Odnowione fajki do sprzedania

Tu możemy zamieścić informacje o fajkach szukających nowych właścicieli :D

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
blij
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Odnowione fajki do sprzedania

Post autor: blij » 14 listopada 2013, 17:07 - czw

Moja fajkowa szafa znów "pęka w szwach" więc pora pożegnać kilka fajek, które były palone rzadko albo wcale. Wszystkie są gotowe do palenia. Jeśli ktoś zainteresowany to proszę wiadomość na priv. Kto pierwszy, ten lepszy :-)

MASTA mod.63. Fajka - sądząc po kształcie - bardzo stara. Nie do końca jeszcze ponownie opalona. Otwór w ustniku 3 mm. Woskowana. Cena z wysyłką: 60 zł
Obrazek

SAVINELLI PUNTO ORO - Ciekawe ryflowanie, szeroki komin i cieniutka warstewka nagaru. Pod spodem ma malutkie pęknięcie ale tylko po zewnętrznej stronie główki. Otwór w ustniku 3 mm. Cena z wysyłką: 80 zł
Obrazek

YELLO-BOLE 4505 - mały, amerykański biliardzik z charakterystycznym "zaworkiem" na spodzie komina, odprowadzającym nadmiar wilgoci. Nie do końca opalona. Ustnik z otworem 3 mm i oryginalnym skraplaczem. Woskowana. Cena z wysyłką: 40 zł.
Obrazek

KRISWILL COUNT mod.35 - Pojemna, stojąca fajka, świetna do dłuższego trzymania w zębach. Nie opalona do końca, woskowana. Ustnik z otworem 3 mm. Cena z wysyłką: 70 zł
Obrazek

UNION mod. 3451 S - Francuska, rzadko spotykana marka. Fajka, choć robi wrażenie wielkiej, ma standardowy komin o średnicy 19 mm. Jest nie opalona do końca i oryginalnie lekko lakierowana. Ustnik ma otwór 3 mm. Cena z wysyłką: 50 zł.
Obrazek

R. KULPIŃSKI mod. 64 - Fajka naszego, krajowego producenta. Woskowana. Usnik ma otwór na filtr 9 mm. W kominie cienka warstwa nagaru. Cena z wysyłką: 35 zł
Obrazek

BIG-BEN CHAMPION - Holenderska zgrabna fajka, która czeka na ponowne opalenie. Komin niezbyt głęboki, gładziutki i bez żadnych uszkodzeń. Ustnik ma otwór 3 mm. Cena z wysyłką: 50 zł
Obrazek

Fajki trafiły do mnie w bardzo różnym stanie. Niektóre już po wcześniejszej renowacji. Każda z nich na pewno jeszcze długo posłuży przyszłemu Właścicielowi.
"...dymu dla nikogo, zapachu dla wszystkich, smaku dla mnie."
Awatar użytkownika
blij
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Re: Odnowione fajki do sprzedania

Post autor: blij » 15 listopada 2013, 08:53 - pt

BIG-BEN i YELLO-BOLE - sprzedane
MASTA - sprzedana
Awatar użytkownika
blij
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: blij » 17 listopada 2013, 15:15 - ndz

Wobec braku chętnych reszta fajek dostępna jest również na allegro: http://allegro.pl/listing/user/listing. ... id=1218823" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Ralph
Początkujący
Początkujący

Post autor: Ralph » 18 listopada 2013, 11:49 - pn

Piekny jest ten KRISWILL. Szkoda, ze taki drogi...
Miał minister Nowak sześć zegarków na każdej z dwóch kończyn,
mimo to nie zauważył, kiedy czas mu się skończył.
jony
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: jony » 18 listopada 2013, 14:29 - pn

Ralph pisze:Piekny jest ten KRISWILL. Szkoda, ze taki drogi...
:shock: :shock: To chyba szanowny Kolego nie widziałeś jeszcze drogich fajek :lol:
pozdrawiam - jony
Awatar użytkownika
jar
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: jar » 18 listopada 2013, 14:56 - pn

jony pisze:
Ralph pisze:Piekny jest ten KRISWILL. Szkoda, ze taki drogi...
:shock: :shock: To chyba szanowny Kolego nie widziałeś jeszcze drogich fajek :lol:
W rzeczy samej, cytowany wpis jest raczej ilustracja sytuacji w krajowych kręgach amatorów fajki i naszego rynku. Dobry Kriswill oferowany za 70PLN - czyli ca. $ 23 w innych miejscach na ziemi mogłby budzić zastrzenia co do swego stanu a nawet autentyczności, aczkolwiek - mimo mego oddania fajkom duńskim - była to znakomita lecz jednak tzw. średnia półka. Popatrzmy na ceny używanych - estate - Ashtonów, Dunhilli, James Upshall, Les Wood, nawet Astley's, etc.

