Pomoc w identyfikacji tytoniu

Wszelkie dyskusje dotyczące tytoni umieszczamy TUTAJ.

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy tytoniowi

dopeman
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Posty: 748
Rejestracja: 23 października 2005, 16:16 - ndz
Lokalizacja: Poznań

Pomoc w identyfikacji tytoniu

Post autor: dopeman »

Po paru latach wracam do palenia fajki, niespodzianką były szczelnie zamknięte słoje w których całe te lata smakołyki tytoniowe dojrzewały. Jeden wyjątkowo smaczny nie został przeze mnie opisany na słoju, a powoli się kończy..

jest to mieszanka LA, bałkańska, solidna, syta. To co go wyróżnia to roomnote. O ile (mam obecnie porównanie) Presbyterian śmierdzi skarpetami i jest duszący i nieprzyjemny - a mówię to jako miłośnik latakiowych mikstur. To ów tajemniczy tytoń pachnie niezmiennie kominkiem, drewnem, biblioteką, starymi książkami - opis wspólny z małżonką, która opisuje go jako bardzo przyjemny i __MOGĘ GO PALIĆ W DOMU__ Różnica między nim a presbyterianem jest OGROMNA.

Przejrzałem wszystkie swoje wpisy na forum i moje opisy "kominkowe" pojawiają się przy Schurch Torina. I jest to jeden z których bym obstawiał. Myli mnie natomiast zdjęcie tytoniu ze strony synjeco - Torina ma dużo więcej jaśniejszych wstążek tytoniu, mój więcej czarnych, ciemnych. Drugim typem byłby Bill Baley's Balkan Blend. Było sporo więcej, które kupowałem, oraz wymieniałem z kolegami z forum. Nie potrafię sobie przypomnieć..

Czy któryś z forowiczów miał doświadczenia z różnym roomnotem mieszanek LA? I byłby w stanie na nos podpowiedzieć co to może być? Lub polecić coś innego z tym akcentem co dla otoczenia pachnie również tak leśnie i kominkowo? Zaznaczam że tyczy się to rasowego tytoniu z LA.

Pozdrawiam!
Obrazek Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Spory tytoniowe”