Strona 1 z 2

długie ustniki do fajek świątecznych

: 30 marca 2006, 11:33 - czw
autor: Irek
Temat rozpoczął Elvis i On rozpoczął konwersację ze Zbyszkiem Bednarczykiem.
Pomysł jest taki, żeby Zbyszek dorobił jeszcze długie ustniki do fajek świątecznych.
Ustnik raczej z dobrego materiału (akryl). Koszt nie mały bo po wstępnych ustaleniach ok. 40-80 zł (w zależności od materiału).
Przesłałem wiadomość do Zbyszka o opcji na razie na trzy ustniki, dla Elvisa, MJP i dla mnie.
Tak sobie pomyśałem, że być może ktoś jeszcze pomimo kosztów będzie zainteresowany, a informacja o konkretnej ilości ustników do dorobienia ułatwiłaby robotę Zbyszkowi.
Podobno ze względu na budowę fajek świątecznych nie trzeba bedzie odsyłać do producenta celem spasowania nowych ustników.
Pozostanie tylko potem problem z ustaleniem realizacji zamówienia, ale to chyba da się dogadać później.
Termin realizacji też jak przypuszczam nie bedzie natychmiastowy, bo robota niewdzięczna.

: 30 marca 2006, 13:20 - czw
autor: Dziku
Początkowo temat mnie zainteresował, ale... pomyślałem chwilę, wziąłem fajkę świąteczną ze stojaka i zdecydowałem się w temat nie wchodzić.
Czemu? Otóż fajka świąteczna mimo swej niewątpliwej urody jest po prostu zwyczajnie ciężka. Z długim ustnikiem to już może co wrażliwszą żuchwę wyłamać :wink: :lol: I stwierdziłem, że ustnik "seryjny" mi wystarczy.
Ale efektów pracy nad długim ustnikiem ciekaw jestem bardzo. Pamiętajcie, że w razie gdyby główka fajki świątecznej wydała się Wam jednak za ciężka to zawsze do długiego ustnika możecie zamówić lżejszą główkę, potem do tej lżejszej główki ewentualnie krótki ustnik... 8) :lol:

:-)

: 30 marca 2006, 18:47 - czw
autor: Irek
Drogi Dziku masz rację, skoro taka fajeczka powstała to właściwie trzeba by uszanować wolę mistrza i pozostawić ją w takim kształcie jak jest. Jednak (to nie tylko moja opinia) fajka "świąteczna" mogła by prezentować się ciekawiej z długim ustnikiem.
Jeśli się uda namówić Zbyszka na dorobienie dodatkowego ustnika to efekt może być ciekawy.

: 30 marca 2006, 19:25 - czw
autor: bkolodz
Ja też sądzę,że fajka świąteczna jako niepowtarzalna powina zostać ze standardowym ustnikiem, choć, jest on może zbyt mało efektowny. Ale w tym właśnie niepowtarzalność tej fajki.

Za 80zł. można już kupić całą fajeczkę, więc chyba nie zdecyduję się na kupno ustnika. Ale strasznie jestem ciekawy efektów. wrzućcie na forum fotki jeśli ta spawa dojdzie do skutku :) pozdrawiam

: 30 marca 2006, 20:23 - czw
autor: Jakub
Fajka świąteczna podoba mi się taka jaka jest. Według mnie jej urok opiera się w dużej mierze właśnie na zestawieniu tej masywnej, wysokiej główki z krótkim ustnikiem. To czyni ją wyjątkową w porównaniu z fajkami o konwencjonalnych kształtach. Próbowałem ją sobie wyobrazić z długim ustnikiem i jakoś niezbyt mi pasuje.
Pozdrawiam :)

:-)

: 31 marca 2006, 00:03 - pt
autor: Irek
No to jak widzę trochę się wyrwałem :-)
Jednak jak już wysłałem tego ejla to zobaczymy co z tego wyniknie :-)
W ostateczności kolejna fajka hehe

