręce". Fikcyjne spotkanie Jana Sebastiana Bacha z Jerzym Fryderykiem Haendlem (genialne role Romana Wilhelmiego - Haendel, i Janusza Gajosa - Bach).W przerwie pomiędzy degustacją kolejnych potraw i napitków Bach pyta gospodarza,czy mógłby popykać sobie fajeczkę.Zaznacza tym samym iż jest to jedna z niewielu przyjemności na jakie może sobie pozwolić. :)
Klient z fajką jest mniej awanturujący się!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kulturalne przy fajce gadanie”