[Sprzedam] Kolekcja fajek. Spojrz - Warto.

Tu możemy zamieścić informacje o fajkach szukających nowych właścicieli :D

Moderator: Moderatorzy

PrzemlU
Początkujący
Początkujący

[Sprzedam] Kolekcja fajek. Spojrz - Warto.

Post autor: PrzemlU » 02 lutego 2010, 18:43 - wt

Witam.

Posiadam kolecje fajek. Stan ich widoczny na zdjeciach, ktore umieszczam nizej. Wymienie kilka nazw, ktore widnieja na fajkach:

Edytuje: Jedna z fajek wystawilem na aukcje, mozna ja zobaczyc na znanym portalu aukcyjnym. Numer oferty:(908346719)

Petersons zostal wystawiony na aukcje- na prosbe uzytkownikow forum. Tak wiec zapraszam do licytacji. Numer aukcji:
(911982084)

Lista nazw poszczegolnych fajek, mysle, ze odnajdziecie sie w tym. :)

1.Big-Ben Barbados 647B
2. Lefbjerg - hand carved made in denmark
3.Bjarne - hand carver made in denmark
4. Brebbia - Serie 83 Nera 301
5. Lorenzo- Bianco/Nero 1378
6.Barret - 132 Ex Italy
7. Fiammata 2 - 118Ks italy
8. Stanwell Regano 969-4 86 Silhodeite
9. Molina 55
10. Schneiderwind a-3
11.Danmore Corvet - made in denmark
12. Stanwell Extra - 320 Ks italy
13. Stalwell 22- Hand made in denmark
14. Joh A.... ?
15. Hilson 247GS Hand made
16. GTP
17. Aoley ? 4 hand made in denmark
18. Excelencent super grain 610 - Danish design
19. Lilliput Pipe italy
20. Gaspanini Vlivo
21. Nie jestem w stanie odczytac nazwy - Made in denmark
22. Fansy Bruyere
23. Big-Ben Barbados 648GS
24.Vanguard De luxe Labraf FF40
25 Zenith
26. Bruyere AB418
27.Buty Choguin? Old Root mauor staciaude France 1597
28. Fancy Bruyere Hand out
29. GBD International Himalaya 1643
30. Ceramiczna, porcelanowa? Z wyjmowanym wkladem?
31. Hilson Virgin De luxe 100H
32 Ceifroyal 5 Hand made in denmark
33. Award London
34. Petersons Silver - Hand made in republic of irland
35. Petersons Kildare - Hand made in republic of irland
Edytuje i dodaje zdjecia wszystkich fajek. Na zdjeciu za numery, nizej beda one opisane(nazwa firmy, niestety na niektorych nie moglem doczytac nazwy)

Wolalbym popozycje cenowe kierowane od Was, prosze nie zadawac pytan ile chce za nia. Tak bedzie latwiej, prawda? :) Moge zrobic wiecej dokladnych zdjec, wyznaczonej przez Was sztuki, lub poszukac po podanej nazwie.
Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 05 lutego 2010, 00:59 - pt przez PrzemlU, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Mateusz
Fajczarz
Fajczarz

Re: [Sprzedam] Kolekcja fajek. Spojrz - Warto.

Post autor: Mateusz » 02 lutego 2010, 22:55 - wt

Jestem zainteresowany Petem, prosił bym o jakies informacje i zdjecia na pw.
PrzemlU
Początkujący
Początkujący

Post autor: PrzemlU » 02 lutego 2010, 23:41 - wt

Wstawiam zdjecia poszczergolnych fajek, o ktore prosiliscie na PW.
Mysle, ze odnajdziecie sie w nich. Jest ich troszke. Co do nazw wszystkich fajek to postaram sie jeszcze dzisiaj spisac i przekazac Wam tutaj. Pozdrawiam

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Free Image Hosting by ImageBam.com

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
PrzemlU
Początkujący
Początkujący

Post autor: PrzemlU » 04 lutego 2010, 19:27 - czw

Jeszcze wiecej zdjec ostatniego Petersonsa. Przpraszam za nieedytowanie postow, ale nie moglem w jedym wrac zdjec.

Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Rheged
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: Rheged » 04 lutego 2010, 23:22 - czw

Jeśli to są zadbane fajki, to ja jestem Królowa Wielkiej Brytanii.
Pipe of the rising sun
Sympathy for the pipe
Pipe of the storm
Born to be pipe
Awatar użytkownika
Klaudiusz
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Klaudiusz » 04 lutego 2010, 23:41 - czw

No więc właśnie... spora część fajek jest okropnie zarośnięta nagarem. Myślę, że nie ma problemu, by fajki odrestaurować, jednak będzie to wymagało dużego nakładu pracy, a i nie wiadomo czego można się spodziewać, jak już się ten nagar do "gołego" zeskrobie. Zdecydowanie fajki nie są warte tyle, ile warte by były, gdyby ktoś o nie dbał.
PrzemlU
Początkujący
Początkujący

Post autor: PrzemlU » 04 lutego 2010, 23:54 - czw

Witam Was koledzy. Dla amatora, kogos kto nigdy tym sie nie interesowal ani nie zajmowal, to myslalem, ze sa to zadbane fajki. Bardziej zwracalem uwage na stan zewnetrzny, a nie wewnatrz tych fajeczek. Nie zaglebialem sie w temat konserwacji/czyszczenia takich przedmiotow niestety. No w kazdym razie widac jakie sa one. Dla Was, profesjonalistow, lub jak kto woli "wczajonych" w temat, oczyszczenie tych nieczystosci nie stanowiloby problemu.
Awatar użytkownika
Klaudiusz
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Klaudiusz » 05 lutego 2010, 00:08 - pt

