Strona 1 z 1

Tytoń łagodny nikotynowo, dobry smakowo

: 04 marca 2014, 23:13 - wt
autor: Wojtek600
Jako "szczawik" fajeczkowy, który jednakowoż w swoim własnym mniemaniu opanował palenie fajki ( bo faktycznie wychodzi mi to sucho bez filtra i bez walki o ogień, czyli coś muszę robić względnie dobrze) chciałbym zapytać:

co panowie fajczarze mogliby polecić ( wymienić - nazwać) z 1. tytuni łagodnych jeśli chodzi o nikotynę ( nie mam parcia na samą nikotynę) ale 2. dobrych smakowo, ze względnie dobrym/przyzwoitym odbiorem otoczenia ( room note) - przy czym smak jest tu ważniejszy niż room note.
Z aromatów zauważyłem już, że W.O. Larsen jest faktycznie ciastowaty w zapachu z torebki, a w smaku taki...no... hm... może być, ale pali się jak jakieś perfumy/kosmetyki ( w pewnym sensie, trudno to opisać, ale wiadomo o co chodzi). Dochodze do wniosku, że aromaty jakkolwiek ciekawe dla otoczenia, to jednak nie zawsze i niekoniecznie satysfakcjonują smakowo. Tzn - wszystko fajne, ale do czasu i warto na chwilę zostawić.

Re: Tytoń łagodny nikotynowo, dobry smakowo

: 05 marca 2014, 22:28 - śr
autor: whinterfresh
Jak zawsze jeśli chodzi o aromaty polecę Belle Epoque.

Mogę również polecić sziszę beztytoniową i do fajki wodnej jeśli masz takie parcie na smaczek, a chcesz bez tytoniu :)

Re: Tytoń łagodny nikotynowo, dobry smakowo

: 06 marca 2014, 01:05 - czw
autor: zebra
Jeżeli nie masz parcia na aromaty polecam skorzystać coś z blendów Gawitha Hoggarth'a np: Bright CR flake lub Brown flake.

Re: Tytoń łagodny nikotynowo, dobry smakowo

: 06 marca 2014, 08:27 - czw
autor: golf czarny
Oba wymienione przez Kolegę blendy w mojej opinii nie są łagodne nikotynowo. Mają moc średnią i nie są wcale takie łatwe do palenia (CR Bright). Jeśli miałbym polecać blend dla początkującego , łatwy w spalaniu , umiarkowany w nikotynie smaczny o stałym smaku to DT Former's Private FL. Także bardziej surowy MB mixt. Scottish Blend (blendy delikatnie dosmaczane owocowo i "miodowo").
Jeśli miałbym polecić jakiś blend GH na powyższych warunkach to Broken Scotch Cake , Scotch Flake ew Best Brown #2 (raczej nie dosmaczane). Jeśli aromat to Ultimum (ale zawsze powtarzam palenie BlCav to chyba najtrudniejszy stopień w technice palenia)
Nieco mocniejszy ale bardziej naaromatyzowany jest z kolei SG Fire Dance Fl. Pali się komfortowo ( po rozdrobnienieniu i odpowiednim wysuszeniu) a owocowy aromat współgra z tytoniem.

Re: Tytoń łagodny nikotynowo, dobry smakowo

: 06 marca 2014, 09:49 - czw
autor: Wojtek600
O, o, właśnie, fajno dziękuję za szkic.

Dan Tobacco Private... to ten, tak? :arrow: http://www.fajkowo.pl/pl/p/Tyton-fajkow ... -125g/5436" onclick="window.open(this.href);return false;

A co to oznacza - cyt: ale zawsze powtarzam palenie BlCav to chyba najtrudniejszy stopień w technice palenia

skąd się bierze trudność ?

Re: Tytoń łagodny nikotynowo, dobry smakowo

: 06 marca 2014, 12:17 - czw
autor: golf czarny
Tak to ten tytoń.

Proszę o lekturę artykułu na fajknecie dot. palenia tzw. aromatów. Zgadzam się z opisem zjawisk tam przedstawionych. Bl Cav jako taki jest imo sam w sobie pozbawiony własnego silnego smaku. Stąd z przwyczajenia, szukając smaku, pyka sie go mocniej . I stąd te kłopoty. Niebagatelną rolę ma aromatyzacja , itp.