Fajki JSG

Tu możemy zamieścić informacje o fajkach szukających nowych właścicieli :D

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
blij
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Re: Fajki JSG

Post autor: blij » 21 sierpnia 2012, 14:39 - wt

tomasz_z pisze:Ale mimo braku widocznych detali - koncept fajny - mi się podoba bardzo. Póki co IMO - najfajniejsza Twoja fajka.
Też jestem tego samego zdania. Ujęcie ładne, ale jako potencjalny kupujący ciekawy jestem całości, widocznych detali i widoku z kilku stron. Czekamy na kolejne fotki.
"...dymu dla nikogo, zapachu dla wszystkich, smaku dla mnie."
JSG
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: JSG » 28 sierpnia 2012, 23:51 - wt

Dawno tu nie zaglądałem. Cieszy mnie wasze zainteresowanie tą fajką, ale została wysłana 21 z samego rana. Przy tego typu fajkach, rzadko się zdarza by leżała długo. Ba gro sprzedaje się po wrzuceniu szkicu na klocku, na FB.
Faktycznie słabe zdjęcia. Następnym razem postaram się bardziej.

Kolejny free hand, w sumie to nie do końca satysfakcjonujący mnie eksperyment z wzornictwa... nie prezentuje jej jako dostępnej bo kolejka do niej jest spora, choć czekam na decyzję pierwszego oferenta.
Obrazek
moim cholernie subiektywnym zdaniem
----------------------------------
Amatorska Pracownia Wytwarzania i Reperacji Fajek
tatar.tatar
Fajczarz
Fajczarz

Re: Odp: Fajki JSG

Post autor: tatar.tatar » 29 sierpnia 2012, 07:15 - śr

Czy ona może stanąć na tej nóżce, a jeśli nie, to czy taki był zamiar ?

Wysyłane z mojego HTC Vision za pomocą Tapatalk 2
JSG
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: JSG » 29 sierpnia 2012, 07:42 - śr

To nie jest "nóżka" a "ogonek" i stać na niej nie może i nie planowałem by mogła. To nie jest fajka z kategorii fajek dnia powszedniego raczej i funkcjonalność- poza inżynierią komina schodzi na dalszy plan.
Zapomniałem podstawić link pod zdjęcie:
056 Free Hand
JSG
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: JSG » 29 sierpnia 2012, 16:25 - śr

Znów fajka wykonana na zamówienie, nie chciałem już wracać do tego typu fajek, ale Indonezyjczyk się był uwziął.
Wysłałem i nie sfotografowałem, dla tego pokazuje takie robocze zdjęcie, jeszcze przed ostatecznym woskowaniem.

Obrazek
JSG
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: JSG » 31 sierpnia 2012, 17:05 - pt

Zrobiłem dziś fajkę która miała być dostępna, naprawdę bardzo chciałem by się tak stało. Miała być to fajka z kategorii fajek dnia powszedniego, zgrabna, wygodna i z tych tańszych... Nie zdążyłem nawet zrobić zdjęć, jedynie warsztatowe, kiedy człowiek już mnie informował że wsiada na motocykl i będzie za pół godziny. Tak więc ledwo skończyłem, zdążyłem zapałać do niej pożądaniem.. 18 gram... ech, jeszcze tak nie miałem żeby moja fajka mi tak przypadła do gustu, mimo że początkowo patrzyłem na nią nieprzychylnie... zdjęcia robiłem czując oddech nowego właściciela na plecach... Lubię takie historię tych moich fajek, często wracają do mnie ciekawe opowieści o ich losach, o tym że wzbudzają czasem zazdrość czasem pożądanie (oczywiście przedmiotu) są przedmiotami intratnych wymian... Na swój sposób prowadzą bujne życie.
No nic jutro też jest dzień, może coś dostępnego będę mógł pokazać.
Obrazek

[edycja]

Zrobiłem dziś jeszcze jedną fajkę. Po prostu taka mnie naszła ochota. I tym razem bardzo chciałem wam ją pokazać jako dostępną. I nawet była dostępna przez prawie 15 minut. Teraz poczeka na bambusową koleżankę i wsiądzie do samolotu do Indonezji.. Podobną drogą co dwie już fajki w tym tygodniu.

