Kolejny cios dla fajczarzy...

Jak na razie pierwsze forum wolnej wymiany myśli przy pykaniu fajki. Wszystko o wszystkim

Moderator: Moderatorzy

Doktor M
Pykacz
Pykacz

Kolejny cios dla fajczarzy...

Post autor: Doktor M » 16 stycznia 2005, 13:43 - ndz

Od dzisiaj niestety wchodzi w ?ycie kolejna podwy?ka akcyzy na tyto? :evil:
Oczywi?cie t?umaczona naszym "wuni?wst?pieniem"...
Co wi?cej, za trzy lata akcyza na wyroby tytoniowe ma osi?gn?? poziom unijny...
Chyba z tej ?a?o?ci zaczn? popiera? Giertycha... :evil:
amfiarz
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: amfiarz » 16 stycznia 2005, 16:08 - ndz

Nie by?oby tak, gdyby prezydent by? fajczarzem :x
.
.
.
:idea:
Lukaszomasta na prezydenta!!
Fajka i tabaka kulturą Polaka!
Awatar użytkownika
Łukasz Omasta
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Łukasz Omasta » 16 stycznia 2005, 17:29 - ndz

Niestety kandydowa? nie mog? :) Za m?ody jestem. Na prezydenta mo?na z tego co pami?tam od 31 roku ?ycia... Ale mo?e Cinek??
Doktor M
Pykacz
Pykacz

Post autor: Doktor M » 16 stycznia 2005, 18:13 - ndz

Od 35-ciu lat. A prezydent fajczarz Cinek? Hmm pomys? niez?y, ale pewnie i prezydent fajczarz nie przeskoczy?by "p?otu" unijnej biurokracji...
Awatar użytkownika
Łukasz Omasta
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Łukasz Omasta » 16 stycznia 2005, 19:52 - ndz

Ciekawy jestem na ile jest to wszystko zgodne z prawd? a na ile s? to wymys?y naszych (p)os?ów.
Piorun
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: Piorun » 16 stycznia 2005, 20:17 - ndz

Ano ciekawe. Obstawia? bym raczej to, ?e to prywatna inicjatywa naszych darmozjadów, maj?ca na celu wyci?gni?cie od nas dodatkowej kasy
:evil:
abishai
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

hmmmm

Post autor: abishai » 16 stycznia 2005, 20:25 - ndz

Je?li komu? si? nudzi : niech petycje do geremka stosuje
P.S.: co prawda zanim parlament U.E. zacznie pe?nic swoj? role to niestety ów zacny polityk któremu warto?ci chrze?cija?skie na stare lata si? odezwa?y mo?e nie doczeka?(i m?odsi od niego równie?)
qmaster
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: qmaster » 16 stycznia 2005, 21:34 - ndz

Nie chc? marudzi?...
ALE...
jako? nasze zarobki nie ulegaj? podwy?kom...

jak tak dalej b?dzie... to szkoda gada?...

:evil:
n00ber
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: n00ber » 16 stycznia 2005, 23:33 - ndz

To teraz powiedzcie mi moi drodzy koledzy w jakim my kraju zyjemy? W niemczech kupujac petersona za 8,65 € co daje po kursie 4,20 daje 36,33 zl (cena za jaka kupowalem petersony przed 1 maja 2004) i u nas planuja podwyzki akcyzy. Polska to naprawde ewenement bo jeszcze nie widzialem by istnial kraj gdzie ludzie zarabiaja mniej niz na zachodzie i jednoczesnie za produkty placili wiecej niz na zachodzie. Dla mnie osobiscie jest to pomylone do n-tej potegi.
n00ber
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: n00ber » 16 stycznia 2005, 23:37 - ndz

Chcial bym jeszcze dodac ze w niemczech pracujac na budowie na paczke petersona pracowac trzeba 40 minut. W polsce trzeba doginac pol dnia. Niech nikt mi nie mowi ze u nas jest cokolwiek tanie bo wcale nieprawda. W stosunku do zarobkow u nas jest drozyzna, a do tego produkty sprzedawane w polsce nie dorownuja tym samym produktom sprzedawanym w niemczech pod wzgledem jakosciowym.
Ostatnio zmieniony 17 stycznia 2005, 09:20 - pn przez n00ber, łącznie zmieniany 1 raz.
abishai
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

w ramach pocieszenia

Post autor: abishai » 16 stycznia 2005, 23:47 - ndz

Mniemam i? cz??? z pa?stwa prze?y?a czasy realnego socjalizmu a z tego co dane mi by?o us?ysze?/wyczyta? o owym okresie to chyba nie ma co ur?ga? na U.E. która jest jak wida? pretekstem do ?ci?gania pieni?dzy (mikroskopijne b?d? z podbicia akcyzy na tyto? fajkowy).
["Pocieszy?" moge tylko ?e je?li polska wejdzie do strefy EURO wtedy sytuacja MO?E ulec poprawie.]
P.S.:Mam przy okazji propozycje o zwi?kszenie akcyzy o 20% w rejonie M.S. Warszawy w celu wyrównywania ró?nic mi?dzy-regionalnych U.E. :
wychodze z za?o?enia i? Warszawa po powi?kszeniu si? wspólnoty w zestawieniu z innymi regionami "25" osi?ga pu?ap ok. 120% ?redniej.
Awatar użytkownika
Łukasz Omasta
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Łukasz Omasta » 16 stycznia 2005, 23:57 - ndz

