Kilka fajek na sprzedaż

Tu możemy zamieścić informacje o fajkach szukających nowych właścicieli :D

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
KrzysT
Fajczarz
Fajczarz

Kilka fajek na sprzedaż

Post autor: KrzysT » 19 lipca 2011, 11:17 - wt

Wystawiam na sprzedaż kilka zalegających mi w szufladzie fajek. Jeśli ktoś znajdzie coś dla siebie, proszę o kontakt przez PW.
Wszystko starałem się opisać dość dokładnie, jeśli potrzebne są jakieś dodatkowe wyjaśnienia, lub zdjęcia również proszę się nie krępować i pytać.

1. Producent: Graco

Shape: „nose warmer” :) 1/16 bent

Napisy: szyjka: „Graco IMPERIAL” na górze i pod spodem „MADE IN FRANCE” i numer shape: 7244. Na ustniku odpowiadająca marce logo, stylizowany napis „Graco”, taki, jak na szyjce.

Wymiary (dokładność pomiaru + – 1 mm):
długość: 116 mm
wysokość główki: 36 mm
średnica główki: 38 mm
wysokość komina: 29 mm
średnica komina: 21 mm
średnica nawiertu: 3.5 mm
masa: 35.2 g
fajka bezfiltrowa

Stan: dobry – niestety poprzedni właściciel trochę ją porysował, głównie na szyjce – nie wszystko dało się spolerować, ponieważ nie chciałem tracić napisów; w dolnej części główki widoczne są dwa wgłębienia (może ślad po wypadniętym kitowaniu?). Ustnik ze śladami zębów zapolerowany w miarę możliwości, komin w stanie dobry plus – bez siateczek i nadpaleń; nawiert prawidłowy. Niestety w górnej części nawiertu widać minimalne nadpęknięcie ok. 1 mm – nie powinno ono przeszkadzać w paleniu, ale uczciwie o nim informuję ;)

Uwagi: zakupiona na eBayu, odnowiona przez mnie (standardowo tj. spirytus + wygrzewanie), palono Germain’s Special Latakia Flake (jakieś dziesięć razy).

Cena: 65 pln, w tym przesyłka w obrębie kraju po mojej stronie – polecony, priorytet

ObrazekClick for large view - Uploaded with Skitch

2. Producent: Ropp

Seria: Virgin De Luxe (to odnosi się bardziej do wykończenia, ale nie bądźmy drobiazgowi)

Wiek: nie potrafię określić go precyzyjnie, ale gdybym miał obstawiać strzelałbym lata 70.

Shape: apple

Napisy: szyjka: logo Ropp wpisane w owal, pod spodem napis „VIRGIN DE LUXE” (; z drugiej strony „Made in France (kursywą) i obok numer „334″). Metalowe logo Ropp wtopione na ustniku.

długość: 150 mm
wysokość główki: 44.5 mm
wysokość komina: 36.5 mm
średnica komina: 19 mm
masa: 38.8 g
fajka posiada wykręcany, plastikowy (!) skraplacz

Stan: niepalony, tzw. „stara-nowa” fajka, nigdy nie była palona, czyli stan, powiedzmy, magazynowy: fajka nie jest perfekcyjna – ma parę wypełnień, kilka przebarwień, główka jest ciut poobijana, ustnik leciutko zmatowiał. Ustnik jest b. luźny; niestety prawie wylatuje. Mogę przesmarować woskiem pszczelim na życzenie, ewentualnie trzeba palić i mieć nadzieję, że się wyrówna :). Wykończenie „Virgin” wskazuje, że fajka nie była niczym smarowana przez producenta.
Niestety, nie byłem w stanie zrobić zdjęć dziewiczego komina, czego bardzo żałuję (nie mam chwilowo aparatu, którym byłbym w stanie to zrobić).

