Fajeczki na Allegro

Tu możemy zamieścić informacje o fajkach szukających nowych właścicieli :D

Moderator: Moderatorzy

Mayol
Początkujący
Początkujący

Re: Fajeczki na Allegro

Post autor: Mayol » 19 stycznia 2011, 10:36 - śr

Licytowałem tego Charatana.Ze zdjęć jakie otrzymałem od właściciela ma na spodzie ustnika niewielkie przegryzienie(ale za to jaki Piękny kształt, trochę szkoda).Grztulacje.
Awatar użytkownika
W.Pastuch
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: W.Pastuch » 19 stycznia 2011, 22:30 - śr

No więc dotarł do mnie dzisiaj Charatan, a właściwie Charatanik, może nawet Charataniątko :D
Fajka jest prześliczna, ale okazało się, że jest z nią trochę więcej problemów, niż się spodziewałem. Pierwsze zdziwienie akurat nie dotyczyło stanu fajki, tylko wielkości komina. Fajka zewnętrznie jest mała, ale wcale nie jakoś wybitnie, jest po prostu raczej niewielka. Za to komin- całe 15mm... Ciekawe jak się będzie w tym palić. Zadziwiające jest, że producent taki jak Charatan, znany z dobrych właściwości użytkowych wypuścił fajkę o tak małym kominie, który jak się spodziewam może być problematyczny.

Niestety okazało się też, że odłamany ustnik był klejony przez poprzedniego właściciela metodą "na chama", przez co czoło szyjki i czopa było zapaćkane klejem. Po odczyszczeniu czopa i szyjki udało mi się go wyjąć, a potem połączyć z powrotem z ustnikiem. Na szczęście udało mi się z powodzeniem zreperować ustnik (btw przygryzień nie ma).

Później nadszedł czas na kolejny problem, który na zdjęciach nie wydawał się tak poważny. Otóż ten kształt posiadał oryginalnie dwie nóżki na spodzie główki. Ten egzemplarz był jednak kulawy... Jedna nóżka została odłamana, co w rzeczywistości wyglądało zdecydowanie źle. Po dłuższym zastanowieniu podjąłem kontrowersyjną decyzję dorobienia drugiej nóżki. Stwierdziłem, że po pierwsze znając siebie ta wada irytowałaby mnie przy każdym spojrzeniu na tę fajkę. Po drugie taka naprawa, mimo że jest dość poważna, w niewielkim stopniu ingeruje w oryginalność fajki. Wystarczy dorobiony element odłamać i wracamy do stanu sprzed naprawy. Po trzecie dwie nóżki pozwalają fajce stabilne stać, a taka kulawa oczywiście stać nie potrafi... Kulawy Charatanik dostał protezę i jest szczęśliwszy :) Po tych dwóch naprawach i generalnym odświeżeniu fajka stoi już na półce i odpoczywa. Jutro w niej zapalę i zobaczymy co z tego wyjdzie, bo ładna to ona jest :wink:
Kilka zdjęć:
tak wyglądała fajka przed naprawą
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Tutaj już wydobyty czop i wyraźnie widoczna ułamana nóżka
Obrazek

A tutaj już skończona fajka, zbliżenie na protezę :) Koloru nie dopracowywałem do końca po części celowo, chciałem żeby naprawa była widoczna.
Obrazek

Skończona fajeczka w całości
Obrazek

P.S. miniatury otwierają się w nowym oknie po kliknięciu.
W.Pastuch pipes

https://www.flickr.com/photos/wpastuch/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
ENGLISHMAN
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Post autor: ENGLISHMAN » 19 stycznia 2011, 22:39 - śr

Piękna robota, unikalna fajka - gratuluję i zazdroszczę!
Ciekaw jestem relacji z palenia w związku z rozmiarami paleniska. Ale nie wierzę, żeby Charatan skupiwszy się na estetyce, zapomniał o wartościach użytkowych...
"Gdybym był komunistą albo chrześcijaninem, życie nie byłoby takie zawiłe. Mógłbym próbować narzucić innym ogólnikowe zasady moralności. Ale sens, jaki nadaje się własnemu życiu, to inna sprawa."
Alan
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: Alan » 19 stycznia 2011, 22:42 - śr

Szacuneczek za dorobienie protezy. Mógłbyś podać dokładne wymiary tej fajki?