Jak zawsze

Jacek A. R.
Im więcej wolno, tym mniej wypada.
Awatar użytkownika
Ralph
Początkujący
Początkujący

Post autor: Ralph » 18 listopada 2013, 19:02 - pn

Nie ukrywam, ze jestem zupelnie poczatkujacym fajczarzem. Raczej jeszcze nawet nie tyle poczatkujacym, co w stanie embrionalnym, bo swoja przygode z fajka rozpoczalem dwa tygodnie temu i to "na sucho", bo od czytania postow na tym szlachetnym forum. Dopiero, kiedy juz liznalem nieco wiedzy teoretycznej, zapragnalem kupic sobie fajke.

Moj wybor padl na zachwalanego tutaj Calabasha. Na e-bay w stanie mocno srednim, wymagajacym doprowadzenia do stanu uzywalnosci, chodza takie, czasem dosc wiekowe fajeczki za ok. 150 zl. Ponizej podaje linki do akucji ktore ostatnio obserowalem:

http://www.ebay.pl/itm/171164902541?ssP ... 1423.l2649" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.ebay.pl/itm/111205716173?ssP ... 1423.l2649" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.ebay.pl/itm/190949896847?ssP ... 1423.l2649" onclick="window.open(this.href);return false;

Niestety 150 zl + koszty przesylki to juz nie na moja kieszen. Zatem, kiedy zobaczylem tutaj tego Ooma, ktory strasznie mi sie spodobal, to nawet skusilbym sie na niego, gdyby nie cena. Wyglada wiec na to, ze ostatecznie bede sie musial zaspokoic jakims badziewiem z Aledrogo :-(
Awatar użytkownika
blij
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: blij » 18 listopada 2013, 19:45 - pn

Tak to bywa z używanymi fajkami, że jak ktoś znajdzie tą, która potrafi go "uwieść" to cena staje się drugorzędna :D :
http://allegro.pl/kriswill-chief-fajka- ... 68648.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
jar
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: jar » 18 listopada 2013, 19:46 - pn

I na Ebay i na Allegro i w każdym miejscu trafiają sie fajki znakomite obok tzw. "badziewi" :) Decyduje jak zawsze wiedza no i łut szczęścia.

Kalabasz a fajka z wrzośca to zupełnie inne "światy". Dobry kalabasz estate czyli używany poza tym, że jest kosztowny, wymaga najczęściej skomplikowanych i specjalistycznych zabiegów doprowadzenia go do stanu w którym będzie nadawał się do dobrego palenia.

Fajki z wrzośca bywają smaczne, ale bywają także niezbyt dobre, i nie zależy to wprost od marki. Na jakość wpływa cały szereg czynników, jak m.inn. prawidłowa tzw. inżynieria, przygotowanie materiału do wykonania zeń fajki, wreszcie stan zachowania, typy i stopień "zabrudzeń' no i w zależności od tego należy po nabyciu fajki używanej przeprowadzić takie czy inne zabiegi restauratorskie.

Znakomicie rozumiem różne sytuacje materialne, i tak - myślę, że do tzw. "pewniaków" należą np. nowe fajki tzw. corncob - z kaczana kukurydzy, mające utrwaloną zwłaszcza w USA piękną tradycję fajkową. Polecane są Missouri Meerschaum. Koszt u nas nowej kukurydzianki - niewielkie kilkadziesiąt PLN. A "startując" od kukurydzianki zapoznać się można ze smacznym paleniem i tak stworzyć sobie punkty odniesienia przydatne potem w poszukiwaniach odpowiadającej nam fajki z wrzośca.

Innym a u nas popularnym wariantem "na początek" są taniutkie fajki ceramiczne, bodaj gliniane. Mają sporo zwolenników, ale podejrzewam, iż to z racji małej u nas popularności i wiedzy na temat corncobów.

Jak zawsze

Jacek A. R.
Awatar użytkownika
Ralph
Początkujący
Początkujący

Post autor: Ralph » 18 listopada 2013, 20:12 - pn

Dziekuje bardzo za wyczerpujaca odpowiedz. Zrobie wiec tak jak Szanowny Kolega Jar radzi. Kupie sobie tania kukurydzianke a zaoszczedzone w ten sposob pieniadze zainwestuje w smakowite tytonie. Na lepsze fajki bede zerkac dopiero jak posmakuje bycia fajczarzem. A moze nawet (i to chyba najbardziej mi odpowiada) sam sobie zrobie fajeczke. Najchetniej cos w tym guscie:

http://piparul.blogspot.com/2008/06/mak ... -pipe.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Zagadalem juz na forum tykwiarzy i okazalo sie, ze niektorzy maja odpowienio wygiete tykwy nawet w calkiem sensowych cenach (po ok. 10-15 zl/szt).
Awatar użytkownika
blij
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: blij » 18 listopada 2013, 20:25 - pn