Cena: 100 pln, w tym przesyłka w obrębie kraju po mojej stronie – polecony, priorytet

3. Producent: Forestier-Bourgeois Cie

Seria: brak

Shape: squat bulldog

Napisy:
Na szyjce: Logo FBC wpisane w romb i wokół napis: „Bruyere Choisie Saint-Claude”. Na ustniku logo FBC, jak na szyjce, częściowo zatarte.

długość: 143.7 mm
wysokość główki: 35.2 mm
średnica główki: 43 mm
wysokość komina: 27.5 mm
średnica komina: 18 mm
średnica nawiertu: 4.5 mm
masa: 32.6 g
Fajka posiada aluminiowy, wkręcany skraplacz. Byłem przekonany, że go wyrzuciłem, ale jako znakomicie zorganizowana, utrzymująca pruski porządek jednostka :) odnalazłem go, tak więc jest.

Stan: dobry. Używana, po mojej kompletnej higienizacji (spirytus+wygrzewanie), później palono SG Full Virginia Flake. Na zgryzie lekka wtórna oksydacja, ponieważ jest to jedna z moich pierwszych fajek (mogę spolerować na życzenie ;) Komin bez siateczki pęknięć, stan dobry, z tym, że o ile pamiętam drewno było dość miękkie. Nawiert prawidłowy.
Od góry główka w jednym miejscu niestety obita, starałem się pokazać to na zdjęciu. Lekkie ślady przypaleń na rimie, nie chciałem ich za głęboko szlifować.

Cena: 95 pln, w tym przesyłka w obrębie kraju po mojej stronie – polecony, priorytet.

4. Producent: Bewlay SOLD

Seria: ?

Wiek: nie potrafię określić, gdybym miał strzelać celowałbym w lata 70-80

Shape: bulldog

Napisy:
Na szyjce: Bewlay Briarcut 212 (nr odnosi się do shape). Na ustniku literka „B”. Wszystko pięknie czytelne.

długość: 135.5.7 mm
wysokość główki: 45.2 mm
wysokość komina: 35.8 mm
średnica nawiertu: 3.2 mm
masa: 36.4 g
fajka bezfiltrowa – oryginalnie była aluminiowa rurka wzorowana na „Inner Tube” Dunhilla, ale ją wyjąłem – mam ją cały czas, załączę.

Stan: fajkę zakupiłem jako palona na moje oko może kilka razy. Oczyściłem, dopieściłem ustnik – niestety dość łatwo się rysuje, więc są na nim minimalne ślady zębów. Paliłem Irish Flake Petersona. Komin stan pefrekt, nawiert ciut za wysoko, około 1mm, ale nie przeszkadza to w paleniu, przynajmniej mnie nie przeszkadzało. Twarde drewno (subiektywnie). W załączniku oryginalne pudełko w stanie b. dobrym, biało czerwone z napisami gotykiem „House Of Bewlay”. Niewielka, zgrabna fajka, klasyczny kształt, czarno rustykowane wykończenie – myślę, że widać to na zdjęciach.

Cena: 110 pln, w tym przesyłka w obrębie kraju po mojej stronie – polecony, priorytet.

5. Producent: ?

Seria: ?

Wiek: zgodnie z deklaracją sprzedawcy – lata 20 ubiegłego wieku. Jestem w stanie w to uwierzyć, gdyż są ku temu przesłanki: rogowy ustnik na gwint, oraz jego wykończenie „z dziurką”.

