[Sprzedam] Kolekcja fajek. Spojrz - Warto.

Tu możemy zamieścić informacje o fajkach szukających nowych właścicieli :D

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
W.Pastuch
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Re: [Sprzedam] Kolekcja fajek. Spojrz - Warto.

Post autor: W.Pastuch »

A ja się zastanawiam o co wam w ogóle chodzi... Po co się nawzajem oskarżać i uogólniać? Trzeba oceniać konkretne sytuacje, a nie próbować wprowadzać ogólne zasady, które bardzo ciężko sformułować tak, żeby miały sens w każdym wypadku.
W tej konkretnej sytuacji koledze, który założył temat należy się opieprz i w ramach kary totalne olanie jego fajek. Nie widzę w ogóle potrzeby roztrząsania tematu.
Choć pewnie kolega nie zdawał sobie sprawy, że tak to odbierzemy- tak mi się przynajmniej wydaje.
W.Pastuch pipes

https://www.flickr.com/photos/wpastuch/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
maciejslu
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: maciejslu »

Mariusz Broniarz pisze:No to jak jesteś taki święty by przestrzegać praw autorskich ,to bądź też święty i nie reklamuj.
Nie rozumiem tych pretensji. Ani tych uszczypliwości.

Oddzielam informację od reklamy. Więc nie reklamuję, tylko informuję. Za reklamę dostawałbym pieniądze, za informację - nie. Drobna różnica. Ale istotna.

A praw autorskich staram się przestrzegać także w swoim dobrze rozumianym interesie. I to nie jest moja fanaberia.

I jeszcze raz - EOT.
Pozdrawiam serdecznie
Maciej Ślużyński
Oficyna wydawnicza RW2010
Awatar użytkownika
Mariusz Broniarz
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: Mariusz Broniarz »

Jak Ci tak wygodnie?
Prawo Kalego?
"Kto myśli,że może,ten może.A kto myśli,że nie może,ten nie może.To jest nieuchronne,niezaprzeczalne prawo".
Pablo Picasso.
Awatar użytkownika
maciejslu
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: maciejslu »

Mariusz Broniarz pisze:Jak Ci tak wygodnie?
Prawo Kalego?
Nie, drugi punkt kodeksu etycznego tego forum.

Plus fakt, że sam jestem autorem i czerpię z tytułu ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych profity, jako twórca tekstów piosenek.

Naprawdę, nie rozumiem Twoich pretensji do mnie i chyba już nie mam ochoty na dyskusję z Tobą. Jeżeli masz dowód, że wziąłem choćby złotówkę za podanie jakiegokolwiek linku do jakiegokolwiek sklepu tu na forum - przedstaw je publicznie, a nie uciekaj się do insynuacji w stylu J. Kaczyńskiego. To mnie po prostu obraża.

Zdecydowanie EOT.
Pozdrawiam serdecznie
Maciej Ślużyński
Oficyna wydawnicza RW2010
Awatar użytkownika
Kuma
Fajczarz
Fajczarz
Kontakt:

Post autor: Kuma »

keilwerth pisze:A ja się zastanawiam o co wam w ogóle chodzi... Po co się nawzajem oskarżać i uogólniać? Trzeba oceniać konkretne sytuacje, a nie próbować wprowadzać ogólne zasady, które bardzo ciężko sformułować tak, żeby miały sens w każdym wypadku.
W tej konkretnej sytuacji koledze, który założył temat należy się opieprz i w ramach kary totalne olanie jego fajek. Nie widzę w ogóle potrzeby roztrząsania tematu.
Choć pewnie kolega nie zdawał sobie sprawy, że tak to odbierzemy- tak mi się przynajmniej wydaje.
ja sie z tym nie zgadzam...
tzn nie mam tu na mysli sytuacji z kolegą Maciejem - bo nawet nie wiem o co chodzi...

mam na mysli tylko załatwienie sprawy reklamowania swoich/czyichś produktów.
Dlaczego znowu zamiatamy temat pod dywan?

