Z trafiki na ulicy Sczanieckiej 9a w Poznaniu.

Miejsce gdzie w spokoju można pogadać gdzie są warte odwiedzenia trafiki w Polsce i poza nią.

Moderator: Moderatorzy

Czy macie zamiar odwiedzić tę trafikę?

Chyba się skuszę i odwiedzę tę trafikę
7
11%
Szkoda, że Poznań tak daleko ...
30
46%
Ja tam byłem i polecam
26
40%
Niestety nie mam miłych wspomnień...
2
3%

Liczba głosów: 65
Marcin_Pro
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Z trafiki na ulicy Sczanieckiej 9a w Poznaniu.

Post autor: Marcin_Pro » 26 kwietnia 2005, 09:58 - wt

Ubieg?y weekend dane mi by?o sp?dzi? w Poznaniu. Kiedy¶ czyta?em o ciekawych trafikach i gdzie¶ w pami?ci zapad?a mi ta na Scanieckiej w Poznaniu.
I w?a¶nie w ten weekend dane mi by?o odwiedzi? j± a tak?e mia?em przyjemno¶? poznania pana Ryszarda (chyba jak s±dz? w?a¶ciciela lub jednego z w?a¶cicieli).
Do trafiki dotar?em przed 12 w sobot?, bior±c pod uwag? nasze sobotnie realia, ?e sklepy do 14 s± czynne. Trafika mie¶ci si? poza centrum, w takiej niepozornej uliczce. Obni?one wej¶cie w „piwniczk?” i moim oczom ukazuje si? mi?y widok, bo oto na pó?kach po prawej stronie mamy du?± szaf? w której znajduje si? kilkadziesi±t fajeczek. A do tego prócz innych artyku?ów (tj. papierosów, cygar, itp.) mamy tytonie fajkowe, akcesoria pocz±wszy od zapa?ek, przez filtry w?glowe i z balsy, stojaczki na fajeczki, niezb?dniki, pasty, futera?y na fajeczk?.
Wybór tytoni nie by? tak wielki jak opisany przeze mnie we Wroc?awiu, a jednak go¶ci?y tam tytonie od Dan Pipe’a ( i sta?o si? the Malthouse in my house – a mia?em si? powstrzyma? z tytoniem).
W tym miejscu chcia?bym napisa? o czym¶ co nadaje klimat tej trafice, o tym co wyró?nia j± zdecydowanie ( i to zdecydowanie na plus). A mianowicie chcia?em napisa? o profesjonalizmie pana Ryszarda. Jest to jak odebra?em osoba znaj±ca si? na temacie, dobrze wie jakiego typu artyku?y sprzedaje, a na dodatek wie du?o du?o wi?cej. Po drugie bardzo mi?o si? z nim rozmawia, pan Ryszard zaskakuje ciekawymi informacjami i potrafi mówi? ciekawie. Po trzecie jego styl pracy, czy zachowania okre¶li?bym jako nie ingeruj±cy, pozostawia nas w spokoju, mo?emy ogl±da? do woli, pyta?, bra? do r?ki fajeczki (Worobiec 104 – a mia?em tylko ogl±da?) , dyskutowa? a wszystko to w nies?ychanie mi?ej atmosferze. I nie czujemy tego cz?sto wyst?puj±cego zdenerwowania i stania nad nami sprzedawców, którzy chc± co¶ nam wepchn±? jak najszybciej, bo pod sto?em maj± bu?k? z serem ze ¶niadania, którego nie zd±?yli zje¶? a na dodatek za chwil? b?d± mieli „telefon od przyjaciela” wi?c musimy si? naprawd? po¶pieszy?.
Dla mnie jest to miejsce, które z ca?± pewno¶ci± i mile odwiedz? przy odwiedzinach Poznania. Jest to te? miejsce, które polecam Wam je¶li b?dziecie mieli okazj? znale?? si? w pobli?u.

