Opinie o handlujących na Allegro.

Forum gdzie możemy powiadomić resztę forumowiczów o ciekawych aukcjach w internecie i nie tylko

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Klaudiusz
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Opinie o handlujących na Allegro.

Post autor: Klaudiusz » 12 maja 2008, 11:37 - pn

Coś o sprzedawcach fajek na Allegro: w/g mnie wszystko wskazuje na to, że użytkownicy o nickach Halina511 i fajczarz2 to jedna i ta sama osoba. Proponuję uważać przy zakupach. Pewnie nie ja jeden to zauważyłem, ale wypada ostrzec, więc ostrzegam :D
korkoran
Początkujący
Początkujący

Re: Superpromocja

Post autor: korkoran » 12 maja 2008, 13:09 - pn

Klaudiusz pisze:Coś o sprzedawcach fajek na Allegro: w/g mnie wszystko wskazuje na to, że użytkownicy o nickach Halina511 i fajczarz2 to jedna i ta sama osoba. Proponuję uważać przy zakupach. Pewnie nie ja jeden to zauważyłem, ale wypada ostrzec, więc ostrzegam :D
Witam.
To nie jest ta sama osoba.
Jest to małżeństwo, których nie znam osobiście ale poprzez Allegro kupiłem od nich dużą ilość fajek - ponad 40 sztuk.
Mogę powiedzieć o tych partnerach tylko NAJLEPSZE OPINIE!
Przesyłki od nich [jako jedynych na Allegro (!) - a przez serwis ten kupilem ok 140 fajek] dostaję na drugi, najpóźniej trzeci dzień.
Swietna komunikacja, fajki zgodne z opisem.
Sprzedający jest starszym panem (przepraszam za zwrot jeśli to czyta ;-), znakomitym kolekcjonerem, posiadającym grubo ponad 300, często unikatowych fajek i ogromną wiedzę o przedmiocie.

Wyjątkowo sprawnym transakcjom, towarzyszy często wymiana maili dotyczących historii twórców i modeli, rynków międzynarodowych, miejsc wartych odwiedzin i zakupów.

Takie są moje OSOBISTE doświadczenia w kupowaniu od tych miłych ludzi.

Pozdrawiam serdecznie

Korkoran (na Allegro - Atatinok) :D
tomaczo
Pykacz
Pykacz

Post autor: tomaczo » 12 maja 2008, 15:37 - pn

Muszę potwierdzić - kupowałem u Pani Haliny stojak do fajek i całość transkacji (łącznie z opisem przedmiotu) przeprowadzona była wzorowo.
Awatar użytkownika
jar
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: jar » 12 maja 2008, 16:14 - pn

Pragnę w całej rozciągłości potwierdzić jak najbardziej pozytywną opinię Kolegi Korkoran (na Allegro - Atatinok) na temat "Halina 511" i ":Fajczarz 2".

Gdy jesienią 2007 podjąłem decyzję o powrocie do fajki, jeszcze zanim zalogowałem się na naszym Forum, i zapoznałem się z wątkiem czy wątkami traktującymi o "Halina 511", zakupiłem na Allegro od Pani Haliny dwie fajki; byłem wręcz zbudowany trybem i atmosferą towarzyszącą tej transakcji, jednoznacznie wskazującą, że mam do czynienie z Osobą jakoś w moim wieku. Zaraz na początku wymiany korespondencji wyczułem, iż Pani jest wyczulona na punkcie formy współczesnej epistolografii, na punkcie niektórych form obecnych kontaktów międzyludzkich. Pani w dalszej korespondencji ze mną wspomniała, iż Jej Mąż jest kolekcjonerem; wystosowałem do Niego miły list, nawiązał się kontakt i jak na razie wirtualna acz bardzo serdeczna przyjaźń, trwająca do dziś. Ci Państwo nie utrzymują się z handlu na Allegro, proszę założyć, że mówię prawdę; po prostu Pan, mając olbrzymią kolekcję oraz będąc bardzo znaną Personą w pewnych kręgach fajczarskich na okrągło pozbywa się fajek mu zbędnych, na ogół ze średniej półki, ale ostatnio postanowił pozbyć się także jednego z Charatan'ów. Gdyśmy się już zaprzyjaźnili, ofiarowałem Mu w darze m.inn. mego Savinelli Silver, oraz czas jakiś temu estate lecz oryginalnego Longchamps; natomiast Pan dosłownie obsypał mnie kilkoma fajkami, w tym Stanwellami, etc. Jest on wybitnym znawcą pewnych działów fajczarstwa, z wdzięcznością zasięgam czasem u Niego porady lub proszę o konsultacje. Podałem powyższe aby podkreślić, iż wedle mnie i w moim doświadczeniu te Osoby nie mają nic wspólnego z innymi przypadkami znanymi nie tylko z Allegro.

