Fajeczki na Allegro

Tu możemy zamieścić informacje o fajkach szukających nowych właścicieli :D

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
W.Pastuch
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Re: Fajeczki na Allegro

Post autor: W.Pastuch » 14 grudnia 2010, 16:05 - wt

Wystawiłem na Allegro pięć fajeczek, może komuś spasują na prezent pod choinkę :wink:
W.Pastuch pipes

https://www.flickr.com/photos/wpastuch/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Jedrek
Pykacz
Pykacz

Post autor: Jedrek » 17 stycznia 2011, 08:59 - pn

Wczoraj licytowane były na alllegro trzy nieużywane fajki z lat 80 firmy Butz Choquin. Na jedna miałem chrapkę: http://allegro.pl/fajka-butz-choquin-su ... 45897.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Licytacja mnie zaskoczyła, fajka poszła za 123 zyla.
Z drugiej strony 120 zł. za nieużywaną wrzoścową fajkę od markowego fajkarza (i do tego z kawałkiem historii) to cena niewygórowana.
Ciekaw jestem po ile chodzą markowe używki...
Być może muszę zmienić strategię na licytacji tzn. przygotować się na wieksze sumy...
No i kto kupił te wczorajsze Butze?

Pozdrawaim

Jędrek
Jędrek

Notatnik życia człowieka powszedniego:
http://domaszczyn.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
blij
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: blij » 17 stycznia 2011, 10:34 - pn

Jedrek pisze:Ciekaw jestem po ile chodzą markowe używki...
Odpowiem ci, że wiele sprzedaję ale też wiele kupuję i wiem już, że reguły nie ma. Czasem uda się kupić dobrej klasy fajkę za 20-30 zł a sprzedawałem już przeciętne ale odnowione fajki za 100 zł. Średnio używana fajka to wydatek 50-60 zł ale jest to wielkie uogólnienie.
Najlepiej naucz się odnawiać. Wówczas kupisz coś markowego tanio ale w gorszym stanie. Ale jaka później radość z tak własnoręcznie odnowionej fajki! :D
"...dymu dla nikogo, zapachu dla wszystkich, smaku dla mnie."
yopas
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: yopas » 17 stycznia 2011, 10:58 - pn

blij pisze:Średnio używana fajka to wydatek 50-60 zł ale jest to wielkie uogólnienie.
Najlepiej naucz się odnawiać. Wówczas kupisz coś markowego tanio ale w gorszym stanie. Ale jaka później radość z tak własnoręcznie odnowionej fajki! :D
Satysfakcja, to jedna rzecz. Druga rzecz, i tę ostatnio znów, niestety spraktykowałem, że lepiej jednak kupić fajkę zasyfioną i odnowić po swojemu, niż odnawiać po odnawiaczu, którego metody mogą być w naszej opinii, delikatnie mówiąc niewystarczające. Generalnie chodzi mi o odnawiaczy zza oceanu i ich sakramentalne buffed, reamed and polished, co powoduje, że fajka z wierzchu wygląda a i owszem, tylko wewnątrz syf i hemoroidy.
Jedrek pisze: Ciekaw jestem po ile chodzą markowe używki...
Ceny fajek używanych są różne, w zależności od marki i stanu zużycia... że pozwolę sobie na pewną reklamę, jeżeli interesują Cię różnego rodzaju, potencjalne okazje.

Nie wiem, jak w przypadku fajek francuskich, ale słyszałem opinie fajkowych wygów, że lata osiemdziesiąte, to niestety nie był złoty wiek fajkarstwa (niczego tym konkretnym egzemplarzom nie ujmując). Choć to już trzydzieści lat minęło, więc pewne procesy mogły i tak nastąpić samoistnie, szczególnie, gdy fajki nie były palone i sensownie przechowywane.
[...]
Awatar użytkownika
ENGLISHMAN
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Post autor: ENGLISHMAN » 17 stycznia 2011, 22:50 - pn

