Świeże wrażenia z palenia (czyli co dziś paliłeś?)

Wszelkie dyskusje dotyczące tytoni umieszczamy TUTAJ.

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy tytoniowi

Grzechu
Początkujący
Początkujący

Re: Świeże wrażenia z palenia (czyli co dziś paliłeś?)

Post autor: Grzechu » 04 listopada 2012, 15:29 - ndz

Ja też właśnie 10 minut temu skończyłem Stanwella palę go w gruszce B&B i co raz częściej odczuwam przyjemne smaki :D
Natomiast MBVC ciągle mnie szczypie mocno w język. W temacie dotyczącym tego tytoniu polecono mi go wyrzucić do kosza :(
golf czarny
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: golf czarny » 22 listopada 2012, 10:37 - czw

Dzisiaj o poranku Condor porwał w szpony czarną owcę mych płuc ;) Właśnie puścił a ofiara chwali wysokość i płynność lotu. Co by nie deliberować... mieszanka zacna. Jeśli to Va to zupełnie inaczej. Pali się świętnie. Skóra , drewno , smoła , mydło szare...i samogon. Faktoria pośrodku tajgii? Palę sporadycznie ale ze smakiem.

Jak to na spotkaniach, a wczoraj takie było, bardzo przyjemne, skubnie się co nie co od Kolegów i wypadło spróbować Scotch Cut Mixture od SG. Już wiem(chociaż bardzo SDP za szczyptę dziękuję :) ) ,że nie kupię. Smak bez przewodniej myśli i mało fajkowy. Jak szary szum z telewizora. Ten nieczęsty moment kiedy dzięki blenderowi ma się poczucie bezsensu palenia tytoniu. Jeśli już palić to terapeutycznie.
Awatar użytkownika
sdp
Pykacz
Pykacz

Post autor: sdp » 22 listopada 2012, 12:10 - czw

Takich szczypt to aż miło się pozbywać ;)
Niestety i ja mam podobne wrażenia co do tego Scotcha. Nudny, bez smaku. Jest w nim każdy rodzaj tytoniu i ma się wrażenie, że SG zmiotło na kupkę te resztki, które pozostały po produkcji innych zacniejszych mieszanek.
A że szkoda było wyrzucić to wsadzili to do puchy i nazwali tę mieszankę dla przekory właśnie Scotch Cut Mix - a wiadomo, że Szkoci to nacja raczej skąpa ;)
golf czarny
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: golf czarny » 22 listopada 2012, 12:36 - czw

BTW - kto wygrał drugą partyjkę?
Awatar użytkownika
sdp
Pykacz
Pykacz

Post autor: sdp » 22 listopada 2012, 12:42 - czw

Wojtek - pokonał mnie czterema punktami - spryciarz.
golf czarny
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: golf czarny » 22 listopada 2012, 13:06 - czw

Gratulacje !
tjank
Początkujący
Początkujący

Post autor: tjank » 16 grudnia 2012, 11:17 - ndz

A ja od dłuższego czasu raczę się przy porannej kawie fajeczką nabitą W.O.Larsen Old Fashioned, a do wieczornej kawki Mac Baren Navy Flake, albo Mac Baren - Virginia Flake. Jeśli akurat znajdę chwilkę po południu to z reguły Mac Baren Original Choice, albo Plumcake Mc Baren. Bardzo żadko wracam do Sweet Dublin.
Awatar użytkownika
p1ot3
Początkujący
Początkujący

Post autor: p1ot3 » 20 grudnia 2012, 06:49 - czw

tak mnie dzisiaj naszło, żeby rozpocząć dzień od fajki. Mam taką mieszankę - Louisiana Red - virginia i perique. i to było to! cytując opinię z internetu ' Damn, what a great smoke... '
martenn
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: martenn » 20 grudnia 2012, 08:26 - czw

Po długiej przerwie wróciłem do tematów tytoniowych i wczoraj paliłem świeżo kupionego Larsena Fresh & Elegant. Muszę powiedzieć, że to są moje klimaty owocowe, chociaż też się trochę stęskniłem za flake'ami. Na szczęście mam resztkę Caledonian Virginia Flake:-) Z drugiej strony wziąłem się za skręcane peciki i wczoraj akurat padło na Yellow Drum.
juzwa
Początkujący
Początkujący

Post autor: juzwa » 20 grudnia 2012, 09:10 - czw

...do porannej kawy Balkan Mixture Hoggartha w gruszance - samoróbce, teraz tli się Ennerdale. Tak przyjemnie, zimowo - mikołajowo :)
golf czarny
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: golf czarny » 20 grudnia 2012, 11:36 - czw

