Świeże wrażenia z palenia (czyli co dziś paliłeś?)

Wszelkie dyskusje dotyczące tytoni umieszczamy TUTAJ.

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy tytoniowi

supersonic
Fajczarz
Fajczarz

Re: Świeże wrażenia z palenia (czyli co dziś paliłeś?)

Post autor: supersonic » 11 lutego 2010, 18:44 - czw

SG navy Flake - herbatka z imbirem- fajeczka Savinelli Clrks F... muzyczka - Peter Hammill- "nadir's big chance"chłodny smakowity dymek - a tym bardziej ,że jestem zakochany w latakii od pierwszego puffnięcia....
Awatar użytkownika
elvislike
Moderator
Moderator

Post autor: elvislike » 11 lutego 2010, 19:03 - czw

supersonic pisze:...muzyczka - Peter Hammill- "nadir's big chance"...
nowszy hammill czy z okresu van der graaf?
pozdrawiam.
we are not what we eat, we are what we don't shit... (hugh romney)
supersonic
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: supersonic » 11 lutego 2010, 19:11 - czw

To solowa płyta Hammilla ale z okresu , kiedy grali razem z VDGG- 1975 rok- te- piękna rzecz...
Wtedy chyba pracowali nad Still Life - mojej ulubionej
a przy okazji miło mi poznać kogoś kto też zna i może lubi Hammilla :D

Pozdrowienia

Ps. no i spalil się pięknie navy flake - chłodno - zamienił się w bielutki popioł- do ostatniego miligrama
Awatar użytkownika
patrykk
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: patrykk » 11 lutego 2010, 20:13 - czw

Dzisaij był Erinmore Flake - naprawdę cudowny tytoń. Pokuszę się o stwierdzenie że wg mnie jest lepszy niż BBF :)
Niestety zostało mi jeszcze tylko na jutro na 2 fajki :/
Nie za mocny, złożony w smaku, spala się idealnie.
Muszę zrobi jakiś zapas tgego fajkowego ziela.
Proszę pana, ja się nigdy nie spóźniam! Nawet jeżeli przychodzę trochę później, to mam widać ku temu poważne powody.
Śmiechowe
gg:9087227
Awatar użytkownika
jar
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: jar » 11 lutego 2010, 20:50 - czw

patrykk pisze:Dzisiaj był Erinmore Flake - naprawdę cudowny tytoń. Pokuszę się o stwierdzenie że wg mnie jest lepszy niż BBF :)....
Z najgłębszym zrozumieniem dla naszych różnych gustów nie bardzo rozumiem, jak można porównywać jakby w jednej kategorii wartościującej te - i takie - dwa tytonie, należące wszak do bardzo różnych rodzajów tytoni fajkowych. Dla mnie to troszkę tak, jakby porównywać wartościująco np. zupę z daniem mięsnym, czy danie jarskie z daniem rybnym, lub sławne w międzywojniu powiedzenie: "likierek pod bigosik".

Rozumiałbym porównanie Erninmore z np. Ennerdale, Glengarry, Sam's Flake, Rum Flake czy temu podobnych tytoni, a BBF z innymi Va naturalnymi/czystymi jak FVF, MVF, czy Medium Flake Germain's. Nawet z niektórymi tytoniami typu Va z Perique, jak np. Escudo.

Jak zawsze

Jacek A. R.
Im więcej wolno, tym mniej wypada.
Awatar użytkownika
franzlukas
Początkujący
Początkujący

Post autor: franzlukas » 11 lutego 2010, 21:23 - czw

Witam wszystkich, przed chwilą skończyłem w http://fajkowo.pl/cgibin/shop?info=2057&sid=395ef7cf" onclick="window.open(this.href);return false; z golden ambrosia MB, jak na razie w mojej krótkiej "karierze" jedyny, który mnie nie szczypał :-) i nie bulgotał.
Chyba już ostygła, idę wyczyścić . . . .
pozdrowionka
Awatar użytkownika
patrykk
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: patrykk » 11 lutego 2010, 21:28 - czw

