Moje fajeczki - Beckett

Tutaj rozmawiamy o różnych fajkach, z którymi mamy przyjemność

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Beckett
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Moje fajeczki - Beckett

Post autor: Beckett » 20 maja 2008, 19:14 - wt

Witam serdecznie kolegów fajczarzy. Chciał bym pokazać wam moją skromną kolekcje początkującego fajczarza. Fajeczek jest 11 jak na razie ale mam zamiar powiększać kolekcję o nowe okazy. A więc:

H. Worobiec 100 - mój pierwszy wrzosiec. Fajeczka kupiona w trafice na Szczanieckiej w Pń. Pale w niej tytonie waniliowe (black vanilla planty, stanwell vanilla) Filtr 9mm
Obrazek

Big Ben "Cambridge" 206 - fajeczka z allegro. do końca nie wiem czy jest grubo woskowana czy lakierowana. ciężko stwierdzić. Bardzo pojemna również służy mi do tytoni waniliowych. filtr 9mm
Obrazek

Spitfire by lorenzo - Fajeczka też z allegro jak wiele z mojej kolekcji. Dość spora główka również służy do aromatów. Oczekuje na renowacje Filtr 9mm
Obrazek

BC Panache - Fajka lakierowana o bardzo fajnym kształcie. Paliłem w niej kilka razy aromaty. (jaki tytoń najlepiej by do niej pasował?) Filtr 9mm
Obrazek

London style (prawdopodobnie jest to Lincoln choć do końca nie wiem: gwiazda na ustniku). Fajka ma dwa otwory dymowe prawdopodobnie została przepalona. Czeka na pipe mud. Bez filtrowa lub bibułka 4mm
Obrazek

MOHLENSIEPEN AMBASSADOR - Fajeczka piaskowana. Otwór dymowy jest kilka milimetrów nad dnem. Czeka na pipe mud. Filtr 9mm
Obrazek

Svendborg - Fajeczka ze srebrną obrączką. Pale w niej aromaty głównie waniliowe. Filtr 9mm
Obrazek

Georg Jansen Fireflame - Fajeczka bardzo fajnie trzyma się w zębach. Dobrze wyważona lekka. Nie został jej jeszcze przydzielony tytoń. Paliłem w niej raz. Filtr 9mm
Obrazek

Stanwell 52 Buffalo - Fajeczka bez filtra. Ma wstawkę z rogu byka (nie bardzo wiem na jaki tytoń by się nadawała) Bez filtra
Obrazek

St. Claude CHAP - Bardzo zgrabna fajka na filtr 4mm. W trakcie opalania. Przeznaczę ją pod Stanwella Vanilla.
Obrazek

Stanwell 11 - Fajka w trakcie opalania, także będzie pod aromaty. Fajeczka z allegro. Filtr 9mm
Obrazek
Pozdrawiam Beckett !!!!

"Im starsza fajka tym słodszy dym"
JSG
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Re: Moje fajeczki - Beckett

Post autor: JSG » 20 maja 2008, 19:42 - wt

Witaj w klubie posiadaczy jedenastki, ta fajka podoba mi się najbardziej z twojego zbioru bo sam taką mam i wiem co jest warta.
Nie psuj jej aromatami, jak już to jakimiś delikatnymi lekko zaprawianą czystą VA najlepiej, pali się rewelacyjnie i wbrew pozorom idealnie trzyma się w zębach. Podobnie jak POTy nadaje się do wkręcania flakeów w całości.

Stanwell Buflo też niczego sobie, fajna fajeczka naprawdę, mi w takim kształcie najlepiej wchodzi Latakia... ale to tylko taka mała sugestia.
Ostatnio zmieniony 20 maja 2008, 19:47 - wt przez JSG, łącznie zmieniany 1 raz.
moim cholernie subiektywnym zdaniem
----------------------------------
Amatorska Pracownia Wytwarzania i Reperacji Fajek
Tobold
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Post autor: Tobold » 20 maja 2008, 19:45 - wt

Bardzo przyjemna kolekcja. Zauważam pewną rzecz:
Beckett pisze:stanwell vanilla (...)

(..) do aromatów (...)

(jaki tytoń najlepiej by do niej pasował?) (...)

