Sprzedam

Tu możemy zamieścić informacje o fajkach szukających nowych właścicieli :D

Moderator: Moderatorzy

rusekdr
Początkujący
Początkujący

Sprzedam

Post autor: rusekdr » 14 czerwca 2010, 13:45 - pn

Piękne markowe fajki, zapraszam na http://allegro.pl/item1080621668_markow ... enith.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Alan
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Re: Sprzedam

Post autor: Alan » 14 czerwca 2010, 14:01 - pn

O włoścu nie słyszałem...chyba, że chodzi o wRZosiec ;)
Uprasza się o nie zwracanie uwagi na tytuł i ilość gwiazdek pod moim nickiem
yopas
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: yopas » 14 czerwca 2010, 14:07 - pn

Mnie podoba się jeszcze: STANWELL model 86 chropowaty, że o pudełku nie wspomnę.
[...]
Perry
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: Perry » 14 czerwca 2010, 14:18 - pn

Jak fajeczki pojawią się od 1 zł to powalcze :)
rusekdr
Początkujący
Początkujący

Post autor: rusekdr » 14 czerwca 2010, 14:42 - pn

Poprawione ;) Kazda z osobna rowniez na sprzedaz, ceny do negocjacji. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
vlasij
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: vlasij » 14 czerwca 2010, 20:04 - pn

W sumie jakby się pojawiły osobno to powalczyłbym o tego ryflowanego Parkera.

Pozdrawiam.
Pozdrawiam serdecznie!
Fajczarz Weteran

Post autor: sat666sat » 14 czerwca 2010, 21:42 - pn

PARKER BY DUNHILL ładniutki - diabelnie czarny - podoba mnie się lecz fundusze kiepsko.........
gg 1986482
"Lepiej mało dobrego, niż dużo złego"
rusekdr
Początkujący
Początkujący

Post autor: rusekdr » 14 czerwca 2010, 21:56 - pn

Naturalnie mozna zakupic osobno, po to sa podane ceny. Naturalnie do negocjacji ;)
JSG
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: JSG » 14 czerwca 2010, 22:09 - pn

Chyba powinieneś zweryfikować swoje wyobrażenie o polskim rynku fajek estate.
Stanwell 86 to doskonałe fajki, ale jest to co najwyżej średnia półka w krainie fajek i nie ważne ile kosztuje nowa, estate warta jest 60-80zł
Chętnie zobaczył bym sygnaturę na parkerze, nie widziałem jeszcze by na fajkach parker występowała nazwa Dunhill. historia marki po wojnie parkery przestały być odrzuconymi z lini produkcyjnej dunhila fajkami a zaczęły być produkowane jako niezależna marka w wykupionej fabryce Hardcastle. Półka mniej więcej ta sama co Stnawell, średnia, cena też średnia 60-80zł.
Sam trochę fajek sprzedaje i wiem jakie ceny mniej więcej funkcjonują na polskim rynku, ale nie tylko, na ebay wcale nie są wyższe.

Chętnie też dowiedział bym się skąd informacja że wszystkie te fajki, pochodzące z różnych fabryk i różnego przedziału czasowego, zrobione są właśnie z wrzośca hiszpańskiego, nie na przykład Algierskiego czy włoskiego? Zawsze chętnie się uczymy, więc wdzięczny był bym za jakieś źródła o tej tematyce.
Ostatnio zmieniony 16 czerwca 2010, 10:05 - śr przez JSG, łącznie zmieniany 1 raz.
moim cholernie subiektywnym zdaniem
----------------------------------
Amatorska Pracownia Wytwarzania i Reperacji Fajek
sat666sat
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: sat666sat » 14 czerwca 2010, 22:20 - pn

JSG zawsze podrąży skałę swoją dociekliwością i opinią. :wink:
gg 1986482
"Lepiej mało dobrego, niż dużo złego"
TowerOfRome
Początkujący
Początkujący

Post autor: TowerOfRome » 14 czerwca 2010, 22:53 - pn

sat666sat pisze:JSG zawsze podrąży skałę swoją dociekliwością i opinią. :wink:
I bardzo dobrze, bo później ja- początkujący fajczarz zaglądam na allegro i patrzę- Łoooo ! Dunhill za stówkę ! Biorę w ciemno.
Jak widać tak wesoło nie jest i można się nieźle naciąć, gdyż, jak wiadomo, za niewiedzę się płaci.
Chylę czoła JSG i ciekaw jestem, jak Sprzedawca wybrnie z krzyżowego ognia pytań :)
Rzeczywistość nie istnieje- J. Baudrillard
rusekdr
Początkujący
Początkujący