Jak mi wiadomo Erinmore Flake jest czystą VA. Dlatego porównuje BBF i E Flake.
Proszę pana, ja się nigdy nie spóźniam! Nawet jeżeli przychodzę trochę później, to mam widać ku temu poważne powody.
Śmiechowe
Awatar użytkownika
jar
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: jar » 11 lutego 2010, 22:11 - czw

patrykk pisze:Jak mi wiadomo Erinmore Flake jest czystą VA. Dlatego porównuje BBF i E Flake.
oto opis Erinmore z Tobacco Reviews:
The Leaf tobaccos for Erinmore are selected from only premium tobacco growing regions of the world. The blend consists of mature Virginia, mellow Burley and sweet dark air-cured tobaccos. It is pressed into cakes, aged and cut into slices providing a mellow and cool smoke with flowery and fruity note.
tutaj przeczytamy, że:
...Believe it or not, Erinmore Flake is flavored with essence of prune. This is not a joke....
NAWET jeśli ten i podobne dane są dyskusyjne, gdyż nagminnie uważa się iż Erinmore jest doprawiane...zapachem czy sokiem ananasowym, to faktem jest, iż BBF jest Virginią nie "scented", i stąd, jak już podałem, Erinmore porównywałbym raczej z innymi, także "scented" tytoniami które przykładowo wymieniłem w swoim poprzednim wpisie.

Jak zawsze

Jacek A. R.
yopas
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: yopas » 12 lutego 2010, 00:10 - pt

jar pisze: NAWET jeśli ten i podobne dane są dyskusyjne, gdyż nagminnie uważa się iż Erinmore jest doprawiane...zapachem czy sokiem ananasowym
Ten ananas jest szczególnie odczuwalny, gdy się spojrzy na znaczek na wieczku puszki :wink: , ale...
nie da się ukryć, że jest to tytoń conajmniej stoppingowany... mnie się nieco ze współczesnym st. bruno kojarzy, choć dla mnie mniejszy power w erinmore, ale również słabsze aromatyzowanie (obie cechy zaliczam na plus).
UkłonY,
[...]
Awatar użytkownika
jar
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: jar » 12 lutego 2010, 01:33 - pt

yopas pisze:.....Ten ananas jest szczególnie odczuwalny, gdy się spojrzy na znaczek na wieczku puszki.....
Sprawa znaczka/symbolu ananasa jest kilkakrotnie poruszana i omawiana w drugim z przytoczonych w moim poprzednim wpisie linku, podaję cytaty:
...the pineapple is supposed to be a traditional Irish symbol of welcome...
...OK, lets tell it again: the pineapple was introduced by Murrays in the 19th century as a symbol for *all* their products. Not just Erinmore.
The pineapple back then was an exotic rarity for the refined (and wealthy) upper class (sort of luxury) taste. Meaning: higher class stuff inside, not the daily dope...You will find it on vintage Murray's tins with "finest egyptian & oriental tobacco cigarettes" as well....

W tym samym linku zamieszczone są interesujące informacje na temat Murray'a i tytoni Erinmore.

Jak zawsze

Jacek A. R.
Awatar użytkownika
patrykk
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: patrykk » 12 lutego 2010, 08:41 - pt

no proszę jak się mozna dokształcić :)
Wielkie dzięki za info:)

Pzdr.
Śmiechowe
tomasz_z
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: tomasz_z » 12 lutego 2010, 13:59 - pt

Też o BBF choć nie w wyżej poruszonym temacie:

Zapaliłem BBF w nowej Savinelli silver z 1972 roku. Niby nic; fajka średniopókowa; tytoń - nic nadzwyczajnego (w sensie - żaden niespotykany tytoń) - po prostu smaczny, popularny i lubiany. Ale...