Shape: bulldog

Napisy: brak

długość: 111 mm
wysokość główki: 45.3 mm
średnica główki: 34 mm
wysokość komina: 36.4 mm
średnica komina: 17.8 mm
UWAGA: komin jest konioidalny, zatem realnie na samym dole średnica ma ok 10 mm
średnica nawiertu: 2.5 mm
masa: 24.3 g
fajka bezfiltrowa

Stan: bardzo dobry. Swoiste kuriozum, czyli fajka w rozmiarze bardziej dla dziecka. Ustnik jest rogowy, nadpęknięty po wierzchu, nie odświeżałem go, ani nie polerowałem. Całość po moich normalnych zabiegach, z tym, że fajka była mało co używana w ogóle (przez mnie nie palona). Pozostawiłem ją bez carnauby, co widać na zdjęciach. Komin perfekt, nawiert prawidłowy. Na główce jedno niewielkie kitowanie.
Jeśli ktoś szuka historycznej fajki, którą można bez problemu zabrać na spacer, to myślę, że warto. Dla mnie jest za mała, leży od prawie dwóch lat, niech idzie do ludzi.

Cena: 100 pln, w tym przesyłka w obrębie kraju po mojej stronie – polecony, priorytet.

6. Producent: Comoy

Seria: Guildhall (czyli second Comoya)

Wiek: nie potrafię określić go precyzyjnie; shape występuje w każdym razie w katalogach z lat 60 i 70 ubiegłego wieku

Shape: billiard

Napisy:
szyjka: „The Guildhall London Pipe” z drugiej strony comoyowskie okrągłe „Made in London” i pod spodem „England”. Obok numer „186″). Wszystkie napisy są czytelne, ale lekko pozacierane przez czas i poprzedniego użytkownika. Na ustniku brak jest jakichkolwiek oznaczeń – teoretycznie Guildhalle miewały trzy belki, ale to jest ustnik typu Twin Bore.

długość: 154 mm
wysokość główki: 49.5 mm
średnica główki: 38.4 mm
wysokość komina: 43.9 mm
średnica komina: 22 mm
masa: 39.6 g
fajka bezfiltrowa

Stan: bardzo dobry. Używana, po mojej kompletnej higienizacji (spirytus+wygrzewanie), później nie palona. Na ustniku minimalne ślady zębów. Komin bez siateczki pęknięć, stan dobry plus. Nawiert prawidłowy. Ustnik typu „Twin Bore” tzn. posiada dwie okrągłe dziurki zamiast szczeliny i kanał dymowy ma w przekroju kształt litery Y. Wymyślono to dla tych, którzy zgryzali ustniki ;) Główka śliczna, nie poobijana, wykończona na ciemny kontrast. Minimalnie zaokrąglona wewnętrzna krawędź rimu.
Fajkę kupiłem i wykończyłem jakiś rok temu – sprzedaję, bo dla mnie jest za duża (tzn. za pojemna) i nie przepadam za Twin Bore.

Cena: 110 pln, w tym przesyłka w obrębie kraju po mojej stronie – polecony, priorytet.

7. Producent: GBD

Seria: Militare

Wiek: nie potrafię określić go precyzyjnie; toż to GBD :)

Shape: billiard army mount

Napisy:
od spodu: Collector (kursywą), logo GBD wpisane w owal, MILITAIRE; LONDON. ENGLAND i nr shape czyli 98. Na ustniku brak jest jakichkolwiek oznaczeń – z tego, co widwałem na eBayu, to ta seria tak ma.

długość: 162 mm
wysokość główki: 53.6 mm
średnica główki: 41.3 mm
wysokość komina: 47.8 mm
średnica komina: 20 mm
średnica nawiertu: ? mm
masa: 91.4 g (!)
fajka bezfiltrowa

Stan: z zewnątrz bardzo dobry. Od "przodu" jedno kitowanie, nie widać go na zdjęciach (w razie czego zrobię i doślę). W środku nie wiem, ponieważ jej nie czyściłem, sprzedaję tak, jak kupiłem. Dla mnie jest po prostu za wielka i dlatego nawet nie chce mi się podejmować jakiejkolwiek renowacji.

Cena: 70 pln, w tym przesyłka w obrębie kraju po mojej stronie – polecony, priorytet.

