Ciekawe fajki na Allegro

Forum gdzie możemy powiadomić resztę forumowiczów o ciekawych aukcjach w internecie i nie tylko

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Lolek
Pykacz
Pykacz

Re: Ciekawe fajki na Allegro

Post autor: Lolek » 30 stycznia 2012, 14:54 - pn

JSG pisze:Ciekawostka: http://allegro.pl/kolekcja-starych-faje ... 50180.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Choć to raczej do działu "superpromocja"
50zł za fajkę, z czego na oko większość nie jest warta 25zł... ale wiadomo...
Jakiś czas temu cena tego zestawu wynosiła 18 000, ale że nie było chętnych to o połowę w dół zjechało.
gg 10891318
sat666sat
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: sat666sat » 31 stycznia 2012, 09:02 - wt

Lolek pisze:
JSG pisze:Ciekawostka: http://allegro.pl/kolekcja-starych-faje ... 50180.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Choć to raczej do działu "superpromocja"
50zł za fajkę, z czego na oko większość nie jest warta 25zł... ale wiadomo...
Jakiś czas temu cena tego zestawu wynosiła 18 000, ale że nie było chętnych to o połowę w dół zjechało.
Teraz widać, jaka jest ,,rzeczywista" wartość zestawu. To tak jak ściemy promocyjne w supermarketach - 70 % - i nadal się opłaca :pipeman:
gg 1986482
"Lepiej mało dobrego, niż dużo złego"
Awatar użytkownika
Jedrek
Pykacz
Pykacz

Post autor: Jedrek » 01 lutego 2012, 11:29 - śr

Hej,

Rozglądam się za używanym, ładnym, klasycznym bilardem z dobrego wrzośca. To ma byc taki prawdziwy klasyk w przyzwoitym stanie. Raczej tylko do higienizacji niż gruntownego remontu. Fajnie gdyby wyszedł spod ręki dobrego fajkarza lub uznanej fajkarskiej firmy (Peterson ?) No i szukam go w naprawdę dobrej cenie.
Dajcie proszę koledzy znać, gdybyście zauważyli gdzieś taką fajeczkę wystawioną na sprzedaż.

Pozdrawiam

Jędrek
Jędrek

Notatnik życia człowieka powszedniego:
http://domaszczyn.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Brachytron
Fajczarz
Fajczarz
Kontakt:

Post autor: Brachytron » 01 lutego 2012, 17:34 - śr

Może to?

Wybacz, nie mogłem się powstrzymać :lol:
Zawsze będę początkujący...
sat666sat
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: sat666sat » 02 lutego 2012, 18:31 - czw

Panowie - wbijać się w licytację - taka fajka juz się nie pojawi))) http://allegro.pl/stara-fajka-okazja-i2084854653.html :pipeman:
gg 1986482
golf czarny
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: golf czarny » 02 lutego 2012, 19:26 - czw

Coraz częściej na allegro pojawiaja się stare "amerykańce". Niedawno ten Wally Frank teraz to. Może po dunolach niemcach oraz nieustępliwych francuzach teraz będzie ich więcej. Oby.
sat666sat
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: sat666sat » 02 lutego 2012, 22:42 - czw

golf czarny pisze:Coraz częściej na allegro pojawiaja się stare "amerykańce". Niedawno ten Wally Frank teraz to. Może po dunolach niemcach oraz nieustępliwych francuzach teraz będzie ich więcej. Oby.
W sumie bardziej od firmy dziwi mnie jej powiedzmy ,,stan techniczny" :lol:
gg 1986482
SSlave
Początkujący
Początkujący

Post autor: SSlave » 03 lutego 2012, 00:23 - pt

sat666sat pisze:W sumie bardziej od firmy dziwi mnie jej powiedzmy ,,stan techniczny" :lol:
Przecież bardzo dobry, jak widać..
A tak poza tym to czy jesteście pewni że to amerykaniec? Spojrzałem na pipephila i co do loga to by się zgadzało, ale mam fajkę Mr Bróg z identycznym logo na ustniku. Sam ustnik jest idealnie spasowany do reszty więc chyba nie jest od innej fajki. Poza tym ustnik prezentowanego okazu nie jest zielony, wydaję się miękki => stilamid (?) => Mr Bróg (?).
To takie moje spostrzeżenia (bardzo możliwe że błędne). I tak już sprzedana więc po okazji.
Awatar użytkownika
wiadrowod
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Post autor: wiadrowod » 25 lutego 2012, 17:56 - sob

szukam w dalszym ciągu ale ten jest odrobinę za duży jak dla mnie :/
http://allegro.pl/fajki-calabash-i2165790777.html" onclick="window.open(this.href);return false;
może ktoś się skusi
Awatar użytkownika
Irek
Moderator
Moderator

