Wywołany do tablicy! Zgłaszam się.

Omawianie spraw związanych z fajkami i różnymi innymi przedmiotami klubowymi

Moderator: Moderatorzy

Grzegorz XVI
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Grzegorz XVI » 02 września 2006, 22:16 - sob

Dziku pisze:
Voit pisze:Panowie.
Jest już ankieta w tej sprawie...
Tam każdy może się wypowiedzieć.
Jasne, ale przecież jest ta... no... jak jej tam... demokracja. Czyli i tu możemy pogadać :wink: :lol:

Jak ktoś nie wierzy, że demokracja jest najlepsza - niech wspomni, że w taki właśnie sposób uzyskaliśmy obecny rząd i prezydenta. :lol:

A co do samej fajki to zauważyłem, że niechcąco wykształcił się ciekawy obyczaj, który chętnie bym pielęgnował. Otóż w danym roku dyskutujemy o... kształcie fajki forumowej w roku nastepnym. W zeszłym roku, mniej czy bardziej demokratycznie "wyszedł nam" Oom Paul. Gdyby teraz pogadać o tym jaka będzie kolejna fajka wszystko byłoby jasne dużo wcześniej...
Tak sobie tylko rozmyślam przy fajce i piwku...
Muszę powiedzieć, że to dobry pomysł :)
Na następny rok proponowałbym Pokera, co Wy na to?
A co tegorocznej i jej ustnika to również "głosuję" za nieebonitowym, najlepiej akrylowym :)
gg: 5238466
pozdrawiam
Dziku

Post autor: Dziku » 02 września 2006, 22:21 - sob

Grzegorz XVI pisze:(...)Na następny rok proponowałbym Pokera, co Wy na to?
Jeśli pokera to wolałbym w wersji "cherrywood"
Ale najchętniej widziałbym za rok "Olifanta" 8)
Grzegorz XVI
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Grzegorz XVI » 02 września 2006, 22:31 - sob

Dziku pisze:
Grzegorz XVI pisze:(...)Na następny rok proponowałbym Pokera, co Wy na to?
Jeśli pokera to wolałbym w wersji "cherrywood"
Ale najchętniej widziałbym za rok "Olifanta" 8)
Faktycznie "cherrywood" jest ładniutki :wink:
Ale ten Olifant... Nie znalazłem nigdzie rysunku, przykłady fajki o takim kształcie. Dziku masz może jakieś zdjęcie, link z taką fajką?

Moim zdaniem ładny jest również (i daje sporo miejsca na różnorakie bajery, rzeźbienia itp) Pickaxe albo Volcano. Choć freehand również mi się podoba ale może zamówię u p.Kulpińskiego z okazji roku maturalnego i mam nadzieję dobrze napisanej matury :D (jeszcze dzieciak jestem :lol: )
pozdrawiam
Awatar użytkownika
Qwerty
Fajczarz
Fajczarz
Kontakt:

Post autor: Qwerty » 02 września 2006, 22:42 - sob

Dziku pisze:
A co do samej fajki to zauważyłem, że niechcąco wykształcił się ciekawy obyczaj, który chętnie bym pielęgnował. Otóż w danym roku dyskutujemy o... kształcie fajki forumowej w roku nastepnym. W zeszłym roku, mniej czy bardziej demokratycznie "wyszedł nam" Oom Paul. Gdyby teraz pogadać o tym jaka będzie kolejna fajka wszystko byłoby jasne dużo wcześniej...
No to ja propomuję duńczyka - dajmy na to w stylu faki roku 2006 od Stanwella:
http://www.annonces.de/Pfeifenshop/inde ... pmaina.htm.
Pozdrawiam, Qwerty
qwerty małpa post kropka pl
FMS i Śląski Klub Fajki
pan_bas
Fajczarz
Fajczarz
Kontakt:

Post autor: pan_bas » 02 września 2006, 23:01 - sob

Grzegorz XVI pisze:Faktycznie "cherrywood" jest ładniutki :wink:
Ale ten Olifant... Nie znalazłem nigdzie rysunku, przykłady fajki o takim kształcie. Dziku masz może jakieś zdjęcie, link z taką fajką?
Na szybko wpisałem w google i:
http://www.daft.de/chart/chart.php?id=45&l= :)
Allegro: pbanas
ebay: pan_bas
gg:8611285, 1070183
Dziku

Post autor: Dziku » 03 września 2006, 00:23 - ndz

pan_bas pisze:Na szybko wpisałem w google i:
http://www.daft.de/chart/chart.php?id=45&l= :)
Pan_bas mnie uprzedził. Podałbym dokładnie ten sam link.
Tu masz komplet podstawowych kształtow fajek. Klikając w poszczególne fajki - wchodzisz w opis.
Zawsze można też samemu użyć wyszukiwarki. Czy to forumowej czy ogolnej - internetowej... :wink:
Grzegorz XVI
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Grzegorz XVI » 03 września 2006, 09:38 - ndz

Akurat tą stronkę z shape'ami mam w ulubionych ale przy Olifancie napisane było Horn a że moja wiedza na temat fajek i ich kształtów jest jeszcze raczej nie wielka no to nie przyszło mi do głowy aby kliknąć :wink: Ale dzięki za link :) Faktycznie ciekawy kształt. Wydaje mi się, że fajeczka forumowa/świąteczna powinna być inna, ekstrawagancka w swoim wyglądzie i nie koniecznie chodzi tu o kształt bo ostatnia fajka i jej rzeźbienia spowodowały że szczęściarze z tamtego roku mają autografa... jednego z 36szt. :roll: farciarze! :? Ale jak Łukasz dobrze pogada z którymś z mistrzów to może i w tym roku dostaniemy w swoje ręce małe dzieła fajczarskiej sztuki :wink: A w takim Hornie/Olifancie było by co rzeźbić :D
pozdrawiam
Voit
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: Voit » 03 września 2006, 10:16 - ndz

Qwerty pisze:
(...)