Będzie więcej ;)
Ostatnio zmieniony 20 lipca 2011, 22:10 - śr przez KrzysT, łącznie zmieniany 1 raz.
Contrarwise, (...), if it was so, it might be; and if it were so, it would be but as it isn't, it ain't. That's logic.
Awatar użytkownika
KrzysT
Fajczarz
Fajczarz

Re: Kilka fajek na sprzedaż

Post autor: KrzysT » 19 lipca 2011, 13:31 - wt

I w kolejnym poście, żeby było łatwiej.

8. Producent: Peterson

Seria: Shamrock (second)

Shape: bulldog (shape 150)

Napisy: szyjka: SHAMROCK i "A Peterson's Product" i pod spodem MADE IN ENGLAND oraz nr shape, czyli 150. Na ustniku literka S, nieco zatarta. Nie chcąc zacierać jej do końca pozostawiłem pozostawić nieco utleniony ustnik w tym miejscu - nie lubię tego robić, ale trzeba było.

długość: 146.6 mm
wysokość główki: 47.6 mm
średnica główki: 41 mm
wysokość komina: 47 mm
średnica komina: 19.5 mm
średnica nawiertu: "kanoniczne" 3.2 mm
masa: 45 g
fajka bezfiltrowa

Stan: b. dobry - trzy niewielkie wgłębienia (nawet ciężko określić to jako kitowania); są widoczne na trzecim zdjęciu, leciutko przyciemniały w kilku miejscach rim - nie chciałem go szlifować, z uwagi na wiek fajki i chęć zachowania jej w możliwie nie zmienionym stanie. Komin bez nadpaleń, siateczki, "srebrzystego" odbarwienia, duża rzadkość przy fajkach używanych - ogólnie raczej nie była dużo palona. Nawiert prawidłowy. Podejrzenia na odnośnie wieku bazują na zapisach w Pipedii dotyczących Petersonów produkowanych w Anglii http://pipedia.org/index.php?title=Peterson" onclick="window.open(this.href);return false; - podrozdział "London Made Pipes"

Uwagi: zakupiona na eBayu, odnowiona przez mnie (standardowo tj. topienie w spirytusie + wygrzewanie), nie palona!

Cena: 150 pln, w tym przesyłka w obrębie kraju po mojej stronie – polecony, priorytet

9. Producent: Laxey Pipes Ltd. - firma ta produkowała fajki z afrykańskiej pianki morskiej, dla m.in. Barlinga, Petersona, Comoya czy Nørdinga.

Marka: Manx

Wiek: nie potrafię określić. Całkiem, ale to zupełnie nie. Firma została zamknięta w roku 2002, ale podejrzewam, że fajka jest jednak nieco starsza.

Napisy: na główce i szyjce nie ma żadnych oznaczeń. Na ustniku - logo firmy, charakterystyczny triskel.

Wymiary (dokładność pomiaru + - 1 mm):

długość: 143 mm
wysokość główki: 42.5 mm
średnica główki: 39.5mm
wysokość komina: 37 mm
średnica komina: 20 mm
masa: 44.4 g
fajka bezfiltrowa

Stan: B. dobry, komin wyzerowany, gładziutki. Widzę, że końcówka ustnika zarosła - na życzenie mogę wyczyścić, chociaż niechętnie :P Perfekcyjne spasowanie czopa na jakiś teflonowy wsad - to nie jest tania turecka pianka, rozkładanie tej fajki to sama przyjemność.

Uwagi: zakupiona na eBayu, odnowiona przez mnie, palono SG Commonwealth Mixture (kilkanaście razy), ale pianki to jednak nie moja bajka.

