co wybrać?

Tutaj rozmawiamy o różnych fajkach, z którymi mamy przyjemność

Moderator: Moderatorzy

ifryth
Pykacz
Pykacz

co wybrać?

Post autor: ifryth » 01 marca 2006, 21:03 - śr

Mam mały problem. Otóż przymierzam sie do zakupu mojego pierwszego wrzośca. Chciałbym aby byl to billard i w mojej trafice mam upatrzone dwa modele: billard od worobca i capitello z wkładem z pianki morskiej, w podobnej cenie. Co radzicie? (pod wzgledem estetycznym obie mi podchodza)
figh fire with faja gg 8916687
Dziku

Post autor: Dziku » 01 marca 2006, 22:16 - śr

Worobca
bkolodz
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: bkolodz » 01 marca 2006, 22:32 - śr

Krótka i zwięzła odpowiedź Dzika nie potrzebuje komentarza :)

Zdecydowanie Worobca.
GG : 6423598

Nobody knows what's inside my pipe!!!
Awatar użytkownika
mjp
Administrator
Administrator
Kontakt:

Post autor: mjp » 02 marca 2006, 12:20 - czw

Mam Capitello z wkładem z pianki. Latakię pali sie w tym bardzo dobrze. Ale rozbudowywać kolekcji w kierunku fajek z wkładką nie zamierzam. Gdybym teraz miał wybierać, to wybrałbym Worobca. Zwłaszcza jako pierwszą fajkę z wrzośćca. Jak kiedyś będziesz miał kasę i najdzie Cię fantazja, to sobie zafunduj Capitello z wkładem z pianki jako taką sobie fajkę do palenia. Rewelacji się nie spodziewaj.
Pozdrawiam
Maciek
-----------
Szukam spokojnego miejsca do palenia fajki
GG: 12204
Awatar użytkownika
Wunsch
Początkujący
Początkujący

Post autor: Wunsch » 02 marca 2006, 12:40 - czw

Też mam Capitello z wkładem z pianki i stwierdzam, że w zupełności jedna tego typu fajka jak narazie mi wystarczy(może kiedyś zmienię zdanie). Pali się ją dobrze (poprzednia była gorsza).

Jeśli bym miał teraz wybierać, to wziąłbym bezapelacyjnie Worobca (dobre, bo polskie :wink: ).

Pozdrawiam,
Mateusz

Ps. Jak już dokonasz zakupu, to możesz się pochwalić co ostatecznie wybrałeś. :wink:
"'Tis only in their dreams that men truly be free,
'Twas always thus, and always thus will be."
Awatar użytkownika
Pięknoręki
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Post autor: Pięknoręki » 02 marca 2006, 15:35 - czw

ifryth, może podasz więcej szczegółów- co to za worobiec? jeden drugiemy nierówny.
nie zastanawiałeś się nad kulpińskim? IMO jakość nieco lepsza- choć wciąż materiał ten sam.
Głupiec uczy się na własnych błędach, mędrzec na cudzych...
ifryth
Pykacz
Pykacz

Post autor: ifryth » 02 marca 2006, 21:14 - czw

Jeśli chodzi o Worobca to konkretnie model 72. Kulpińskie równiez ogladalem, ale gdy zobaczyłem nawierty w dwóch leżących obok siebie fajkach to mi sie odechciało. Kulpiński nie powinien czegoś takiego wypuścic. Nie dość że zęza, to jeszcze skrzywiona w prawo o dobryh parę milimetrów. Wybiorę Worobca (taki był pierwotny zamiar), bo jest to model klasyczny,a do tego pojemny :)
Awatar użytkownika
Wunsch
Początkujący
Początkujący

Post autor: Wunsch » 02 marca 2006, 22:25 - czw

No to mnie zmotywowałeś! Jak tylko będę miał jakieś większe wolne fundusze, to jadę do Przemyśla na fajkowe zakupy :D (dobrze, że z domu mam niedaleko).