Więc zadaje po raz kolejny pytanie - dlaczego Piotrek z fajkowa sam utrzymuje to forum - skoro na tym forum sprzedaje się fajki i akcesoria z różnych źródeł.
A inni sprzedają za pośrednictwem tego forum inne rzeczy i nie dołożą do utrzymania ani złotówki... I jeszcze mają pretensje ze ktoś komuś zwróci uwage ze na tym forum nie można sprzedawać.
Nie pije tu do nikogo - ja to UOGÓLNIAM!.
Ale dlaczego zarejestrowany uzytkownik moze pokazać na forum wystawione fajki na allegro, a nowy uzytkownik nie może?
Nie może byc równych i równiejszych - po prostu nie może tak być. I tu szczerze sie dziwie Piotrowi ze się godzi na taki stan. Ale OK to nie jest moja sprawa.
Choć pamiętam jak w tamtym roku była wielka zadyma o reklamowanie innych stron tytoniowych aniżeli Fajkowo.

to albo olejemy wszystko i niech na forum bedzie wolnoamerykanka - albo wreszcie ktoś to poukłada jak trzeba. Bo tak jak pisałem wyżej - dziś ten moze a tamten nie może. Co powoduje frustrację wszystkich.

Najbardziej mnie wqrza fakt, ze w kuluarach wszyscy mają wiele do powiedzenia, a oficjalnie nikt słowa nie napisze... Ludzie czy my zyjemy w sredniowieczu?
Nikt nie będzie mi mówił jak mam żyć... Przecież nikt za mnie nie umrze...
gg: 18740
Allegro: Kuma32
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: Mariusz Broniarz »

Ja nie mam zamiaru niczego Ci udowadniać.Również niczego nie insynuuję.Stwierdzam po prostu fakt.To co robisz nazywa się reklamą sklepu internetowego o nazwie AKAN.
Ps.Tak jak tobie nie pasuję podkradanie czyichś dzieł,tak mnie nie pasuję Twoja reklama.Motywy Twego postępowania mnie nie interesują.Cieszyło by mnie tylko gdybyś zaprzestał tego procederu.
"Kto myśli,że może,ten może.A kto myśli,że nie może,ten nie może.To jest nieuchronne,niezaprzeczalne prawo".
Pablo Picasso.
Awatar użytkownika
W.Pastuch
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: W.Pastuch »

Kuma, ja rozumiem Twoje podejście, tylko jak to często bywa każdy ma trochę inne spojrzenie na sprawę... Czy reklamą jeset podanie źródła z jakiego się kupiło fajkę? Czy można chwalić jakiś sklep czy sprzedawcę, bo ma miłą obsługę, czy to już reklama? Czy informowanie o swoich aukcjach na Allegro jest dopuszczalne? Jeśli tak, to po ilu postach?
Trzebaby po kolei wyjaśnić wszystkie te prawdopodobne sytuacje i ułożyć jakiś regulamin. Mnie się to wydaje przesadą, w końcu takie sytuacje nie zdarzają się aż tak często. Osobiście nie przeszkadza mi reklama, jeśli nie jest zbyt nachalna. W końcu wszyscy jesteśmy dorośli i potrafimy sami ocenić konkretną sprawę. Utrzymanie forum to odrębna kwestia i nie wypowiadam się na ten temat, bo się nie znam. Jeśli jednak zostałby ułożony jakiś regulamin to oczywiście zrozumiałbym taki krok i przyjął to z pokorą.
W.Pastuch pipes

https://www.flickr.com/photos/wpastuch/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Kuma
Fajczarz
Fajczarz
Kontakt:

Post autor: Kuma »

nie mylmy teraz pojęć. Bo podanie producenta fajki jest jakby nie było kryptoreklamą. No ale trudno nie wymienić nazwy firmy jak się chcesz pochwalić zakupem nowej fajki.
Ale czemu za pośrednictwem tego forum zarabiasz, a nie dzielisz się z dostawcą tego forum. Tzn mam tu na mysli fakt, ze wystawiając fajkę, długopis, samochód czy inne duperele - za możliwość wystawienia aukcji PŁACISZ jakieś tam grosze.
Płacisz - ale nie mozesz mieć na aukcji odnośnika do innej strony, nie mozesz reklamowac innych firm itd itp.
No i teraz robi się wielki burdel - bo dlaczego np NOWOZAREJSTROWANY autor tego postu - skierował naszą uwagę na fajki przeznaczone do sprzedaży - nie jest fajczarzem, chciał tylko jak najwięcej zarobić (osobiście mnie taki układ mega wqrza) - jest opierdzielany ze ten układ
A np taki ja czy ktoś inny - jestem zarejestrowany na forum od prawie roku, znam się z kilkoma osobami "na zywo" - i mnie nikt nie opierdziela ze wystawiłem sobie fajke na allegro i pisze o tym na forum.