Z miłymi pozdrowieniami

Jacek A. R.
Im więcej wolno, tym mniej wypada.
Awatar użytkownika
mjp
Administrator
Administrator
Kontakt:

Post autor: mjp » 12 maja 2008, 22:03 - pn

No cóż. Ja mam zgoła odmienne doświadczenia. Panie Halina sprzedawała kiedyś interesującego Stanwella. Poważnie się nad nim zastanawiałem. Cena, podobnie jak innych wystawionych wtedy fajek 80-90zł. Kiedy poprosiłem o zdjęcia wnętrza komina chcąc się zorientować jaki jest stan fajki okazało się, że jest ona przepalona niemal na wylot. Cena gwałtownie zjechała do 19 (dziewiętnastu) zł i fajka z okazu w stanie bardzo dobrym stała się okazem tylko kolekcjonerskim. Muszę przyznać, że po tej przygodzie nie ma zaufania do Pani Haliny, a i do zakupu używanych fajek na Allegro podchodzę z większą ostrożnością.
Pozdrawiam
Maciek
-----------
Szukam spokojnego miejsca do palenia fajki
GG: 12204
Awatar użytkownika
Klaudiusz
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Klaudiusz » 15 maja 2008, 20:39 - czw

Przepraszam najmocniej, ale pisząc mój post nie miałem na celu wywoływać dyskusji o tym co dobre a co nie. Chciałem tylko przestrzec tych kolegów, którzy u Haliny511 nie kupują.
korkoran
Początkujący
Początkujący

Post autor: korkoran » 15 maja 2008, 23:04 - czw

Klaudiusz pisze:Przepraszam najmocniej, ale pisząc mój post nie miałem na celu wywoływać dyskusji o tym co dobre a co nie. Chciałem tylko przestrzec tych kolegów, którzy u Haliny511 nie kupują.
Witam.

Jak widać powyżej, dyskusja nie dotyczyła tematu co dobre a co nie, a raczej wyważania proporcji w swoich ocenach - szczególnie w ponawianiu ostrzeżeń przed osobą, która przez 4 lata sprzedała blisko 400 fajek i innych przedmiotów fajkowych, ku radości SETEK osób.
Tylu bowiem partnerów Allegro wystawiło oceny dobre, bardzo dobre i entuzjastyczne dla "Haliny511".

Szczerze rekomendując tego wybitnego eksperta fajki,

łączę ukłony

Korkoran :)
Awatar użytkownika
Klaudiusz
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Klaudiusz » 16 maja 2008, 00:22 - pt

W porządku. Jeżeli dyskusja dalej się rozwija to wtrącę swoje trzy grosze na temat. Otóż nigdy w życiu nie kupiłbym od Haliny511 żadnej fajki ani też żadnego akcesorium. Przyczyny są dwie; pierwsza to taka, że fajki ze zdjęć Haliny511 przedstawiają obraz nędzy i rozpaczy. Są potwornie zaniedbane, brudne, poobijane a kiedyś na którymś ze zdjęć widać było czarny z brudu skraplacz, na innym znów filtr w takim kolorze. Druga przyczyna to ceny, które w/g mnie wzięte są z kosmosu i mam tu na myśli zarówno fajki jak i akcesoria.
Nie jestem w stanie zrozumieć, że taki znakomity kolekcjoner, jak określił Halinę511 mój przedmówca, w ogóle nie potrafi dbać o fajki... Rozumiem, że mogą one być wiekowe, ale sam mam w swoim zbiorze 20-to letnie fajki, które wyglądają jak nowe. To wszystko rzuca światło na fakt, że u Haliny511 kupował nie będę.

Apropos określenia "znakomity kolekcjoner" - jeżeli to prawda, to dlaczego jedną z fajek wystawionych na Allegro nazwał "Maestro Papaja"? :lol:
korkoran
Początkujący
Początkujący

Post autor: korkoran » 16 maja 2008, 15:24 - pt

Klaudiusz pisze:W porządku. Jeżeli dyskusja dalej się rozwija to wtrącę swoje trzy grosze na temat. Otóż nigdy w życiu nie kupiłbym od Haliny511 żadnej fajki ani też żadnego akcesorium. Przyczyny są dwie; pierwsza to taka, że fajki ze zdjęć Haliny511 przedstawiają obraz nędzy i rozpaczy. Są potwornie zaniedbane, brudne, poobijane a kiedyś na którymś ze zdjęć widać było czarny z brudu skraplacz, na innym znów filtr w takim kolorze. [...]

Apropos określenia "znakomity kolekcjoner" - jeżeli to prawda, to dlaczego jedną z fajek wystawionych na Allegro nazwał "Maestro Papaja"? :lol:

Ponawiam apel o umiarkowanie w opisach i przytomność w ocenie.
Choćby dziś można wejść na Allegro i oceniając zdjęcia fajek "Haliny 511" i "Fajczarz2", zorientować się,
że nadużywa Pan egzaltowanych określeń typu "potwornie zaniedbane..."

