Zajawka

Tutaj rozmawiamy o różnych fajkach, z którymi mamy przyjemność

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
andnn
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Re: Zajawka

Post autor: andnn »

JSG pisze:Nie mam teraz czasu zerknąć, ale gdyby się przydało mam w tej chwili pod ręką Walat 35 i 52 Stan pierwszej opłakany, drugiej znośny.
Przepraszam za OT, ale gdybyś miał ochotę się ich pozbyć to chętnie się nimi zaopiekuję... :wink:
Awatar użytkownika
Irek
Moderator
Moderator

Post autor: Irek »

JSG pisze:Nie mam teraz czasu zerknąć, ale gdyby się przydało mam w tej chwili pod ręką Walat 35 i 52 Stan pierwszej opłakany, drugiej znośny.
tu takie mało poglądowe zdjęcie
Prawdę mówiąc wolałbym, żeby zdjęcia były w formie podobnej jak w podanym przeze mnie linku :) będzie łatwiej porównywać. Zebra wysyłał zdjęcie "w ciemno" nie wiedząc jeszcze jak będzie to wyglądało, z reszta ja sem jeszcze dobrze nie wiedziałem hehe.
Czyli trzy ujęcia, ew. czwarte z jakimś szczegółem. Postaram się przygotować jakiś formularzyk do wypisania wymiarów i szczegółów fajki. Wielkość plików do wrzucenia na stronę wiadoma (widać parametry zdjęć po powiększeniu), ale dobrze by było zachować większe pliki z nadzieją wykorzystania ich do publikacji :)
TO JA!!! TEN IDIOTA Z POCIĄGU!!!
JSG
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: JSG »

Ależ ja jestem daleki od oferowania tego konkretnego zdjęcia, napisałem że mam je pod ręką, są to fajki mojego ojca, u którego na zesłaniu obecnie przebywam i mógł bym je bez problemu sfotografować tak jak fajki na stronie, której na razie nie mam czasu oglądać.

Co do schematu wymiarów ten:
Obrazek
Wydaje mi się bardzo optymalny i logiczny.

Andy, jak wyżej, fajki należą do mojego ojca, mimo że porzucił palenie fajki lata temu, raczej się ich nie pozbędzie, jak zobaczył u mnie swoją naprawioną Real Brair w oczach zapaliły mu się świetliki- pamiętacie opis Bilba który zobaczył pierścień w Rivendell.. W planie mam doporawdzenie ich do stanu oglądalności i wyeksponowanie, ale jakoś ten plan się odsuwa, a może po prostu musi dojrzeć.
Za 35 się nawet wziąłem, ale zniechęciła mnie miękkość materiału, jest bardzo słabiutki, gdyby nie napis BRUYERE pomyślał bym że to grusza.

Jak już edytuje, oczywiście te fajki są L. WALAT BRUYERE
Ostatnio zmieniony 26 lutego 2009, 15:42 - czw przez JSG, łącznie zmieniany 2 razy.
moim cholernie subiektywnym zdaniem
----------------------------------
Amatorska Pracownia Wytwarzania i Reperacji Fajek
Awatar użytkownika
maciej_faja
Moderator
Moderator

Post autor: maciej_faja »

Przyjrzałem się swoim trzem "walatówkom" i ...
okazało się, że są sygnowane :M.Walat
a więc się nie przydadzą.
Masz starą lub uszkodzoną fajkę - kup poradnik "NOWA-STARA FAJKA".

