Fajka forumowa 2007

Omawianie spraw związanych z fajkami i różnymi innymi przedmiotami klubowymi

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
borkows
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: borkows » 30 listopada 2007, 08:39 - pt

Jerry pisze:Czytam wszsytkie posty wstecz i doszedłem do ceny. Muszę przyznać, że jest wysoka, a że widziałem kurs korony czeskiej u nas w kantorach to wychodzi mi 300-320 zł za fajkę i doliczcie koszty przesyłek do każdego. Może to skończyć się kwotą 350 zł czyli 90-100 Euro. Szkoda, że wcześniej zanim rozpoczeły się rozmowy o kształcię nie podyskkutowaliśmy o akceptowalnej cenie. Za 100 Euro to możemy sobie fajkę forumową zamówić przy odpowiedniej ilości u każdego producenta (no może poza Dunhillem).
Za kwotę ok 50-60 Euro moglibyśmy zamówić w Ekishehir fajki rzeżbione z pianki. Wszystko to kwestia ilości.
Teraz już się stało.
Ja oczywiście na razie się nie wycofuję, ale przyznam, że te liczby zaczęły na mnie działać (tyle kosztuje w Dan Pipe Stanwellowski H Ch Andersen z dwoma ustnikami, a piaskowany taniej). Przy 30-40 sztukach mielibyśmy 30% w dół i wybity napis.
To tylko takie moje luxne refleksje bo widzę, że przedsięwzięcie troszeczkę zaczyna kuleć.
I mam w związku z tym pytanie. Czy na forumowej fajce przewidziany jest forumowy napis?
Podobnie jak kolega Jerry, zainspirowany ilością postów 'negatywnych' cofnąłem sie do postów o cenie, sprawdziłem kurs waluty naszych południowych sąsiadów ... no i ... jak na razie się nie wycofuję ale ..., dodatkowo temat lekko 'przysiadł' więc czekam z niepokojem, jak rozwiną sie negocjacje ..., bo rozumiem, że negocjację trwają, jeżeli nie no to znaczy, że godzimy się bez żadnej negocjacji na cenę zaproponowana przez producenta, a jest to cena bez wszelkich marż pośredników. Więc ile taka fajeczka (no podobna) będzie kosztowała w trafice? Wydaje mi się, że jakieś co najmniej +20 do 30% więcej... ale ja się nie znam, i mogę się mylić. 8)
Ja również zapytam czy przewidziany jest forumowy napis? Bo jak nie to ktoś z nas ostrych jeleni chce zrobić wciskając nam jak najbardziej seryjną produkcję (o ile można w przypadku fajek mówić o seryjnej produkcji)...

Dziku, co do wydatku przed świętami ... wydaje mi sie, że do Wielkanocy zdążę uzbierać odpowiednią ilość szelestów :D bo chyba nikt nie spodziewa się dostać fajeczkę na Boże Narodzenie :lol: ... (oby do Bożego Ciała udało sie zamknąć sprawę ... to tak jak już czas świętami odmierzać)

Pozdrawiam,
Jerry
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Jerry » 30 listopada 2007, 09:10 - pt

Coś mnie tknęło i jeszcze raz przekopałem temat. Padały nazwiska Bednarczyka, Kulpińskiego i Worobca, a potem nagle wynieśliśmy się za granicę. Ktoś w okolicach września wspomniał tylko nieśmiałi o Polińskim.
dzisiaj na e-bay znalazłem coś takiego
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek

Fajka urzekła mnie kształtem co nie oznacza, że każdemu musi się podobać. Chodzi o coś innego.
Ta akurat aukcja jest wystawiona z Krakowa czyli przez pośrednika, który chce mieć swój zarobek.
Fajka jest wystawiona z ceną 280 zł co oznacza, że zawiera już i zarobek pośrednika i prawdopodobnie podatek VAT.
Szacuję jej cenę zakupu netto pomiędzy 150-190 PLN.
Gdyby dodatkowo zrezygnować z pudełka cena o kilka złotych by spadła i gdyby powidzieć mistrzowi "Potrzebujemy 30-40-50 sztuk, ale startujemy z ceną netto powiedzmy 100-110 PLN lub niższą i oczekujemy na wykonanie za np 3 miesiące" to pewnie by było pole do negocjacji.
Oczywiście osoba negocjująca wybiera i ustala z wykonawcą kształt.
Szkoda, że nie spróbowaliśmy takiej drogi. Może warto do tego wrócić.
Jerry
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Jerry » 30 listopada 2007, 09:14 - pt

Mogłem zrobić edycję, żeby dopisać brakujące zdanie, ale w osobnym poście będzie to bardziej wyraziste.