Obrazek
MrMPod
Początkujący
Początkujący

Post autor: MrMPod » 01 września 2012, 05:21 - sob

JSG pisze:Zrobiłem dziś fajkę która miała być dostępna, naprawdę bardzo chciałem by się tak stało. Miała być to fajka z kategorii fajek dnia powszedniego, zgrabna, wygodna i z tych tańszych... Nie zdążyłem nawet zrobić zdjęć, jedynie warsztatowe, kiedy człowiek już mnie informował że wsiada na motocykl i będzie za pół godziny. Tak więc ledwo skończyłem, zdążyłem zapałać do niej pożądaniem.. 18 gram... ech, jeszcze tak nie miałem żeby moja fajka mi tak przypadła do gustu, mimo że początkowo patrzyłem na nią nieprzychylnie... zdjęcia robiłem czując oddech nowego właściciela na plecach... Lubię takie historię tych moich fajek, często wracają do mnie ciekawe opowieści o ich losach, o tym że wzbudzają czasem zazdrość czasem pożądanie (oczywiście przedmiotu) są przedmiotami intratnych wymian... Na swój sposób prowadzą bujne życie.
No nic jutro też jest dzień, może coś dostępnego będę mógł pokazać.
Obrazek
Panie Janie... od dzisiaj proszę mnie informować o wszystkich "nieudanych" fajkach z prawem pierwokupu :)
... to czego właśnie zaznałem jest wręcz magiczne, bo stworzyłeś Pan cudeńko, które może startować w konkursach na długość palenia z gwarancją na zwycięstwo i wbudowaną duszą ognia podtrzymującą żar ... palenie z Nią jest jak pierwsza randka, na której filigranową cudowność chce się całować, a trzeba stopować swoje zapędy, aby nie zniszczyć ulotnej chwili ... korporacyjny stres odszedł w niepamięć a zaznana przyjemność na długo zostanie w mej pamięci ... dziękuję za całego serca :D
JSG
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: JSG » 01 września 2012, 20:30 - sob

Obrazek
Miałem sobie zrobić wolny weekend, ale coś w tej krótkiej fajce jest takiego że nie dawało mi spokoju. Więc "skoro świt" zabrałem się do pracy nad fajką siostrzaną, lub może oceniając proporcje matczyną. Muszę jeszcze pójść w tym kierunku... Jak rzadko kiedy jestem zadowolony z efektu, ale jeszcze zawsze można iść krok w przód albo nieco bocznym szlakiem.
JSG
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: JSG » 06 września 2012, 21:40 - czw

Dziś mam jedną fajkę dostępną- eksperyment z wzornictwem- jak większość- bardzo specyficzna fajka, ale może komuś przypadnie do gustu:
063
Obrazek

Dwie fajki o kolejnych numerach pokażę dopiero kiedy paczki dotrą do adresatów. Myślę że koło połowy przyszłego tygodnia. Jedna z nich będzie nagrodą w konkursie pewnego portalu, jeśli chodzi o drugą zamawiający zastrzegł sobie by nie oglądać fajki przed otwarciem paczki.

Pierwsza z tych dwóch fajek powstała jako nagła potrzeba zrobienia fajki dla siebie, połączonej z chęcią wypróbowania nowej metody fakturowania. Uratowałem jakiś klocek który omskną się na pile przy innym projekcie i zrobiłem sobie bardzo przyjemną choć dziwną fajkę. Tym którym ją pokazywałem kojarzy się z fajkami z "pradziejów" europejskiego palenia, a ma w sobie coś co sprawia że wyśmienicie leży w ręku i wbrew pierwszemu wrażeniu cieszy oko.
Druga jest wynikiem, powstania pierwszej i uporu pewnego delikwenta...
Obrazek
Obrazek
maciej stryjecki
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Post autor: maciej stryjecki » 06 września 2012, 22:28 - czw

A czy kiedyś, kiedyś, wydarzy się coś z filtrem?
http://www.hfm.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
JSG
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: JSG » 06 września 2012, 22:39 - czw

maciej stryjecki pisze:A czy kiedyś, kiedyś, wydarzy się coś z filtrem?
Temat trudny, do tej pory zrobiłem dwie fajki z filtrem, nie uważam ich za udane, wieloryb był przygotowany do zrobienia gniazda na filtr, na szczęście do tego nie doszło, ale w tej masie i przy army mount nie jest to problem. Nie potrafię zakomponować takiej fajki. Jeśli jednak pojawi się takie zamówienie... podejmę się, zawsze musi być ten pierwszy raz. Sam z siebie takiej fajki nie zrobię.
maciej stryjecki
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Post autor: maciej stryjecki » 06 września 2012, 23:08 - czw

OK. A więc sprawa jest jasna. Czekasz na moje zamówienie. ;)
I dobrze, bo jak patrzę na Twoje fajki, to mi Vaueny iu Savinelli mniej imponują :)
http://www.hfm.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
JSG
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: JSG » 07 września 2012, 18:06 - pt

Jeszcze dwie fajki w podobnym klimacie. Jedna to już mocno krok do przodu, pamiętacie Smigol, jak jeszcze był Hobbitem w takiej palił, zatem to najdawniejsza z dawnych historia palenia... ;)
Obrazek
Obrazek

Jako że już chyba zapędziłem się za daleko, czas na chwilę odstawić to rozwiązanie... ale na pewno do niego wrócę, nie tylko dla tego że mam takie zamówienia.
JSG
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: JSG » 09 września 2012, 23:58 - ndz

Fajka wykonana na zamówienie. Czy to kopia poprzedniego projektu... hmmm bardziej kolejne podejście.
Obrazek
JSG
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: JSG » 10 września 2012, 23:43 - pn

Obrazek

Chciałem sprawdzić jak nowa faktura zachowuje się na płaskiej powierzchni, jak ją wprowadzać na niedostępne zakamarki. No i sprawdziłem... Bardzo sympatyczne palidełko. Czekam na decyzję jednego z zamawiających, by dowiedzieć się czy jest dostępna.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Fajkowy market”