epapierosy

Jak na razie pierwsze forum wolnej wymiany myśli przy pykaniu fajki. Wszystko o wszystkim

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
szkielu
Fajczarz
Fajczarz
Kontakt:

epapierosy

Post autor: szkielu » 30 listopada 2009, 21:34 - pn

co sądzicie o e-papierosach? bo miałem w rękach efajkę (znaczy substytut drewnianej) i jakoś nie mogłem się do tego przekonać. do epapierosów jakoś łatwiej...
"– Stara fajka, jak stara zona: wierna i pewna, ale i młoda czasem sie przyda!"
http://www.fotoreporter.info.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek
JSG
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Re: epapierosy

Post autor: JSG » 30 listopada 2009, 21:48 - pn

O fajce wspominałem w kuriozalnym wątku.
Myślę że jak ktoś rzuca palenie to może się taki pet przydać, ale fajka jako gadżet bo innego zastosowania nie widzę- paliwo jest przecież to samo, to już maksymalne przegięcie.
moim cholernie subiektywnym zdaniem
----------------------------------
Amatorska Pracownia Wytwarzania i Reperacji Fajek
Awatar użytkownika
W.Pastuch
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: W.Pastuch » 30 listopada 2009, 22:08 - pn

Według mnie palacze papierosów dzielą się na dwa typy. Jedni to ci, którzy palą tylko dlatego, że są uzależnieni od nikotyny. Nie lubią papierosów, denerwuje ich palenie i odbierają to tylko nałóg i słabość, którą chcieliby pokonać. Z drugiej strony są ci, którzy lubią palić. Zdają sobie sprawę ze szkodliwości palenia, czasem nawet chcą rzucić, ale tym co skłania ich do palenia (oprócz nikotyny) jest to, że lubią smak papierosa, jego zapach (proszę się nie dziwić, to nie kwestia "smaku" tylko pewnego skrzywienia- ja np. osobiście uwielbiam zapach końskiego łajna :wink: ). Palenie jest dla nich przyjemnością. Zasadność używania e-papierosa przy rzucaniu palenia jest uzależniona od tego jakim typem palacza jest dana osoba. Dla pierwszej grupy może to być naprawdę świetne rozwiązanie, podawanie nikotyny bez reszty substancji smolistych, w kontrolowanych dawkach może pomóc rzucić. Inaczej jest z drugim typem palaczy. W tym wypadku e-papieros się średnio sprawdza, z tego prostego powodu, że nie jest papierosem, nie smakuje jak p. i nie daje tego samego uczucia. To prawda, że na przykład łyżka oliwy ma tyle samo kalorii co batonik, ale czy jak ktoś lubi batoniki to może się od nich odzwyczaić pijąc łyżeczkę oliwy? Oczywiście to porównanie nie jest idealne, ale wydaje mi się, że pod pewnym względem sprawa wygląda podobnie w przypadku papierosów. Jeżeli ktoś pali, bo lubi, to w tym wypadku jest to głównie kwestia psychologicznego odmawiania sobie przyjemności, a to wykracza poza kwestie nikotyny.
W.Pastuch pipes

https://www.flickr.com/photos/wpastuch/" onclick="window.open(this.href);return false;
JSG
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: JSG » 30 listopada 2009, 22:14 - pn

keilwerth pisze:Według mnie palacze papierosów dzielą się na dwa typy. Jedni to ci, którzy palą tylko dlatego, że są uzależnieni od nikotyny. Nie lubią papierosów, denerwuje ich palenie i odbierają to tylko nałóg i słabość, którą chcieliby pokonać. Z drugiej strony są ci, którzy lubią palić. Zdają sobie sprawę ze szkodliwości palenia, czasem nawet chcą rzucić, ale tym co skłania ich do palenia (oprócz nikotyny) jest to, że lubią smak papierosa, jego zapach (proszę się nie dziwić, to nie kwestia "smaku" tylko pewnego skrzywienia- ja np. osobiście uwielbiam zapach końskiego łajna :wink: ).
Jest jeszcze jedne typ, palaczy okazjonalnych, imprezowych itp, dla nich szpan epapierosa jest nie do przecenienia ;)
moim cholernie subiektywnym zdaniem
----------------------------------
Amatorska Pracownia Wytwarzania i Reperacji Fajek
Awatar użytkownika
maciejslu
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: maciejslu » 30 listopada 2009, 22:47 - pn

Paliłem papierosy jakieś 26 lat. W lipcu rzuciłem, od czasu do czasu palę cygara, częściej fajkę. Do papierosów mnie nie ciągnie.

Pomogła mi w rzucaniu lektura książki Allena Carra, która zupelnie zmieniła moje postrzeganie papierosów.