Cena: 115 pln, w tym przesyłka w obrębie kraju po mojej stronie - polecony, priorytet

10. Producent: BBB

Seria: Natural Grain

Wiek: gdybym miał strzelać, celowałbym w lata 80, może ciut wcześniej, ale niewiele

Shape: lovat

Napisy: szyjka: Logo BBB, napis "Natural Grain" i nr shape - 40; na ustniku logo BBB odświeżone przez mnie delikatnie farbą - nie do końca dobrze to wyszło, ale jest dość czytelne.

długość: 124 mm
wysokość główki: 42 mm
średnica główki: 31.5 mm
wysokość komina: 36 mm
średnica nawiertu: 4 mm
masa: 24.4 g
fajka bezfiltrowa

Stan: No cóż, ładna, lekka fajka, niestety poniszczona przez jakiegoś amatora rzeźby cyrklem w drewnie. Starałem się pokazać to na zdjęciach. Nawiert prawidłowy. Ustnik widzę, że trochę na końcówce zmatowiał, ponieważ leżała ponad rok. Komin w ładnym stanie, bez żadnych nadpaleń.

Uwagi: zakupiona na eBayu, odnowiona przez mnie (standardowo tj. topienie w spirytusie + wygrzewanie), paliłem w niej raz Grenodd Rope i raz coś z latakią. Nie czuć już ani jednego, ani drugiego, ogólnie fajka jest do opalenia.

Cena: 75 pln, w tym przesyłka w obrębie kraju po mojej stronie – polecony, priorytet

11. Producent: Peterson

Shape: dublin

Napisy: na główce i szyjce nie ma żadnych oznaczeń. Na ustniku - logo firmy oraz napis "Block Meerschaum".

długość: 151 mm
wysokość główki: 48.5 mm
średnica główki: 34 mm w najszerszym miejscu, czyli na górze, na dole ok. 29 mm
wysokość komina: 40 mm
średnica komina: góra - 21.5 mm, komin konioidalny, więc głębiej jest mniej.
masa: 41.8 g
średnica nawiertu: 3 mm w samej fajce. Niestety wykręcany element łączący główkę z szyjką jest węższy. Rozpiłowałem go delikatnie pilniczkiem i wiertło 2.5mm przechodzi, ale dalej się trochę boję. Jeśli ktoś nie ma stracha, to łatwo można go dalej obrabiać, ponieważ nie jest wklejony w ustnik i daje się wyjąć stosunkowo łatwo.
fajka bezfiltrowa

Stan: B. dobry, komin wyzerowany, gładziutki. Widzę, że końcówka ustnika zarosła - na życzenie mogę wyczyścić, chociaż niechętnie :P Nie do końca udało mi się ładnie poprawić napisy tj. pozostały wokół ślady farby akrylowej, którymi je poprawiałem. Uczciwie o tym informuję, żeby nie było niespodzianki. Plus jeszcze jedna wada, ale czysto estetyczna w sumie: kanał dymowy jest ukruszony przy zgryzie. Wygląda to tak, jakby wylot ustnika był niesymetryczny. Na życzenie zrobię zdjęcia.

Uwagi: zakupiona na eBayu, odnowiona przez mnie, palono dwa razy DEMP, ale - patrz wyżej. Pianki mi nie leżą :)

Cena: 85 pln, w tym przesyłka w obrębie kraju po mojej stronie - polecony, priorytet .

12. Producent: GBD - SOLD

Seria: Canadian (podaję, bo tak jest opisana na szyjce - może to dodatkowe oznaczenie coś komuś mówi, mnie nie, a shape jest oczywisty).

Shape: canadian

Napisy:
szyjka: Logo GBD wpisane w owal i napis "Canadian". Poza tym oznaczeń brak. Ustnik z fajną metalową obwódką.

długość: 160 mm (około, suwmiarka mi się skończyła :))
wysokość główki: 55.3 mm
średnica główki: 38.3 mm
wysokość komina: 48.5 mm
średnica komina: 22 mm (z lekkim nagarem!)
masa: 47.5 g
średnica nawiertu: nie czyściłem go, ale wydaje się spory - wiertło 4 mm wchodzi w początek swobodnie, potem utyka na jakiś śmieciach. Nawiert jest lekko scentrowany, czytaj - nie wchodzi idealnie współosiowo z szyjką do komina.
fajka bezfiltrowa

Stan: z zewnątrz - jest nieźle. Częściowo gładka, częściowo rustykowana. W gładkiej części od spodu kilka kitowań - doliczyłem się chyba ośmiu (sporo). Wydaje mi się, że jest czymś delikatnie pokryta - może jest to nawet lakier.
Komina nie dotykałem, więc ciężko powiedzieć, co jest pod spodem. Zarośnięta jest umiarkowanie, ale widać, że była palona.

