Zamierzam powiększyć ilość posiadanych fajek

Tu możemy zamieścić informacje o fajkach szukających nowych właścicieli :D

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
jar
Moderator
Moderator
Kontakt:

Zamierzam powiększyć ilość posiadanych fajek

Post autor: jar » 30 listopada 2007, 01:04 - pt

Kłaniam się pięknie:

W związku z powrotem do palenia fajki postanowiłem powolutku powiększać swój od wielu lat nie zmieniony stan posiadania. Mam i palę fajki wrzośccowe, brytyjskie i duńskie, i do takich się przyzwyczaiłem, co nie znaczy, że totalnie wykluczam jakieś dla mnie nowe a dobre fajki z wrzoścca; ostatnio wciąż czytam o fajkach włoskich (mam nawet jedna fajkę Savinelli otrzymana w prezencie ca 10 lat temu, ale, ponieważ jest wykończona piaskowaniem, i jest w kolorze bardzo ciemnym, nawet jej nie opaliłem). O Dunhillach nie myślę, ale moje dwa benty Patersona (takie z charakterystycznym ustnikiem Paterson's Patent i ze srebrnymi skuwkami) chętnie zyskały by nowe towarzystwo; podobnie duńskie Stanwell'e i Kriswill'e. Cenię może mniej znane norweskie fajki Lillehammer z wytwórni posadowionej w tym mieście; Topper Lillehammer towarzyszy mi od 1970 lub 71 roku. Znając historię fajki klasycznej (wrzośccowej) darzę estymą fajki z Saint Claude, a i kilka fajek dosłownie no-name (kto słyszał o Pimpernelu na przykład, i to z niebieską kropeczką ?) okazało się być wiernymi towarzyszami od wielu lat, jakkolwiek po staroświecku obdarzam zaufaniem raczej produkty starych, znanych firm..

Nie biorę pod uwagę fajek o powierzchni wykończonej piaskowaniem; lubie Benty w najróżniejszych odmianach, lubię Liverpool'e, Canadiany (moje Canadiany: Butz-Choquin i Royal Shamrock chętnie powitałyby towarzysza); lubię różne odmiany Lovatów. Nie lubię Bulldogów, Churchwardenów, Kalabaszy, fajek z kształtami geometryzującymi.

Nie wykluczam fajek używanych lecz w bardzo dobrym stanie. Coś czytałem ostatnio o modelach, skonstruowanych do palenia z filtrem/wkładem filtrującym, o czym niestety nie mam pojęcia, gdyż nigdy filtrów nie używałem, i poszukuję fajek które można palić bez filltra/wkładu filtrującego.

Ośmielam się zamieścić powyższy inserat w nadziei, że może ktoś z Miłych Państwa, mając na zbyciu jakąś dobrą fajkę za rozsądne pieniądze, weźmie mnie łaskawie pod uwagę.

Z pozdrowieniami pełnymi szacunku i serdeczności

Jacek A.R.

jar/at/webmedia/dot/pl
GG: 739 21 99
Ostatnio zmieniony 30 listopada 2007, 12:35 - pt przez jar, łącznie zmieniany 4 razy.
Awatar użytkownika
jar
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: jar » 30 listopada 2007, 01:29 - pt

@Jerry: serdeczne dzieki za błyskawiczny i jakże miły respons; tak, widzę, iż bedzie rozsądnie porócić na szlaki eBay - do tej pory używane przez mnie tylko w celach komputerowo -palmtopowych i książkowych.

Z miłymi pozdrowieniami

Jacek A.R.
Awatar użytkownika
mjp
Administrator
Administrator
Kontakt:

Post autor: mjp » 30 listopada 2007, 08:40 - pt

Jar, możesz się jeszcze uśmiechnąć do kolegi j4szczura. Ma wiele pięknych, firmowych fajek w rozsądnych cenach.
Pozdrawiam
Maciek
-----------
Szukam spokojnego miejsca do palenia fajki
GG: 12204
Awatar użytkownika
elvislike
Moderator
Moderator

Post autor: elvislike » 30 listopada 2007, 10:19 - pt

jar, czyzbys nie lubil piaskowanych savinelek? racja. taka fajka jest fe... najlepiej wyrzucic. albo wyslac do mnie. podac adres na prv?
pozdrawiam:-)))
we are not what we eat, we are what we don't shit... (hugh romney)
Awatar użytkownika
jar
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: jar » 30 listopada 2007, 11:47 - pt

elvislike pisze:jar, czyzbys nie lubil piaskowanych savinelek? racja. taka fajka jest fe... najlepiej wyrzucic. albo wyslac do mnie. podac adres na prv?
pozdrawiam:-)))
- cóż, w fajkach klasycznych czyli z korzenia wrzosu urzeka mnie widok usłojenia - tak jak w stali damasceńskiej - i tej z damastu skuwanego, i z tego prawdziwego, kutego z odlewów z rudy wuts; podobnie w metaloplastyce a raczej w złotnictwie podziwiam efekty zastosowania techniki mokume gane; i dla tego "nie prowadzę" fajek o piaskowanych czy inaczej fakturowanych powierzchniach. Do tego nawet w fajkach najlepszych marek, widząc piaskowaną powierzchnię, nabieram paskudnych podejrzeń, czy owe faktury nie zostały aby nałożone dla zamaskowania skaz, dziurek czy wżerów zakitowanych - tak, jak mnie tego uczono podczas honorowej hospitacji u W.O.Larsena, kiedy świat był jeszcze młody.

