Witam i o ustniki pytam :)

Tu możemy zamieścić informacje o fajkach szukających nowych właścicieli :D

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
milczacy
Początkujący
Początkujący
Kontakt:

Witam i o ustniki pytam :)

Post autor: milczacy » 24 stycznia 2012, 10:38 - wt

Witam Was wszystkich!.
Jako, że kultura wymaga przedstawienia się w nowym "otoczeniu", a jest to mój pierwszy post tutaj, chciałbym nakreślić kilka słów o sobie tytułem zapoznania.
Mam na imię Andrzej, lat niespełna 30, żonaty, na dniach "dzieciaty", z małego miasteczka pod Krakowem. Wykształcony w kierunkach ekonomicznych-finansowych, z zamiłowaniem wędkuję, majsterkuję, rysuję, rzeźbię, spaceruję z psem po chaszczach wszelakich, kontempluję dobrą książkę, ambitny film. Fajeczkę popalam od około 6-7 miesięcy, więc świerzak ze mnie totalny.
Jestem świeżo zarejestrowanym członkiem tego szacownego portalu, choć aktywnym "szperaczem-gościem" jestem już od dość dawna. Forum to odnalazłem z praktycznej potrzeby – mam mianowicie w zwyczaju w miarę możliwości jak najpełniej przyswajać wszelaką teorię zanim zabiorę się za praktykę. A w praktyce, jak zapewne nietrudno odgadnąć – chciałem zacząć palić fajkę :). Toteż forum to stało się dla mnie skarbnicą wiedzy, ale też ostoją kultury coraz rzadziej na witrynach wymiany informacji i opinii spotykanej. Co więcej ... im głębiej wkopuję się w tutejsze zasoby, porady, opisy tryskające elokwencją, tym lepiej się tu odnajduję! Dlatego też działa to miejsce na mnie jak lep.... niemalże każdego dnia jest obowiązkowym przystankiem po moim osobistym "tour de internet".
Fajką interesuję się już od dłuższego czasu. Początkowo z pobudek dosyć płytkich – jestem palaczem papierosowym, a faja miała być narzędziem dla wyniesienia mojego nałogu na wyżyny jakościowe, przy jednoczesnym ograniczeniu ilościowym. Prozaiczne to, ale i prawdziwe. Ale to podejście się zmieniło, ewoluowało.
Papierosów niestety nadal nie rzuciłem definitywnie, choć poprawa zdecydowana jest. Za to fają zaraziłem się nieuleczalnie. Zauroczyłem się otoczką fajczenia, tą mistyką czynności, kulturą relaksu przy fajce – jakże różnego od ordynarnego trwonienia czasu przed TV, łapczywego haustu papierosowego dymu. Wreszcie zauroczyła mnie estetyka przedmiotu jakim jest fajka.
Odnajduję w tym kawałeczku drewna i tworzywa piękno i ergonomię. Niezliczoność wariacji kształtu i formy. Mówiąc prosto – fajka podoba mi się bardziej nawet niż fajczenie!
Postanowiłem że będę starał się rozwijać to nowe hobby w pasję. Choć jestem dopiero na początku drogi samo-określania swojego gustu, zarówno jeśli o fajki jak i tytoń chodzi.

Ok, to przejdźmy do meritum :)
Piszę pierwszy post w tym dziale, bo chciałbym zapytać Was o ustniki do fajek.
Chętnie przyjmę, przygarnę, zakupię nieużywane, niepotrzebne, uszkodzone nawet ale zdatne do rewitalizacji ustniki dowolnego typu ( ze szczególnym pożądaniem kwadraciaki do buldoga).
Ostatnio na allegro były aukcje z ustnikami, ale przegapiłem je, a ebay odpada bo nie mam konta pay-pal (jeśli Ktoś z Was zamierza zamawiać jakiś zestaw ustników z zagranicy, to również chętnie podepnę sie do spółki).
Potrzebuję kilku ustników by odratować parę zdekompletowanych palidełek, oraz w związku z moim zamierzeniem wystrugania kilku swoich własnych fajek z morty.
Jeśli Ktoś z Was będzie chętny przyjść z pomocą i odstąpić lub odsprzedać mi w rozsądnej cenie niepotrzebne ustniki, to zrewanżować się mogę np wykonaniem kołeczka/kołeczków z czarnego dębu. Nie mają dla mnie znaczenia marki/sygnaturki. Przyjmę każdy niepotrzebny ustnik.
Bardzo byłbym też wdzięczny za linki i namiary do miejsc gdzie zakupić można pręty ebonitowe, półfabrykaty ustników, lub gotowe ustniki. W naszym pięknym kraju natknąłem się dotychczas tylko na stilamidy Broga, ale nie pasują mi zupełnie.

Będę niezmiernie wdzięczny za jakikolwiek odzew.
Z góry dziękuje i pozdrawiam, Andrzej
JSG
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Re: Witam i o ustniki pytam :)

Post autor: JSG » 24 stycznia 2012, 10:42 - wt

2 tygodnie po czasie. Może za kwartał lub dwa znów będę zamawiał ustniki.
tak nie hurtem to moge polecic: http://www.janzen-pfeifen.de/english/frameset.html" onclick="window.open(this.href);return false;
moim cholernie subiektywnym zdaniem
----------------------------------
Amatorska Pracownia Wytwarzania i Reperacji Fajek
Awatar użytkownika
MSee
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Re: Witam i o ustniki pytam :)

Post autor: MSee » 24 stycznia 2012, 15:16 - wt

TUTAJ masz jeszcze jedną stronę.

Pozdr.