Pozdrowienia z południowej Wielkopolski
JSG
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: JSG »

Irku, podaj jakiś adres mail (może być na pw, lub mailem na jsgjsg(at)o2.pl, wyślę zdjęcia i wymiary fajek.
Obrazek
Obrazek
moim cholernie subiektywnym zdaniem
----------------------------------
Amatorska Pracownia Wytwarzania i Reperacji Fajek
Awatar użytkownika
Dugi
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Post autor: Dugi »

wczoraj w moim posiadaniu znalazła się fajka sygnowana L.Walat nr 21. okazało się, że dziadek mojej dziewczyny popalał w niej kiedyś amphorę. fajeczka jest w znosnym stanie, nagar bardzo niewielki, troche poobijana.
Awatar użytkownika
kabe666
Początkujący
Początkujący

Post autor: kabe666 »

Witam,posiadam fajeczkę L.Walat nr.3 Bruyere , dostałem od ojca i regularnie palę po delikatnym zabiegu higienizacji.Była pomalowana oryginalnie czerwonym lakierem,który zdjąłem .Teraz wygląda znacznie lepiej,posiadam do niej także oryginalny kartonik oraz materiałowy mieszek.Jak tylko mi się uda to wstawię zdjęcia może się przydadzą.Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Irek
Moderator
Moderator

Spróbuję zatem wykorzystać materiał, który mam i wrzucić na stronę http://www.fajczarze.pl" onclick="window.open(this.href);return false;. Jak praca zostanie wykonana, to każdego, kto ma "walatówki" będę prosił o uzupełnienia zarówno zdjęciami jak i opisem.
Awatar użytkownika
blij
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: blij »

Ja mam serie 18 i 54. Ta druga zrobiona po jego śmierci, gdy w warsztacie pracowali jeszcze Kulpiński i Filar. Daj znać to podeślę fotki.
"...dymu dla nikogo, zapachu dla wszystkich, smaku dla mnie."
Perry
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: Perry »

Irku z tego co pamiętam to podsyłałem Ci już coś rok temu :). Obecnie mam 47 sztuk Walatów tylko brak czasu na inwentaryzacje :(
Awatar użytkownika
Irek
Moderator
Moderator

Perry pisze:Irku z tego co pamiętam to podsyłałem Ci już coś rok temu :). Obecnie mam 47 sztuk Walatów tylko brak czasu na inwentaryzacje :(
Tak pamietam.
Wydaje mi się, że wszelkie materiały, które wtedy dostałem mam zarchiwizowane. Miałem to umieścić w innym miejscu w sieci, ale sprawa zdechła. Nie wiem czy do końca tego roku uda mi sie to wrzucić na naszą strone forumową, ale postaram się, wtedy będzie widac schemat opisów i zdjęć i będzie można uzupełniać informacje. Potrzebuję jednak kilku dni na techniczne sprawy, a koniec roku jest u mnie w robocie wyjątkowo ciężki, więc najpóźniej powinno się to pojawić na początku stycznia.
Awatar użytkownika
andnn
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Temat trochę zakurzony, ale odświeżam, bo otrzymałem niedawno od znajomego z PC Wawa ciekawą walatówkę - fajka jest w doskonałym stanie biorąc pod uwagę wiek i to że była używana. Fajka jest oznaczona żółtawą kropką na ustniku (tak jak pisał wcześniej Irek jest to kolor żółty, na pewno nie biały) oraz nr 3. Oczywiście są też sygnatury Bruyere i L. Walat. Miałem w ręku wiele walatówek, ale ta zwróciła moją szczególną uwagę na lekkość formy, idealne wprost proporcje oraz precyzję wykonania.

Obrazek

Obrazek
Perry
Fajczarz
Fajczarz

Ciekawe od kogo ja dostale bo nie pamietam zeby w klubie taka byla :D. Piękna fajka. Mam ją w wersji 3 i 3a. Pierwsze numery Walata to kopie Dunhilli. Np 5 to z tego co pamietam to Dunhill Bruyere 53A F/T w grupie 3.
Awatar użytkownika
andnn
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Perry pisze:Ciekawe od kogo ja dostale bo nie pamietam zeby w klubie taka byla :D. [...]
Dostałem od samego Prezydenta :pipeman: za co mu wdzięczny jestem niezmiernie :)
Perry
Fajczarz
Fajczarz

Ja lubie Walaty. Moja skromna kolekcja to jakieś 50-60 szt..
ODPOWIEDZ

Wróć do „Fajki”