ktoś wie co to?

Tu możemy zamieścić informacje o fajkach szukających nowych właścicieli :D

Moderator: Moderatorzy

Faust
Początkujący
Początkujący

ktoś wie co to?

Post autor: Faust » 23 lutego 2009, 15:19 - pn

Hm jako, że nie znalazłem właściwszego tematu, a w zasadzie pytanie dotyczy aukcji z allegro (więc jak najbardziej market) to postanowiłem zapytać tutaj właśnie:
http://allegro.pl/item563631730_fajka_stara.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Fajeczki wyglądają na nowe w sensie nie używane. Może ktoś coś wie o nich? Co to za firma? Jaki to materiał jest i tym podobne detale.
Wysłałem pytanie do sprzedawcy oczywiście, ale podejrzewam, że nie uzyskam jakichś ciekawych informacji. Wygląda na to że ktoś dostał je "w spadku".
Awatar użytkownika
jar
Moderator
Moderator
Kontakt:

Re: ktoś wie co to?

Post autor: jar » 24 lutego 2009, 19:42 - wt

dwie sprawy przychodzą mi na myśl:
1. Znaki na pierścieniu są mnie nieznane, lecz jakoś wydają mi się być w charakterze znanym z fajek francuskich (CAMELIA)
2. Fajka z pierścieniem wyglada na używana, wrzośccowa obficie polakierowana lakierem bezbarwnym, ktorego zaciek zabarwiony rozpuszczona bejca (lakier ftalowy ? nitro ?) ukazuje się na obrzeżu pierścienia.

Jak zawsze

Jacek A. R.
Im więcej wolno, tym mniej wypada.
Awatar użytkownika
W.Pastuch
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Re: ktoś wie co to?

Post autor: W.Pastuch » 24 lutego 2009, 20:19 - wt

Ta fajka, ktora ma szeroki pierscien wyglada na nie nalezaca do kompletu, pozostale maja cienszy pierscien... Oznaczenia na obraczce wygladaja jak wszelkiego rodzaju obraczki fajkowe nie srebrne, popularne od USA przez Francje do Niemiec. W rombie prawdopodobnie widnieje oznaczenie <EP> czyli "electroplated". Te fajki to najprawdopodobniej niskiej jakosci wrzoscowki, produkowane na miliony przez fabryki, ktore wybijaly na nich dowolna, wybrana przez zamawiajacego nazwe.
Wydaje mi sie, ze to moga byc idealne fajki dla poczatkujacego- proste i tanie ale wrzoscowe i z jakas przynajmniej namiastka jakosci lat ubieglych.
W.Pastuch pipes

https://www.flickr.com/photos/wpastuch/" onclick="window.open(this.href);return false;
ODPOWIEDZ

Wróć do „Fajkowy market”