Świeże wrażenia z palenia (czyli co dziś paliłeś?)

Wszelkie dyskusje dotyczące tytoni umieszczamy TUTAJ.

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy tytoniowi

Awatar użytkownika
draco59
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Re: Świeże wrażenia z palenia (czyli co dziś paliłeś?)

Post autor: draco59 » 20 kwietnia 2011, 19:04 - śr

Hilson Fantasia nabity C&D 904 Chocolate Cavendish...fajny aromacik w śmisznej fajeczce... :D
KKF Poznań-----------------
yopas
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: yopas » 25 kwietnia 2011, 20:37 - pn

A dziś Ten Worobiec, a w nim GH Ennerdale Flake. Bardzo udane palenie. Aż się sobie dziwię, że nigdy wcześniej nie wpadłem na pomysł by spróbować właśnie czegoś takiego. Tytoń pachnie, jak woda kolońska mojego dziadka... i prawie tak smakuje (jak pachnie of korz, bo nigdy nie piłem wody kolońskiej). I to jest bardzo ciekawy smak. A spod tego smaku, co chwila ujawniała mi się wirdżinia taka, jaką znam z tytoni Bright CR Flake, czy Curly Cut. Po dzisiejszym paleniu mam ochotę wyłącznie na takie aromaty. Na takie smaki. I pozostając w zachwycie pozdrawiam serdzecznie.
y,

Ps. Dawno już tytoń nie spalił mi się tak jasno i tak ostatecznie!
[...]
Awatar użytkownika
draco59
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: draco59 » 25 kwietnia 2011, 20:59 - pn

yopas pisze:A dziś Ten Worobiec, a w nim GH Ennerdale Flake. Bardzo udane palenie. Aż się sobie dziwię, że nigdy wcześniej nie wpadłem na pomysł by spróbować właśnie czegoś takiego. Tytoń pachnie, jak woda kolońska mojego dziadka... i prawie tak smakuje (jak pachnie of korz, bo nigdy nie piłem wody kolońskiej). I to jest bardzo ciekawy smak. A spod tego smaku, co chwila ujawniała mi się wirdżinia taka, jaką znam z tytoni Bright CR Flake, czy Curly Cut. Po dzisiejszym paleniu mam ochotę wyłącznie na takie aromaty. Na takie smaki. I pozostając w zachwycie pozdrawiam serdzecznie.
y,

Ps. Dawno już tytoń nie spalił mi się tak jasno i tak ostatecznie!
Fajeczki zazdraszczam serdecznie , piękna...co do tytoniu nie znam , nie paliłem.Mój śp Dziad używał jakiejś lawendowej kolońskiej - czy ten tytoń też lawendą pachnie? Bo to miły zapach...
...JASNO I OSTATECZNIE - czy zechciałbyś objaśnić nieco tę kwestię, jeśli łaska? Bo nie kumam tej przenośni...
Pozdrawiam
Krzysztof
PS.A ja tam sobie jadę Sam's Flake w liverpoolu Bartka Antoniewskiego...spokojnie i pachnąco...
yopas
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: yopas » 25 kwietnia 2011, 21:16 - pn

draco59 pisze: Mój śp Dziad używał jakiejś lawendowej kolońskiej - czy ten tytoń też lawendą pachnie? Bo to miły zapach...
Dla mnie (choć ja ma smakowo aromatowe trudności z wyrażaniem się) ten jest bardziej różany taki...
...JASNO I OSTATECZNIE
Oznacza: pozostał, niemal wyłącznie, jasnoszary drobny popiół.