Ponad 40 fajek, które kupiłem od tych partnerów, było w stanie bardzo dobrym - jak na fajki używane.
Nigdy nie otrzymałem fajki niezgodnej z opisem lub brudnej.
Transakcje przebiegały wzorcowo.

Podobnie pozytywne spostrzeżenia ma ponad 200 osób, które kupiły od tych Państwa poprzez Allegro i ponad 30 z ebay.
Czy można zignorować ten fakt?

Widocznie również i cena była na tyle odpowiednia, że osoby te zdecydowały się na zakup.
Część z kupujących robi to po wielokroć, gdyż liczba pozytywnych opinii przekracza 400.

Oznacza to, że ponad 400 fajek i akcesoriów była:
1. w odpowiedniej kondycji, czystości, stanie zużycia itd - zgodnie z opisem
2. wysyłka odbyła się bez zarzutu (ta sprawność wyróżnia zresztą Panią Halinę i jej męża)
3. cena była na tyle właściwa, że sfinalizowano te aukcje

[Notabene: Trudno z ceny robić zarzut. "Pod pistoletem nikt tu nikogo nie trzyma!" :D ]

Co do znajomości przedmiotu przez "Fajczarza2" prosze raz jeszcze przeczytać posty kolegi "Jar" oraz moje.
Zbiór kilkuset, starannie dobieranych fajek, selekcjonowanych wg marek, okresów produkcji, unikalności itp,
to rzadki w Polsce przykład wieloletniego kolekcjonerstwa fajczarskiego.
Oceny tej nie podważy błąd typu "literówka" w opisie.
Taki "zarzut" to raczej tylko świadectwo emocji jakim podlega Kolega w tej sprawie.

Myślę, że wszystko co było do powiedzenia w tej sprawie, zostało powiedziane :)

Ukłony wraz z życzeniami zakupów pięknych fajek

Korkoran :D
Awatar użytkownika
Klaudiusz
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Klaudiusz » 16 maja 2008, 15:53 - pt

korkoran pisze: Oceny tej nie podważy błąd typu "literówka" w opisie.
Od tego zacznę, że różnica między "Maestro Papaja" a "Mastro De Paja" jest spora i nie zakrawa o "literówkę".

Co do fajek, ich kondycji i cen... to jest tylko jeden przykład jak potwornie są one zaniedbane. Cena 80,-zł. Pytanie tylko za co? Za fajkę, którą trzeba będzie odnawiać przez kilka dni? I tak nie wiadomo co kryje się pod warstwą nagaru. Jak można zauważyć na zdjęciach Państwo Halinowscy511 nawet nie usunęli popiołu z wnętrza komina... a może to już pleśnią zarosło? Za te pieniądze wolałbym kupić nową fajkę od któregoś z naszych mistrzów.

Ja serdecznie dziękuję za zakupy u takich "pseudo kolekcjonerów". Toż to wykracza poza wszelkie normy estetyki i dobrego smaku.

Przepraszam korkoran, ale to co piszesz to czcze gadanie. Twoje argumenty nie są w stanie do mnie przemówić. Wierzę w to, co widzę, a spostrzegawczość jest moją mocną stroną.

Szkoda, że w chwili obecnej nasz forumowy kolega j4szczur nie ma w ofercie żadnej fajki. Miałbyś okazję zobaczyć jak mogą wyglądać 20-sto i 30-sto letnie fajki.

Tutaj znalazłem jeszcze jeden przykład fajki w "dobrym" stanie. Proponuję przyglądnąć się co jest na dnie komina. Odrażające.

Nie mogę się powstrzymać - kolejna fajka gdzie na dnie komina znajdują się resztki niedopalonego tytoniu. Przecież to fermentuje i pleśnieje, a fajka śmierdzi potem niemiłosiernie.

W aukcji tej ostatniej fajki napisano, że była palona tylko kilka razy... Jak można nie wyczyścić fajki po paleniu? Czy tak zachowuje się zacny kolekcjoner? Jak w ogóle można wystawiać na widok publiczny fajkę, w której na dnie widać resztki tytoniu? Tragedia. Czarna rozpacz.
Awatar użytkownika
elvislike
Moderator
Moderator

Post autor: elvislike » 16 maja 2008, 17:16 - pt

uprzejmie prosze o zakonczenie sporu dotyczacego uzytkownika serwisu allegro. nie przynosi on nic poza niesmakiem, jak kazdy tego typu spor. nie przysporzy ani zwolennikow ani przeciwnikow handlujacemu na allegro a tylko podzieli forumowiczow (po co?). wybor czy kupowac czy nie (jak juz wczesniej zauwazono) zalezy od kupujacego. wymieniono juz sporo informacji na ten temat i czesc z nas bedzie kupowac od wiadomego sprzedawcy a czesc bedzie go omijac szerokim lukiem.
pozdrawiam.
we are not what we eat, we are what we don't shit... (hugh romney)
Awatar użytkownika
j4szczur
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: j4szczur » 16 maja 2008, 17:59 - pt