E-papieros wydaje mi się zabiegiem marketingowym i sposobem wyciągnięcia kasy od osób uzależnionych od papierosów (nie dzielę ich na dwie grupy, jak jeden z przedpiśców). Według mnie nie ma sensu leczenie się z uzależnienia od nikotyny poprzez podawanie nikotyny w czystej postaci.
Pozdrawiam serdecznie
Maciej Ślużyński
Oficyna wydawnicza RW2010
Awatar użytkownika
dr Wicik
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Post autor: dr Wicik » 08 grudnia 2009, 14:49 - wt

O, temat wielce ciekawy. Kolega z pracy palił coś koło 6 lat, odkąd nabył e-papierosa praktycznie zaniechał palenia klasycznych śmierdziuchów, przedtem wypalał około paczki dziennie. Mam znajomą której sprawiliśmy wspólnie prezent ot taki e -papierosowy gadżet a skutecznie pomógł ograniczyć ilość wypalanych papierosów z 1-1,5 paczki do 2-3 sztuk dziennie. Jest i kolega którego tak irytowała konieczność podłączenia papierosa do ładowarki i napełniania nabojów olejkiem z nikotyną że po tygodniu sprzedał swojego (zresztą prezent od żony) e-papierosa wcześniej opisanemu koledze.
Tak więc wszystko zależy przede wszystkim nastawienia. Myślę że bez własnych chęci nic by im nie dał taki wynalazek ale dobrze przynajmniej że dwie osoby "wyleczone".
Fajka i dobry tytoń
Awatar użytkownika
szkielu
Fajczarz
Fajczarz
Kontakt:

Post autor: szkielu » 08 grudnia 2009, 15:03 - wt

ja zmierzam w podobnym kierunku co "uleczeni" palę albo epapierosa albo fajeczkę. Zwykle papierosy jakieś takie się przykre w smaku zrobiły...A dzięki nikotynie z epapów i fajki może nie spasę się jak przy ostatnim rzucaniu palenia - 10 kg w miesiąc....
Obrazek
Awatar użytkownika
szkielu
Fajczarz
Fajczarz
Kontakt:

Post autor: szkielu » 15 grudnia 2009, 19:00 - wt

tylko tak z upływem czasu zaczynam się zastanawiać - do kogo tak naprawdę jest skierowany e-papieros? normalne papierosy mają smak ...papierosów + kilka smakowych typu gozdziki etc. Liquedy do e papierosów maja kilkadziesiąt smaków. na jednej z aukcji znalazłem taki wykaz :
Arbuz
Brandy
Camel
Cappuccino
Cytryna
Czarna Herbata
Czarna porzeczka
Czekolada
Czekolada mleczna
DK-TAB
Dr Pepper
Dunhill
French Pipe
Goździk
Gruszka
Guma balonowa
Jabłko
Jagoda
Kawa
Kubańskie cygaro
Lody
Malina
Marlboro
Marlboro czerwone
Melon
Menthol
Mięta
Mild seven
Mix owocowy
Mocha
Osmantus – chińska herbata
Pepsi
Pinacolada
Pomarańcza
Red Bull
Róża
Rum
RY4
Soczysta brzoskwinia
State-Express
Szampan
Truskawka
Turkish blend
Virginia
Wanilia
Whiskey
Wino
Winogron
Winston
Wiśnia
Zielona herbata
I tak mnie zastanowiło :
1. epapieros dostarcza dużej dawki nikotyny, a więc tego co uzależnia w papierosach
2. robi to bezśladowo - nie poznasz po zapachu
3. w jakim wieku może bawić Cię palenie czegoś o smaku gumy balonowej czy coli?
4. moj niepalący kolega zachwycił się epapierosem nabitym liquedem o smaku jagód
5.obecnie , z tego co widzę, nie ma zakazu sprzedaży epapierosów nieletnim
6. w odróżnieniu od analogowego papierosa - ten zdycha dopiero wraz z końcem wkładu lub baterii a w papierosach typu PEN mieści się odpowiednik ok 15 zwykłych papierosów
Obrazek
tatar.tatar
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: tatar.tatar » 16 grudnia 2009, 09:37 - śr

Zdecydowanie to urządzenie - jak każde trzeba umieć używać.
Zdecydowanie nie należy sprzedawać go nieletnim - w sklepach stacjonarnych zapewne jest to stosowane, nie wiem jak w kanałach internetowych.
Zdecydowanie to urządzenie może (lecz nie musi) pomóc w rzucenie palenia. Spora grupa użytkowników stosuje to jako substytut papierosa w nadzieji, że takie "palenie" okaże się zdrowszysm (co jeszcze nie zostało potwierdzone - choć samopoczucie wieloletnich palczy wg ich opini poprawia się) - oni nie chcą rzucić oni chcą palić "zdrowiej".
Zdecydowania e-palenie (inhalacja nikotyny), może wiązać się z pogłębianiem swojego nałogu, łatwo tu o brak kontroli - trzeba być zdyscyplinowanym liczyć dawki itp.

Mnie się dzięki temu udało (mam nadzieje) rzucić palenie (papierosów - fajeczka zostaje;) ) - dlatego urządzenie polecam. Każdy jednak sam powinien rozważyć użycie e-papierosa - tak naprawdę skutki zdrowotne są jak dotąd nie poznane.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kulturalne przy fajce gadanie”