Wasz recenzent z miasta Wroc?awia,

Marcin
"Szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, kiedy się ją dzieli". Albert Schweizer
Obrazek

Pipe Club Wrocław + Fajczarze.pl - Serwis poświęcony fajce i paleniu fajki
bublik
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: bublik » 26 kwietnia 2005, 10:16 - wt

Ja te? Worobca 104 mia?em tylko ogl±da? ... jest w niej co¶ magicznego :-) A z mi?± ch?ci± si? wybior? jak b?d? mia? co¶ nowego do p[P]oznania ;-]
Odnomu - bublik, drugomu - dyrka ot bublika.
Awatar użytkownika
M-kwadrat
Fajczarz
Fajczarz
Kontakt:

Post autor: M-kwadrat » 26 kwietnia 2005, 11:46 - wt

Taaaak, u Rycha to zdecydowanie najlepsze miejsce w Poznaniu. Co prawda niestety wybór tytoni ucierpial w czasie posuchy ogolnorynkowej ale nadal mozna tam sobie wpasc i nawet jesli sie nic nie kupi to chociaz bardzo milo sobie porozmawiac. Faktycznie sprzedawcy sie znaja, pamietaja tez mniej wiecej preferencje klientow no i maja czas dla klienta - to nic, ze minela godzina zamkniecia, nigdy mnie nie ponaglali.
Marcin_Pro
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Marcin_Pro » 26 kwietnia 2005, 11:58 - wt

M-kwadrat pisze:... i maja czas dla klienta - to nic, ze minela godzina zamkniecia, nigdy mnie nie ponaglali.
w?a¶nie pisa?em, ?e wszedlem przed 12, a trafika otwarta by?a w sobot? do 13... i jak pewnie s±dzicie nie wyszed?em o czasie lecz po 13 :D

i s±dz?, ?e o to w?a¶nie chodzi.
Mieszka?em w Poznaniu 3 lata i niestety nie mia?em tak mi?ych wspomnie?, je¶li chodzi o umiej?tno¶ci sprzedawców, a tak?e ludzi. Wida? Pan Ryszard ma takie umiej?tno¶ci - b±d? to cz?¶? jego osobowo¶ci.

pozdrawiam
"Szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, kiedy się ją dzieli". Albert Schweizer
Obrazek

Awatar użytkownika
Jimmy
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant
Kontakt:

Post autor: Jimmy » 27 kwietnia 2005, 23:38 - śr

Taaaa, Sczaniecka to zdecydowanie najciekawsze dla fajczarzy miejsce w Poznaniu. Pad?y ju? tu s?owa o profesjonalizmie Rycha i Tomka, wi?c mog? tylko doda?, ?e nie ma w nich ani cienia przesady. Tak jak ju? M-kwadrat napisa? - pami?taj± o klientach ich preferencjach i s± ?yczliwie nastawieni. Nie raz i nie dwa zda?y?o mi si? do nich wlecie? ot tak po prostu na pogaduchy przy fajce (te? w momencie w którym powinni zamyka?), czy te? bez - obaj zawsze ch?tnie pogadaj± i podziel± si? informacjami co w tytoniu piszczy. Kto jest w Poznaniu, cho?by przelotem i ma troch? czasu, to naprawd? warto do ch?opaków wlecie?.

pozdrawiam
Jimmy
We'll drink together
And when we drink we'll drink together, not alone!
bkolodz
Fajczarz
Fajczarz

gites

Post autor: bkolodz » 07 sierpnia 2005, 14:01 - ndz

ja tam kupowałem swoja pierwsz± fajke B&B 019. Pan Ryszard jest faktycznie bardzo pomocny,m służy wiedz±, można na niego liczyc. Pełen profesjonalizm. Duży plus za magiczno¶ć miejsca. Poprostu ma duszę....eh, szkoda że nie wszędzie tak jest. Pozdrawiuam i Polecam jak najbardziej!!!!!!
GG : 6423598

Nobody knows what's inside my pipe!!!
Awatar użytkownika
August
Pykacz
Pykacz

Post autor: August » 23 lutego 2006, 17:58 - czw

Ostatni odwiedzając trafikę zuważyłem puszeczki Samuel Gawiths 30 g.
Oczywiście zakupiłem parę i tytonik jest super. Obsługa jak zwykle profesjonalna.
bkolodz
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: bkolodz » 23 lutego 2006, 20:05 - czw