A fajki inne niż brytyjskie i skandynawskie są dla mnie jakże interesującą nowinką, której się pokornie uczę, światu się dziwując, jak to kiedyś mi się wydawało, że coś tam wiem o fajkach, a w międzyczasie świat: myk, myk - i się zmienił.

Natomiast owa fajka Savinelli, mimo że jej nie palę, jest dla mnie bardzo drogą pamiątką; otrzymałem ją w darze przyjaźni od swego ex słuchacza, wnuka czy prawnuka twórcy znakomitej firmy fajczarskiej Wilhelm Jorgensen, i stąd się jej nie pozbędę, natomiast przy stosownej okazji pozwolę sobie opowiedzieć tą historię. Onże prawnuk, mimo że jeszcze prowadził bardzo już podupadłą firmę, nota bene przeniesioną już z centrum miasta na przedmieścia i "skompresowaną" do rozmiaru niewielkiego butiku, sam tytoniu nie palił, i stąd najpewniej, zamiast Stanwellem, Kriswillem, Georg Jensenem czy czymś na prawdę hand made, uraczył mnie włoską fajką - niewątpliwie w jak najlepszych intencjach.

Jak zawsze

Jacek A.R.
Awatar użytkownika
j4szczur
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: j4szczur » 30 listopada 2007, 20:36 - pt

Peterson: http://42.pl/u/wl5 ale uwaga to fajka raczej dla tytoniu typu plug lub rope - mała średnica.

Coś z Savinelli mam w "fajkowym markecie".

Oprócz tego mam aktualnie ze 30 fajek Savinelli zarówno tych tańszych (tj modele de Luxe) jak i droższych - Silver, Punto Oro, Punto Oro vera oro 18 carati, Punto oro corallo di mare, jakiś Dunhill też się znajdzie. Jakieś Canadiany, Lovaty też się znajdą.

Coś na okrasę tego postu, Dunhill z 1975 r.:
Obrazek
MrkSs
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Post autor: MrkSs » 30 listopada 2007, 20:50 - pt

J4szczur masz masa pieknych fajek. Prosba czy moglbys umiescic ich spis jakies zdjecia, ceny? Moze sam bym cos wybral, mimo ze budzet raczej skromny bo gora 150-200 zl.
Awatar użytkownika
jar
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: jar » 30 listopada 2007, 23:47 - pt

- a i mnie w moich poszukiwaniach byłoby znacznie łatwiej zyskać wstępne rozeznanie, czy wogóle należy zawracać głowę kontaktem na priv Miłemu Koledze po fajce :)

Pozdrawiam ślicznie

Jacek A.R.
Awatar użytkownika
j4szczur
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: j4szczur » 01 grudnia 2007, 08:16 - sob

wkrotce umieszcze zdjecia i opisy.
ps. sorry za brak polskich liter - pisze z palmtopa.
Awatar użytkownika
jar
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: jar » 24 grudnia 2007, 13:20 - pn

Dzień dobry

W trakcie moich starań o powiększenie zestawu fajek, przybywają mi fajki, które będę chciał wymienić na takie bliższe moim gustom. Właśnie idą do mnie dwa Stanwelle nowe, nie palone, z których przynajmniej jeden - ten o fakturowanej powierzchni - chętnie wymieniłbym na inny model Stanwella - na przykład na poszukiwany przeze mnie model 86, czy 07 albo zbliżone - wg. katalogu zamieszczonego tu:
http://www.stanwell.dk/KatalogDK_EN.pdf
lub fajkę o zbliżonych kształtach innej firmy duńskiej czy brytyjskiej nie piaskowaną czy ryflowaną lecz z gładką - matową czy polerowaną powierzchnią.

Podobnie mój Savinelli Silver Rustic 702 (#A4466) chętnie znajdzie nowego właściciela, który pragnąłby się ze mną wymienić. Ponieważ wspominałem już o tej fajce, niniejszym wprowadzam korektę; otóż otrzymałem tą fajkę nowiutką i rzeczywiście jej nie palę, lecz po otrzymaniu jej lata temu, dla sprawienia przyjemności Ofiarodawcy zapaliłem ją kilka razy na spotkaniach, na których był On obecny.

Załączam link do obrazków:
http://www.myalbum.com/Album=OOAVW3RY
- zdjecie tego Savinelli jest, jak widać, z katalogu, zdjecia mego egzemplarza zrobię na życzenie ew. zainteresowanych. Zdjęcie Stanwelli jest niskiej jakości, takie, jakie dostałem od Przyjaciela który mi je kupił i będzie przesyłał do Polski, fizycznie dojdą te Stanwelle do mnie jakoś w styczniu - lutym 2008.

Z miłymi pozdrowieniami

Jacek A.R.

EDIT - dodane 6 stycznia 2008. Informacja o wymianie Savinelli Silver obecnie nieaktualna, fajka ta znalazła już bowiem nowego właściciela.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Fajkowy market”