Z mojego doświadczenia wynika, że przy wąskich kominach problemem jest jedynie szybkość spalania oraz wymagany kołeczek o znacznie mniejszej średnicy, niż zazwyczaj posiadamy.
Uprasza się o nie zwracanie uwagi na tytuł i ilość gwiazdek pod moim nickiem
Awatar użytkownika
vlasij
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: vlasij » 20 stycznia 2011, 07:54 - czw

Piękna fajka i świetna robota. Daj znać jak się w niej pali.
Alan pisze:Z mojego doświadczenia wynika, że przy wąskich kominach problemem jest jedynie szybkość spalania oraz wymagany kołeczek o znacznie mniejszej średnicy, niż zazwyczaj posiadamy.
To znaczy, że w wąskich spala ci się szybko czy wolno? Zdanie trochę dwuznaczne. Ja w fajkach z wąskim kominem (a przy tym jest to mały komin) nie narzekam na zbyt szybkie spalanie. Jednakże uważam, ponieważ mają one tendencje do grzania się. Kołeczek można sobie zrobić z chochli drewnianej. Te o "standardowych" rączkach dają idealne małe kołeczki, nie trzeba sezonować, nie trzeba strugać - wygoda.

Pozdrawiam.
Pozdrawiam serdecznie!
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: Alan » 20 stycznia 2011, 08:33 - czw

Miałem oczywiście na myśli szybkie spalanie. Mam fajkę, której średnica komina wynosi koło 16mm i palenie nie trwa zbyt długo. Fakt, że rolę gra tu jeszcze głębokość komina, jednak grzania fajki nie zaobserwowałem nigdy.
Awatar użytkownika
vlasij
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: vlasij » 20 stycznia 2011, 09:06 - czw

Ja miałem na myśli fajki o śr. komina ok. 18 - 20 mm, ze zwężającym się kominem. Kiedyś grzały mi się mocno w początkowej fazie palenia, nawet przy bardzo delikatnych pyknięciach. Chyba miałem tendencje do nabijania większej ilości tytoniu (trochę mniej niż do "standardowych" faj). Problem wyeliminowałem, poprzez większe rozdrobnienie i luźniejsze nabijanie.

Pozdrawiam.
Pozdrawiam serdecznie!
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: Rheged » 20 stycznia 2011, 13:40 - czw

Mam taki sam stół ;). Fajka genialna!
Pipe of the rising sun
Sympathy for the pipe
Pipe of the storm
Born to be pipe
Awatar użytkownika
andnn
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: andnn » 20 stycznia 2011, 14:45 - czw

Toś się chłopie zabrał szybko do roboty :) Normalnie zazdrość mnie zżera :) Cudo! Już się nie mogę doczekać poniedziałku, kiedy wezmę ją w swoje łapki... :twisted:
Awatar użytkownika
W.Pastuch
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: W.Pastuch » 09 lutego 2011, 15:59 - śr

Wrzuciłem na Allegro kilka nowych fajek :) Dwa ładne okazy, BBB i Hardcastle i dwie aukcje fajek w średnim stanie lub uszkodzonych- jak ktoś ma ochotę poćwiczyć renowację, ale dodać sobie kilka dobrych, a tanich palidełek to będą w sam raz.
Link do moich aukcji :)
W.Pastuch pipes

https://www.flickr.com/photos/wpastuch/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Lolek
Pykacz
Pykacz

Post autor: Lolek » 09 lutego 2011, 16:05 - śr

keilwerth pisze:Wrzuciłem na Allegro kilka nowych fajek :) Dwa ładne okazy, BBB i Hardcastle i dwie aukcje fajek w średnim stanie lub uszkodzonych- jak ktoś ma ochotę poćwiczyć renowację, ale dodać sobie kilka dobrych, a tanich palidełek to będą w sam raz.
Link do moich aukcji :)
Nawet opisu przeczytać nie dali i już kupili :D
gg 10891318
Awatar użytkownika
stibons
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Post autor: stibons » 10 marca 2011, 10:28 - czw

fajka. stan bardzo dobry. polecam :)
http://allegro.pl/fajka-i1495873653.html" onclick="window.open(this.href);return false;
---------------------
Jeśli nazbyt boisz się błądzić, nigdzie nie zajdziesz.
Alan
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: Alan » 10 marca 2011, 10:33 - czw

stibons pisze:fajka. stan bardzo dobry. polecam :)
http://allegro.pl/fajka-i1495873653.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Tylko czemu piszesz to w wątku dotyczącym aukcji konkretnego forumowicza? ;)
Awatar użytkownika
Qwerty
Fajczarz
Fajczarz
Kontakt:

Post autor: Qwerty » 10 marca 2011, 11:10 - czw

No i opis fajki bije wszelkie rekordy lakoniczności :D
Pozdrawiam, Qwerty
qwerty małpa post kropka pl
FMS i Śląski Klub Fajki
Awatar użytkownika
Brachytron
Fajczarz
Fajczarz
Kontakt:

Post autor: Brachytron » 10 marca 2011, 23:41 - czw

stibons pisze:fajka. stan bardzo dobry. polecam
Jakoś tak wszystko to prawda, więc łots gołin on?
Zawsze będę początkujący...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Fajkowy market”