Pierwsze wrażenie - krótka impresja

Wszelkie dyskusje dotyczące tytoni umieszczamy TUTAJ.

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy tytoniowi

Awatar użytkownika
maciejslu
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Pierwsze wrażenie - krótka impresja

Post autor: maciejslu » 14 stycznia 2010, 14:45 - czw

Na początek - wstęp malutki; wiem, że jest wątek o wrażeniach z bieżącego palenia, bo sam go zakładałem, ale prosiłbym Admina o pozostawienie tego wątku jako odrębnego. Wiem też, że pierwsze wrażenie czasami bywa mylące, ale jednocześnie - według mnie - jest podstawą budowania dalszych sądów. A po trzecie - dzisiaj miałem przyjemność (podziękowania dla Becketta) po raz pierwszy spróbować aż TRZECH nowych dla mnie tytoni. I dlatego chciałbym otworzyć nowy temat i zachęcić Was do opisywania swoich PIERWSZYCH wrażeń z palenia jakiegoś tytoniu.

A ponieważ na każdym zebraniu jest tak, że ktoś musi zacząć pierwszy, więc...

Na pierwszy ogień (cóż za adekwatne wyrażenie) poszedł dziś Old Dublin od Petersona w Worobcu 110/43. Zapaliłem rano skoro świt, do kawki. Przyznam szczerze - doskonała latakia. Jakoś tak utarło się we mnie przeświadczenie, że jak La nie szczypie w język i nie pali gardła, to jest kiepska. Tu był nienachalny smak latakii, łagodny, lekko cieply dym, niezły room note i miłe pół godzinki palenia. Przyzwyczajony jestem do RBM-a, ale Old Dublin pozytywnie mnie zaskoczył. Wrócę do niego na pewno w niedługim czasie.

Jako druga - Va od MacBarena, w nowej fajce Brebbia. Moja pierwsza czysta Va i znów zaskoczenie; pierwszy naprawdę słodki tytoń, ale nie aromat! Room note pozytywny, choć szału nie było. Ale mi smakowało i na pewno kupię zapasik, a tę fajkę przeznaczę właśnie pod ten tytoń. Howgh!

A żeby nie było tak słodko, to na koniec... Irish Oak Petersona. Szczerze mówiąc - bez wyrazu, choć to może akurat moje kubki smakowe już zaczęły się buntować i odmówiły współpracy? W każdym bądź razie - chyba nie zakupię...
Pozdrawiam serdecznie
Maciej Ślużyński
Oficyna wydawnicza RW2010
Awatar użytkownika
Rheged
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Re: Pierwsze wrażenie - krótka impresja

Post autor: Rheged » 14 stycznia 2010, 15:31 - czw

Jako, że nie mogłem namierzyć polecanego przez Macieja Black Mallory (niech żyją olsztyńskie trafiki...), zakupiłem Perfection od Samuela Gawitha i pierwsze wrażenie ze wszech miar pozytywne. Tytoń zdecydowanie sprytny, bo przy odpalaniu taki sobie, potem coraz lepiej, a pod koniec to już niebo w gębie. I wreszcie wracam do La po przygodzie z Navy Flake tegoż samego producenta. Drugie palenie dzisiaj, ciekawe, czy mój sąd się zmieni?
Pipe of the rising sun
Sympathy for the pipe
Pipe of the storm
Born to be pipe
Alan
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: Alan » 14 stycznia 2010, 15:58 - czw

Rheged pisze:Drugie palenie dzisiaj, ciekawe, czy mój sąd się zmieni?
Na pewno się zmieni, bynajmniej nie na gorszy ;)

A tak swoją drogą: to czy od wrażeń z pierwszego palenia nie służy również dział z opisami tytoni? Wszak to chyba jeden z głównych zamysłów stworzenia takiego działu. Ale to tylko gdybanie...
Uprasza się o nie zwracanie uwagi na tytuł i ilość gwiazdek pod moim nickiem
Awatar użytkownika
Kuma
Fajczarz
Fajczarz
Kontakt:

Post autor: Kuma » 14 stycznia 2010, 17:11 - czw

Rheged pisze:Jako, że nie mogłem namierzyć polecanego przez Macieja Black Mallory (niech żyją olsztyńskie trafiki...), zakupiłem Perfection od Samuela Gawitha i pierwsze wrażenie ze wszech miar pozytywne. Tytoń zdecydowanie sprytny, bo przy odpalaniu taki sobie, potem coraz lepiej, a pod koniec to już niebo w gębie. I wreszcie wracam do La po przygodzie z Navy Flake tegoż samego producenta. Drugie palenie dzisiaj, ciekawe, czy mój sąd się zmieni?