Uwagi: zakupiona na eBayu, NIE odnawiana, sprzedaję tak, jak kupiłem. Po prostu jest to tak wielka fajka, że nawet nie chce mi się bawić w odnawianie.

Cena: 65 pln, w tym przesyłka w obrębie kraju po mojej stronie - polecony, priorytet

13. Producent: GBD

Seria: Legacy).

Shape: rustykowany w stylu "wieś tańczy i śpiewa" billiard

Napisy:
Główka: Od spodu - logo GBD wpisane w owal, napis "Legacy", "London. England" i nr shape 2515. Na ustniku logo GBD, metalowe.

długość: 155 mm (około, suwmiarka mi się skończyła :))
wysokość główki: 52 mm
średnica główki: 44.5 mm
wysokość komina: 48.5 mm
średnica komina: 20.5 mm (z lekkim nagarem!)
masa: 54.4 g
średnica nawiertu: nie czyściłem go, ale myślę, że ma te standardowe 3.2 mm. Nawiert prawidłowy.
fajka bezfiltrowa

Stan: Stan ogólny dobry plus. Nie powiem, co jest pod nagarem i proszę nawet nie pytać :) Fajka się całkiem sympatycznie prezentuje, nawet wrzosiec wygląda na niebrzydki i kompletnie nie wiem, komu strzeliło do głowy ozdabiać ją tą cepelią. Gdyby nie ten gabaryt, to odpicowałbym ją na błysk i denerwował zwolenników eleganckiego stonowanego wzornictwa paląc ostentacyjnie. Ale niestety na takie pojemności jestem za miękki, niech służy komuś innemu.

Uwagi: zakupiona na eBayu, NIE odnawiana, sprzedaję tak, jak kupiłem.

Cena: 65 pln, w tym przesyłka w obrębie kraju po mojej stronie - polecony, priorytet

BĘDZIE WIĘCEJ ;)
Ostatnio zmieniony 21 lipca 2011, 00:00 - czw przez KrzysT, łącznie zmieniany 6 razy.
Contrarwise, (...), if it was so, it might be; and if it were so, it would be but as it isn't, it ain't. That's logic.
Awatar użytkownika
stedar
Początkujący
Początkujący
Kontakt:

Post autor: stedar » 19 lipca 2011, 17:58 - wt

Piękne sztuki ! Świetnie nadają się do działu "Fajkowy market"!
Be Cool And Smoke Dry ! Obrazek
"W Afryce dowiedziałem się że jestem bardziej czarny od niej samej." - stedar
Awatar użytkownika
KrzysT
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: KrzysT » 19 lipca 2011, 19:14 - wt

Faktycznie, wstawiłem do złego działu. Dzięki za zwrócenie uwagi, przyzwyczajenie z forów, gdzie podforum "giełda" jest zazwyczaj zbiorcze.
Bardzo proszę moderatorów o przeniesienie i przepraszam za zamieszanie.

