Kukurydza a grusza.

Tutaj rozmawiamy o różnych fajkach, z którymi mamy przyjemność

Moderator: Moderatorzy

Marcin_
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Kukurydza a grusza.

Post autor: Marcin_ » 22 lutego 2005, 19:25 - wt

Witam! Chcia?bym zacz?? pali? fajk?, lecz narazie zbieram wiedz? teoretyczn?. Jestem tu? przed zakupem pierwszej fajki, ale mam taki dylemat. Czy wybra? fajk? z kukurydzy czy z gruszy. Fajki z kukurydzy nie trzeba opala?, wi?c to mog?oby przemawia? na jej korzy??, poniewa? opalanie mo?e by? bardzo nieprzyjemne i wr?cz zniech?caj?ce dla pocz?tkuj?cego. Z kolei fajka z gruszy mo?e d?u?ej pos?u?y? palaczowi. A jakie jest Wasze zdanie? Z góry dzi?kuj? za odpowiedzi.
Pozdrawiam,
Marcin.
Jestem dyspozytorem własnych torów.
Awatar użytkownika
Cinek
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: Cinek » 22 lutego 2005, 19:33 - wt

Odpowied? Kubusia Puchatka: jedn? i drug? :)
Nie ma jak wrzosiec.
Zale?y te?, jakie tytonie zamierzasz w swojej pierwszej wybrance pali?. Ja np. nie pal? w kukurydziankach nic z lataki? (ale czyste wirginie i du?czyki - owszem).
Walą się rządy i królestwa, a... fajka trwa.
PYK
Fajczarz
Fajczarz
Kontakt:

Post autor: PYK » 22 lutego 2005, 20:26 - wt

Nawiasem mówi?c kukurydziank? nale?y opala? jeszcze bardziej ostro?nie od gruszy i wrzo?ca. I jest du?o mniej trwa?a od drewnianych sióstr.
PYK
Keep the "faja" burning!!!
(BLF)

SKYPE ME "fario2007"
Marcin_
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Post autor: Marcin_ » 22 lutego 2005, 20:40 - wt

PYK pisze:Nawiasem mówi?c kukurydziank? nale?y opala? jeszcze bardziej ostro?nie od gruszy i wrzo?ca. I jest du?o mniej trwa?a od drewnianych sióstr.
PYK
Hmmm... Kukurydziank? nale?y opala?? Wydawa?o mi si?, ?e opalanie to wytwarzanie na powierzchni drewna nagaru... Mysla?em, ?e kukurydziank? mo?na ot tak wzi?? do r?ki, przeczy?ci? wyciorem i zapali?. Ciekawe...
qmaster
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: qmaster » 22 lutego 2005, 21:04 - wt

Marcin zacznij od gruszy... jest tania... i mozesz sobie kupic spokojnie lepszy tyton na poczatek... zamiast drogiej faji! a na poczatku i tak nie bedziesz czul wiekszej roznicy miedzy wrzoscem a grusza...
Na poczatek polecam Brog 24 lub 35 sa akurat... ale wiesz to zalezy od Ciebie... sa gusta i gusteczka.. :D

Pozdrawiam.
Q.
Awatar użytkownika
Jarek
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: Jarek » 22 lutego 2005, 22:59 - wt

Z dwojga wybra?bym kukurydziank?, cho?by przez sympati? dla ameryka?skich farmerów i osobiste upodobanie do burbona. Je?eli chodzi o drewno nic nie zast?pi wrzo?ca - gruszka moim zdaniem nigdy nie nabierze szlachetnego smaku. Poza tym zak?adam, ?e kukurydzianki si? nie opala. Zatem opala? bez szans na posiadanie naprawd? dobrej fajki, b?d? po prostu pali? - wybór raczej prosty...Pozdrowienia.
love is...letting him light his pipe at the table after dinner...forgiving her for washing your pipes in the dish-washer
Awatar użytkownika
Radesz
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Radesz » 23 lutego 2005, 05:41 - śr

Za Cinkiem g?osuje na obie. Cho? co prawda z czasem dojdziesz do palenia wrzo?cowych fajek, wi?c kupno zaleca?bym ze wskazaniem na gruszk?...
Pozdrawiam Radesz
Gdybym palił fajkę tak długo jak biegnę maraton, to byłbym MISZCZEM!
Marató Barcelona 2011 - 04:59:31
Poznań Maraton 2011 - 04:47:59
h_bert
Fajczarz
Fajczarz

Re: Kukurydza a grusza.

Post autor: h_bert » 23 lutego 2005, 09:30 - śr

Marcin_ pisze:Witam! Chcia?bym zacz?? pali? fajk?, lecz narazie zbieram wiedz? teoretyczn?. Jestem tu? przed zakupem pierwszej fajki, ale mam taki dylemat. Czy wybra? fajk? z kukurydzy czy z gruszy.
Popieram Cinka. Tylko wrzosiec, klasy przynajmniej sredniej nizszej (np: Capitol, albo cos z rodzimej produkcji) i do tego na przyklad The Malthouse - najbardziej godny polecenia obecnie dostepny tyton. Grusza nada sie co najwyzej na ryby, jak boisz sie ze wrzosiec moze wpasc do wody. Poza wrzoscem polecam jeszcze ?ódzk? ceramik?, glinianki od Parola lub tani? piank? (mozna dostac nawet ponizej 50 zeta). Zwlaszcza to ostatnie bedzie smacznym wyborem.
Pozdrawiam
HK
In Gawith We trust
Dziku