Post autor: Irek » 25 lutego 2012, 22:33 - sob

Dobre :D
Masz jakiś przykład mniejszego?
Rozumiem, że centymetr nie gra roli :D
TO JA!!! TEN IDIOTA Z POCIĄGU!!!
Awatar użytkownika
wiadrowod
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Post autor: wiadrowod » 25 lutego 2012, 22:37 - sob

z tego co już zdążyłem zaobserwować na portalach aukcyjnych i na stronach producentów dostanie calabasha mniejszych rozmiarów to nic dziwnego, więc nie wiem po co ta ironia :]
mi po prostu ten nie leży :)
Awatar użytkownika
jar
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: jar » 25 lutego 2012, 22:42 - sob

Jeśli mowa jest o calabash'u z Allegro wspomnianym powyżej, to dla mnie interesujące jest porównanie z calabashami Strambach aktualnie oferowanymi w Synjeco.
http://www.synjeco.ch/pataall/pipe/stw100.php?i4s18" onclick="window.open(this.href);return false;

Jak zawsze

Jacek A. R.
Im więcej wolno, tym mniej wypada.
Awatar użytkownika
wiadrowod
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Post autor: wiadrowod » 26 lutego 2012, 20:50 - ndz

http://warszawa.gumtree.pl/c-Sprzedam-a ... Z345667058" onclick="window.open(this.href);return false; nie chciałem zakładać oddzielnego tematu odnośnie fajek i aukcji :) miłego oglądania / zakupów
(niestety moja ekscytacja na widok dunhilla umarła na wieść że już sprzedany :/ )
Awatar użytkownika
elvislike
Moderator
Moderator

Post autor: elvislike » 01 kwietnia 2012, 16:44 - ndz

mam dylemat...
moze ktos z kolegow, po dokladnym przyjrzeniu (badz na podstawie bagazu doswiadczen) bedzie w stanie stwierdzic: czy jest to piaskowanie czy ryflowanie?
pozdrawiam serdecznie.
we are not what we eat, we are what we don't shit... (hugh romney)
Awatar użytkownika
jar
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: jar » 01 kwietnia 2012, 18:15 - ndz

Powierzchnia piaskowana ma to do siebie, iż powstały w rezultacie piaskowania relief dokładnie odzwierciedla przebieg naturalnego usłojenia wrzośca, poozstawiając partie twardsze wypukłymi, a partie miększe wklęsłymi. Teoretycznie podobny rezultat można by próbować osiągnąć tzw. ryflowaniem, ale w praktyce musiało by ono być wykonane pod szkłem powiększającym narzędziem o powierzchni tnącej ostrza niekiedy mniejszej niz 1 milimetr kwatratowy prowadzonym idsealnie według naturalnego przebiegu usłojenia..

Patrząc na zdjecie interesującego nas tu obiektu, zwłaszcza na trzon (ang. shank) trudno mi sobie wyobrazić kawałek wrzośca o tak rownym przebiegu usłojenia. Podobnie równa głębokość reliefu wydajje mi się wskazywać na bardzo drobne ryflowanie. A może wykonawca posłużył się techniką ryflowania podobną do tej stosowanej przez p. Danielę Cavicchi, dającą bardzo sympatyczny dla oka rezultat ? (pragnę wskazać technikę dającą regularny relief, nie identyczne rezultaty)
http://www.theitalianpipe.com/make/cv/cvlab.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
tamże na dole:
Daniela Showing her Rustication Skills

Jak zawsze

Jacek A. R.

DODANE PO CHWILI:

Utrzymując to, co powiedziałem powyżej, daleki jestem od defitywnego stwierdzenia że rzecz jest na pewno piaskowana albo rustykowana. Mam przed oczyma frontową część komina, gdzie relief zdaje się przebiegać zgodnie z liniami usłojenia. Relief jest na całej fajce nie głęboki, co może też wskazywać na twardy gatunek wrzośca (nie wrzosiec algierski) albo na niedoskonałość wykonawcy lub jego urządzenia do piaskowania. Do tego: znamy przypadki stosowania techniki mieszanej.
Im więcej wolno, tym mniej wypada.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Aukcje”