Zakupy na ebay-u

Forum gdzie możemy powiadomić resztę forumowiczów o ciekawych aukcjach w internecie i nie tylko

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
maciej_faja
Moderator
Moderator

Zakupy na ebay-u

Post autor: maciej_faja » 24 listopada 2007, 12:52 - sob

Na ebay-u można znaleźć ciekawe fajki - nowe, używane.

Jestem ciekaw, czy koledzy dokonują tam zakupów. Jeśli tak, to czy możecie przybliżyć mnie jak i innym, którzy jeszcze nie dokonywali tam zakupów, jak wygląda transakcje. Czy jest to przelew z konta na konto, czy trzeba wysyłać czek?

Gdzie warto zajrzeć, czego szukać na ebay-u itp.

Nie wiem czy ten temat się przyjmie, ale mam nadzieję, że uda się wrzucić tu ciekawe informacje. :wink:
Jerry
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Jerry » 24 listopada 2007, 13:25 - sob

Przeglądam regularnie aukcje na ebay-u w poszukiwaniu ciekawych egzemplarzy. Parę razy robiłem też zakupy.
Generalnie w przedmiocie naszego zainteresowania czyli w fajkach oferta jest bardzo duza. Zarówno uzywanych jak i nowych fajek z całego świata.
Ograniczam swoje zakupy tylko do terenu UE sporadycznie Stanów, ze względu na płatności i koszty przesyłek.
Maćku, nigdy nie wysyła się czeku, przynajmniej ja sie z czymś takim nie spotkalem. Zawsze przed licytacją prosze o podanie kosztów wysyłki do Polski i formy płatności. Zazwyczaj jest to płatność kartą kredytową przez PayPal, albo przelew i wtedy sprzedający podaje numer konta IBAN oraz kod banku SWIFT. Akurat mam to szczęście, że jeżeli zlecę u siebie przelew standardowy podając te dwa numery to płacę tylko 5 zł prowizji za przelew zagraniczny i mogę to zrobić przez internet.
Dotychczas nie miałem problemu z zakupem i dostawą zakupionych rzeczy. Wiele przesyłek jest znacznie szybciej niż deklarują to sprzedawcy, a przelew bankowy dochodzi bardzo szybko. Poza jednym przypadkiem. Do dzisiaj nie otrzymałem przesyłki od włoskiego sprzedawcy i sprawa została zgłoszona do ebay celem skorzystania z programu ochrony kupujacych.
Gdy pierwszy raz pisalem ten post to akurat klopotow jeszcze nie mialem.
Ostatnio zmieniony 13 stycznia 2008, 21:38 - ndz przez Jerry, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Irek
Moderator
Moderator

:)

Post autor: Irek » 24 listopada 2007, 18:28 - sob

Co do kupna fajek na ebayu, to problemem jest sama konstrukcja tego serwisu. Przy wyszukiwaniu przez http://www.ebay.com wyświetlane są wyniki dla Stanów. Można wejść w odpowiednią kategorię i tam przeszukiwać.
Jeśli chodzi o inne kraje to w zależności z jakiego serwisu się wchodzi to wyniki wyszukiwania mogą być zupełnie inne. Na http://www.ebay.pl nie ma np. oddzielnej kategorii, a wyniki wyszukiwania brane są domyślne z krajów EU.
Wybór fajek jest i tak nieporównanie większy niż na allegro. Gdyby ebay ujednolicił we wszystkich krajach kategorie to allegro pozostałoby wspomnieniem.
W tej chwili jednak - paradoksalnie - tak olbrzymi rynek na ebayu stwarza czasami problemy z odpowiednim wyszukaniem i sprzedaniem przedmiotu.
TO JA!!! TEN IDIOTA Z POCIĄGU!!!
Jerry
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Jerry » 24 listopada 2007, 18:34 - sob

Co do kupna fajek na ebayu, to problemem jest sama konstrukcja tego serwisu. Przy wyszukiwaniu przez http://www.ebay.com wyświetlane są wyniki dla Stanów. Można wejść w odpowiednią kategorię i tam przeszukiwać.
Irek nie zgodze się. Ja wchodzę na ebay.pl i tam uruchamiam wyszukiwanie.
Korzystam ze słow kluczowych i deklaruje zakres poszukiwania Europa. Potem niektore wyszukiwania zapisuje i po sprawie

Czasem postepuje inaczej. Wchodze na ebay.de lub ebay.co.uk i loguje sie, a nastepnie wyszukuje co mnie interesuje.
Gdy znajde to zaznaczam opcję obserwuj i przelogowuje się na polski ebay. Ma to tą zaletę, że wówczas często pokazują się koszty przesyłki do Polski.
Ostatnio zmieniony 13 stycznia 2008, 21:43 - ndz przez Jerry, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Irek
Moderator
Moderator

Post autor: Irek » 24 listopada 2007, 18:45 - sob

No tak, ale za to jaki wybór jest za Wielką Wodą hehe.
Moim zdaniem i tak w przypadku fajek wyszukiwarka "ebayowska" pozostawia wiele do życzenia. Ma tą zaletę, że wpisując wyraz "fajka" od razu tłumaczy to na kilka języków, ale za to wyniki są często, gęsto bardzo hydrauliczne :wink:
Przydała by się jednak oddzielna kategoria :D
Jerry
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Jerry » 24 listopada 2007, 18:52 - sob

Właśnie teraz kończy się aukcja bardzo ładnej fajki Stanwell
Ostatnio zmieniony 13 stycznia 2008, 21:50 - ndz przez Jerry, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Marcin_Pro
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Marcin_Pro » 24 listopada 2007, 18:52 - sob