a możesz opisać ta przygode z Navy Flake? Bo zakupiłem ostatnio 2 puszki tego tytoniu... aż taki zły?
Nikt nie będzie mi mówił jak mam żyć... Przecież nikt za mnie nie umrze...
gg: 18740
Allegro: Kuma32
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: Rheged » 14 stycznia 2010, 17:36 - czw

Skądże, jest dokładnie odwrotnie - zerknij do odpowiedniego tematu, mój post jest aktualnie przedostatni, tam opisuję wrażenia z palenia Navy Flake.
Pipe of the rising sun
Sympathy for the pipe
Pipe of the storm
Born to be pipe
Narcurion
Pykacz
Pykacz

Post autor: Narcurion » 14 stycznia 2010, 17:40 - czw

Temat powstał w idealnym momencie.
Właśnie dzisiaj pierwszy raz zapaliłem SG Grousemoor w świeżo odnowionej fajeczce. Wnętrze komina było zdarte prawie do gołego drewna więc nie wiem na ile wrażenia będą miarodajne.
Po pierwsze tytoń był zamknięty hermetycznie i po otwarciu okazał się wyraźnie mokry dlatego było conajmiej 10 min podsuszania. Intensywny zapach z puszki do złudzenia przypomina mi Kentucky Bird, wyraźnie kwiatowy, może odrobinkę mniej perfumowany ale naprawdę odrobinkę. W paleniu jest jednak zupełnie inny. Po pierwsze bardzo się grzeje(może to wrażenie spowodowane dawnym paleniem czystej va) jednak nie wydziela zbyt dużo kondensatu. Smak? Smaku na początku żadnego nie odczuwałem, takoż z zapachem. Po kilku minutach z zaskoczeniem poczułem smak przypominający "chwastowe" chipsy (moje prywatne określenie na jakieś tanie ziemniaczane chipsy sprzedawane swego czasu). Jest to smak przypominający woń zielska w czasie wykopków ziemniaczanych którą pamiętam z dzieciństwa. Raczej nie jest to nic przyjemnego... Jestem typem upartym więc dam temu tytoniowi (i fajeczce) jeszcze trochę czasu. Na razie tytoń jest dla mnie zbyt nieokreślony, nawet virginią nie smakował - właściwie ciepłe powietrze ze stłumioną nutą chwastów i ziemi.
Ostatnio zmieniony 14 stycznia 2010, 17:54 - czw przez Narcurion, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
maciejslu
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: maciejslu » 14 stycznia 2010, 17:52 - czw

Alan pisze:A tak swoją drogą: to czy od wrażeń z pierwszego palenia nie służy również dział z opisami tytoni? Wszak to chyba jeden z głównych zamysłów stworzenia takiego działu. Ale to tylko gdybanie...
Założyłem, że tam jest miejsce na dokładne opisy i pogłębione recenzje. Tu chodzi po prostu o pierwsze wrażenie :wink:
Pozdrawiam serdecznie
Maciej Ślużyński
Awatar użytkownika
freemason
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: freemason » 15 stycznia 2010, 11:09 - pt

maciejslu pisze:.Jako druga - Va od MacBarena, w nowej fajce Brebbia. Moja pierwsza czysta Va i znów zaskoczenie; pierwszy naprawdę słodki tytoń, ale nie aromat!
O którą to Va chodzi konkretnie? Va Nr1, Virginia Flakes, czy może Virginia Blend. Pytam, bo właśnie zastanawiam się nad kupieniem któregoś z tych dwóch ostatnich.
Awatar użytkownika
maciejslu
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: maciejslu » 15 stycznia 2010, 13:40 - pt

freemason pisze:
maciejslu pisze:.Jako druga - Va od MacBarena, w nowej fajce Brebbia. Moja pierwsza czysta Va i znów zaskoczenie; pierwszy naprawdę słodki tytoń, ale nie aromat!
O którą to Va chodzi konkretnie? Va Nr1, Virginia Flakes, czy może Virginia Blend. Pytam, bo właśnie zastanawiam się nad kupieniem któregoś z tych dwóch ostatnich.
Virginia No. 1.

