FALCON

Tutaj rozmawiamy o różnych fajkach, z którymi mamy przyjemność

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Irek
Moderator
Moderator

Re: FALCON

Post autor: Irek » 24 marca 2011, 08:18 - czw

v2conect pisze:Jak była by odpowiedni tokarka i główka na wzór to myślę, że nie byłby to bardzo duży problem.
Ale czy to nie naruszenie patentu czy wzoru użytkowego????
Całkiem trafnie wszystkie problemy z dorabianiem główek zawarłeś w dwóch zdaniach. Gdyby...
TO JA!!! TEN IDIOTA Z POCIĄGU!!!
Awatar użytkownika
JSG
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: JSG » 26 marca 2011, 18:53 - sob

Piotr_B pisze:
JSG pisze:... moze produkcja stoi, albo cos,....
Jeśli produkcja stoi to może zastanowią się nad sobą i tym co robią :evil: :evil: :evil:
Przepraszam, że z taką irytacją ale dostałem pod choinkę dwa nowe falcony i takiego dziadostwa to dawno nie widziałem.
Główki mają kitowania po 2mm średnicy, zabejcowane naokoło, ze śladami narzędzi w kominie, na zewnątrz niedoszlifowane.
Na łyżkach nadlewki. Porażka!!!
Odważnie, a może nieco głupio, postanowiłem jednak zapalić. Kwaśne, szczypiące i śmierdzące. Kompletna porażka!!!
Efekt jest taki, że dwie nowe główki trafiły do acetonu, potem spirytusu następnie pod papier ścierny, dremelka,
a teraz są w trakcie długoterminowego zatopienia w spirycie (4x7 dni). Potem wygrzewanie i leżakowanie.
Pewnie w czasie urlopu w sierpniu spróbuję jeszcze raz je zapalić i mam nadzieję, że się ucywilizują.[...]
Piotr.
Mialem okazje uzdatniac nowe glowki falkona, faktem jest, material podly, wykonanie mizerne, ale czy az taka procedura jest konieczna, w opini osoby dla ktorej to robilem porzadne plukanie spirytusem, oczywiscie usuniecie bejc na poczatek, pozniej plukanie drewna kilka tygodni i bylo juz dobrze- nie w mojej opinii wiec nie moge stwierdzic na ile.

To ja sobie zapale w moim falkonie za 15 zl z targu staroci i dalej bede twierdzil ze to nie sa jakies strasznie kiepskie fajki.
moim cholernie subiektywnym zdaniem
----------------------------------
Amatorska Pracownia Wytwarzania i Reperacji Fajek
big_banana_Mickey
Pykacz
Pykacz
Kontakt:

Post autor: big_banana_Mickey » 26 marca 2011, 20:35 - sob

JSG pisze:
To ja sobie zapale w moim falkonie za 15 zl z targu staroci i dalej bede twierdzil ze to nie sa jakies strasznie kiepskie fajki.

cholera to ja przepłaciłem... dałem 20 ;)
i główka była w moim trochę nadgryziona przez czas.... ale poza tym bardzo przyjemna faja a na pewno lepsza niż mój nowy falcon za 120zł ...

pozdrawiam serdecznie
Mikołaj
"Wędzone dłużej się trzyma" ;-)
N.A.S.
Początkujący
Początkujący

Post autor: N.A.S. » 24 kwietnia 2011, 15:15 - ndz

Napisałem mail do merton and falcon Ltd z prośbą o zdjęcia samego wkładu przed włożeniem do główki- jeśli przyślą takie zdjęcie będzie można podjąć próbę nadania kominowi jakiegoś normalnego kształtu(coś wątpie żeby przysłali.. ale z anglikami nigdy nic nie wiadomo) Ponadto googlam cały czas, może któryś ze sprzedawców zdecydował się na rozcięcie takiej główki na pół w celach pokazowych i gdzieś w sieci zdjęcie przekroju takiej główk z wkładem z pianki jest.