Bardzo interesujące, choć nad ostatecznym wyglądem można się spierać. Przyznam, że od jakiegoś czasu stoję przed podobnym wyzwaniem. W moim przypadku chodzi jednak o renowację prawie stuletniego gourd calabasha. Tykwa, ustnik i srebrne okucia są w dobrym stanie ale w podobny jak w powyższym linku sposób muszę dorobić całe palenisko z pianki morskiej.
Awatar użytkownika
jar
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: jar » 18 listopada 2013, 20:37 - pn

Cieszę się, że moglem, daj Boże, sensownie doradzić. Zwłaszcza na początku warto, moim zdaniem, raczej koncentrować się na doświadczeniu różnych smaków/rodzajów tytoni, w nie kosztownym a zapewniającym smaczne palenie "palidełku" (mam na myśli np. wspominaną kukurydziankę) , a z czasem rozpocząć poszukiwania jakichś odpowiadających preferencjom fajek wrzoścowych. Pozwalam sobie przypomnieć, iż u nas corncob może wyglądać nieco egzotycznie, ale np. gen. gen. Mac Arthur czy Patton, przedtem Mark Twain palili corncoby i się z nimi portretowali.

Palenie w dobrym kalabaszu jest bardzo smaczne, a jesli ochota aby samu sobie zrobić kalabasza to nic, tylko przyklasnąć takiemu przedsięwzięciu ! trzymam kciuki za sukces, proszę powiadamiać o rozwoju przedsięwzięcia !

@Blij:
Panie Bartku, dosyć wyczerpująco - krok po kroku i jak to On - fachowo pisał kiedyś na AFP (alt.fajka.pl, czy alt.pl.fajka) p. Krzysztof Woźniak - legendarny "Rotm".

Z miłymi pozdrowieniami

Jacek A. R.

DODANE:
Pozwalam sobie przypomnieć kilka linków do tematyki kalabaszy:
http://pipedia.org/wiki/Materials_and_Construction" onclick="window.open(this.href);return false;
tamże: Calabash

http://www.ehow.com/how_12164417_make-g ... -pipe.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.geocities.ws/pipetabor/calab ... ash_e.html" onclick="window.open(this.href);return false;

nieco uwag:
http://brassgoggles.co.uk/forum/index.p ... 360.0;wap2" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.youtube.com/watch?v=hxIJFc8HpA0" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.sherlockandwatson.com/sherlo ... 0pipe.html" onclick="window.open(this.href);return false;

i wiele innych - wystarczy wpisać w okienko przeglądarki frazę "making calabash pipe"
Awatar użytkownika
Ralph
Początkujący
Początkujący

Post autor: Ralph » 18 listopada 2013, 22:54 - pn

blij pisze: Przyznam, że od jakiegoś czasu stoję przed podobnym wyzwaniem.
Byc moze wiec, jak to mowia, podobne umysly mysla podobnie :-)
jar pisze: proszę powiadamiać o rozwoju przedsięwzięcia
Oczywiscie! Dziekuje przy okazji za pozyteczne linki. Jak tylko zgromadze wszystkie materialy (na razie jedynie zamowilem sobie tykwe za 9 zl), to zrobie tego Calabasha i nie omieszkam potem pochwalic sie kolegom odpowiednim komiksem w stylu DIY.

P.S.
Chociaz wczesniej nawet nie myslalem o innej fajce niz Calabash i oprocz churchwardena a la Wladca Pierscieni jakos zaden inny ksztalt nie pobudzil mojej wyobrazni, to musze przyznac, ze kiedy tylko rzucilem okiem na tego Ooma, to "przemowil" on do mnie. Taka milosc od pierwszego wejrzenia. Niestety, z uwagi na moja jakze marna w tym roku kondycje finansowa, jesli pan Bartek ostatecznie sie nie ulituje, to ow KRISWILL pozostanie poza moim zasiegiem :-(
oktogenek
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: oktogenek » 18 listopada 2013, 22:56 - pn

blij pisze: .....ale w podobny jak w powyższym linku sposób muszę dorobić całe palenisko z pianki morskiej.
jeśli dorabianie by nie wypaliło to tu można kupić gotowe:

http://www.ebay.pl/itm/Meerschaum-CALAB ... eb8&_uhb=1" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
blij
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: blij » 19 listopada 2013, 08:32 - wt

oktogenek pisze:
blij pisze: .....ale w podobny jak w powyższym linku sposób muszę dorobić całe palenisko z pianki morskiej.
jeśli dorabianie by nie wypaliło to tu można kupić gotowe:

http://www.ebay.pl/itm/Meerschaum-CALAB ... eb8&_uhb=1" onclick="window.open(this.href);return false;
Dzięki za link. Pomijając kwotę za którą czasem udaje się kupić całego starego calabasha to jednak ten wkład nie będzie pasował. Zapomniałem nadmienić, że ten mój egzemplarz to tzw "silver cup" za srebrnym ringiem na szczycie komina, więc wkład musi mieć płaską górę. Jednak pewnie i takie można dokupić więc będę szukał.

W sprawie Kriswilla myślę, że jakoś się dogadamy. Ze sprzedażą mi się nie śpieszy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Fajkowy market”