Nowe kołeczki Pipe Atelier Yashtylov

Tu możemy zamieścić informacje o fajkach szukających nowych właścicieli :D

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
W.Pastuch
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Nowe kołeczki Pipe Atelier Yashtylov

Post autor: W.Pastuch » 14 października 2010, 03:12 - czw

Drodzy przyjaciele, z przyjemnością przedstawiam i poddaję pod wasz osąd dwa nowe modele kołeczków, które ostatnio wykonałem.

Kołeczek „Tymczaso – Wiecznie”. Stworzenie tego kołeczka zajęło mi bardzo wiele czasu. Sama idea powstawała dość długo, a późniejsze wykonanie projektu w 3d trwało około trzech tygodni.
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Równie długo trwało szukanie firmy, która mogłaby wykonać odpowiednio wysokiej jakości matrycę na podstawie cyfrowego modelu. Ten kołeczek został wykonany za pomocą sterowanej komputerowo obrabiarki frezującej CNC. Wycinanie korpusu zajęło ponad 90 godzin. Nie obyło się bez problemów, kilkakrotnie maszyna nie radziła sobie z drobnymi detalami kołeczka, co na szczęście udało się po kilku próbach przezwyciężyć. W całości na wykonanie matrycy kołeczka poświęcono ponad 300 godzin pracy obrabiarki. Szczęśliwie kiedy otrzymałem matrycę byłem bardzo zadowolony z jej wysokiej jakości.
Obrazek

Następnie na podstawie matrycy przygotowałem formę z żywicy i dodatkowo nabyłem kosztowne oprzyrządowanie do odlewania form z wosku.

Teraz w końcu najtrudniejsza część już za mną i mogę pokazać wam rezultaty mojej prawie półrocznej pracy.

Waga kołeczka to 55g, wysokość 84mm, średnica to 13,5mm. Mimo bardzo skomplikowanej faktury powierzchni, kołeczek jest bardzo wygodny i dobrze leży w dłoni.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Kołeczek „160 Wielkich Rosjan” jest wykonany analogicznie do kołeczka forumowego i poświęcony jest wielkim Rosjanom, wśród których znaleźli się artyści, pisarze, dowódcy, uczeni, muzycy i inne wybitnie utalentowane i znane na całym świecie postaci. Niestety na kołeczku mogło zmieścić się tylko 160 nazwisk, a można by wymienić o wiele więcej.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Koszt kołeczka „160 Wielkich Rosjan” dla polskiego forum to $40. Koszt kołeczka „Tymczaso- Wiecznie” to $70.

Koszt przesyłki pocztowej jednego kołeczka do Polski to około $10. Niedługo będę mógł dokładniej określić ten koszt.

Każdemu kołeczkowi towarzyszy mały, skórzany woreczek.

Dziękuję mojemu przyjacielowi Wojtkowi, który pomaga mi w tłumaczeniu mojej korespondencji z wami. Wszelkie dodatkowe informacje o kołeczkach możecie uzyskać u niego.

Z poważaniem, Viktor Yashtylov.
Obrazek

Obrazek

[Wszystkie obrazki po kliknięciu otwierają się w pełnym rozmiarze]
W.Pastuch pipes

https://www.flickr.com/photos/wpastuch/" onclick="window.open(this.href);return false;
yopas
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Re: Nowe kołeczki Pipe Atelier Yashtylov

Post autor: yopas » 14 października 2010, 08:19 - czw

Ciekawe ilu spośród 160 Wielkich Rosjan na kołeczku, Polacy uznają za...
Z drugiej strony spopielić jedno lub drugie nazwisko...
UkłonY,

Czy wśród Wielkich Rosjan znalazł się może Kołmogorow?

Jest, niestety Rokossowski... :?
Ostatnio zmieniony 14 października 2010, 11:09 - czw przez yopas, łącznie zmieniany 2 razy.
[...]
Awatar użytkownika
andnn
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: andnn » 14 października 2010, 08:19 - czw

Jestem pod wrażeniem... Naprawdę pod wielkim wrażeniem... Pod wrażeniem samego kołeczka, ale przede wszystkim widocznej wielkiej pasji autora i jego dbałości o każdy szczegół, co najważniejsze przemyślany szczegół każdego przedmiotu który wychodzi spod jego ręki. Ogromne wyrazy uznania!
No i oczywiście fajowe pozdrowienia! :pipeman:
kajtek
Pykacz
Pykacz

Post autor: kajtek » 14 października 2010, 10:20 - czw

:o Te kołeczki po prostu wgniatają w glebę,szczególnie tymczaso-wiecznie.Masa szczegółów robi ogromne wrażenie.
Perry
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: Perry » 14 października 2010, 12:27 - czw