Należy oddzielić kwestię rzetelności opisu i zdjęć danego sprzedawcy od braku higieny jego fajek. Ten ostatni nie zawsze negatywnie wpływa na ich stan. Bywa, że brudna fajka okazuje się w dobrym stanie, a zadbana okazuje się wrakiem. Wszystko zależy od sposobu palenia tytoniu. Sami wiecie jak to jest z tym "nagarem".

Higiena i estatyka... Popatrzcie na fajki Güntera Grassa. Estetyczne i dobrze utrzymane nie są.

Oczywiście - wychowany na włochatych piersiach pierwszych użytkowników alt.pl.fajka - stoję na stanowisku, że fajka po wypaleniu winna być traktowana jak broń. Natychmiast wyczyścić i zabezpieczyć. To decyduje o jej smaku, a więc o podstawowych walorach użytkowych. Kiedyś - chyba z Dzikiem - spieraliśmy się czy estetyczne jest czyszczenie fajki w knajpie..., ech aż się łezka kręci. Nie mogę teraz znaleźć tego wątku.

Podczas spotkania z kolegą Jar (ukłony) dowiedziałem się, że obaj wymienialiśmy korespondencję z małżonkiem Pani Haliny i obaj go szanujemy jako doświadczonego fajczarza.

Klaudiusz: Tak się składa, ze sprzedałem w/w fajczarzowi którego krytykujesz, fajkę Petersona z niewyraźnie nabitym napisem "Peterson" - strasznie był zawiedziony. Niestety nie dał się namówić na zwrot fajki w zamian za zwrot pieniędzy. Tak więc może zdarzyć się spadek jakości. Ba, ostatnio na spotkaniu u kolegi Jar stwierdzono, że jedna ze starych fajek Savinelli Silver ma dramatycznie cienki pierścień ze srebra, który nosi ślady ingerencji (czyszczenia), czego nie byłem świadom. Każde kolejne fachowe oko może znaleźć takie niuanse obniżające wartość fajki w oczach doświadczonego kolekcjonera. Myślę, że obaj wymieniliśmy swoje zdanie i teraz powinniśmy zapalić fajkę popijając chłodnym piwkiem.
Dziku

Post autor: Dziku » 16 maja 2008, 18:12 - pt

j4szczur pisze:(...) Kiedyś - chyba z Dzikiem - spieraliśmy się czy estetyczne jest czyszczenie fajki w knajpie..., ech aż się łezka kręci.
Ale obaj staliśmy na stanowisku, że fajkę czyścić trzeba...
Podoba mi się ta analogia do broni 8)
Pomyśleć, że czyścić swoje fajki zacząłem z pewnością jeszcze sporo zanim APF w ogóle powstało :lol: Można się więc tego dowiedzieć z innych źródeł również.

Można zakończyć dyskusję stwierdzeniem, że fajkę należy traktować jak broń. Niektórzy więc traktują ją jak broń chemiczną lub biologiczną :roll:
Awatar użytkownika
j4szczur
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: j4szczur » 16 maja 2008, 18:21 - pt

Hehe, Dziku jak zwykle niezawodny...
korkoran
Początkujący
Początkujący

Post autor: korkoran » 19 maja 2008, 02:17 - pn

W sprawie ponawiania ataków kolegi "Klaudiusza" na "Halinę511":

Z informacji jaką uzyskaliśmy wynika, że kolega 'Klaudiusz", za względu na agresywne maile w sprawie cen, ma od dawna zablokowaną możliwość kupna u Pani "Haliny511" oraz u Pana "Fajczarz2".

Być może ten fakt, ostatecznie tłumaczy zaangażowanie "Klaudiusza" w powtarzanie ataków na te osoby...

Na Allegro bowiem, znaleźć można fajki w naprawdę opłakanym stanie, wystawiane po wielokroć, przez innych sprzedających!!
Nie są oni jednak przedmiotem krytyki "Klaudiusza"...

Ciekawe dlaczego tak się dzieje? Zablokowanie możliwości zakupu uruchomiło aż takie emocje? :D

Mam nadzieję, że ta wymiana opinii i postów uwrażliwi "Klaudiusza" na uważniejsze formułowanie ocen i odpowiedzialność za tworzone uogólnienia.

Blisko 400 pozytywnych opinii jakie ma Pani Halina, waży więcej niż jego przekomarzanie się w sprawie literówki w opisie przedmiotu :D

Serdecznie pozdrawiam

Korkoran :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Aukcje”