http://allegro.pl/show_item.php?item=1410085072#gallery" onclick="window.open(this.href);return false;
zakupiłem dziś tę fajkę Parkera i zastanawiam się nad jej datowaniem. Przeczytałem na Pipedia, że:
Like Dunhill, Parker pipes are date stamped, but differently than Dunhill. The Parker date code always followed the MADE IN LONDON over ENGLAND stamping. From 1925 to 1941 the date code ran consecutively from 2 to 18 advancing by 1 each year
Czy "4" z prawej strony sugeruje zatem 1927 rok, czy też można posłużyć się analogią do datowania Dunhilla, który w latach 50' używał (jeśli się mylę, proszę mnie poprawić) takiego samego oznaczenia (liczba w kole), ale jak się zdaje w celu określenia wielkości główki? A jeśli tak, to czy można powiedzieć, że fajka pochodzi z początku lat 50. i była produkowana jeszcze "wspólnie" z Dunhillem? A może ktoś wie coś więcej, kształt, analogie do Dunhila itp? Będę wdzięczny, gdyż sam nie mam doświadczenia ani z Parkerem, ani Dunhillem.
"Gdybym był komunistą albo chrześcijaninem, życie nie byłoby takie zawiłe. Mógłbym próbować narzucić innym ogólnikowe zasady moralności. Ale sens, jaki nadaje się własnemu życiu, to inna sprawa."
Awatar użytkownika
vlasij
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: vlasij » 17 stycznia 2011, 23:20 - pn

Tylko, że na Pipedii, nie ma żadnych informacji dot. datowania Parkera po 1957. Sam mam Parkera z identycznymi sygnaturami z tymże z serii SUPER, a nie ROOT jak w przypadku Twojej fajeczki i sam nie znalazłem inf. nt. 4 w kółku. Dot. mojej serii. Jeżeli chodzi o serię ROOT to zobacz tutaj.

Pozdrawiam.

P.S Bardzo ładna fajka, uwielbiam takie, sam chciałem licytować, ale ostatnio na allegro pojawiło się sporo innych fajnych fajek. Najlepszą chyba ustrzelił kolega keilwerth, piękny stary Charatan
Pozdrawiam serdecznie!
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Post autor: ENGLISHMAN » 18 stycznia 2011, 00:21 - wt

Jeśli chodzi o 4 w kółku to na stronie, którą podałeś jest informacja, że takie samo oznaczenie było stosowane po 52. w Dunhillach. Z kolei na podstronie Dunhilla, możemy dowiedzieć się, że ta "czwórka" oznacza rozmiar główki, i że rzeczywiście nie ma oznaczenia wieku. Parker do 57 roku stosował datowanie numerami, ale jednocześnie wtedy też, zakończyła się jego bliższa współpraca z Dunhillem.
Jeśli więc fajka była wyprodukowana po 1957 roku, a więc po zakończeniu produkcji przez Dunhilla, to czemu wtedy właśnie pojawiło się oznaczenie typowo Dunhill'owskie?
"Gdybym był komunistą albo chrześcijaninem, życie nie byłoby takie zawiłe. Mógłbym próbować narzucić innym ogólnikowe zasady moralności. Ale sens, jaki nadaje się własnemu życiu, to inna sprawa."
Awatar użytkownika
W.Pastuch
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: W.Pastuch » 18 stycznia 2011, 01:21 - wt

Tytułem wstępu- piszę z głowy, więc nie podam dokładnych dat ani cezur czasowych, można znaleźć w internecie. Ta fajeczka jest późniejsza, najwcześniej lata 60. Cyfra 4 w kółku jest tutaj oznaczeniem rozmiaru i nie ma nic wspólnego z oznaczeniem roku produkcji stosowanym u Dunhilla. Parker stosował taki sposób oznaczania rozmiaru dość długo, Dunhill z kolei wycofał się z tego na rzecz numerów kształtów, gdzie pierwsza cyfra oznacza rozmiar.

