Etrafikacz dostępna z Polski

Miejsce gdzie w spokoju można pogadać gdzie są warte odwiedzenia trafiki w Polsce i poza nią.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
j4szczur
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: j4szczur » 28 września 2006, 14:38 - czw

mjp pisze:Bo Szwajcaria nie jest w Unii Europejskiej..... Import tytoniu spoza Unii podlega chyba jeszcze większym obostrzeniom.
Nom. Ale jak widać szwajcarski biznes daje sobie z tym radę. I dobrze.
Dziku

Post autor: Dziku » 28 września 2006, 14:51 - czw

j4szczur pisze:
mjp pisze:Bo Szwajcaria nie jest w Unii Europejskiej..... Import tytoniu spoza Unii podlega chyba jeszcze większym obostrzeniom.
Nom. Ale jak widać szwajcarski biznes daje sobie z tym radę. I dobrze.
Bo chyba wjechać i wysłać z Unii mogą bez problemu.
Na szczęście chce im się to robić.
konar
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: konar » 29 września 2006, 23:02 - pt

mjp pisze:
andnn pisze: Unia rulez... :evil:
Unia, nie Unia. Prywatny import tytoni i alkoholu nigdy i nigdzie nie był i nie jest mile widziany. .
Ludzie takie świństwa z zagranicznych sklepów zamawiają, że głowa pęka i dochodzą przesyłki bo wszysto jest legalne - albo nie. W przypadku tytoniu nie ma chyba większych obaw - najwyżej przesyłka dotrze nieco "sfatygowana".
Papierosy zaczęły mi śmierdziec..........
Awatar użytkownika
mjp
Administrator
Administrator
Kontakt:

Post autor: mjp » 02 października 2006, 09:26 - pn

konar pisze:
mjp pisze:
andnn pisze: Unia rulez... :evil:
Unia, nie Unia. Prywatny import tytoni i alkoholu nigdy i nigdzie nie był i nie jest mile widziany. .
Ludzie takie świństwa z zagranicznych sklepów zamawiają, że głowa pęka i dochodzą przesyłki bo wszysto jest legalne - albo nie. W przypadku tytoniu nie ma chyba większych obaw - najwyżej przesyłka dotrze nieco "sfatygowana".
Niekoniecznie, możesz na przykład dostać wezwanie z urzędu celnego do zapłacenia cła i akcyzy. Wtedy może się okazać, że zamówione tytonie kosztują bardzo, ale to bardzo dużo....
Pozdrawiam
Maciek
-----------
Szukam spokojnego miejsca do palenia fajki
GG: 12204
konar
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: konar » 02 października 2006, 09:48 - pn

Pewnie masz rację, bo skoro juz ponosi sie koszty przesyłki to domyslać moemy się, ze w paczce nie ma jednej czy dwóch kopert tytoniu tylko więcej. Powinien byćjakis przepis pozwalający na sprowadzenie bez akcyzy rocznie określonej ilości tytoniu (niewielkiej np. 1 kg) myslę, że szara strefa by sie na tym jakoś szczególnie nie rozwinęła a fajczarzom taka ilość rocznie wspomagana ewentualnie dostępnymi w kraju wyrobami powiinna spokojnie wystarczyc.
Może powinniśmy się w tej sprawie uaktywnić politycznie .... hahaha
Papierosy zaczęły mi śmierdziec..........
Awatar użytkownika
mjp
Administrator
Administrator
Kontakt:

Post autor: mjp » 02 października 2006, 14:11 - pn

konar pisze:Powinien byćjakis przepis pozwalający na sprowadzenie bez akcyzy rocznie określonej ilości tytoniu (niewielkiej np. 1 kg)
No to jeszcze raz, DUŻYMI LITERAMI. JEST TAKI PRZEPIS! Jest jedno ale. Tytoń MUSISZ przywieźć OSOBIŚCIE. Sprowadzanie tytoniu drogą wysyłkową ZAWSZE podlega ocleniu i opłacie akcyzowej. To, że tytoń jednak da się sprowadzić zawdzięczamy tylko dobrej woli służb celnych, które "nie zauważają" pewnych przesyłek. Zrzeszanie się raczej niewiele da. To są przepisy UE, więc trzeba by uruchomić naszych posłów w europarlamencie.
Pozdrawiam
Maciek
-----------
Szukam spokojnego miejsca do palenia fajki
GG: 12204
krzysztof
Początkujący
Początkujący