Post autor: rusekdr » 14 czerwca 2010, 23:59 - pn

Nie ustalalem cen sam, a z pomoca pana od ktorego te fajki mam. Po Twoim poscie skontaktowalem sie z nim, co oczywsice zagiales mnie tymi pytaniami :) Twierdzi ze jest to stara fajka wypuszczana przez dunhilla, teoretycznie gorsze modele owiane nazwa parker. Symbolika 24/F mowi o wieku tej fajki, i to jedyny dowod na to ze jest wypuszczona przez dunhilla. W razie pytan kieruj sie na gg: 6184978 :) Co do tego ze to wrzosiec hiszpanski czy wloski, to mowi ze hiszpanski, lecz to nie ma znaczenia hiszpanski czy wloski, bo chodzi o zawartosc krzemu w korzeniu, a sloje wygladaja tak samo slicznie :) a te akurat maja sie do siebie tak samo :) Pozdrawiam
Awatar użytkownika
jar
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: jar » 15 czerwca 2010, 14:54 - wt

- w takich i podobnych przypadkach okazuje się, jak istotne jest zamieszczanie ostrych zdjęć, dokładnie ukazujących wszystko, co jest na danej fajce "napisane" (w tym sygnaturę) czyli tzw. "nomenclature. Ewentualnie należy podać dokladnie wszystskie napisy, cyferki, opisać logo, etc.

W przypadku relacji Parker - Dunhill wyczerpujące informacje podał już Pan Jan - JSG, kierując w swoim wpisie do odpowiedniego rozdziału z Pipedii. Tamże czytamy na temat datowania Parkera:
Like Dunhill, Parker pipes are date stamped, but differently than Dunhill. The Parker date code always followed the MADE IN LONDON over ENGLAND stamping. From 1925 to 1941 the date code ran consecutively from 2 to 18 advancing by 1 each year.

There is no indication of a date code for the war years. Parker was not a government approved pipe manufacturer, while Dunhill and Hardcastle were. During the war years Parker manufactured the "Wunup" pipe made of bakelite and clay. A Parker pipe with a 19 date code has been reported, indicating there was perhaps some production of briar pipes as well, but no dating record.

From 1945 through 1949 the Parker date code runs from 20 to 24 and from 1950 through 1957 it runs from an underlined and raised 0 to an underlined and raised 7.

Przy podawaniu informacji dotyczących pochodzenia materiału/wrzośca istotne jeśli nie wręcz podstawowe jest wskazanie źródła (np. oświadczenie wytwórcy) lub wiarygodnego opracowania poważnego autora - jak w zakresie Dunhilli publikacje Johna C. Loringa, który nota bene w swojej kapitalnej publikacji: "Dunhill Briar Pipes - The Patent Years and After" podaje też nieco informacji dotyczących fajek Parker. Jeśli o wrzosiec chodzi, to poza samą zawartością "krzemionki" istotne jest tak gęstość "słojów" jak i rodzaj/typ i skład najróżniejszych "soków" (ang.: sap) w "surowej" bulwie, oraz sposobów ich "wyganiania" w trakcie przygotowywania materiału do obróbki mechanicznej, i różne są dla smaku fajki wyniki nawet najlepszego przygotowania tzw. curingu w zależności od pochodzenia materiału.

Tak, obie marki - Dunhill i Parker są ze sobą powiązane lecz w różny sposób w różnych okresach, natomiast proste stwierdzenie iż Parker jest secondem czy odrzutem Dunhilla nie najlepiej wygląda w świetle faktów. Za Panem Janem powtórnie zachęcam do przeczytania podawanego opracowania w Pipedii.

Jak zawsze

Jacek A. R.
Im więcej wolno, tym mniej wypada.
Awatar użytkownika
draco59
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: draco59 » 15 czerwca 2010, 19:52 - wt

Przepraszam , mnie się diablo spodobał ten "model dla kreatywnych" w którym już można palić.Tylko co palić?
Tego mi moja kreatywność nie mówi...za stary chyba jestem...
Jestem z Poznania...dam dwie dychy i biorę , jak stoi...
I chyba się z @yopasem pożrę o to włoskie pudełko...miodas...
KKF Poznań-----------------
ben
Pykacz
Pykacz

Post autor: ben » 15 czerwca 2010, 20:30 - wt

Krzysztofie - zawsze można opalać Virginią dopóki nie przyjdzie pomysł na "tytoń docelowy". :wink:
Pomału można doprowadzić nawet konklawe do kanibalizmu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Fajkowy market”