Proszę bardzo. Choć na przyszłość będziemy wdzięczni za umieszczanie w odpowiednich działach takich ogłoszeń :)
Celt
Awatar użytkownika
KrzysT
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: KrzysT » 29 lipca 2011, 21:02 - pt

Dziękuję za przeniesienie :)

6. Guildhall - SOLD
Awatar użytkownika
KrzysT
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: KrzysT » 08 sierpnia 2011, 08:31 - pn

10. BBB - SOLD
Awatar użytkownika
KrzysT
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: KrzysT » 24 sierpnia 2011, 15:39 - śr

5. mały bulldog - SOLD
Awatar użytkownika
KrzysT
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: KrzysT » 27 sierpnia 2011, 14:27 - sob

I kolejne fajki, tym razem amerykańskie:

14. Producent: L&H Stern Inc. (czyli LHS)

Wiek: poprzedni właściciel wydrapał na nim datę, tak więc data zakupu jest znana - 1939 r.

Shape: pot

Wykończenie: rustyka, ustnik - coś na kształt cumberlanda.

Napisy: na główce, od spodu: "Park Lane" i logo LHS wpisane w romb, nr shape - 21 oraz wydrapana data - 1939.

długość: 141 mm
wysokość główki: 40 mm
średnica główki: 36.5 mm
głębokość komina: 35 mm
średnica komina: góra - 22 mm
masa: 38.8 g
średnica nawiertu: Trochę ciężko to jednoznacznie określić, ponieważ fajka jest po amerykańsku skręcana i ma aluminiowy skraplacz. Sam nawiert jest zatem wielką, ziejącą dziurą.
Uwaga: nawiert jest ciut za wysoko, myślę, że ok 1.5mm, może ciut mniej, ciężko to stwierdzić z uwagi na jego, hm, wielkość.

Stan: B. dobry, komin wyzerowany, gładziutki, twarde drewno. Ustnik śliczny, spolerowany, logo LHS w postaci białej belki jest wykonane z kawałka tworzywa - wyleciało podczas czyszczenia, wkleiłem je z powrotem na cyjanoakryl, trzyma się pięknie. Minimalne ślady zębów. Lekkie ślady poobijania na rimie; nie chciałem go plantować, bo jest lekko wypukły i było mi żal.
Ogólnie: lekka, pojemna fajka, wykonana z przyzwoitego materiału i kawał historii. Dla mnie ciut za wielka i ciut za "ciasna" - mółgbym urzępolić skraplacz i spróbować palić, ale wydawało mi się to zbrodnią na historycznej materii ;) Niech stanowi pociechę dla kogoś, kto ma ochotę zapalić w klasyku "as is".

Uwagi: zakupiona na eBayu, odnowiona przez mnie (spirytus; bez wygrzewania z uwagi na aluminiowy gwint), nie palona.

Cena: 140 pln, w tym przesyłka w obrębie kraju po mojej stronie - polecony, priorytet .

Awatar użytkownika
KrzysT
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: KrzysT » 27 sierpnia 2011, 14:59 - sob

15. Producent: London Royale - second firmy L&H Stern Inc. (czyli LHS)

Wiek: nie mam pojęcia :) Firma LHS jest dość starą firmą, a fajka na moje oko przeleżała ładne kilkadziesiąt lat w magazynie, ale ile - nie chcę zgadywać.

Wykończenie: gładkie. Fajka z wkładką z pianki morskiej.

Napisy: Na szyjce: stylizowany napis "London Royale", po drugiej stronie, zgodnie z amerykańskim zwyczajem napis "Imported Briar" oraz - uwaga WYPUKŁY (choć słabo widoczny) napis "Geniue Block Meerschaum"). Na ustniku logo - melonik. Ciekawostką jest srebrna opaska, która wygląda jak... połówka całości. Jest na niej napis "STER" - prawdopodobnie miało być "Sterling (w domyśle "silver") oraz oznaczenia probiercze (tak to się chyba nazywa) - korona oraz połówka znaku przypominającego jakiś budynek (Empire State Building?).

długość: 144 mm
wysokość główki: 42 mm
średnica główki: 37.5 mm w najszerszym miejscu
głębokość komina: 29 mm
średnica komina: góra - 17 mm
masa: 42.5 g
średnica nawiertu: Chwilowo nie mam jak zmierzyć; wygląda na standardowe 3.2. Fajka posiada skraplacz, widoczny na zdjęciach - nie wyciągałem go, ale zapewne można (i trzeba ;)) to zrobić.

