Trzy tygodnie w Stanach

Wszelkie dyskusje dotyczące tytoni umieszczamy TUTAJ.

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy tytoniowi

Awatar użytkownika
blij
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Re: Trzy tygodnie w Stanach

Post autor: blij » 06 lutego 2011, 14:02 - ndz

romanone pisze:
blij pisze:kupiłem wczoraj w w-wa amerykański tytoń Carter Hall - żółta saszetka 1,5 oz z domkiem , wszystko wg Twojego opisu, rzeczywiście bardzo smakowity z korzenną nutką . jeśli chcesz się upewnić czy to ten, mogę przesłać zdjęcia na maila.
pozdrowienia
romanone
Będę wdzięczny za zdjęcie. Wg opisu wszystko by się zgadzało. Nie przypuszczałem, że jest dostępny w Polsce. Jeśli nie ma go w opisach tytoni możesz jako pierwszy go opisać bo na pewno jest wart polecenia ze względu na swój niepowtarzalny smak.
"...dymu dla nikogo, zapachu dla wszystkich, smaku dla mnie."
Awatar użytkownika
ENGLISHMAN
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Post autor: ENGLISHMAN » 06 lutego 2011, 15:58 - ndz

blij pisze:Będę wdzięczny za zdjęcie. Wg opisu wszystko by się zgadzało. Nie przypuszczałem, że jest dostępny w Polsce. Jeśli nie ma go w opisach tytoni możesz jako pierwszy go opisać bo na pewno jest wart polecenia ze względu na swój niepowtarzalny smak.
Bywa dostępny w Polsce i nawet był już opisany na tym forum:)
Nie wiem, czy to ten tytoń, o którym mówi Bartek, ale nigdy nie słyszałem, żeby Carter Hall zawierał w sobie korę jakiegoś drzewa. Za to słyszałem, że to w zdecydowanej większości Burley:)
"Gdybym był komunistą albo chrześcijaninem, życie nie byłoby takie zawiłe. Mógłbym próbować narzucić innym ogólnikowe zasady moralności. Ale sens, jaki nadaje się własnemu życiu, to inna sprawa."
Awatar użytkownika
blij
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: blij » 06 lutego 2011, 17:53 - ndz

ENGLISHMAN pisze:Bywa dostępny w Polsce i nawet był już opisany na tym forum:)
Nie wiem, czy to ten tytoń, o którym mówi Bartek, ale nigdy nie słyszałem, żeby Carter Hall zawierał w sobie korę jakiegoś drzewa. Za to słyszałem, że to w zdecydowanej większości Burley:)
Niestety, miałeś rację. Sprawdziłem i to nie o ten tytoń chodzi. Tamten był w saszetce 50g. Znajomy dostał go od kogoś ze Stanów. Najciekawsze było to, że tytoń miał wyciąg z kory jakiegoś drzewa, w Polsce raczej nieznanego. Ale wytrwale szukam dalej... :)
"...dymu dla nikogo, zapachu dla wszystkich, smaku dla mnie."
Awatar użytkownika
ENGLISHMAN
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Post autor: ENGLISHMAN » 06 lutego 2011, 21:27 - ndz

blij pisze:Niestety, miałeś rację. Sprawdziłem i to nie o ten tytoń chodzi. Tamten był w saszetce 50g. Znajomy dostał go od kogoś ze Stanów. Najciekawsze było to, że tytoń miał wyciąg z kory jakiegoś drzewa, w Polsce raczej nieznanego. Ale wytrwale szukam dalej... :)
Prawdę mówiąc żałuję, że miałem rację, bo Twój opis był bardzo zachęcający. Tak, czy inaczej, życzę powodzenia w dochodzeniu i mam nadzieję, że jak się dowiemy, co to za smakołyk - zrobimy jakieś większe zamówienie!
"Gdybym był komunistą albo chrześcijaninem, życie nie byłoby takie zawiłe. Mógłbym próbować narzucić innym ogólnikowe zasady moralności. Ale sens, jaki nadaje się własnemu życiu, to inna sprawa."
Awatar użytkownika
michu
Początkujący
Początkujący

Post autor: michu » 07 lutego 2011, 00:03 - pn

Przywieź Prince Alberta - odkupię :wink:
romanone
Początkujący
Początkujący

Post autor: romanone » 07 lutego 2011, 12:04 - pn

michu pisze:Przywieź Prince Alberta - odkupię :wink:
to jest do zrobienia, jeśli chciałbyś mieć pewność wyboru to napisz jakie opakowanie i rodzaj, może zdjęcie paczki na rgstudio@rgstudiostak.com.pl
pozdrowienia
romanone
niedzwiecki
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Post autor: niedzwiecki » 07 lutego 2011, 17:34 - pn

Prince Albert to można kupić w Warszawskich trafikach, zwłaszcza w wersji klasycznej, ale także widziałem soft vanilla i chery vanilla. Lepiej skupić się na czymś lepszym, np pluga od G. L. Pease.
oktogenek
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: oktogenek » 07 lutego 2011, 18:01 - pn

Zgadza się G.L.P. zacna firma ale ja bym się bardziej skupił na tytoniach w ogóle niedostępnych u nas a G.L.P. można kupić choć by w Synjeco, co prawda więcej zapłacisz ale są dostępne na miejscu
niedzwiecki
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Post autor: niedzwiecki » 07 lutego 2011, 22:33 - pn

No to:
- Cornell & Diehl
- Esoterica
- McClelland

To są renomowane i trochę znane firmy w polsce które robią tytonie z górnej półki, a więc opłaca się te kilka puszek nabyć. W stanach bywają samplery kilku gramowe więc można się rozeznac w rynku będąc na miejscu. Mam nadzieję, że podróż nie do NY, bo tam akcyza najwyższa.
Awatar użytkownika
michu
Początkujący
Początkujący

Post autor: michu » 08 lutego 2011, 18:03 - wt

niedzwiecki pisze:Prince Albert to można kupić w Warszawskich trafikach, zwłaszcza w wersji klasycznej, ale także widziałem soft vanilla i chery vanilla. Lepiej skupić się na czymś lepszym, np pluga od G. L. Pease.
Tak, tylko że ja do Warszawy mam 400 kilometrów :(
ODPOWIEDZ

Wróć do „Spory tytoniowe”