Qwerty
Nic takiego nie mówiłem!
Z całym szacunkiem dla autora tych słów...

Przypomniałem o ankiecie, bo skoro ona powstała w celu rozstrzygnięcia kształtu fajki, to niech tak zostanie.
Uszanujmy decyzję Łukasza.
Przecież mógł napisać że, zgiodnie z zeszłorocznymi ustaleniami, fajką na tegoroczne święta będzie Oom Paul...
A jednak powstała ankieta.
W tym wątku wypowiadają się jak na razie zwolennicy Oom Paul.
Odbieram to jako próbę wywierania nacisku na pozostałych uczestników Forum.
A ja chciałbym Pokera już w tym roku.
:wink:
...navigare necesse est, vivere non est necesse...
konradus
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: konradus » 03 września 2006, 11:25 - ndz

Oom Paul to piękna fajka, ale tak się zastanawiam, czy ze względu na jej specyficzny masywny kształt główki, nie będzie problemem znalezienie tylu tak dużych kawałków pięknego wrzośca? ;-) Mam nadzieję, że tak, no chyba, że miał by być rustykalny, ale uważam, że trochę szkoda by było - jak myślicie? A jak wyglądała sprawa z jakością zaszłorocznych fajek - były mocno zakitowane? Tego uniknąć się chyba nie da... ;-( Co do ustnika, mnie by ebonitowy nie przeszkadzał, jeśli będzie z dobrego materiału. Mogła to by być bezfiltrówka, ale na filtr też się nie pogniewam. Już się cieszę!

;-)
pozdrawiam,
konradus
Voit
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: Voit » 03 września 2006, 11:38 - ndz

konradus
:lol:
Lektura Forum potrafi poprawić humor nawet w taką deszczową niedzielę, jak dziś...
Pozdrawiam z pochmurnego Gdańska!
:wink:
...navigare necesse est, vivere non est necesse...
Awatar użytkownika
Łukasz Omasta
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Łukasz Omasta » 03 września 2006, 12:15 - ndz

Zdaję sobie sprawę, że każdy z nas będzie agitował za swoją ukochaną fajką lub wymarzonym kształtem ale w razie remisu zdecyduję niestety ja. Jak na razie głosy zbiera głównie Oom Paul ale myślę, że jeszcze wiele może ulec zmianie. W końcu datą ostateczną jest pierwszy października. Więc głosować kochani, głosować!
Dziku

Post autor: Dziku » 03 września 2006, 12:19 - ndz

Voit pisze:(...)Przecież mógł napisać że, zgiodnie z zeszłorocznymi ustaleniami, fajką na tegoroczne święta będzie Oom Paul...

(...)A ja chciałbym Pokera już w tym roku.
I tak Łukasz może to napisać powiedzieć i zrobić :lol: Cóż ma do tego ankieta :?: :?: :?:
A ja bym nie chciał Pokera...
Czemu - bo to fajka, którą w wersji limitowanej można dostać na co najmniej jednym turnieju w roku, a w wersji nielimitowanej łatwo znaleźć w trafice.
Poza tym absolutnie niepotrzebna mi kolejna fajka prosta...
tommy
Pykacz
Pykacz
Kontakt:

Re: Wywołany do tablicy! Zgłaszam się.

Post autor: tommy » 03 września 2006, 12:21 - ndz

Łukasz Omasta pisze: 3.) Przyjmuję zgłoszenia na fajki. Jeśli fajki numerujemy to o kolejnych numerach decydują zgłoszenia i/lub potwierdzone wpłaty.

FAJKI FORUMOWE 2006 CZAS START!!!!!
Hellou,

to i ja zgłaszam swój akces na fajkę.

Pytanie do moderatorów - jeśli okaże się, że numerujemy fajkę (co jeszcze nie jest przesądzone) czy można umieścić ten post tak, aby fajka miała numer 19 ?? ;-)))

pozdro - tommy ;o)
Ostatnio zmieniony 03 września 2006, 12:32 - ndz przez tommy, łącznie zmieniany 1 raz.
Śpioch
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Re: Wywołany do tablicy! Zgłaszam się.

Post autor: Śpioch » 03 września 2006, 12:24 - ndz

[quote="Łukasz Omasta"]

3.) Przyjmuję zgłoszenia na fajki. Jeśli fajki numerujemy to o kolejnych numerach decydują zgłoszenia i/lub potwierdzone wpłaty. Jak co roku cena oscyluje w granicach 100 - 120 złotych (zależy głównie od fajkarza a nie od nas)
quote]

Zgłaszam chęć zakupienia fajki forumowej Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Łukasz Omasta
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Łukasz Omasta » 03 września 2006, 12:41 - ndz

A ja bym chciał kucyka i przypominam, że zgłoszenia zbieram od 1 października. Niby wydaje się to dziwnym ale niestety nie mam teraz głowy ogarniać zgłoszeń nadsyłanych PM'ami, mailem, c-mailem, sms'em i znakami dymnymi :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Fajki i memorabilia forumowe”