Poza tym, dlaczego reklamujemy inne sklepy za free np Synjeco czy tam inne jeszcze, a fajkowo płaci za baner.
Więc tak jak pisałem, albo opierdzielajmy wszystkich, albo olejmy temat totalnie.

Absolutnie nie pije do nikogo personalnie. Ja poprostu uwazam ze albo podejdzmy do wszystkich jednakowo, albo nie oddzywajmy się wogóle.
W tamtym roku pamiętam była wielka zadyma - już nawet @mjp chciał likwidować forum, bo reklamowane były produkty ze sklepów internetowych innych niż fajkowo.

generalnie kazdy obchodzi oficjalną sprzedaz tym, ze nie pisze - Mam do sprzedania - a chciałem pokazać, lub zaprezentować...

odpowiadając na Twoje pytanie/twierdzenie - mnie też nie przeszkadza to, ze ktos napisze ze kupił na Szczanieckiej to czy tamto. Ale przeszkadza mi to, ze są równi i równiejsi i z tym trzeba własnie coś zrobić - bo ja jestem zbyt uczciwy na to, zeby się nie odezwać. Wqrza mnie taki stan rzeczy ze ktos sie rejestruje tylko po to zeby sprzedać fajki i słuch po nim ginie. Ale też wqrza mnie to, ze jego opieprzamy, a innych nie.
Ja wiem ze z drugiej strony kazdy z nas ma jakiś wkład merytoryczny na tym forum - jeden mniejszy drugi większy - jednak wszyscy jestesmy tacy sami.

takie jest moje zdanie - i oczywiście nie kazdy się musi z nim zgadzać.
pozdrawiam
Nikt nie będzie mi mówił jak mam żyć... Przecież nikt za mnie nie umrze...
gg: 18740
Allegro: Kuma32
Początkujący

Post autor: PrzemlU »