August pisze:Ostatni odwiedzając trafikę zuważyłem puszeczki Samuel Gawiths 30 g.
Muszę tam podskoczyć bo dawno nie byłem - sesja ciągle w toku. Jak to wyglądało cenowo.
GG : 6423598

Nobody knows what's inside my pipe!!!
Awatar użytkownika
August
Pykacz
Pykacz

Post autor: August » 24 lutego 2006, 12:13 - pt

Cenowo nie jest żle. 28 zł od puszeczki.
Pozdrawiam.
August
Awatar użytkownika
maciej_faja
Moderator
Moderator

Re: Z trafiki na ulicy Sczanieckiej 9a w Poznaniu.

Post autor: maciej_faja » 05 maja 2008, 22:47 - pn

Ponieważ mam zamiar odwiedzić Poznań (14.05), proszę poznaniaków o namiary na trafiki.
Z tego co wiem, to na pewno działa ta na Szczanieckiej.
Dawno, dawno temu w latach odległego socjalizmu (1988-9) była jakaś trafika na Głogowskiej i kiosk z tytoniami na Półwiejskiej.

Proszę o info co jest teraz i gdzie warto zajrzeć.
Masz starą lub uszkodzoną fajkę - kup poradnik "NOWA-STARA FAJKA".

Pozdrowienia z południowej Wielkopolski
tommy
Pykacz
Pykacz
Kontakt:

Post autor: tommy » 06 maja 2008, 01:03 - wt

maciej_faja pisze: Proszę o info co jest teraz i gdzie warto zajrzeć.
Hellou,

choć ostatni raz byłem w moim rodzinnym mieście jakieś 3 miesiące temu, uważam, że nic ponad trafikę u Rysia nie znajdziesz. Można co prawda odwiedzić trafikę np.: na Górnej Wildzie, bo może i coś przesuszonego (z tytoni) tam leży - ale jako że punkt na Sczanieckiej działa też jako hurtownia, to jak łatwo się domyślić, zaopatrzenie właśnie stamtąd pochodzi ;)
O wyborze fajek nie wspomnę, bo jak do tej pory w Poznaniu to miejsce numer 1 (choć wcześniej z ochotą odwiedzałem nieistniejącą już trafikę "Papaj").

Pozdro - tommy ;o)

Edit:
Możesz też spróbować odwiedzić "Piotra i Pawła", w Starym Browarze, CH Plaza, czy jakikolwiek inny - też się zaopatrują na Sczanieckiej, ale kto wie, co im tam z zapasów pozostało za szybą (choć jak pamiętam, tytonie to się u nich lubiły przesuszać).

t.
--
rpkf.org - Oficjalny serwis Rady Polskich Klubów Fajki
rpkf.art.pl - Fajkowy Puchar NOVOTEL
Marcin_Pro
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Marcin_Pro » 06 maja 2008, 05:10 - wt

Na Sczanieckiej! Na Sczanieckiej! Na Sczanieckiej!

Tam warto pójść ;) Ostatnio byłem, miesiąc temu? Coś koło tego.
Po pierwsze chłopaki wiedzą o czym mówią. Po drugie tytoni najwięcej, choć no szoku one nie robią w -SYNJECOWYM wyobrażeniu, jednak jak na warunki nasze rodzime bardzo dobre.
(Powiedział bym przekornie, porównując do Torunia ? Raj tytoniowy!)

Chłopaki też w ostatniej rozmowie mówili o zmianach w zakresie tytoni. Kto wie, może jak tam pojedziesz już coś nowego będzie.
Uwaga, zabierając więcej pieniędzy nieuchronnie narażasz się na ich wydanie! Fajek ślicznych jest!!!
Uwaga, nie zabierając więcej pieniędzy nieuchronnie narażasz się na późniejsze narzekanie! Czemu nie miałem więcej :lol:

Miłego pobytu :D
Obrazek

Awatar użytkownika
Mariusz Broniarz
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: Mariusz Broniarz » 06 maja 2008, 07:11 - wt

