Tytonie fajkowe kupowane na wagę

Wszelkie dyskusje dotyczące tytoni umieszczamy TUTAJ.

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy tytoniowi

BAJ
Początkujący
Początkujący

Tytonie fajkowe kupowane na wagę

Post autor: BAJ » 17 sierpnia 2005, 07:18 - śr

Czy kto¶ z szanownego grona forum kupował tytoń fajkowy luzem, na wagę? Czy tytonie sprzedawane w taki sposób różni± się od firmowo zapakowanych? Dostałem taki tytoń w prezencie. Jest bardzo drobno cięty, taka pajęczynka. Nie znam producenta ani składu tytoniu. Podobno fajkowy...
Dziku

Re: Tytonie fajkowe kupowane na wagę

Post autor: Dziku » 17 sierpnia 2005, 07:48 - śr

BAJ pisze:(...)Jest bardzo drobno cięty, taka pajęczynka. Nie znam producenta ani składu tytoniu. Podobno fajkowy...(...)
Hmmm.... jesli "pajęczynka" albo takie jakby cieniutkie włoski tytoniu, to s±dz±c po cięciu otrzymać mogłe¶ shag. Zapal i się przekonaj. Je¶li to shag to raczej niewielk± porcję. Bezpiecznie uczynić to w fajce z gliny...
Awatar użytkownika
Cinek
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: Cinek » 17 sierpnia 2005, 09:16 - śr

W Polsce nie sprzedaje się tytoniu na wagę. A szkoda!
W ubiegłym roku moja słodka córcia była w Anglii. Prosiłem j±, aby mi kupiła puszkę tytoniu (dostała listę). Na miejscu wybrała w trafice opcję kupna tytoniu na wagę, na czym ja zyskałem, albowiem puszka 50 g. kosztowała ok. 8 funtów, za¶ odważka 50 g tytoniu ok. 4. W ten sposób otrzymałem 100 g. doskonałych tytoni (m.in. Bob's Chocolate Flake GH).
W trafice tytonie były przechowywane w słojach (z nawilżaczami), takich, jak u nas bywa sprzedawana herbata na wagę.
Idea kupna tytoniu na wagę jest przyjazna. Minimalna odważka to 10 g., ale można także kupic i 1 kg (jesli by kto chciał). I jest taniej, niż przy zapuszkowaniu. 10 g to niezła próbka to smakowania, czy dana mieszanka nam podchodzi (a nie kotek w worku w wielkosci 50 g saszetki). Warunek - rzecz jasna - sprzedawca zna sie na rzeczy i dba o poziom wilgotno¶ci tak przechowywanego w sklepie tytoniu.
Walą się rządy i królestwa, a... fajka trwa.
qmaster
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: qmaster » 17 sierpnia 2005, 10:19 - śr

U nas ewntualnie niektóre trafiki maj± tytonie w słojach ...
do rozdawania próbek... najczę¶ciej s± to Alsbo , Poniatowski...
czasami Skandynavik...
Kupowanie na wagę to ¶wietne rozwi±zanie, tylko szkoda
że u nas to nie ma co na te wagi kła¶ć za bardzo... :?
Aczkolwiek jakby była takowa możlio¶ć...
-> nepewno bym skorzystał...

Pozdrawiam
Q.
Jak się uda to FAJA...
BAJ
Początkujący
Początkujący

Post autor: BAJ » 17 sierpnia 2005, 12:04 - śr

Dziku pisze:Hmmm.... jesli "pajęczynka" albo takie jakby cieniutkie włoski tytoniu, to s±dz±c po cięciu otrzymać mogłe¶ shag. Zapal i się przekonaj. Je¶li to shag to raczej niewielk± porcję. Bezpiecznie uczynić to w fajce z gliny...
Dokładnie cieniutkie, poskrecane włoski tytoniu. Jakiego efektu można się spodziewać?
bublik
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: bublik » 17 sierpnia 2005, 12:34 - śr

BAJ pisze:Dokładnie cieniutkie, poskrecane włoski tytoniu. Jakiego efektu można się spodziewać?
Gor±cego palenia, gdy się na chwilę zagapisz ;-) A tytoń na wagę... w Synjeco jest ;-) I uważam za na prawdę ¶wietny pomysł.
Odnomu - bublik, drugomu - dyrka ot bublika.
Dziku

Post autor: Dziku » 17 sierpnia 2005, 12:48 - śr

BAJ pisze:(...)Dokładnie cieniutkie, poskrecane włoski tytoniu. Jakiego efektu można się spodziewać?
Oprócz tego co napisał Bublik to jeszcze mocy - drogi Watsonie. :D
Zapal w małej fajeczce. Bo pewnie prawdziwej "shag pipe" jeszcze nie sprawiłe¶ sobie.

Poszukaj na forum, chociaż łatwe to nie będzie, bo po wpisaniu "shag" wyszukiwarka zaproponuje Ci spor± gamę lepszych lub (zwykle) gorszych tytoni do skrętów.
Awatar użytkownika
kashiash
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: kashiash » 17 sierpnia 2005, 18:50 - śr

Kilka miesiecy temu rozmawialem z czlowiekiem, ktory zaintersowany byl otwarciem trafiki w W-wie i wg jego wiedzy sprzedaz tytoniu na wage jest w Polsce zabroniona, on chetnie by tak sprzedawal niestety przepisy nie pozwalaj±
Kashiash
ODPOWIEDZ

Wróć do „Spory tytoniowe”