Przedstawione zdjęcia nie oznaczają, że nagle sugeruję zmianę kształtu. To tylko przykład twórczości Polińskich.
Wspominając o nich chciałem podkreślić, że chyba ok 2005 roku było głośno o ich transakcjach zakupu dobrej jakości wrzośca.
tomasz_z
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: tomasz_z » 30 listopada 2007, 09:22 - pt

Nie powiem... kształt nietypowy lecz interesujący.
follow the white rabbit...
gg# 1668157

http://www.zembrowskipipes.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
borkows
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: borkows » 30 listopada 2007, 09:57 - pt

Jerry pisze:(...)
Ta akurat aukcja jest wystawiona z Krakowa czyli przez pośrednika, który chce mieć swój zarobek.
Fajka jest wystawiona z ceną 280 zł co oznacza, że zawiera już i zarobek pośrednika i prawdopodobnie podatek VAT.
Szacuję jej cenę zakupu netto pomiędzy 150-190 PLN.
Gdyby dodatkowo zrezygnować z pudełka cena o kilka złotych by spadła i gdyby powidzieć mistrzowi "Potrzebujemy 30-40-50 sztuk, ale startujemy z ceną netto powiedzmy 100-110 PLN lub niższą i oczekujemy na wykonanie za np 3 miesiące" to pewnie by było pole do negocjacji.
Oczywiście osoba negocjująca wybiera i ustala z wykonawcą kształt.
(...)
Ale to jest to o czym napisałem w poście wyżej ...
Awatar użytkownika
elvislike
Moderator
Moderator

Post autor: elvislike » 30 listopada 2007, 10:12 - pt

znam tego posrednika. mysle, ze wszyscy go znacie. akurat jego posrednictwo wynika z zazylych stosunkow z tadkiem polinskim. zreszta sam w jego towarzystwie mialem przyjemnosc goscic w pracowni mistrza. fotki fajek jeszcze przed wystawieniem mialem przyjemnosc ogladac i nie powiem, bylo kilka fajeczek na ktore mialem szczera ochote...
zagadka: o kim wiec mowa?
jako nagroda przewidziana jest pelna satysfakcja z wygranej:-)
pozdrawiam:-)
we are not what we eat, we are what we don't shit... (hugh romney)
Awatar użytkownika
Qwerty
Fajczarz
Fajczarz
Kontakt:

Post autor: Qwerty » 30 listopada 2007, 11:24 - pt

Z tego co wiem, to tylko Bednarczyk i Worobiec z polskich fajkarzy wchodzą w rachubę, inni nie byli zainteresowani tak małym zamówieniem.
Pozdrawiam, Qwerty
qwerty małpa post kropka pl
FMS i Śląski Klub Fajki
Grzegorz XVI
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Grzegorz XVI » 30 listopada 2007, 12:01 - pt

elvislike pisze: zagadka: o kim wiec mowa?
z tego co kojarzę to córa p. Polińskiego
gg: 5238466
pozdrawiam
MrkSs
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Post autor: MrkSs » 30 listopada 2007, 12:05 - pt

A teraz wyobrazcie sobie zdjecie 50 klubowiczow dzierzacych klubowe fajeczki w dloniach... <--- wersja do 150 zl :)

A teraz wyobrazcie sobie zdjecie 10 klubowiczow dzierzacych klubowe fajeczki w dloniach... <--- wersja 3xx zl :(
Don_ChiChot
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: Don_ChiChot » 30 listopada 2007, 12:17 - pt

elvislike napisał:

z tego co kojarzę to córa p. Polińskiego
Hehe a mi się wydaje, ze to kol. Irek wyprzedaje co "brzydsze" fajeczki ze swojej kolekcji. Nie pasuja mu poprostu do tych lezek, rozkow i kopytek :lol:
Bum tralalala wciagam gleboko ....
Marcin_Pro
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Marcin_Pro » 30 listopada 2007, 12:38 - pt

elvislike pisze:znam tego posrednika. mysle, ze wszyscy go znacie. akurat jego posrednictwo wynika z zazylych stosunkow z tadkiem polinskim. zreszta sam w jego towarzystwie mialem przyjemnosc goscic w pracowni mistrza. fotki fajek jeszcze przed wystawieniem mialem przyjemnosc ogladac i nie powiem, bylo kilka fajeczek na ktore mialem szczera ochote...

