Kołeczki

Tu możemy zamieścić informacje o fajkach szukających nowych właścicieli :D

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
maciej_faja
Moderator
Moderator

Re: Ciekawe fajki na Allegro

Post autor: maciej_faja »

No, no, cakiem przyjemne tamperki.
Ale poczekam chyba na te ze szpilką.

PS.czy będzie zniżka dla forumowiczów :twisted: ?
Masz starą lub uszkodzoną fajkę - kup poradnik "NOWA-STARA FAJKA".

Pozdrowienia z południowej Wielkopolski
Awatar użytkownika
Klaudiusz
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Re: Ciekawe fajki na Allegro

Post autor: Klaudiusz »

maciej_faja pisze:No, no, cakiem przyjemne tamperki.
Ale poczekam chyba na te ze szpilką.

PS.czy będzie zniżka dla forumowiczów :twisted: ?
Ze szpilką będą pod koniec przyszłego tygodnia.
Zniżka? A pewnie, że będzie... tylko najpierw (za radą Elvisa) muszę rozeznać rynek co i za ile itd :D
Awatar użytkownika
Klaudiusz
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Kołeczki

Wprawdzie to nie fajki, ale z braku odpowiedniego działu zamieszczam tutaj link do moich aukcji, na których proponuję kilka kołeczków. Niedługo moja oferta powiększy się o egzemplarze z drucikiem/szpilką. Być może znajdzie się ktoś, komu kołeczki przypadną do gustu, czego sobie życzę :lol:
REGUS
Fajczarz
Fajczarz

Re: Kołeczki

Post autor: REGUS »

Klaudiusz a wziąłeś pod uwagę rozliczanie się z Fiskusem za sprzedarz nowych nie używanych rzeczy?
Tylko 6 miesięczne używane są zwolnione od podatku :?

Pozdrawiam REGUS
tomasz_z
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: tomasz_z »

Klaudiusz,

pikne te kołeczki. Jeden jest niemal identyczny do tego, który zaprezentowałem w mojej galerii 2 tygodnie temu (eh, zapomniałem wzoru zastrzec ;) ).

Zazdroszczę warunków technicznych (bo wątpię, czy robiłeś jak ja, na balkonie, ręcznie, papierem ściernym). Te kołeczki z rogiem - super, choć ten płomyk...

A czy sygnaturkę swoją jakąś zamierzasz wprowadzić?

Powtórzę się - piękne!
follow the white rabbit...
gg# 1668157

http://www.zembrowskipipes.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Klaudiusz
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Tomasz.
Dzięki za uznanie, choć do perfekcji droga jeszcze daleka. To są dopiero pierwsze kroki :) Do wyprodukowania kołeczków posłużyła mi tokarka. Wzór jednego z moich kołeczków rzeczywiście przypomina Twój pierwowzór i nie ukrywam, że to właśnie zrobiony przez Ciebie kołeczek był w pewnym sensie inspiracją. Ze swej strony mogę obiecać, że tego wzoru już nie powtórzę :D A co do sygnatury... no cóż. Muszę się zorientować kto to robi i jakie są koszty.

Regus.
Mam działalność, więc fiskusa się nie obawiam :D
tomasz_z
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: tomasz_z »

Oczywiście, to był żart - nie roszczę sobie ŻADNYCH praw do wyglądu.
Nic tak bardzo nie cieszy, jak zdanie, że moja rękodzielnicza praca dała inspirację.

Swoją drogą, spośród kilku kołeczków, ten bezapelacyjnie jest najbardziej funkcjonalny, tyle że muszę zmienić mu średnicę (zmniejszyć).
A nie mam na to siły - skoro to ręczna praca.

Powiesz jaka jest średnica twoich?
follow the white rabbit...
gg# 1668157

http://www.zembrowskipipes.com" onclick="window.open(this.href);return false;
REGUS
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: REGUS »

To Klaudiuszu droga prosta i przejrzysta w takim wypadku :)

A wracając do kołęczków, to są super:) Mnie się najbardziej ten łączony z rogiem najbardziej spodobał:D

Sam miałęm też kiedyś taki pomysł. Niestety nie wymyśliłęm sposobu jak się ułożć z Fiskusem:( i na pomysłąch i chęciach sięskończyło.

Pozdrawiam REGUS
Awatar użytkownika
Klaudiusz
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

tomasz_z pisze:Powiesz jaka jest średnica twoich?
Od 13mm do 15mm :)
REGUS pisze:Niestety nie wymyśliłęm sposobu jak się ułożć z Fiskusem:( i na pomysłąch i chęciach sięskończyło.
Bo to wcale nie jest takie łatwe :)
JSG
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: JSG »

Te z rogiem są fajne, naprawdę, ja teraz przymierzam się do wykonania dwustronnego kołeczka z łącznikiem z kości. Jak łączyłeś kość z rogiem? toczyłeś czpień w drewnie czy na jakieś ciało obce?
moim cholernie subiektywnym zdaniem
----------------------------------
Amatorska Pracownia Wytwarzania i Reperacji Fajek
Awatar użytkownika
Klaudiusz
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Jest coś nowego, czyli zrobiłem kolejne 4 kołeczki. Niewiele, ale czas nie pozwolił na dłuższy romans z tokarką :)

Linki do aukcji:

- pierwsza
- druga
- trzecia

Niestety nie mam wprawy w robieniu zdjęć, więc muszę zapewnić, że kołeczki "na żywo" wyglądają dużo lepiej. Być może jak się biznes rozkręci to zlecę komuś promocję fotograficzną kołeczków. Może Kolega JSG miałby możliwość się tym zająć? :)
Awatar użytkownika
Mariusz Broniarz
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: Mariusz Broniarz »