Coz, troche zaskoczony jestem naskoczeniem na mnie i na moj temat. Trudno mi teraz zebrac mysli, zeby odpowiedziec kazdemu. Odpowiem na najbardziej bulwersujaca Was kwestie. Nie wpadlem tutaj aby bezczelnie rozeznac sie w temacie i walic Wam ceny, za ktora chce sprzedac przedmiot. Zalozylem temat, wstawilem fotki, opis etc. Po dostaniu zapytan o jakas fajke, spytalem uzytkownika "ile owa moze byc warta" i to zle odbieracie, ale spojrzcie na to. Moglibyscie mi rzucac ceny typu 10-15 zl "Bo jest zaniedbana itp", zgodzilbym sie na to, bo co moge zrobic? Jestem niedoswiaczony, amator i niestety nie bede wpieral, ze "Napewno jest warta wiecej". Nie. Sprzedalem dopiero 3 fajki, dostalem propozycje 200 zl za petersona od jednego z Panow bioracych udzial w dyskusji, nie chcialem wystawiac od "1zł", bo byloby to bez sensu, biloby sie o niego wielu tych, ktorzy zainteresowani byliby nim tylko do okreslonej sumy, proponujac 200 zl nie oczekiwalem nawet zainteresowania ta aukcja, przypuszczałem, ze wygra ten Pan, ktory zadeklarowal kwote 200 zl.
Dlaczego kieruje Was na wystawiona aukcje na Alle ? Ze wzgledu bezpieczenstwa, wiadomo, ze kupujac na allegro zawieramy transakcje kupna sprzedazy, mamy gwarancje, ze nikt nikogo nie oszuka. Wy na forum znacie sie juz zapewne, mnie niestety nie, ani ja Was.
Twonk, przypomnij mi prosze o tych wiadomosciach, bo niestety nie kojarze nic. Ok?
Perry, napewno jakies wiadomosci mi umknely poniewaz moj Ojciec wchodzi w czasiie dnia na forum, nie odpisuje Wam, poniewaz dopiero poznaje tajniki surfowania po internecie. Odczytuje ale juz nie odpisuje, bo ja zajmuje sie tym i innymi czynnosciami zwiazanymi z forum. Najwyrazniej ta wiadomosc przeoczylem. Przepraszam.
Nie reklamuje swoich aukcji, informuje wtedy gdy jest wystawiona fajka, Ci, ktorzy byli zainteresowani to wchodza. Jeszcze jedno, jestem czasem w nieprzyjemnej sytuacji, gdy kilka osob pyta o taka sama fajke, wtedy mam dylemat komu sprzedac, czy temu kto da wiecej, czy temu, ktory napisal wczesniej? Dlatego wystawiam na aukcje. Powtarzam, ze dopiero 3 fajeczki poszly, w tym Peterson(wyjasnilem wyzej co i jak), jakas inna, ktora poszla za kilkadziesiac zl i Stanwell. W tej chwili dokonuje transakcji z i śle GBD.
Kuma, nie rejestruje sie tylko po to aby sprzedac jakis zasob fajek. Czytalem rozne tematy na forum, ale nie udzielam sie. Nie jest wykluczone, ze nie zaintersuje sie fajczarstwem kiedys, na razie nie pale zatnych tytoni, wiec nie cignie mnie to tego. Kilka osob zachecalo mnie, gdy zostanie jakas mniejwartosciowa fajka, zeby sprobowac porobic cos przy niej, zeby czlowiek zapoznal sie z tym. Rozumiem, ze p.Piotrek utrzymuje forum na wlasny koszt, podziwiam i mam szacunek dla tej osoby, bo wiem, ze jest to trudne i wymaga wytrwania ale jesli juz mowa o tym, ze ktos zarabia, to moze powinno sie wprowadzic platna rejestracje, jakies Dotpay? Albo jakies obowiazkowe wplaty? Nie wiem. Powtarzam, prezentuje fajki i odsylam na aukcje, zeby bylo m.in. bezpiecznie. Zauwazcie, ze nie jestem jak jakis "typ", o ktorym wsponieliscie, co wpadl zapodal oferte i zniknął.
Ja biore udzial z Wami w dyskusji, fatyguje sie z odpisywaniem. Ktos moglby tylko podac nr. telefonu i miec w nosie.

Prosze jeszcze mi napisac, na co mam Wam jeszcze odpowiedziec, bo w tej chwili musze wyjsc.

Przepraszam za to co zle zrobilem i to co moglo Was urazic oraz za brak znakow Polskich, pisze szybko zebyscie uzyskali odpowiedz. Przyjmuje Wasze zarzuty i biore do serca.
Alan
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: Alan »

PrzemlU pisze:Po dostaniu zapytan o jakas fajke, spytalem uzytkownika "ile owa moze byc warta" i to zle odbieracie, ale spojrzcie na to. Moglibyscie mi rzucac ceny typu 10-15 zl "Bo jest zaniedbana itp", zgodzilbym sie na to, bo co moge zrobic? Jestem niedoswiaczony, amator i niestety nie bede wpieral, ze "Napewno jest warta wiecej". Nie.
Pisałem do Ciebie w sprawie dwóch fajek, zaproponowałem cenę, Ty jednak stwierdziłeś, że "jest troszkę za mała" i kazałeś mi czekać aż skonsultujesz się z właścicielem fajek. To kto tu w końcu decyduje? Zresztą do tej pory nie dostałem żadnej informacji.
Uprasza się o nie zwracanie uwagi na tytuł i ilość gwiazdek pod moim nickiem
PrzemlU
Początkujący
Początkujący

Decyduje moj Ojciec, nie otrzymales odpowiedzi poniewaz Twoja msg pewnie przeszla na nastepna strone i juz mi to umknelo, wowczas mialem mnóstwo pytan i normalne, ze mi sie to zdazylo/zdaza. Prosze Was, jesli pytacie o cos, a nie otrzymacie odpowiedzi, to przypomnijcie sie ponownie. Przeciez nie robie tego specjalnie, wrecz jest to na moja niekorzyść.
Jerry
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Jerry »