W trakcie opalania. Przeznaczę ją pod Stanwella Vanilla.
Może się mylę, ale mam wrażenie, że warto by sięgnąć po tytonie z Synjeco. Wtedy z pewnością zniknie problem z pytaniem pod jaki tytoń fajkę. :)
Awatar użytkownika
maciej_faja
Moderator
Moderator

Post autor: maciej_faja » 20 maja 2008, 20:07 - wt

Całkiem milusia kolekcja.

Mnie osobiście podobały się najbardziej oba Stanwell-e - Chap.

Jak sugerował Tobold, zajrzyj do Synjeco.
Masz starą lub uszkodzoną fajkę - kup poradnik "NOWA-STARA FAJKA".

Pozdrowienia z południowej Wielkopolski
REGUS
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: REGUS » 20 maja 2008, 20:08 - wt

Bardzo sympatyczna kolekcja.

Najbardziej mi podszedło gustu Svendborg i Panache.
Masz już jakieś plany jak będziesz rozwijał kolekcje??

Pozdrawiam REGUS
Awatar użytkownika
Beckett
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Beckett » 20 maja 2008, 20:46 - wt

REGUS pisze:Bardzo sympatyczna kolekcja.

Najbardziej mi podszedło gustu Svendborg i Panache.
Masz już jakieś plany jak będziesz rozwijał kolekcje??

Pozdrawiam REGUS

Najlepiej lubię kupować na allegro, z tego powodu że uwielbiam grzebać przy fajkach. Odnawianie ich jest bardzo miłym zajęciem, wiele radości sprawia odnowienie fajki. W mojej kolekcji będzie sporo fajek z drugiej ręki.
W polskich trafikach jest naprawdę kiepski wybór, a na allegro można nieraz trafić na prawdę fajne fajeczki i to za grosze.
Pozdrawiam Beckett !!!!

Awatar użytkownika
Beckett
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Beckett » 20 maja 2008, 20:53 - wt

JSG pisze:Witaj w klubie posiadaczy jedenastki, ta fajka podoba mi się najbardziej z twojego zbioru bo sam taką mam i wiem co jest warta.
Nie psuj jej aromatami, jak już to jakimiś delikatnymi lekko zaprawianą czystą VA najlepiej, pali się rewelacyjnie i wbrew pozorom idealnie trzyma się w zębach. Podobnie jak POTy nadaje się do wkręcania flakeów w całości.

Stanwell Buflo też niczego sobie, fajna fajeczka naprawdę, mi w takim kształcie najlepiej wchodzi Latakia... ale to tylko taka mała sugestia.
Na razie w 11 paliłem raz Stanwell-owską wanilię. Zdarłem cały nagar z komina i zastosowałem profesora żeby pozbyć się zapachów z fajeczki. Jeżeli piszesz że aromaty nie bardzo pasują do tej fajki to co byś powiedział na czystą Virginie? Właśnie idzie do mnie czyściutka Virginia Roberta McConnell'a. Będzie pasował do tej fajeczki?
Pozdrawiam Beckett !!!!

JSG
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: JSG » 20 maja 2008, 21:01 - wt

Na to pytanie musisz odpowiedzieć sobie sam. Ja polecam sprobować w niej Beat Brown Flake 6" wkręcając złożony na 4 płatek, zupełnie inna jakość palenia, sama słodycz czystej VA.
Ale to twoja fajka, ja tylko sygnalizuje że mimo iż to nie pot nadaje się ona do takiego palenia.

Od SG Balkan Flake wkręconego do pota chacom pozdrawiam.
moim cholernie subiektywnym zdaniem
----------------------------------
Amatorska Pracownia Wytwarzania i Reperacji Fajek
Awatar użytkownika
Mariusz Broniarz
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: Mariusz Broniarz » 20 maja 2008, 22:23 - wt