: 31 marca 2006, 09:20 - pt
autor: elvislike
jakby ktos jednak byl zainteresowany to niech da znac do irka lub do mnie. na komentarze co do fajki swiatecznej z dlugim ustnikiem radzimy poczekac az do momentu kiedy bedzie mozna taki zestaw zobaczyc, bo decyzje jak ma on wygladac rowniez pozostawilismy mistrzowi bednarczykowi. poczekamy na akty zazdrosci...:-P
pozdrawiam:-)

: 31 marca 2006, 10:18 - pt
autor: Dziku
elvislike pisze:(...)na komentarze co do fajki swiatecznej z dlugim ustnikiem radzimy poczekac az do momentu kiedy bedzie mozna taki zestaw zobaczyc, bo decyzje jak ma on wygladac rowniez pozostawilismy mistrzowi bednarczykowi. poczekamy na akty zazdrosci... (...)
Skąd te akty zazdrości?
Przecież - masy główki fajki świątecznej Mistrz nie zmniejszy. Praw fizyki też nie zmieni. Ale może będziecie robić zawody kto dłużej fajkę na długim ustniku w zębach utrzyma :wink: :lol:
Chyba, że Mistrz wpadnie na jakiś rewolucyjny pomysł... Na przykład ustnik w kształcie sprężyny i owinięty wokół szyi palącego, albo zagięty do tyłu i fajka leży na ramieniu... Wtedy spoko - chłodny dymek i wygoda :wink: 8)

: 31 marca 2006, 10:46 - pt
autor: bkolodz
Z długim ustnikiem to wyjdzie typowa fajka fotelowa, do trzymania w rączce luba na jakimś stojaczku, bo w zębach bedzie naprawde trudno.

Ja jestem ciekawy, jak to wszystko będzie wyglądało, więc nie krytykuję ogólnej koncepcji, tylko wyrażam moje stanowisko :)

: 31 marca 2006, 12:47 - pt
autor: Dziku
Darujcie moje żarty...
Mnie ogólna koncepcja długiego ustnika nieco bawi i daję temu wyraz. A tak poważnie to już poprzednia fajka nauczyła mnie takich rozwiązań unikać. Więc osobiście nie poprawię rzeczy dobrej - fajki świątecznej z krótkim ustnikiem.

:-)

: 31 marca 2006, 16:02 - pt
autor: Irek
Po pierwsze churchwardenów raczej nie pyka się bez trzymania w ręce fajki, po drugie moja fajka jest raczej lekka (porównując z innymi), po trzecie uważam, że jeśli uczestniczymy we wspólnym projekcie, więc w dobrej wierze przekazuję "wariacje" na jego temat pozostałym - więc proszę się nie nabijać z pomysłu :wink: .
Poza tym, wiele osób wcześniej troszkę narzekało na wygląd ustników i prawdę mówiąc mnie się wydają trochę siermiężne. Nie ma co prawda gwarancji jakie będą te długie, ale po innych modelach churchwardenów Zbyszka mogę przypuszczać, że będą ładne.
No i tak poza tym to nie wiadomo, czy się w ogóle Zbyszkowi zachce bawić w takie pierdółki jak dorabianie pojedynczych ustników :lol:

No to tak to wygląda :-)

: 04 lipca 2006, 14:53 - wt
autor: Irek
Obrazek,Obrazek

: 04 lipca 2006, 17:23 - wt
autor: Korsarz
jacie !!!! ale cudo !!!

czy mistrz dorobi wiecej ustnikow ? i jesli dorobi to za ile (zlotych polskich) ??

cos pieknego - strasznie mi sie podoba ta fajeczka w wersji churchwarden

Pozdrawiam

: 04 lipca 2006, 17:51 - wt
autor: elvislike
noooo skades znam ta ze stojaka z pierwszej fotki... "...ja juz gdzies ja widzialem..." :-) czekam z niecierpliwoscia irku:-)
pozdrawiam serdecznie:-)

:-)

: 04 lipca 2006, 23:07 - wt
autor: Irek
elvislike pisze:noooo skades znam ta ze stojaka z pierwszej fotki... "...ja juz gdzies ja widzialem..." :-) czekam z niecierpliwoscia irku:-)
pozdrawiam serdecznie:-)
Za trzy tygodnie mam nadzieję, że osobiście dostarczę :D