Właśnie palę drugie nabicie, smak tak samo doskonały, zrównoważony, aksamitny.
Pozdrawiam serdecznie
Maciej Ślużyński
Awatar użytkownika
mr. White
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: mr. White » 15 stycznia 2010, 14:17 - pt

Macieju a co powiedziłbyś o fajce w której palisz tą Va? Jak się sprawuje?
Każdego Boga lud może przyjąć, lecz go sobie wytłumaczy zgodnie ze swymi pogańskimi na świat poglądami...

"Jesteśmy całkowicie świadomi że papież jest największą przeszkodą na drodze do ekumenizmu" papież Paweł VI (1967)
Awatar użytkownika
maciejslu
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: maciejslu » 15 stycznia 2010, 14:49 - pt

mr. White pisze:Macieju a co powiedziłbyś o fajce w której palisz tą Va? Jak się sprawuje?
Szczerze mówiąc - nie spodziewałem się aż tak smacznego palenia.

Fajka nie jest najwyższych lotów, ma jeden ubytek na froncie główki (wypełniony) i widoczne małe pęknięcie od spodu, ale pali się w niej znakomicie - sucho i smacznie. Jest bardzo pojemna, nawiert precyzyjnie wykonany, ustnik bez zarzutu. Komin jest bez prekarbonizatu, idealnie czyste drewno, zaledwie po dwóch palenia zaczyna się budować cieniutka warstwa nagaru, na razie przy samym dnie (bo palę 1/4 nabicia), ale ja mam dużo czasu :wink:
Pozdrawiam serdecznie
Maciej Ślużyński
Awatar użytkownika
Beckett
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Beckett » 17 stycznia 2010, 22:21 - ndz

Ostatnio paliłem Mac Barena Plumcake i muszę powiedzieć ten tytoń zrobił na mnie wielkie wrażenie. Taki słodkawy nienachalny rumowy smak, dobrze odbierany przez otoczenie. Pycha !!!!
Pozdrawiam Beckett !!!!

"Im starsza fajka tym słodszy dym"
Hobbit
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Hobbit » 18 stycznia 2010, 20:15 - pn

Na temat nowej Amphory... poczęstowany zapaliłem... jedno zdanie które mówi wszystko - NEVER MORE!!!...
Prawdziwi twardziele nie jedzą miodu. Prawdziwi twardziele żują pszczoły. :)
Awatar użytkownika
Tomasz B
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: Tomasz B » 18 stycznia 2010, 21:33 - pn

Beckett pisze:Ostatnio paliłem Mac Barena Plumcake i muszę powiedzieć ten tytoń zrobił na mnie wielkie wrażenie. Taki słodkawy nienachalny rumowy smak, dobrze odbierany przez otoczenie. Pycha !!!!
Myślę że też nie powiem niczego złego na jego temat, przed chwilą otworzyłem saszetkę.
Pierwsza myśl - o, rzeczywiście czuć lekko latakie, alkohol też. ma w sobie to coś znanego mi już z SG Navy Flake.
Palenie: w tym miejscu zapach zamienia się w mojej opinii w tytułowy cake i z dugiej strony mniej "plum" i ...niech będzie że na pewno słodki "rum". spala się dość szybko jednocześnie dając nie dużo dymu, całkiem smacznie. Celowo zdecydowałem się wspomóc go fajką, w ktorej zazwyczaj paliłem co nieco z latakią. Już teraz mogę powiedzieć że jak dla mnie to aromat, który nie przekracza pewnej linii i można po niego sięgnąć bez obaw o zgwałcenie swojej fajki czy kubków smakowych, a nawet mieć przy tym jakąś przyjemność. 8)
¡El pueblo unido jamás será vencido!
Awatar użytkownika
Beckett
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Beckett » 19 stycznia 2010, 17:46 - wt

Z ciekawości spróbowałem wczoraj Poniatowskiego waniliowego chcąc się przekonać czy faktycznie to takie paskudztwo. Toż to smakuje jak skoszona trawa z dodatkiem startej podeszwy :? . Niestety Polacy nie umieją zrobić dobrego tytoniu, a szkoda.
Pozdrawiam Beckett !!!!

"Im starsza fajka tym słodszy dym"
ODPOWIEDZ

Wróć do „Spory tytoniowe”