Wstyd nie znać :wink:
Świetny gest zresztą uważam ze strony jak to dość niezręcznie zostało w języku ujęte "pośrednika".

Pozdrawiam
"Szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, kiedy się ją dzieli". Albert Schweizer
Obrazek

Pipe Club Wrocław + Fajczarze.pl - Serwis poświęcony fajce i paleniu fajki
Awatar użytkownika
Irek
Moderator
Moderator

:)

Post autor: Irek » 30 listopada 2007, 13:39 - pt

Hehe nie jestem żadną córką mistrza a fajki wystawiłem po czystej znajomości. Ceny są trochę (acz niewiele) zawyżone. Tak na wszelki wypadek gdyby się okazało, że koszty transportu do jakiegoś odległego kraju będą wyższe niż szacowane przeze mnie.
Sprzedaję nie dla zysku, ale żeby pomóc dobremu znajomemu. Gdyby ktoś był zainteresowany to mogę fajki sprzedać po cenie jaką chce mistrz (w tej chwili dokładnie nie pamiętam odnośnie tego akurat egzemplarza). Są to komplety z pudełkami i woreczkami na fajki. Serdecznie polecam bezpośredni kontakt z mistrzem. Można będzie zamówić co się chce i bez pudełka.
Do ciekawostek dotyczących fajek Tadka Polińskiego można chyba zaliczyc sposób wykonania czopów do ustników, są one zrobione z innego materiału niż sam ustnik podobno mniej podatnego na działanie temperatury. Nie jest to w każdym bądź razie wytoczona częśc samego ustnika. Same ustniki są zaś akrylowe i jak ktoś ich nie lubi to ostrzegam.

Przy okazji gdyby ktoś chciał poglądać moją skromną na razie kolekcję w większości złożoną z fajek mistrza Polińskiego to zapraszam do albumu na forum Pierwszej Krakowskiej Loży Fajki.

Zaznaczam, że marne zdjęcia nie pokazują w pełni uroku fajek.
TO JA!!! TEN IDIOTA Z POCIĄGU!!!
Awatar użytkownika
Irek
Moderator
Moderator

:)

Post autor: Irek » 30 listopada 2007, 13:49 - pt

Jeszcze jedno daleki jestem od lobbowania odnośnie fajki forumowej i proszę traktować mojego powyższego posta jako zupełny :offtopic:

:roll:
TO JA!!! TEN IDIOTA Z POCIĄGU!!!
pan_bas
Fajczarz
Fajczarz
Kontakt:

Post autor: pan_bas » 30 listopada 2007, 14:09 - pt

Irek
andnn
Qwerty
Łukasz Omasta
DAT (Darek)
Skandal
Jerry
mjp
elvislike
IWS
tomaczo Cool
pan Gajusz
Kashiash x2
borkows
pan_bas

Mam nadzieję, że nie jest jeszcze za późno by się zgłosić...
A co do shape'u - zagłosuję na swój wymarzony, ale jak będzie inny, to nie będę płakał :)
Allegro: pbanas
ebay: pan_bas
gg:8611285, 1070183
Jerry
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Jerry » 30 listopada 2007, 15:27 - pt

Irek

przyjmij moje przeprosiny i wyjaśnienie, że słowo pośrednik nie zostało użyte w jakimkolwiek negatywnym sensie. Równei dobrze mogłem użyć słowa sklep, które i tak okazałoby się niesłuszne. To pewien stereotyp patrzenia na e-bay.

Reszta mojego wywodu poza liczbami, które w tym momencie są oczywiście nie do końca prawdziwe pozostaje w mocy.
Myślę jednak, że i Poliński byłby zainteresowany zamówieniem na 50 sztuk. Warunek jedek. Takie zamówienie lokujemy u niego w marcu - kwietniu.

Pozdrawiam
Zablokowany

Wróć do „Fajki i memorabilia forumowe”