Żeby było po równo, powiem, że długich fajek Pana Bartka, ja też zazdraszczam :).
[...]
Awatar użytkownika
draco59
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: draco59 » 25 kwietnia 2011, 21:38 - pn

Ha , czasem nieźle tak sobie pozazdraszczać...dzięki za objaśnienie...mam też nadzieję na ostateczność , bo jeszcze palę :D
Pozdr.
K.
big_banana_Mickey
Pykacz
Pykacz
Kontakt:

Post autor: big_banana_Mickey » 25 kwietnia 2011, 23:16 - pn

Ja dziś sobie dogadzałem... ;-)

Commonwealth w starym malutkim Petersonie, potem Va Mysore , Larsen Fine & Elegant zamiast deseru po obiedzie i porządnie sezonowany Scottish Blend w fajeczce Masta...

teraz popijam ciepłe spienione mleko z odrobiną rumu i palę sobie cygaretkę Meharis Java... a żeby fajowiej było trzymam ją we wrzoścowej lufce od p.Kulpińskiego ;-)

lubię takie dni pełne smaku i wolnego czasu...

pozdrawiam serdecznie
Mikołaj
"Wędzone dłużej się trzyma" ;-)
tomasz_z
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: tomasz_z » 25 kwietnia 2011, 23:52 - pn

big_banana_Mickey pisze:Ja dziś sobie dogadzałem... ;-)

Larsen Fine & Elegant

W sensie - Fresh & Elegant?
follow the white rabbit...
gg# 1668157

http://www.zembrowskipipes.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
draco59
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: draco59 » 26 kwietnia 2011, 00:16 - wt

tomasz_z pisze:

Larsen Fine & Elegant

Nie samym Onyxem człek żyje... :D
tomasz_z
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: tomasz_z » 26 kwietnia 2011, 00:18 - wt

Nie, oczywiscie ze nie - wlasnie odkrylem Jubilee mcclellanda - i orgazm byl.... a onyx - szczytuje się zawsze
gg# 1668157

Awatar użytkownika
KrzysT
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: KrzysT » 26 kwietnia 2011, 07:52 - wt

yopas pisze:
draco59 pisze: Mój śp Dziad używał jakiejś lawendowej kolońskiej - czy ten tytoń też lawendą pachnie? Bo to miły zapach...
Dla mnie (choć ja ma smakowo aromatowe trudności z wyrażaniem się) ten jest bardziej różany taki...
Dla mnie Ennerdale Flake to zdecydowanie migdały, a nie róże. Ale skojarzenia jak wiadomo są rzeczą dość indywidualną.

Żeby nie było OT:

Było: pierwsze palenie Dunhill Ready Rubbed (by Murray's) - formalnie podobny do Ennerdale, czyli scented Va (choć na Tobaccoreviews twierdzą, że jest tam również Cavendish i jakieś Orientale). Kupiony na forum, otwarta, ale prawie pełna puszka. Niestety tytoń był bardzo suchy, ale na szczęście nie pokruszony na pył i dał się ładnie nawilżyć (choć ten, który paliłem był jeszcze ciut za suchy... chyba).
Cięty dość drobno, praktycznie shagowato, ciemny. Ładny zapach z puszki, ale podobnydoniczego.
Wrażenia: b. fajny, delikatny w smaku, kompletnie nie potrafię powiedzieć, czym scentedowany, smaczek przewijający się raczej w tle niż grający główne skrzypce (choć tu mogło grać rolę wspomniane przesuszenie, które mogło osłabić aromatyzację).
Natomiast moja ocena mocy zupełnie nie przystaje do tej z TR - końcówka mnie wręcz zniszczyła. Mam porównanie z Black XX, Brown No 4, Black Pigtailem czy Irish Flake - ale tam wiadomo, że to są mordulce i można się spodziewać "kopa" - tu natomiast moc jest przemyślnie ukryta pod tym subtelnym smakowo płaszczykiem. Mimo, że paliłem w niewielkiej fajce (Civic 001, czyli mały billiard), to pod koniec zakręciło mi się w głowie.
Paliło się tak sobie (czytaj: przygasało), ale raz, że nabiłem dość niestarannie (mea culpa), dwa, że paliłem przy pracy. Kondensatu wydziela niewiele. Ogólnie szkoda, że już tego nie robią.
Tak czy inaczej, pierwsze doświadczenie z "zapachowymi" Dunhillami wypadło pozytywnie i ostrzę sobie teraz zęby na Royal Yacht (puszka czeka sobie spokojnie na otwarcie) - ale będę ostrożny jak saper :)