Przyznaję się bez bicia, zestrzeliłem tego Charatana :wink: Ale żeby koledzy nie mieli za złe, że tak nieoficjalnie go zgarnąłem, to powiem że i tak bym nie odpuścił, choćbym miał płacić 200 czy 300 złotych- ta fajeczka jest tak cudowna, że musiałem ją mieć 8) Szczególnie że ten kształt był wykonywany również przez Duńczyków, co jest ciekawym zbiegiem estetyki brytyjskiej i nowej fali duńskiej lat 60 i 70. Teraz czekam aż do mnie dotrze, poskładam ją ładnie i odnowię i mam nadzieję, że smakowo dorówna swojemu wyglądowi :D
W.Pastuch pipes

https://www.flickr.com/photos/wpastuch/" onclick="window.open(this.href);return false;
Alan
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: Alan » 18 stycznia 2011, 01:29 - wt

keilwerth pisze:Przyznaję się bez bicia, zestrzeliłem tego Charatana :wink:
Dobrze, wybaczam ;) Ale koniecznie pochwal się efektem odnawiania.
Uprasza się o nie zwracanie uwagi na tytuł i ilość gwiazdek pod moim nickiem
Awatar użytkownika
vlasij
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: vlasij » 18 stycznia 2011, 07:16 - wt

Alan pisze:
keilwerth pisze:Przyznaję się bez bicia, zestrzeliłem tego Charatana :wink:
Dobrze, wybaczam ;) Ale koniecznie pochwal się efektem odnawiania.
Przyłączam się do apelu. Chciałem licytować, ale 200 - 300 zł bym nie dał (aktualnie nie mogę sobie pozwolić na taki wydatek) Pocieszam się, że ten pan ma jeszcze parę fajek godnych kupna.

Pozdrawiam.
Pozdrawiam serdecznie!
Fajczarz Weteran

Post autor: yopas » 18 stycznia 2011, 08:37 - wt

vlasij pisze:Pocieszam się, że ten pan ma jeszcze parę fajek godnych kupna.
Hehe... będzie rzeźnia 8)
[...]
Awatar użytkownika
Jedrek
Pykacz
Pykacz

Post autor: Jedrek » 18 stycznia 2011, 09:22 - wt

ENGLISHMAN pisze:http://allegro.pl/show_item.php?item=1410085072#gallery
zakupiłem dziś tę fajkę Parkera
Ostrzyłem zęby na ta fajeczkę ale przegapiłem licytację. Gratuluję. Bardzo ładna i chyba w dobrej cenie.
Ale co się miało stać to sie stało. Dziś kupiłem taką oto faję:
http://allegro.pl/fajka-machiavelli-via ... 25577.html" onclick="window.open(this.href);return false;

To teraz mam trzy: albankę z akademika, Polińskiego sprzed 10 lat i Machiavelli Via.

Teraz kolega Blij już nie będzie musiał czytać ze zgrozą o moich paleniach jednej fajki kilka razy dziennie :-)
Pozdrawaim serdecznie
Jędrek
Jędrek

Notatnik życia człowieka powszedniego:
http://domaszczyn.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
MSee
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: MSee » 18 stycznia 2011, 21:36 - wt

Nie wiem, czy koledzy zauważyli, ale to jest wątek Wojtka z Jego fajkami na Allegro.

Ogólny temat fajek na Allegro znajduje się TUTAJ ;-)

Pozdr.

PS.
Przepraszam Wojtku za moją ingerencję... :-)
マルツェル
Awatar użytkownika
vlasij
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: vlasij » 18 stycznia 2011, 23:07 - wt

Najlepiej, żeby któryś z modów połączył tematy i problem z głowy.

Pozdrawiam.
Pozdrawiam serdecznie!
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: W.Pastuch » 19 stycznia 2011, 00:52 - śr

Dzięki za czujne oko :wink: Ogólnie żaden problem :)
W.Pastuch pipes

ODPOWIEDZ

Wróć do „Fajkowy market”