A teraz nabiję fajeczkę i wracam do przyjemnej lektury :pipeman:
"'Tis only in their dreams that men truly be free,
'Twas always thus, and always thus will be."
Awatar użytkownika
Pięknoręki
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Post autor: Pięknoręki » 03 marca 2006, 11:24 - pt

odnośnie Worobca 72:
piękna fajka. oglądałem ją najpierw przez Internet, sam miałem zamiar kupić (http://www.tabak.gdansk.pl), ale po wizycie w realnym sklepie "tabak" w gdańsku zrezygnowałem. i to bynajmniej nie z powodu ordynarności "pani" tam sprzedającej (na marginesie- ciężka komuna jeszcze z tego sklepu bije)

fajka dla mnie jest o wiele za duża, za wysoki komin, szukałem czegoś mniejszego. o ile pamiętam, to jest to +/- 14,5 cm długości fajki.
wrzosiec zaiste dobry, jak na polskie warunki.
jednak za taką cenę i w takim rozmiarze osobiście wybrałbym Savinelli Capitola. jakość lepsza- przede wszystkim materiału.
ale jak uważasz- podziel się wrażeniami po zkupie.
ifryth
Pykacz
Pykacz

Post autor: ifryth » 03 marca 2006, 12:21 - pt

Jasne, że się podzielę. Z niecierpliwością czekam do wtorku, żeby ją nabyć. Na razie czekam na dotarcie funduszy.
Awatar użytkownika
Pięknoręki
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Post autor: Pięknoręki » 03 marca 2006, 13:26 - pt

a gdzie ją w Krakowie wypatrzyłeś? bywam czasami w krakowie, znam tylko trafikę na floriańskiej. gdzie są jeszcze warte polecenia?
ifryth
Pykacz
Pykacz

Post autor: ifryth » 03 marca 2006, 13:48 - pt

Nie na Floriańskiej chyba a na Pijarskiej. Właśnie tam ja wypatrzyłem, jest jeden model, ale z tego co mi powiedziała sprzedawczyni to w hurtowni, w której się zaopatrują nie ma problemu jeśli chodzi o Worobca. Można zamówić model i bedzie sprowadzony na nastepny dzień. Gdybys chcial dokonać zamówienia a miałbyś trudności z odbiorem to jestem chętny do pomocy. Jak coś to odezwij sie na priv albo gg.

P.S. Fajeczka ta kosztuje 129 zł.
bublik
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: bublik » 03 marca 2006, 16:30 - pt

ifryth pisze:Nie dość że zęza, to jeszcze skrzywiona w prawo o dobryh parę milimetrów.
Zęza lepsza niż zbyt wysoki nawiert. Ale to i tak nic dobrego. Skrzywienie o parę mm jest natomiast w normie, a niektórzy wręcz preferują (teoretycznie lepsza aerodynamika, każdy fizyk to udowodni).
Odnomu - bublik, drugomu - dyrka ot bublika.
ifryth
Pykacz
Pykacz

Post autor: ifryth » 03 marca 2006, 16:35 - pt

bubliku, ja nie mam zaufania, bo moim zdaniem są pewne normy, których fajkarz powinien się trzymać. Może to i lepsza aerodynamika faktycznie, ale ja w takim razie tego Kulpinskiego pozostawię faczarzowy-fizykowi, a sam pozostane przy wyborze fajki o poprawnym nawiercie :)

P.S. Nigdy nie lubiłem fizyki ;)
bublik
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: bublik » 03 marca 2006, 17:20 - pt

ifryth pisze:bubliku, ja nie mam zaufania, bo moim zdaniem są pewne normy, których fajkarz powinien się trzymać. Może to i lepsza aerodynamika faktycznie, ale ja w takim razie tego Kulpinskiego pozostawię faczarzowy-fizykowi, a sam pozostane przy wyborze fajki o poprawnym nawiercie :)

P.S. Nigdy nie lubiłem fizyki ;)
Ja nie mówię, że tu jest poprawny nawiert. Wszak ta zęza... Ale odchylenie w bok jest jak najbardziej prawidłowe. Ja mam fajki z nawiertem i na środku, i lekko z boku, i na środku, ale skrzywionym na bok. Wszystkie palą się dobrze. Ale jak zęza jest, to trzeba bardzo delikatnie opalać. Przy nawiercie za wysokim - pipe mud :/
Odnomu - bublik, drugomu - dyrka ot bublika.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Fajki”