PS. Tomek, przeczytałem co to za źwirz to Jubilee - ze składu wychodzi, że to taka Torina po amerykańsku, tak? Z całą pewnością Cię opalę z odrobiny :P
Contrarwise, (...), if it was so, it might be; and if it were so, it would be but as it isn't, it ain't. That's logic.
Awatar użytkownika
jar
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: jar » 26 kwietnia 2011, 08:07 - wt

yopas pisze:... GH Ennerdale Flake....Tytoń pachnie, jak woda kolońska mojego dziadka... I to jest bardzo ciekawy smak. A spod tego smaku, co chwila ujawniała mi się wirdżinia taka, jaką znam z tytoni Bright CR Flake...
Miło mi czytać kolejny wpis doceniający Starą Dobrą Anglię. Od pewnego czasu "mieszanki angielskie" nie wiem czemu kojarzą się z blendami z Latakią; tymczasem równolegle do tytoni z La istniała taka właśnie linia Va Scented. Kiedy kilka lat temu powróciłem do fajki serio, poszukiwałem dość długo smaków i zapachów które pamiętałem sprzed lat. Kojarzyły mi się wówczas z lawendą, czy szerzej - z dobrą wodą toaletową. Odnalazłem je właśnie w Ennerdale. Niejako siostrzanym tytoniem jest oferowany także przez Gawith & Hoggarth Glengarry, a wielu palaczy dopełnią tą trójkę wspomnianym tu Bright C.R. - będącym wspomnieniem dawnych edycji Capstan'a. Nic, tylko gratulować wyboru !

Jak zawsze

Jacek A. R.
Im więcej wolno, tym mniej wypada.
tomasz_z
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: tomasz_z » 26 kwietnia 2011, 09:27 - wt

KrzysT pisze:
PS. Tomek, przeczytałem co to za źwirz to Jubilee - ze składu wychodzi, że to taka Torina po amerykańsku, tak? Z całą pewnością Cię opalę z odrobiny :P
Tak, dokładnie. Jak Torina, a nawet i jak Onyx właśnie. Cholernie dobrze PQ wpasowany. Jak wiadomo PQ unikam i tyko akceptuję w wyrobach Schurcha. A tymczasem... Jubilee to kolejny szał smakowy.

A co do Royal Yacht - może byśmy sobie razem otworzyli dwie puszki - Twą i mą jednocześnie. Kupione w dwóch okresach. Wiekowe różnie. Moja leży już ze dwa a raczej trzy lata w szafie. Nie wiem kiedy byla produkowana. Otworzymy dwie i skosztujemy i porównamy. Hm? Wchodzisz w to?
gg# 1668157

big_banana_Mickey
Pykacz
Pykacz
Kontakt:

Post autor: big_banana_Mickey » 26 kwietnia 2011, 09:42 - wt

tomasz_z pisze:

Larsen Fine & Elegant

no właśnie nie.... pojawiła się pewna rozbieżność w nazwach...
poprzednio gdy kupiłem ten tytoń nazywał się FRESH & ELEGANT a teraz pisze jak byk FINE & ELEGANT nie zmienia to faktu, że jest to ten sam tytoń...

mnie nie pytajcie o co chodzi... niemniej zamiast lodów cytrynowych wole to :wink:
"Wędzone dłużej się trzyma" ;-)
Awatar użytkownika
Beckett
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Beckett » 27 kwietnia 2011, 22:12 - śr

Właśnie siedzę sobie na balkonie na wieczornej fajeczce a w fajce pięknie tli się mój mix - skiff mix + squadron lider doprawione balkan flake co by dodać troszkę mocy. Efekt... cudny smak latakiowej wędzonki !! Bardzo przyjemne zakończenie dnia. Mmm...
Pozdrawiam Beckett !!!!

"Im starsza fajka tym słodszy dym"
yopas
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: yopas » 28 kwietnia 2011, 21:04 - czw

A dzisiaj Peterson (Old Dublin) w Petersonie (Irish Whiskey). Kadzielniane klimaty. Więc wpisując się w nie za prawdę powiadam Wam: spirytus czyni fajkom cuda!
[...]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Spory tytoniowe”