@PrzemlU

Oczywiście, że wyczyszczenie tych fajeczek problemu jako takiego nie stanowi. Wystarczą dobre chęci i zaplecze techniczne. Jednak jak pisałem w poście wyżej, taka nazwijmy to zabawa, wymaga dużo czasu i cierpliwości. Zwróć proszę uwagę i napisz czy fajeczki nie są gdzieś popękane. To niestety często się zdarza, jeżeli palący dopuszcza do powstania tak dużej ilości nagaru. Jeszcze jedna dość ważna sprawa to zapach dochodzący z fajek. Jeżeli możesz napisz czy fajki nie pachną przypadkiem czymś, co przypomina woń mokrej popielniczki. Przepraszam za to porównanie, ale z niczym innym nie mogę skojarzyć zapachu przesiąkniętej kondensatem fajki.
Awatar użytkownika
Rheged
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: Rheged » 05 lutego 2010, 00:46 - pt

PrzemlU:
Masz znakomite fajki, znanych, cenionych firm, w arcyciekawych kształtach, ale tak zapuszczone, że pomimo tych niezaprzeczalnych zalet, które wymieniłem powyżej - ciężko jest uznać je za zadbane, a już w ogóle za zdatne do palenia w takiej formie, w jakiej je posiadasz. Śmiem twierdzić, że czyszczenie części z nich może okazać się jedynie stratą czasu, bo z tym, co mają w kominie, nigdy nie ma pewności, że wyjdzie zdrowa, nie popękana fajeczka. Ja osobiście nie ryzykowałbym kupna takowych, a Ciebie chciałbym uczulić, że jeśli znajdziesz kupca (myślę, że znajdziesz, bo jest tu kilka fajek, które i ja chętnie widziałbym w swojej kolekcji, gdybym miał nerwy na odnawianie tak zapuszczonych egzemplarzy), to może zaoferować Ci on bardzo niską cenę.
Nie mówię tego złośliwie, ot moje przemyślenia. Uznałem, że wystawiając taką kolekcję miałeś cokolwiek z fajkami do czynienia, stąd mój pierwszy, kąśliwy post, ale wytłumaczyłeś się, żeś niezaangażowany w fajczarstwo, więc tłumaczę siebie niejako, abyś nie pomyślał sobie źle. A i może zastanowisz się nad samodzielnym odnowienie tych fajek, które Ci nie zejdą. Jeśli by Ci się udało wyleczyć takowe fajeczki, byłoby to chlubne wejście w poczet amatorów renowacji "po-zawałowych" fajek ;)
Pipe of the rising sun
Sympathy for the pipe
Pipe of the storm
Born to be pipe
PrzemlU
Początkujący
Początkujący

Post autor: PrzemlU » 05 lutego 2010, 00:56 - pt

Oczywiscie nie odebralem tego jako zlej intencji, rowniesz jeden uzytkownik forum naprowadzil mnie troszke, jak je w prawidlowy sposob oczyscic. Wiadomo, ze dla mnie(laika), pojecie "stan" dotyczylo raczej zewnetrznej powierzchni fajki. Teraz juz wiem co dla Was jest wazne. Oczywiscie nie mam ani nie mialem zamiaru nikogo w maliny wpuscic z peknietymi fajkami od brudu(2-3 egzemplarze), staralem sie wszystko ukazać na zdjeciach. Dziekuje Wam za poinstruowanie mnie, postaram sie wykonac te czynnosci, aby chociaz poniektore fajki byly w stanie zadowalajacym. :)

Jeszcze pytanie, czy wszystkie fajki potrzebuja gruntownego oczyszczania? Czy sa takie najbardziej potrzebujace?
Ostatnio zmieniony 05 lutego 2010, 00:58 - pt przez PrzemlU, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Rheged
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: Rheged » 05 lutego 2010, 00:58 - pt

Jak to mawiają Jankesi - that's the spirit!
Pipe of the rising sun
Sympathy for the pipe
Pipe of the storm
Born to be pipe
Awatar użytkownika
Klaudiusz
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Klaudiusz » 05 lutego 2010, 01:13 - pt

PrzemlU pisze:Jeszcze pytanie, czy wszystkie fajki potrzebuja gruntownego oczyszczania? Czy sa takie najbardziej potrzebujace?
Byłoby dobrze gdybyś wszystkie wrzoścowe fajki oczyścił z nagaru. Zalecam ostrożność przy usuwaniu nagaru frezem, zrób to z wyczuciem tak, żeby fajka nie pękła.
PrzemlU
Początkujący
Początkujący

Post autor: PrzemlU » 05 lutego 2010, 01:15 - pt

Wrzoścowe, to ktore? Domyslam sie te z drzewa, ale dokladniej?
Awatar użytkownika
Klaudiusz
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Klaudiusz » 05 lutego 2010, 01:25 - pt

Miałem na myśli wszystkie fajki drewniane. Z ceramicznych również możesz usuwać nagar, tyle, że ze wzmożoną czujnością, gdyż ceramika jak ceramika - jest bardziej krucha od drewna, a co za tym idzie łatwiej taką uszkodzić.
Zablokowany

Wróć do „Fajkowy market”