Zazdroszczę Kolegom tych ponad godzinnych, porannych kawek . Moją się szybciej pije niżli ekspress parzy. A fajka - do połowy nabita "misiurka" palona w samochodzie i się cieszę jak jest korek bo przynajmniej zdążę spalić . :cry:

Znowu Koledzy częstowali :D
MM 959 dzisiaj . Nowa - stara fajka, starodawna mieszanka zrobiona na nowo.
Właściwie wszystko co nowe się mocno wyzerowało i palenie było takie "staromodne" tzn. eleganckie ale bez szczególnych emocji . I już się miałem moim pierwszym paleniem Dunhilla lekko się rozczarować i wszelkie marketingowe fiubździu wyśmiewać. Gdybym nie skończył był palić. Posmak bowiem pozostał tak frapujący ,że tylko z dobrym winem czerwonym , wytrawnym porównywalny. Za taniny i beczkę "robiły " z grubsza posmaki zarówno La jak i orientali za owoc natomiast robił owoc we własnej osobie! Czyli coś chyba jest na rzeczy z tym moczeniem.
Co do samego palenia...jeśli , ktoś nie nastawia się na Bóg wie co to dostanie wszystko czego trzeba. La jest nieco w tle ale na mój gust świetnej jakości , Va przyjemnie przebija słodyczą a orientale ładnie wszystko spajają. Mieszanka właściwie odświeżająca.
Awatar użytkownika
p1ot3
Początkujący
Początkujący

Post autor: p1ot3 » 22 grudnia 2012, 03:05 - sob

Kultywując tradycję virginia+perique zapaliłem dzisiaj mieszankę 'Mississippi river'. Nie można narzekać, tylko tego perique to tutaj nie pożałowali. Ale wciąż jestem pod wrażeniem tego 'Louisiana red', który paliłem kilka dni temu. Pod takim wrażeniem, że właśnie zamówiłem puszeczkę (i nową fajkę)
BenZin
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: BenZin » 25 grudnia 2012, 13:50 - wt

Wczoraj i dzisiaj to co dostałem w prezencie. Czarnodębówka Broga + Peterson Hyde Park.
Fajeczka grubościenna, ale zaskakująco lekka. Tytoń pachnący kalifornijską śliwką. Łatwo i szybko się spala (mocno posuszony, bo z puszki mokry jak wyroby SG). Smak - hmm, dosyć wytrawnie, bez szczypania, gryzienia przyjemnie. Ale to nowa fajka i nowy tytoń, o smaku będę mógł coś więcej powiedzieć za jakiś czas.
Aha - palenie wybitnie suche.

Paliłem go jeszcze w gruszce i przed chwilą we wrzoścu. Tytoń raczej wytrawny - najbardziej wytrawny w czarnodębówce, we wrzoścu słodziej i bardziej czuć aromatyzację. Z poprawką na to, że czarnodębówka to "nówka" a wrzosiec regularnie palony od 2 lat. Ponadto - mocny, mocniejszy od 3P. W niczym też nie przypomina pozostałych znanych mi Petów - Irish Oak, Irish Flake, Irish Whiskey, Univeristy Flake, Sherlock Holmes, 3P (które jak dla mnie mają coś wspólnego w smaku). Zaryzykowałbym stwierdzenie, że bliżej mu nawet charakterem do DEMP niż do tych Petów j.w.
golf czarny
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: golf czarny » 09 stycznia 2013, 00:23 - śr

Dzisiaj a uwagi na pogodę ("pogoda a dobór mieszanki" to osobny temat -wart założenia) coś bardziej zasadniczego i ciepłego w odbiorze ( w Trójmieście śnieżyca była!). Oczywiście Sam,s Flakes. Tym razem niewiarygodnie dużo słodyczy. Wręcz deserowo i czekoladowo. Tonka daleko w tle. Właściwie dopiero teraz zrozumiałem jak smakują w tej mieszance orientale. Zresztą nie wiem czy do końca.
Awatar użytkownika
jar
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: jar » 09 stycznia 2013, 00:54 - śr

Cieszę się, że Sam's Flake smakuje, to moim zdaniem jeden z lepszych blendów Va+Turkish (orientale) spośród tego, co dziś osiągalne. A i byłbym wdzięczny za podanie źródła wspominającego o przyprawieniu tego blendu Tonka Beans.

Jak zawsze

Jacek A. R.

DODANE: tak, wiem że w opisie Sam's Flake na Tobaccoreviews Tonka Bean jest wymienione, ale dzielę z innymi obawy iż nastąpiła tam pomyłka - Tonka jest obecna w blendzie zwanym 1792, NIE w Sam's Flake. Miarodajne jest dla mnie zdanie np. p. Daniela Schneidera z Synjeco.
Im więcej wolno, tym mniej wypada.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Spory tytoniowe”