N00ber je?li tak Ci ?le to wyjed? do Efu i ju?. Ja wiem, ?e jeste? ze ?l?ska ale bez przesady. W Wielkiej Brytanii na paczk? Malboro (10 ?) musisz pracowa? nawet 4 godziny (Mc Donald) a w Polsce 2 (równie? w tym przybytku tektury). Nikt nie mówi ?e u nas jest co? tanie. Ceny jakie s? takie s? i nie jest to wina akcyz. W Polsce funkcjonuj? 2 lub 3 firmy sporwadzaj?ce tyto? (je?li si? myl? to Dany prosz? popraw mnie). Narzut firm tytoniowych te? nie jest ma?y. W Twoim kochanym Efie jest firm wielokrotnie wi?cej i wolny rynek robi reszt?.

P.S.: W Polsce s? nieporównanie ta?sze us?ugi filmowe. Wynaj?cie kamery Arri 435 na 3 dni w Polsce to kwestia wydania 1500 z?otych a ju? w Efie (aby nie by?o daleko) oko?o 1000 z?otych za dzie?. Nie wspominam o takich rzeczach jak skanowanie negatywów czy na?wietlanie 2k :)
n00ber
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: n00ber » 17 stycznia 2005, 09:36 - pn

lukaszomasta pisze: P.S.: W Polsce s? nieporównanie ta?sze us?ugi filmowe. Wynaj?cie kamery Arri 435 na 3 dni w Polsce to kwestia wydania 1500 z?otych a ju? w Efie (aby nie by?o daleko) oko?o 1000 z?otych za dzie?. Nie wspominam o takich rzeczach jak skanowanie negatywów czy na?wietlanie 2k :)
Chwila chwila dlaczego ty przeliczasz Euro na zlotowki? W taki sposob zawsze wyjdzie drozej. Niech polak zarabia 2000 PLN co i tak jes duzo i niech niemiec zarabia 2000 ale Euro czyli polak za 3/4 wyplaty bierze kamere na 3 dni, a niemiec bierze kamere za 500 € za dzien co daje 1500 euro za 3 dni. Niemcom latwiej wydac 1500 euro niz nam 1500 zl wierz mi :)

Odnosnie Slaska to owszem jestem ze Slaska ale z Dolnego i nic z hanysami wspolnego niemam :) A do Niemiec to ja chetnie bym pojechal, tyle ze tam nikt na nikogo z otwartymi rekoma nie czeka ... Jak narazie to jezdze tam na wakacje by sobie zarobic pare groszy.

Odnosnie jeszcze strefy euro to nie ludzmy sie ze polska tam wejdze za kilka lat bo jak narazie to nie spelniamy zadnego z 5 wymagan, a pozatym nie jestem zwolennikiem wprowadzania u nas Euro. Wiele krajow sie na to wypielo i postapily madrze. Wystarczy jak dadza w zlotowkach zarobic tyle samo co inni zarabiaja w euro.
abishai
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

hmmm

Post autor: abishai » 17 stycznia 2005, 18:11 - pn

Po pierwsze wiele krajów wypie?o si? na EURO to prawda ale ta wi?kszo?? jest chyba w silnej opozycji
Po drugie warunki wprowadzenia euro s? nawet nie tyle do zrealizowania co de facto s? osi?gni?te(lub te? s? do "zrobienie")
Po trzecie chia?bym wiedzie? w ko?cu jaki jest argument za NIE bo ceny po ew. wej?ciu EURO nie wzrosn?.
P.S.:O.T. bez dwóch zda? ale czy napewno? w ko?cu wej?cie w strefe euro by?oby dobrym rozwi?zaniem dla pal?cych fajke.
Awatar użytkownika
Bart
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: Bart » 17 stycznia 2005, 18:19 - pn

A ja ju? pogodzi?em si? z sytuacj? i tyto? zamawia? b?d? z zagranicy. Jak na razie mam spore zapasy i wystarcz? mi one do lata. Potem nadejdzie bida i... zaczniemy si? martwi? :). Jeszcze raz dzi?kuj? PYKu za Dunhilla, jest wy?mienity.

Pozdrawiam,
Bartek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kulturalne przy fajce gadanie”