Post autor: Dziku » 23 lutego 2005, 09:47 - śr

h_bert pisze:(...) Grusza nada sie co najwyzej na ryby, jak boisz sie ze wrzosiec moze wpasc do wody. Poza wrzoscem polecam jeszcze ?ódzk? ceramik?, glinianki od Parola lub tani? piank? (...)
Te? jestem w takiej sytuacji za fajk? z wrzo?ca lub za ceramik?.
Glinianka jest do?? wdzi?czna dla pocz?tkuj?cych. Uczy dobrych nawyków, nie trzeba opala?, a i kilka pale? dziennie (tego samego tytoniu) znosi bezszkodowo. To dla starego fajczarza ?mieszne w sumie, ale jak adept ma tylko jedn? fajk?, a chce zapali? dwa razy dziennie lub wi?cej... Co tu gada? - tylko ceramika to zniesie.
A czy gruszka tylko na ryby?
To zale?y w jakim znaczeniu :wink: Czy ryby na ni? ?owi?, czy rybami j? nabija? czy mo?e na ryby j? zabiera? :lol:
Ja np na ryby, na zdj?cia i ogólnie w teren zabieram zwykle dwie fajki wrzo?cowe. Za? jedn? z posiadanych gruszek bardzo lubi? pyka? podczas pracy w swojej pracowni fotograficznej.
h_bert
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: h_bert » 23 lutego 2005, 12:02 - śr

Dziku pisze:A czy gruszka tylko na ryby?
To zale?y w jakim znaczeniu :wink: Czy ryby na ni? ?owi?, czy rybami j? nabija? czy mo?e na ryby j? zabiera? :lol:
Ja np na ryby, na zdj?cia i ogólnie w teren zabieram zwykle dwie fajki wrzo?cowe. Za? jedn? z posiadanych gruszek bardzo lubi? pyka? podczas pracy w swojej pracowni fotograficznej.
Jak powszechnie wiadomo na grusze lowi sie tylko filety i szprotki (w puszce). Mi sie dobrze lowilo pykajac Nocnego Capa w gruszy wlasnie. Tylko ryby cos nie braly, nie wiedziec czemu.
Pozdrawiam
HK
In Gawith We trust
Marcin_
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Post autor: Marcin_ » 23 lutego 2005, 13:30 - śr

Chwila moment... Ju? mam ma?y m?tlik w g?owie :-) W ko?cu kukurydziank? i grusz? trzeba opala? czy nie?
PYK
Fajczarz
Fajczarz
Kontakt:

Post autor: PYK » 23 lutego 2005, 13:54 - śr

Ja opalam i gruszk?, i kukurydz?. Poza tym dla mnie opalanie i normalne palenie to poj?cia to?same. Od jakiego? czasu nabijam now? fajke do pe?na i wspaniale mi sie pali (opala jednocze?nie). Prawd? jest jednak, ?e prawdziwy smak osi?gam po kilkudziesi?ciu paleniach. Kukurydza to tez w pewnym sensie drewno wi?c opali? si? i tak w ko?cu musi :). Poza tym w kukurydziankach cybuch jest bardzo mocno wci?ni?ty w komor? paleniskow? i zanim go nie spalisz zupe?nie fajka smakuje raczej kiepsko tl?cym sie drewnem.

Jestem za okresleniem definicji opalania. Wg mnie opalanie to pierwsze palenia fajki niezaleznie od tego ile tytoniu wrzucimy do kominka. Z czego wynika, ?e ka?de opalanie jest paleniem , a nie ka?de palenie opalaniem :>

PYK
(BLF)

SKYPE ME "fario2007"
bublik
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: bublik » 23 lutego 2005, 20:42 - śr

PYK: Gwoli nie?cis?o?ci: o ile sobie dobrze przypominam, kukurydza nie posiada zdrewnia?ych cz??ci pomimo posiadania kambium. No i poza tym fajki wykonane s? z kolby kukurydzy, a to ju? na pewno nie drewno :-) Je?eli w pewnym sensie jest drewnem, to w takim razie kwiat s?onecznika te? :-) Przepraszam, ale to zboczenie zawodowe :P
Odnomu - bublik, drugomu - dyrka ot bublika.
PYK
Fajczarz
Fajczarz
Kontakt:

Post autor: PYK » 23 lutego 2005, 21:33 - śr

A? takim fachowcem od drewna nie jestem :). Jedno wiem w mojej kukurydziance zrobi? si? pi?kny nagar i ju?. A sk?ad drewna i kolby kukurydzy pewnie jest bardzo zbli?ony cho? nazywy maj? odmienne. Tu i tu w?giel w sporych ilo?ciach.

PYK
(BLF)

SKYPE ME "fario2007"
bublik
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: bublik » 24 lutego 2005, 12:44 - czw

W bardzo sporych :-) Zastanawia?em si? ostatnio nad kukurydziank?, ale ostatnie fundusz? do?o?y?em do lepszego wrzo?ca i chc? ?ci?gn?c jaki? dobry tytu? (niewykluczone, ?e z Czech ... w ko?cu daleko nie mam :-)
Odnomu - bublik, drugomu - dyrka ot bublika.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Fajki”