nigdy mi BBF nie smakował na tyle, by być w top 5 moich ulubionych. Był zawsze smaczny i wart zapalenia w każdej chwili. Nic specjalnego do wczoraj: a mianowicie zapaliłem BBF'a który przeleżał w słoju prawie dwa lata. Nawilżany, a więc co jakiś czas otwierany słój, więc i powiedzmy "wentylowany". Kolor tytoniu zrobił się jaśniejszy, niemal "szarawy". Płatki wciąż miękkie i sprężyste. Zapach - mniej intensywny niż ten, który wydowywa się zwykle ze świeżo otrzymanego.
Po zapaleniu, dym był słodko-wytrawny. A smak bardzo delikatny i też lekko słodkawy choć z nutą jakby "starej szafy" w pozytywnym znaczeniu. Nie umiem tego właściwie opisać ale to troszkę jak zapach starej książki, taki trochę tajemniczy.
Moc zdecydowanie średnia i co najważniejsze (w mojej skali ocen) palił się od początku do końca niemal bez zmiany smaku. Zwykle pod koniec BBF'a przechodzi zmianę w mocniejszy i bardziej gorzko-wytrawny - ten tego nie zrobił.
Zdecydowanie polecam BBF zawsze, ale zdecydowaniej ;) polecam takiego, który jeszcze dojrzał.

A dzisiaj - w billiardzie Civic z 1965 roku Azurite Schurcha. Smacznie i pysznie, ale w związku z pojemnością fajki, końcówka była mokrawa i mocna. Na tyle, że po 30 minutach od fajki wciąż czuję szumek w głowie. Ale room note doskonały, podobnie jak i smak. Tylko jak dla mnie - moc na końcu ciut "zbyt". Lubię ten tytoń lecz jednak w mniejszej fajce.
follow the white rabbit...
gg# 1668157

http://www.zembrowskipipes.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
jar
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: jar » 12 lutego 2010, 14:03 - pt

- i właśnie tak wyglądają doświadczenia z BBF licznego grona jego zwolenników. Wellcame to the club !

Jak zawsze

Jacek A. R.
tomasz_z
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: tomasz_z » 12 lutego 2010, 14:47 - pt

Ha! Ale żeby nie było - poza tym w słojach dowilżanych jest jeszcze 13 innych - też min. rok składowanych tytoni.

A to nawet nie celowe działanie - ot zawsze mam 16 tytoni w tzw stanie zaczętym. 2 w puszkach i 14 w słojach.
Częstotliwość palenia ich + wszelkich nowości i próbek pozwala na powolne spalanie każdego - w rezultacie dając im co najmniej rok na dojrzewanie. I w ten właśnie sposób ciągle coś popalam i odkrywam jak smak się zmienia w czasie.
follow the white rabbit...
gg# 1668157

http://www.zembrowskipipes.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Astar
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Post autor: Astar » 12 lutego 2010, 20:42 - pt

A ja dzisiaj w końcu zabrałem się za przesyłkę otrzymaną jakiś czas temu, właśnie dopala się SG chocolate flake. Do mokki akurat. Tytoń... Najdziwniejszy od czasów petersona sk, zacznijmy od tego że to mój pierwszy flake więc poszedłem za radą kolegów i kosteczki/sianko/kosteczki/sianko. Pomimo podsuszenia itak nie chciał się palić... ale gdy się już udało pali się nadspodziewanie dobrze, kondensatu zadziwiając mało. Po zapachu z puszki który był raczej nieciekawy, chociaż kojarzył się... z czymś z dzieciństwa ale nie potrafię sobie przypomnieć z czym, tymczasem smak/zapach podczas palenia miło mnie zaskoczył. Mało czekoladowy ale bardzo przyjemny. Sosnowe ognisko z odrobiną słodyczy i gdzieś tam wyczuwalne kakao. Mocą zaskoczył mnie również, wszystkie płatki są tak mocne? (wynika to ze sposobu przechowywania czy raczej specyfika tego akurat tytoniu)
Zdjęcia zdjęcia i jeszcze raz zdjęcia
http://wroniak.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
ODPOWIEDZ

Wróć do „Spory tytoniowe”