No to ceny Kolega ma zaporowe.Coś jakbym na Batorym płynął.A szkoda.
"Kto myśli,że może,ten może.A kto myśli,że nie może,ten nie może.To jest nieuchronne,niezaprzeczalne prawo".
Pablo Picasso.
JSG
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Klaudiusz pisze:Jest coś nowego, czyli zrobiłem kolejne 4 kołeczki. Niewiele, ale czas nie pozwolił na dłuższy romans z tokarką :)

Linki do aukcji:

- pierwsza
- druga
- trzecia

Niestety nie mam wprawy w robieniu zdjęć, więc muszę zapewnić, że kołeczki "na żywo" wyglądają dużo lepiej. Być może jak się biznes rozkręci to zlecę komuś promocję fotograficzną kołeczków. Może Kolega JSG miałby możliwość się tym zająć? :)
Możemy się na jakiś barter umówić ;)
Ale ma pewne obiekcje techniczne, czy aby napewno jesion spasowany w dąb nie będzie się wyrabiał? myśle o wyjmowaniuigieł, może waro pomyśleć o jakimś gwincie, to twarde gatunki drewna, krótki gwint o bardzo dużym skoku, taki na półobrotu rozwiązał by sprawę, a narzynka i gwintownik powinny być w sklepie zaopatrzenia stolarzy, jak nie to zaopatrzenia konserwatorów.
Awatar użytkownika
Klaudiusz
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Mariusz Broniarz pisze:No to ceny Kolega ma zaporowe.Coś jakbym na Batorym płynął.A szkoda.
Mariuszu: wystarczy napisać, który kołeczek Cię interesuje, a cenę jakoś dopasujemy. Przepraszam, że nie napisałem o zniżkach dla forumowiczów :) A ceny takie, bo kołeczki wymagają "nieco" pracy. Za granicą ceny zaczynają się od 20€ 8) Fakt faktem, jestem elastyczny.
JSG pisze:Ale ma pewne obiekcje techniczne, czy aby napewno jesion spasowany w dąb nie będzie się wyrabiał? myśle o wyjmowaniuigieł, może waro pomyśleć o jakimś gwincie, to twarde gatunki drewna, krótki gwint o bardzo dużym skoku, taki na półobrotu rozwiązał by sprawę, a narzynka i gwintownik powinny być w sklepie zaopatrzenia stolarzy, jak nie to zaopatrzenia konserwatorów.
JSG: "Czapka" ze szpilką jest spasowana dość ciasno, co na baaaardzo długi czas zapobiegnie wyrabianiu się luzów, choć o ile znam znam drewno to w tym przypadku w ogóle luzy nie powinny wystąpić. Nażynki i gwintowniki oglądałem ostatnio w którymś internetowym sklepie dla konserwatorów, ale nie znalazłem odpowiedniej średnicy (przeważnie same ogromne i ceny z kosmosu), więc może nakierujesz mnie na jakiś sklep, którego się nie doszukałem? W Rzeszowie niestety są sklepy tylko dla plastyków; dla konserwatorów już nie ma. Ot dziura, to dziura.
JSG
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Klaudiusz pisze:
JSG pisze:Ale ma pewne obiekcje techniczne, czy aby napewno jesion spasowany w dąb nie będzie się wyrabiał? myśle o wyjmowaniuigieł, może waro pomyśleć o jakimś gwincie, to twarde gatunki drewna, krótki gwint o bardzo dużym skoku, taki na półobrotu rozwiązał by sprawę, a narzynka i gwintownik powinny być w sklepie zaopatrzenia stolarzy, jak nie to zaopatrzenia konserwatorów.
JSG: "Czapka" ze szpilką jest spasowana dość ciasno, co na baaaardzo długi czas zapobiegnie wyrabianiu się luzów, choć o ile znam znam drewno to w tym przypadku w ogóle luzy nie powinny wystąpić. Nażynki i gwintowniki oglądałem ostatnio w którymś internetowym sklepie dla konserwatorów, ale nie znalazłem odpowiedniej średnicy (przeważnie same ogromne i ceny z kosmosu), więc może nakierujesz mnie na jakiś sklep, którego się nie doszukałem? W Rzeszowie niestety są sklepy tylko dla plastyków; dla konserwatorów już nie ma. Ot dziura, to dziura.
Skoro twoje doświadczenie mówi że się nie wytrą to wierzę na słowo. Co do narzynek i gwintowników, fakt te do drewna raczej kojarzą się ze stolarskimi imadłami i prasami introligatorskimi- czyli powyżej 30/40mm, ale gdzieś widziałem takie kilkumilimetrowe, tylko pytanie teraz czy nowe, czy starej dobrej pruskiej roboty. Można by wstawić ślizgi z ebonitu, kości, rogu, akrylu, nylonu ale to tylko taki luźny pomysł, gdyby jednak kiedyś okazało się że się wycierają. Większość tych kołeczków od 20€ w górę ma mimo wszystko szpilki toczone z gwintem metalowym... ale do tego potrzebna albo tokarka do metalu, albo zaprzyjaźniony tokarz/ślusarz. Może to nie ładnie tak w skąd inąd handlowym wątku takie uwagi prawić, ale mają one na celu jedynie "podrzucenie Ci" jakiś tam rozwiązań na przyszłość i rozwój twojego... "biznesu(?)"
Ceny twoich kołeczków są przyzwoite.. no ja bym może dorzucił wysyłkę gratis ;) życzę powodzenia.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Fajkowy market”