Witam wszystkich to mój pierwszy pod na forum :)

Na razie temat doczytałem do 4 strony więc nie wiem czy pomoc będzie w 100% pomocna, ale może się jednak przyda :wink:

Obrazek
Awatar użytkownika
JSG
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: JSG » 24 kwietnia 2011, 20:03 - ndz

To zdjecie pojawia sie w tym watku i jest szeroko omawiane.
moim cholernie subiektywnym zdaniem
----------------------------------
Amatorska Pracownia Wytwarzania i Reperacji Fajek
frm
Pykacz
Pykacz

Post autor: frm » 25 listopada 2013, 13:07 - pn

Odświeżę temat .
Przeczytałem ( chyba ) wszystko co na forum napisano o Falconach i znalazłem bardzo mało informacji o systemie international , a właśnie on mnie interesuje . Mam z w związku z tym kilka pytań do użytkowników i znawców tego systemu .
1 . Filtrowanie - czy można stosować balsowe filtry 6mm ?
http://www.cigar-connoisseur.co.uk/acat ... Pipes.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Niby pisze ,że 6mm ale gdzieś wyczytałem ,że oryginalne filtry Falcona mają 5,5 mm
Czy oprócz filtrów stosuje się też te ,,krążki " jak w systemie standard ?
2. Waga . Kilka razy spotkałem się ze stwierdzeniem że fajek systemu standard nie da się trzymać w zębach , a w każdym razie jest to meczące . Czy z internationalami jest tak samo ? Waga fajki nie wydaje się tragiczna .
http://www.smoke-king.co.uk/acatalog/fa ... ml#SID=353" onclick="window.open(this.href);return false;
3. Główki z pianką. Nie doczytałem się czy i jak skończyła się dyskusja o dziwnych paleniskach główek z pianką . Czy wszystkie współczesne mają ,,schodki " ?
4. Czy połączenie ustnika z metalowym cybuchem nie będzie się zbyt szybko wrabiać ? Np. przy wymianie filtrów 2xdziennie ?
5. Wymiary http://www.smoke-king.co.uk/acatalog/fa ... ml#SID=202" onclick="window.open(this.href);return false;
18 mm to średnica paleniska , a 30mm to jego głębokość czy wysokość całej główki ? Jeśli to drugie to jaka jest faktyczna głębokość paleniska ?
Zastanawia mnie , że główki z pianką maja takie same wymiary i wagę
http://www.smoke-king.co.uk/acatalog/fa ... ml#SID=202" onclick="window.open(this.href);return false;
6. Może na coś jeszcze powinienem zwrócić uwagę ?
Jak na razie jestem amatorem ( amerykańskich ) kukurydzianek . Niestety nie wszystkie tytonie dobrze w nich smakują - np. aromaty Peresona . Dlatego szukam jakiejś alternatywy . Klasyczne wrzoścówki nie szczególnie mi odpowiadają . Mówiąc dokładnie trudno kupić fajkę z wąskim paleniskiem .No i na wyjazdy nie praktycznie takie zabierać .
Awatar użytkownika
j4szczur
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: j4szczur » 27 listopada 2013, 21:59 - śr

Ad 1. Balsę zawsze możesz dociąć i dopasować, jeżeli okaże się, że jest tam mało miejsca. Z tego zdjęcia wynika, że można też stosować krążki.

Obrazek

To kwestia gustu, ale czy nie uważasz, że Falcon International wygląda trochę jak brzydkie kaczątko w porównaniu do Falcon Standard?
frm
Pykacz
Pykacz

Post autor: frm » 27 listopada 2013, 22:58 - śr

O docinaniu balsy też myślałem ale na dłuższą metę było by to męczące . Wiem bo próbowałem robić filtry 3mm...
Jednak wygodniej włożyć gotowca .
Wiem ,że można włożyć krążek . Może źle sformułowałem pytanie . Chodziło mi o praktykę . Czy jest sens dublować filtry .

Tak jak piszesz rzecz gustu . Mnie właśnie podobają się internationale ale proste .
Jest jeszcze kwestia filtrowania ( lubię palić z balsą ) i czyszczenia - do standardów potrzeba chyba specjalnych , cienkich wyciorów .
frm
Pykacz
Pykacz

Post autor: frm » 30 listopada 2013, 10:44 - sob

Może się komuś przyda :
Ad.1 Tak . Do Falconów international można stosować zwykłe filtry 6mm . Sprawdzałem balsowe .
Ad.2 . To prawda, fajkę ciężko utrzymać w zębach bez podpórki . Da się ale nie wiem czy ustnik długo wytrzymałby tak mocne zagryzanie .
Ad.6 Powinienem zwrócić uwagę ,że łyżeczka internationala pokryta jest jakimś tworzywem przez co daje dziwne uczucie dotykowe ....
ODPOWIEDZ

Wróć do „Fajki”