Co do Twojego Lincolna to mam podobną fajeczke.Na mojej wybita na ustniku jest litera L w owalu.Na cybuchu zaś wybite mam Real Sandblasted Briar.Żeby tego było mało na spodzie główki fajki mam następne bicie sygnatury o nazwie Lincoln /coś nieczytelnego i Style.
Twoja gwiazdka na ustniku zaś przypomina mi bardziej fajke duńskiej marki Jensen.Może jestem w błędzie,ale jeśli tak jest to poprawią mnie bardziej doświadczeni fajczarze.
"Kto myśli,że może,ten może.A kto myśli,że nie może,ten nie może.To jest nieuchronne,niezaprzeczalne prawo".
Pablo Picasso.
Awatar użytkownika
elvislike
Moderator
Moderator

Post autor: elvislike » 20 maja 2008, 22:37 - wt

Mariusz Broniarz pisze:...Lincoln /coś nieczytelnego i Style....
moze london style?
pozdrawiam:-)
we are not what we eat, we are what we don't shit... (hugh romney)
Awatar użytkownika
Mariusz Broniarz
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: Mariusz Broniarz » 20 maja 2008, 22:56 - wt

Pod mocną lupą faktycznie można przeczytać ondon.Początek na ryflowaniu już niestety starty.
Tak więc Lincoln London Style
"Kto myśli,że może,ten może.A kto myśli,że nie może,ten nie może.To jest nieuchronne,niezaprzeczalne prawo".
Pablo Picasso.
Awatar użytkownika
Brachytron
Fajczarz
Fajczarz
Kontakt:

Post autor: Brachytron » 20 maja 2008, 23:10 - wt

Mariuszu, Twoja fajka ma wszystkie znaczniki czyniące z niej Lincolna. Akurat TĄ gwiazdą bym się nie sugerował, ponieważ jest to dość popularny symbol, używany prze kilku producentów (co jest dziwne, każdy przecież chciałby być indywidualnie rozpoznawalny).

Pytanie do Becketta. Co masz na myśli pisząc o podwójnym kanale i jaki ma to związek z przepaleniem? Mam podobną fajeczkę (chyba) a interesują mnie różne niepraktyczne udoskonalania (oczywiście po to by je odrzucić i znaleźć fajkowego Graala)

A tak poza tym, mam nadzieję, że ciągle trzymasz dla mnie tego S 52?

Pozdrowionka
Zawsze będę początkujący...
Awatar użytkownika
Mariusz Broniarz
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: Mariusz Broniarz » 20 maja 2008, 23:20 - wt

W moim posiadaniu jest kilka Lincolnów różnych maści i gabarytów.Na wszystkich ustnikach widnieje jednak tylko L w owalu.
A przejmować się nie ma czym,wszak już przedtem nadmieniłem o pomocy bardziej doświadczonych Kolegów Fajczarzy.
Pablo Picasso.
Pan Abażur
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Pan Abażur » 21 maja 2008, 07:33 - śr

Georg Jensen, Chap i Stanwell 11!!! - szkoda fajeczek pod aromaty, przynajmniej tak od razu. Zacząłbym Va i później dopiero, po rozpoznaniu charakteru poszczególnych fajeczek wybierałbym dla nich konkretne tytonie... No i jeszcze milutki poker Butz Choquin, choć jak dla mnie zbyt ciemny i w lakierze chyba...
A co d Synjeco, to naprawdę dostępna jest ogromna ilość wykwintnych tytoni, a cenowo wychodzi bardzo korzystnie...

PZDR
Awatar użytkownika
Beckett
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Beckett » 21 maja 2008, 15:13 - śr

Brachytron pisze:Mariuszu, Twoja fajka ma wszystkie znaczniki czyniące z niej Lincolna. Akurat TĄ gwiazdą bym się nie sugerował, ponieważ jest to dość popularny symbol, używany prze kilku producentów (co jest dziwne, każdy przecież chciałby być indywidualnie rozpoznawalny).

Pytanie do Becketta. Co masz na myśli pisząc o podwójnym kanale i jaki ma to związek z przepaleniem? Mam podobną fajeczkę (chyba) a interesują mnie różne niepraktyczne udoskonalania (oczywiście po to by je odrzucić i znaleźć fajkowego Graala)

A tak poza tym, mam nadzieję, że ciągle trzymasz dla mnie tego S 52?

Pozdrowionka

Tak to wygląda

Obrazek

A tu jest odnośnik to mojego zablokowanego posta na którym są fotki tej fajki: Tutaj
ODPOWIEDZ

Wróć do „Fajki”