fajki do wyprowadzenia z domu

Tu możemy zamieścić informacje o fajkach szukających nowych właścicieli :D

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
jar
Moderator
Moderator
Kontakt:

fajki do wyprowadzenia z domu

Post autor: jar » 07 maja 2008, 10:59 - śr

- zgodnie z dzisiejszą sugestią Pana Abażura w wątku "Poznajcie moje towarzyszki" informuję, że mam obecnie do "wyprowadzenia z domu" kilkanaście fajek w tym Stanwelli. Związane jest to także ze zmianą profilu mego zbiorku, wyznaczanego obecnie przez takie fajki jak ostatnio przybyły do mnie Ben Wade z okresu zaraz po wykupieniu tej firmy przez Charatan'a oraz zakończonej trudnej reperacji i konserwacji billiardzika Loewe z lat czterdziestych - fajka o długości 135 mm i masie (wadze) 23,5 g.

Czyli bardzo z grubsza:
- fajki brytyjskie, wykonane do (bardzo szacunkowo) lat sześćdziesiątych - początków lat siedemdziesiątych, o średnicy komory spalania/paleniska ca. 17-18 mm, i lekkie (znów szacunkowo) - do ca. 30 g. Baaaardzo "zgrubnie: takie firmy jak: GBD, Barling (chętnie pre transition) wspomniany Ben Wade najchętniej z czasów ich działania w Leeds czyli do roku ca. 1962, stary Charatan, Loewe, nawet Civic czy BBB; stary Dunhill; nie planuję powiększać zbiorku swych Peterson'ów.

Ponieważ moje dotychczasowe propozycje wymiany jakoś nie doprowadziły do pozytywnych rezultatów, biorę nawet pod uwagę sprzedaż swych nie interesujących mnie fajek a nabycia interesujących mnie drogą kupna, po wyprowadzeniu z domu tych mnie dziś już nie interesujących. Kontakt najlepiej: jar/at/webmedia/dot/pl

Przepraszam za umieszczenie kolejnego postu na ten sam, czy bardzo podobny temat pod poprzednim, niestety nie widzę opcji edycji swego tu poprzedniego postu, która umożliwiłaby dodanie niniejszej treści. DODANE: ale dzięki Przyjacielskiej Moderacji na naszym Forum, niniejszy post stanowi początek nowego wątku na ten dokładnie temat.

Pozdrawiam miło

Jacek A. R.
Im więcej wolno, tym mniej wypada.
Awatar użytkownika
Brachytron
Fajczarz
Fajczarz
Kontakt:

Re: fajki do wyprowadzenia z domu

Post autor: Brachytron » 07 maja 2008, 17:49 - śr

Witaj Jacku

Niefortunnie, angielskie klasyki są tym co mnie kręci w najbardziej, więc chyba się nie powymieniamy. Widzę jednak, że interesuje Cię historia starych firm i w związku z tym pytanie. Czy mógłbyś rozwinąć koligację Bena Wade'a z Charatanem? Dysponuję sprzecznymi informacjami w tym temacie. Jeśli uznasz, że to nie pasuje do Twego wątku, napisz na prywatny.

Pozdrawiam
Zawsze będę początkujący...
Awatar użytkownika
mjp
Administrator
Administrator
Kontakt:

Post autor: mjp » 07 maja 2008, 22:37 - śr

jar pisze:- zgodnie z dzisiejszą sugestią Pana Abażura w wątku "Poznajcie moje towarzyszki" informuję, że mam obecnie do "wyprowadzenia z domu" kilkanaście fajek w tym Stanwelli.
Jacku, sugeruję odwiedzenie działu forum Fajkowy Market. Chętnie zobaczę co chcesz wyprowadzić z domu, a być może coś nawet przygarnę. Niestety nie dysponuję żadnymi fajkami Cię interesującymi, więc wymiana nie wchodzi w grę.
Pozdrawiam
Maciek
-----------
Szukam spokojnego miejsca do palenia fajki
GG: 12204
Awatar użytkownika
jar
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: jar » 08 maja 2008, 00:22 - czw

mjp pisze:Jacku, sugeruję odwiedzenie działu forum Fajkowy Market. Chętnie zobaczę co chcesz wyprowadzić z domu, a być może coś nawet przygarnę. Niestety nie dysponuję żadnymi fajkami Cię interesującymi, więc wymiana nie wchodzi w grę.
- ojej, a mi się wydawało, że grzecznie znajduję się właśnie w dziale Fajkowy Market. Natomiast nie mam możliwości technicznych zamieszczenia zdjęć na Forum, i stąd sugerowałem kontakt email, gdzie mogę przesyłać zdjecia jako załączniki, i takim trybem przesłałem już trochę zdjęć zglaszającym się Osobom, którym pięknie dziękuję za wyrażone zainteresowanie.

Z miłymi pozdrowieniami

Jacek A. R.
Awatar użytkownika
mjp
Administrator
Administrator
Kontakt:

Post autor: mjp » 08 maja 2008, 10:24 - czw

jar pisze: - ojej, a mi się wydawało, że grzecznie znajduję się właśnie w dziale Fajkowy Market.
Ojej, ale dałem plamę... :oops:
jar pisze: Natomiast nie mam możliwości technicznych zamieszczenia zdjęć na Forum, i stąd sugerowałem kontakt email, gdzie mogę przesyłać zdjecia jako załączniki, i takim trybem przesłałem już trochę zdjęć zglaszającym się Osobom, którym pięknie dziękuję za wyrażone zainteresowanie.
To może jakieś darmowe konto na fotosik.pl i odsyłacze do zdjęć?
Pozdrawiam
Maciek
-----------
Szukam spokojnego miejsca do palenia fajki
GG: 12204
Awatar użytkownika
jar
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: jar » 08 maja 2008, 10:44 - czw

tak, oczywiście można użyć serwisu typu Fotosik, ale nie czynię tego świadomie, gdyż w przypadku kilku fajek opatruje ich zdjęcia tekstem komentarza, maja one niekiedy swoją historię, nie są dla mnie - nawet w tej sytuacji sprzedawania - po prostu "przedmiotem obrotu towarowego" awizowanym anonimowym dla mnie jednak obrazkiem. I dlatego rozsyłam mailami tym Osobom, które się zdecydowały podać mi email adres, zdjęcia, komentarze, etc. Takim trybem już jedna z fajek trafia w dobre ręce jednego z naszych forumowych Kolegów.

Pozdrawiam miło

Jacek A. R.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Fajkowy market”