Stan: "Stara nowa" - znaczy niepalona. Delikatnie oczyściłem srebrną opaskę, była zaśniedziała. Ustnik jest wykonany dość niechlujnie, widać ślady obróbki - ja bym go przeszlifował, ale zostawiam, jak jest. Na klejeniu wkładki i wrzośca widać, że gdzieniegdzie pianka się ciut wykruszyła, mam nadzieję, że widać to na zdjęciu komina. Wrzosiec, jak starałem się pokazać na zdjęciach, ładny.
Gdyby nie ta nieszczęsna wkładka, to w ogóle bym nie sprzedawał. Ale ja nie lubię wkładek, a kupując nie miałem pojęcia, że ona tam jest (sprzedający nie zamieścił zdjęć ani informacji), więc niech idzie do ludzi.

Cena: 110 pln, w tym przesyłka w obrębie kraju po mojej stronie - polecony, priorytet .

Awatar użytkownika
KrzysT
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: KrzysT » 05 września 2011, 19:05 - pn

7. GBD - uwaga, update do opisu. Zwrócono mi uwagę, iż ustnik fajki nie jest oryginalny. Nie ujmuje to wiele własnościom użytkowym, ponieważ replacement jest przyzwoicie wykonany i spasowany, ale wartości kolekcjonerskiej na pewno, dlatego zamieszczam informację.

9. Manx - rezerwacja
Hobbit
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Hobbit » 10 września 2011, 10:38 - sob

Ad fajeczki nr 7(GBD). Miałem ją w łapkach i rzeczywiście stan komina wygląda na bardzo przyzwoity, solidny kawałek wrzośca, niewiele nagaru. Ustnik jest nieoryginalny ale pod względem technicznym wykonany przyzwoicie, kanał dymowy ustnika idealnie zgrywa się z kanałem w szyjce - jako fajka użytkowa naprawdę warta polecenia. Dziękuję koledze KrzysT za możliwość obejrzenia fajeczki. To naprawdę uczciwa osoba :)
Prawdziwi twardziele nie jedzą miodu. Prawdziwi twardziele żują pszczoły. :)
Awatar użytkownika
KrzysT
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: KrzysT » 10 września 2011, 13:33 - sob

To ja dziękuję za zwrócenie uwagi. Całe życie się człowiek uczy (a głupim umiera ;)) a tak przynajmniej uniknąłem wprowadzenia kogoś w błąd.
Przy okazji powiem, iż mam inne GBD, z ewidentnie dorabianym akrylowym ustnikiem (w kolorze brrr - jasnoniebieski maziaj), który kupiłem tylko dlatego, że miał piękne pawie oczka. I to jest chyba najsmaczniejsza fajka, jaką mam i nigdy bym się jej nie pozbył. Ale jeśli ktoś zbiera daną markę, to oczywiście rządzi się to innymi prawami i doskonale rozumiem Szymona, który chce mieć oryginalne ustniki w swoich GBD. Ja w swoich Civicach też łatam jak są obgryzione, mimo, że często dorobienie zastępczego ustnika byłoby pewnie znacznie łatwiejsze.
Awatar użytkownika
KrzysT
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: KrzysT » 10 września 2011, 22:32 - sob

9. Manx - SOLD
15. London Royale - SOLD
Awatar użytkownika
KrzysT
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: KrzysT » 04 października 2011, 11:02 - wt

7. GBD - SOLD
8. Peterson Shamrock - SOLD
Awatar użytkownika
KrzysT
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: KrzysT » 13 stycznia 2012, 14:18 - pt

13. GBD - SOLD
ODPOWIEDZ

Wróć do „Fajkowy market”