Wielka szkoda, że w Polsce ebay nie przyjął się tak jak to ma miejsce w Stanach czy Wielkiej Brytanii. Szkoda bo to dobry serwis, niesamowite emocje, piękne fajki a przy tym można trafić w fajne tytonie, których już u nas nie ma :)
"Szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, kiedy się ją dzieli". Albert Schweizer
Obrazek

Pipe Club Wrocław + Fajczarze.pl - Serwis poświęcony fajce i paleniu fajki
Awatar użytkownika
Skandal
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Skandal » 24 listopada 2007, 18:53 - sob

Jerry pisze: Właśnie teraz kończy się aukcja bardzo ładnej fajki fajki Stanwell
Trzymam kciuki, mam nadzieję że dasz pomacać nowe nabytki :P
Awatar użytkownika
Irek
Moderator
Moderator

Post autor: Irek » 24 listopada 2007, 19:03 - sob

Marcin_Pro pisze:Wielka szkoda, że w Polsce ebay nie przyjął się tak jak to ma miejsce w Stanach czy Wielkiej Brytanii. Szkoda bo to dobry serwis, niesamowite emocje, piękne fajki a przy tym można trafić w fajne tytonie, których już u nas nie ma :)
Troszkę nie tak Marcinie :)
Moim zdaniem po prostu wiele osób nie odkryło jeszcze jak duży jest to rynek w porównaniu z krajowym.
Na allegro nie ma możliwości kupienia tak na prawdę wielu rzeczy.
Poza tym istnieje na ebayu wiele mechanizmów przy których allegro wydaje się informatycznym zadupiem.
Właściwie allegro to synonim tanich szybkich zakupów krajowych, na ebayu można za to nieźle poprzebierać w ofertach i jak się już wdepnie w ten portal, to allegro spada na plan dalszy.
Jerry
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Jerry » 24 listopada 2007, 19:10 - sob

Dzieki, ale niestety przegrałem aukcję.. 41,61 Euro za uzywana fajke plus koszty przesylki to bylo trochę za duzo. Moja nowiutka Bora Big Bena kosztowała tylko 30.
Ostatnio zmieniony 13 stycznia 2008, 21:51 - ndz przez Jerry, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Irek
Moderator
Moderator

Post autor: Irek » 24 listopada 2007, 19:13 - sob

Jerry pisze:
Dzieki, ale niestety przegrałem aukcję.. 41,61 Euro za uzywana fajke plus koszty przesylki to bylo trochę za duzo. Moja nowiutka Bora Big Bena kosztowała tylko 30.
Szkoda, podgądałem aukcję i też trzymałem kciuki :(
Ja często korzystam ze snajpera, chociaż z tym co mogę dać trafiam co 5-7 aukcję hehe
Jerry
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Jerry » 24 listopada 2007, 19:18 - sob

Nie korzystam ze snajpera. Zakładam sobie granice transakcji i lubię czuć adrenalinę bezpośredniego udziału w aukcji. Ponaadto zawsze mogę zdecydować czy dorzucic jeszcze np 2-3 euro.
Ostatnio zmieniony 13 stycznia 2008, 21:53 - ndz przez Jerry, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Marcin_Pro
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Re: :)

Post autor: Marcin_Pro » 24 listopada 2007, 19:25 - sob

Irek pisze: Troszkę nie tak Marcinie :)
Moim zdaniem po prostu wiele osób nie odkryło jeszcze jak duży jest to rynek w porównaniu z krajowym.
Na allegro nie ma możliwości kupienia tak na prawdę wielu rzeczy.
Poza tym istnieje na ebayu wiele mechanizmów przy których allegro wydaje się informatycznym zadupiem.
Właściwie allegro to synonim tanich szybkich zakupów krajowych, na ebayu można za to nieźle poprzebierać w ofertach i jak się już wdepnie w ten portal, to allegro spada na plan dalszy.
Irku, stwierdziłem fakt że ebay się nie przyjął w Polsce i że przykro mi z tego powodu. Ja nie rozpatruję przyczyn dla których ebay się nie przyjął :) Dla mnie ebay daje większe emocje, na allegro tego nie czuję.
To czy Allegro to tak jak piszesz informatyczny zaścianek. Mnie ono nie interesuje aż tak mocno choć zdarza mi się z niego pośrednio lub bezpośrednio korzystać.
Jeśli mam potrzebę wejścia na ebay i sprzedania tam czegoś to korzystam z mojego brytyjskiego konta . Próbowałem sprzedawać na naszym ebay'u i niestety wyniki nie są dobre bo większość siedzi na allegro.
"Szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, kiedy się ją dzieli". Albert Schweizer
Obrazek

Pipe Club Wrocław + Fajczarze.pl - Serwis poświęcony fajce i paleniu fajki
Awatar użytkownika
mjp
Administrator
Administrator
Kontakt:

Post autor: mjp » 24 listopada 2007, 21:04 - sob

No cóż... Biorąc pod uwagę początki eBaya w Polsce i ich arogancję w traktowaniu polskiego klienta, można powiedzieć, że mała popularność eBaya w Polsce, to na jego własną prośbę... Zresztą różnica pomiędzy polskim i zachodnimi wcieleniami eBay też większość Polaków zniechęcają...
Pozdrawiam
Maciek
-----------
Szukam spokojnego miejsca do palenia fajki
GG: 12204
Awatar użytkownika
Qwerty
Fajczarz
Fajczarz
Kontakt:

Post autor: Qwerty » 08 grudnia 2007, 06:47 - sob

Jerry pisze:Ciekawa aukcja na ebay. Zestaw fajek Dunhill na kazdy dzień tygodnia.
Hmmm... A gdzie tam pisze, że to Dunhill? To Preben Holm.
Pozdrawiam, Qwerty
qwerty małpa post kropka pl
FMS i Śląski Klub Fajki
ODPOWIEDZ

Wróć do „Aukcje”