Przyznam, ze do tej pory starałem się być bardzo stonowany i łagodny w swoich osądach i raczej składać moje obawy na karb niezrozumienia postu. Okazuje się, ze wszystko o czym myślałem potwierdza się. Natomiast kolega wywołany do tablicy tłumaczy się bardzo pokrętnie.
Takie troche tłumaczenia małego Kazia. Rozumiem, że ktoś chcąc sprzedać towar bądź co bądź kolekcjonerski udaje się do ludzi tym zainteresowanych. Chcą sprzedać znaczki idę do filatelistów, a sprzedając fajki idę do fajczarzy. I to jest Ok. Obowiązuje jednak elementarna uczciwość. Jeżeli kolega nie wie za ile sprzedać to wystawia się na Allegro od złotówki i czeka za ile pójdą.
Złożyłem swoją ofertę, chociaż szczerze mówiąc uważam (to moje prywatne zdanie) całość tzw kolekcji za zapuszczoną padlinę.
Zaoferowałem cenę nie niską tylko taką jaką płacę na aukcjach na Ebay. Kolekcjonuję fajki i jestem za nie gotów dać określoną cenę, a nie jestem instytucją charytatywną.
Moja oferta jest nadal aktualna, mogę podyskutować o jakichś drobnych różnicach. Dla informacji skoro kolega jest tak biegły w internecie to proponuję sprawdzić, że 2 fajki które mnie interesowały, mogę kupić jako absolutnie nowe po 39 Euro za sztukę. Podkreślam nowe.
Oczywiście kolega ma prawo być nieusatysfakcjonowany moją propozycją i wyrazić to. Grzeczność jednak wymagałaby odpisać. Nie obraziłbym się na pewno za stwierdzenie "nie interesuje mnie pańska oferta". Gwarantuję, że jeżeli któraś z tych fajek pojawi się w oferowanej przeze mnie cenie na Allegro to nawet na nią nie spojrzę. Znam kilku maniaków którzy kupią to bez szemrania i bardzo dobrze.
Tłumaczenia, że to może ojciec przeglądał pocztę to tłumaczenia małego chłopczyka złapanego na kradzieży lizaka.
Mam wielką ochotę napisać do Macka, albo któregoś z moderatorów, żeby cały wątek wyciął w cholerę i odesłał kolegę w diabły.
I nauczka na przyszłość, żeby takie coś od razu ciąć, zwłaszcza gdy pojawia się oferta od osoby świeżo zarejestrowanej na forum.

Pozdrawiam
Jerry
Allegro: INSA
ebay: Jureknpl
PrzemlU
Początkujący
Początkujący

Jednak nie sprawdzilem tego, ile moze kosztowac nowa fajeczka, o ktora Pan pyta. Nie mow mi tutaj, ze jest to tlumaczenie malego dziecka, ja Wam, przede wszystkim Tobie mowie jak bylo. Nie jestem w Waszym wieku, mam 19 lat i ucze sie jeszcze w szkole, nie mam czasu siedziec tutaj i kazdemu w pore odpowiedziec, jak juz wspomnialem czasem mi to umyka. Taka jest prawda, ze poczta jest sprawdzana przez kogos innego. Jesli chodzi o GBD, to jest juz prawie sprzedany z kolekcji zapuszczonych padlin:D. Byc moze moje tlumacznie dla Was jest pokretne i dziecinne ale najechanie przez wielu szanowanych uzytkownikow na moja osobe nie jest przyjemne, szczerze mowiac czasem boje sie patrzec w temat co tym razem odpiszecie, moze juz sam sie gubie w tym wszystkim. Ja uwazam, ze nie zrobilem nic zlego, a jesli odgornie padnie decyzja o usunieciu tematu to zrozumiem to. Nie bede sie zalic, plakac. Szkoda bedzie mojego i Waszego czasu poswieconego w dyskutowanie tutaj.
Awatar użytkownika
Irek
Moderator
Moderator

Post autor: Irek »

Pozwolę sobie zamknąć temat, który zaczął zbyt wiele emocji wywoływać. Myślę, że jeśli ktoś będzie jeszcze zainteresowany fajkami od kolegi PrzemlU to się będzie z nim kontaktował na PW, bądź znajdzie je na jakimś portalu aukcyjnym. Spotkaliśmy się z odmienną niż to do tej pory bywało próbą sprzedaży i sondowania cen - mamy nauczkę
TO JA!!! TEN IDIOTA Z POCIĄGU!!!
Zablokowany

Wróć do „Fajkowy market”