Jako rodowity Poznaniak na stałe zamieszkujący to miasto polecam tylko i wyłącznie trafike na Szczanieckiej.Są i inne choćby na ul.Libellta,ale radze sobie nie zaprzątać nimi głowy.Asortyment jest tam lichy i bardzo skromny.
Trafika na Szczanieckiej jest oazą pustynną trafik Polskich.Fajki od wyboru do koloru,cygara w wielkim Humidorze i tytonie.Tytonie może nie te co w Synjeco,ale w porównaniu z innymi trafikami jest to Bonanza.Szczerze polecam.
Dojazd również nie skomplikowany,bo można powiedzieć ,że to niemal centrum.Blisko dworca kolejowego ,jak i dworca PKS-u.
"Kto myśli,że może,ten może.A kto myśli,że nie może,ten nie może.To jest nieuchronne,niezaprzeczalne prawo".
Pablo Picasso.
Awatar użytkownika
maciej_faja
Moderator
Moderator

Post autor: maciej_faja » 06 maja 2008, 08:51 - wt

Koledzy dziękuję serdecznie za odzew.

Z tego co pamiętam to Sczanieckiej jest gdzieś od Głogowskiej (skorzystam z jakiejś mapy - na pewno się nie zgubię). Tak więc z PKP-u bliziutko (PKS to już chyba Wilda - choć jest to kilkaset metrów od PKP-u ). Transport do Poznania mam zapewniony (kumpel jedzie na Dojazd do Szpitala MSWiA).

Większość moich Kulpinek kupiłem w zamierzchłych czasach w trafice na Głogowskiej. Z tego co piszecie to ta trafika już nie istnieje. Pewnie przejdę się po starym mieście zanim trafię na Sczanieckiej (będę wcześnie, pewnie około 8-mej, na zakupy za wcześnie).

Nie wiem jak będzie z zakupami (ostatnio przecież kupiłem kilka fajek i tytoniowa piwniczka też się powoli zapełnia), poza tym pewnie GIR (Główna Inspekcja Rodzinna) - też poleci ze mną i będzie stała kontrola wydatków.

Jeszcze raz dziękuję za info

Pozdrawiam
Masz starą lub uszkodzoną fajkę - kup poradnik "NOWA-STARA FAJKA".

Pozdrowienia z południowej Wielkopolski
Marcin_Pro
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Marcin_Pro » 06 maja 2008, 09:09 - wt

maciej_faja pisze: Z tego co pamiętam to Szczanieckiej jest gdzieś od Głogowskiej (skorzystam z jakiejś mapy - na pewno się nie zgubię). Tak więc z PKP-u bliziutko (PKS to już chyba Wilda - choć jest to kilkaset metrów od PKP-u ). Transport do Poznania mam zapewniony (kumpel jedzie na Dojazd do Szpitala MSWiA).

Większość moich Kulpinek kupiłem w zamierzchłych czasach w trafice na Głogowskiej. Z tego co piszecie to ta trafika już nie istnieje. Pewnie przejdę się po starym mieście zanim trafię na Szczanieckiej (będę wcześnie, pewnie około 8-mej, na zakupy za wcześnie).

Nie wiem jak będzie z zakupami (ostatnio przecież kupiłem kilka fajek i tytoniowa piwniczka też się powoli zapełnia), poza tym pewnie GIR (Główna Inspekcja Rodzinna) - też poleci ze mną i będzie stała kontrola wydatków.
Tu masz mapkę Macieju: copy&paste "Emilii Sczanieckiej 9, Poznań, Poznan, Greater Poland, Poland" i zobaczysz gdzie jesteś ;)
Dokładnie przy Głogowskiej i rynku Łazarskim!
Wilda to raczej na pewno nie jest, choć ja tylko tam 4 lata żyłem, a nie urodziłem się :wink:
Trafika chyba nawet od godzin rannych otwarta. Choć nie wiem od jak rannych :lol:

Nawet miłą stronkę mają

GIR (Główna Inspekcja Rodzinna)
No a to to już bardzo mi się spodobało ;)

miłego czasu
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Trafiki”