Post autor: krzysztof » 02 października 2006, 19:15 - pn

Ja napisałem mail do tej trafiki 4 dni temu wyrażając chęc zakupu kilku tytoni i jak do tej pory nie otrzymałem żadnej odpowiedzi
Awatar użytkownika
Qwerty
Fajczarz
Fajczarz
Kontakt:

Post autor: Qwerty » 02 października 2006, 21:00 - pn

A mnie napisali, zę jak do tej pory nie natrafili na jakiekolwiek problemy przy wysyłce tytoniu za granicę.
Pozdrawiam, Qwerty
qwerty małpa post kropka pl
FMS i Śląski Klub Fajki
aszer
Początkujący
Początkujący

Re: Etrafikacz dostępna z Polski

Post autor: aszer » 18 lutego 2012, 17:14 - sob

Witam,
chciałem odnowić temat, ponieważ przejechałem większość warszawskich trafik i zawsze słyszę to samą odpowiedź "proszę Pana luty i marzec są najgorszymi miesiącami ponieważ zostają tylko tytonie które nie sprzedaliśmy w zeszłym roku .Nowe zamówienia będą później".
Dlatego oglądając strony czeskich trafik internetowych aż krew w żyłach szybciej płynie.
Dobra czas na pytanie, jak to jest z zamawianiem z tych trafik. Czy wysyłają do Polski, może ktoś ma doświadczenie z przelewem pieniędzy z konta a nie karta kredytowa i jakie są maksymalne limity zamówień.
Jestem początkującym fajczarzem i czytając opisy kolegów w dziale z tytoniami chciałem spróbować lecz na razie mimo dobrych chęci nie jest mi to dane.
Bardzo proszę o wpisy kolegów którzy kupowali i maja doświadczenie.
Oczywiście czekam na propozycje może inne sklepy internetowe oprócz synjeco są godne polecenia z przyjaznymi warunkami zakupu przez polaków.
Pozdrawiam
Artur
JSG
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: JSG » 18 lutego 2012, 17:29 - sob

aszer pisze:Witam,
chciałem odnowić temat, ponieważ przejechałem większość warszawskich trafik i zawsze słyszę to samą odpowiedź "proszę Pana luty i marzec są najgorszymi miesiącami ponieważ zostają tylko tytonie które nie sprzedaliśmy w zeszłym roku .Nowe zamówienia będą później".
Dlatego oglądając strony czeskich trafik internetowych aż krew w żyłach szybciej płynie.
Dobra czas na pytanie, jak to jest z zamawianiem z tych trafik. Czy wysyłają do Polski, może ktoś ma doświadczenie z przelewem pieniędzy z konta a nie karta kredytowa i jakie są maksymalne limity zamówień.
Jestem początkującym fajczarzem i czytając opisy kolegów w dziale z tytoniami chciałem spróbować lecz na razie mimo dobrych chęci nie jest mi to dane.
Bardzo proszę o wpisy kolegów którzy kupowali i maja doświadczenie.
Oczywiście czekam na propozycje może inne sklepy internetowe oprócz synjeco są godne polecenia z przyjaznymi warunkami zakupu przez polaków.
Pozdrawiam
Artur
http://www.danpipe.de/" onclick="window.open(this.href);return false;
Ten jest niezły. Choć jak się pozamawia to niestety ceny wychodzą jak u nas.
Co do warszawy- trakt lubelski polecam. Często kupuje tam tytonie z akcyzą sprzed roku lub dwóch.
Poza tym jest jeszcze allegro...
moim cholernie subiektywnym zdaniem
----------------------------------
Amatorska Pracownia Wytwarzania i Reperacji Fajek
Awatar użytkownika
mareek
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Post autor: mareek » 18 lutego 2012, 18:59 - sob

Poza tym jest jeszcze allegro...
Ewentualnie popytać kogoś o jakieś konkretne tytonie, których się szuka. Pan Niedźwiecki często posiada rzeczy, o które w naszym kraju bardzo trudno.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Trafiki”