Wiktor jesteś geniuszem !! Ten pierwszy kołeczek "Tymczaso - Wiecznie" jest boski !!!Dzieło sztuki
Awatar użytkownika
W.Pastuch
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: W.Pastuch » 14 października 2010, 16:41 - czw

Kiedy rozmawiałem z Viktorem na Skypie i przesłał mi zdjęcia kołeczków, to przez kilka minut mówiłem tylko "mhm, mhmm" i wpatrywałem się w te zdjęcia :D Moim zdaniem są przepiękne, szczególnie "tymczaso-wieczny". Trochę wpisuje się w nurt estetyki cyberpunkowej, genialna sprawa. Jeżeli ktoś będzie zainteresowany to proszę do mnie napisać, przekażę pytania i zamówienia Viktorowi. Poza tym można się jakoś dogadać i zrobić jedną przesyłkę, żeby było prościej. Wiem jedno, tego kołeczka na pewno nie odpuszczę :wink:
W.Pastuch pipes

https://www.flickr.com/photos/wpastuch/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
M-kwadrat
Fajczarz
Fajczarz
Kontakt:

Post autor: M-kwadrat » 14 października 2010, 19:55 - czw

A jak się "czaso-wieczny" układa cenowo?
Let your soul shine. / It's better than sunshine, / It's better than moonshine, / Damn sure better than rain.
Alan
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: Alan » 14 października 2010, 20:12 - czw

M-kwadrat pisze:A jak się "czaso-wieczny" układa cenowo?
Koszt kołeczka „160 Wielkich Rosjan” dla polskiego forum to $40. Koszt kołeczka „Tymczaso- Wiecznie” to $70. ;)
Uprasza się o nie zwracanie uwagi na tytuł i ilość gwiazdek pod moim nickiem
Awatar użytkownika
vlasij
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: vlasij » 15 października 2010, 07:45 - pt

"Czaso - wieczny" jest genialny. Swoją drogą gdybym miał sobie sprawić taki kołeczek, to nie jako przedmiot użytkowy. Wolę drewniane kołeczki. Tego typu przedmiot wyeksponowałbym gdzieś na fajkowym ołtarzyku.

Pozdrawiam.
Pozdrawiam serdecznie!
Fajczarz
Fajczarz
Kontakt:

Post autor: M-kwadrat » 15 października 2010, 12:17 - pt

Alan pisze:
M-kwadrat pisze:A jak się "czaso-wieczny" układa cenowo?
Koszt kołeczka „160 Wielkich Rosjan” dla polskiego forum to $40. Koszt kołeczka „Tymczaso- Wiecznie” to $70. ;)
Ah zapomniana sztuka czytania ze zrozumieniem... :oops: Dzięki Alan!

No to jestem zainteresowany :)
Let your soul shine. / It's better than sunshine, / It's better than moonshine, / Damn sure better than rain.
Awatar użytkownika
MSee
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: MSee » 16 października 2010, 23:36 - sob

Oba kołeczki super, pięknie zrobione i wykończone. Mnie bardziej do gustu przypadł "tymczaso-wieczny". Wojtek, wpisuj mnie na listę :-)

Pozdr.
マルツェル
Awatar użytkownika
W.Pastuch
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: W.Pastuch » 27 października 2010, 20:55 - śr

Drodzy koledzy, zbliża się początek listopada, a na ten okres kilka osób wyraziło chęć zamówienia. W związku z tym proszę osoby, które są na 100% zdecydowane na kupno kołeczka, żeby odezwały się do mnie na priva lub maila (keilwerth at gmail dot com), trzeba dograć sposoby przelewu i wysyłki.
Oczywiście jeżeli ktoś chce zamówić sam w jakimkolwiek innym terminie to służę pomocą przy kontakcie z Viktorem i ewentualnym zamówieniu.
W.Pastuch pipes

kajtek
Pykacz
Pykacz

Post autor: kajtek » 28 października 2010, 08:51 - czw

Proszę 1 sztukę "tymczaso-wieczny".
Awatar użytkownika
stibons
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Post autor: stibons » 01 listopada 2010, 01:43 - pn

"tymczaso-wieczny", jak by to powiedział mój kolega - "kopie dupę" :) jednak 70 dolków drogą nie chodzi... na razie wolę powiększać mój fajkowy harem :)
---------------------
Jeśli nazbyt boisz się błądzić, nigdzie nie zajdziesz.
Awatar użytkownika
W.Pastuch
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: W.Pastuch » 02 listopada 2010, 13:39 - wt

Kolego Kajtek, proszę o jak najszybszy kontakt na priva, bo jeszcze nie dostałem od Ciebie żadnej wiadomości a czas leci...
W.Pastuch pipes

ODPOWIEDZ

Wróć do „Fajkowy market”