Fajki Alana

Tutaj rozmawiamy o różnych fajkach, z którymi mamy przyjemność

Moderator: Moderatorzy

Alan
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Fajki Alana

Post autor: Alan » 07 lipca 2010, 19:40 - śr

Mój aparat niedawno kopnął w kalendarz, więc korzystając z okazji, że mam pożyczony, postanowiłem zrobić zdjęcia swoim fajkom i się nimi pochwalić. Nie jest to zbiór o jakimś ścisłym kierunku - kupuję takie fajki, jakie mi się podobają. Z początku były to tylko nowe, jednak od pewnego czasu wpadłem w wir licytowania używanych. Mam jednak pewną przypadłość, której się poniekąd wstydzę - najzwyczajniej w świecie nie lubię odnawiać fajek. O ile mam na stanie dwie, góra trzy do zrobienia, to jakoś małymi kroczkami je odpicuję, ale ostatnio miałem taką sytuację, że na półce leżało 7 nowo-starych fajek i tylko się kurzyły, bo nie mogłem się za nie zabrać. Jako że jestem leń, poprosiłem forumowego kolegę, Becketta, o przysługę w zamian za dobry tytoń. Tak oto fajki oznaczone przeze mnie numerami od 4 do 10 są fajkami odrestaurowanymi przez Rafała, za co należą mu się gromkie brawa.

No to lecimy...

1. Mr. Bróg #14 - moja pierwsza fajka. Rzadko w niej palę, ale jak już się zdarzy - tylko Malthouse'a. Na skraplacz, wyrzucony jeszcze przed pierwszym paleniem.
Obrazek

2. Mr. Bróg #81 - fajka pod cięższe aromaty, filtr 9mm. Sporo wtrąceń, ale za to nigdy bym nie pomyślał, że fajka z tej pracowni mogłaby mieć usłojenie inne niż mixed grain. A tu proszę - cross grain.
Obrazek
(cholera, dopiero teraz zauważyłem - te białe plamki pod główką i przy ustniku to plastelina. Fajka nie chciała stać na tym "stojaczku")

3. Peterson Churchwarden - wspaniała fajka, choć niemiła przygodę już miała. Piękny cross grain. Bezfiltrowa, przeznaczona pod lekkie mieszanki angielskie (SG Skiff, Perfection).
Obrazek

4. Orlik Governor #84 - fajka od keilwertha, arcywygodny pot. Od niej zaczęła się moja mała mania na punkcie tego kształtu. Filtr 9mm, palona bez filtra. Przeznaczona pod virginiowe płatki.
Obrazek

5. Chap St. Claude - kolejny pot od keilwertha, tym razem piaskowany. Z początku był całkiem czarny, ale po pucowaniu pastą Savinelli zaczął brązowieć, co dało wspaniały efekt. Bezfiltrowa, oczywiście do La.
Obrazek

6. Ben Wade #34 - ostatni pot, tym razem od Marcina_Pro. Ogromna fajka - średnica zewnętrzna komina: 44mm, średnica wewnętrzna komina: 26mm. Wylicytowałem ją na allegro na "otarcie łez" za Barlinga, którego zwinął @marek_milczek ;) Jeszcze w niej nie paliłem, ale prawdopodobnie będzie pod La. Bezfiltrowa.
Obrazek

7. The Guildhall 337c - trzecia już fajka od keilwertha. Second Comoy'sa, piękny prince, cross grain. Nie doceniałem tego kształtu dopóki nie pojawił się w moim zbiorze. Nie zasmakowałem jej jeszcze, ale na pewno pójdzie pod czekoladowe płatki. Bezfiltrowa.
Obrazek

8. Lorenzo La Spezia - świetne ryflowanie, megapojemny komin. Bezfiltrowa, przeznaczona pod La.
Obrazek

9. Kulpiński #68 - stara kulpinka, wylicytowana na allegro za grosze. Wrzosiec mizerny i do tego stilamidowy ustnik, ale jest smaczna. Mała, ale dość pojemna, będzie służyć do palenia różnych virgniowych mózgotrzepów, bo na razie tylko FVF gościła.
Obrazek

10. Karl Erik #33 - tym razem to ja byłem Sprite, a @marek_milczek pragnienie ;) Licytowałem dość impulsywnie, gdyż wcześniej zgarnięto mi z ebaya "jedenastkę" Stanwella, mój ulubiony kształt tej firmy, a w Karlu dostrzegłem pewne podobieństwo. Moja ulubiona fajka, oczywiście do La. Bezfiltrowa.
Obrazek

11. Hilson #217 - kształt brandy, pięknie piaskowana. Ustnik czeka na wyglancowanie. Przeznaczę ją do jakichś mniej "inwazyjnych" aromatów. Był skraplacz i to przytwierdzony na stałe - więc uciąłem, czop wyszlifowałem, teraz jest bezfiltrowa.
Obrazek

12. Wally Frank #200 - pierwszy łup z ebaya. Nie przepadam jakoś za bulldogami, ale ten strasznie mi się spodobał. Bezfiltrowa, będzie służyć do palenia Va. Ustnik czeka na nabłyszczenie.
Obrazek

13. Fajka ceramiczna Pietrzyka - całkiem ładna fajeczka, służyła mi do testowania nowych tytoni. Niestety, szybko dokonała żywota - raz za mocno wcisnąłem ustnik i szyjka pękła (widać na zdjęciu). Skleiłem Kropelką, ale zupełnie straciła szczelność. Wciąż ją trzymam, bo mi się podoba.
Obrazek

14. Denicotea 652 - wrzosiec "second hand", mnóstwo kitowań, ale całkiem smaczna. Pojemna jak armata, służyła do La, w tej chwili już w niej nie palę. Oryginalny ustnik miał metalowy czop - Piotr z fajkowa załatwił mi ustnik w pełni ebonitowy.
Obrazek

A tak to wygląda na co dzień:
Na biurku...
Obrazek

Na parapecie...
Obrazek

Na półce w zabudówce okna...
Obrazek

I na półce nad łóżkiem, tym razem tytonie. Okrągłe puchy niestety już puste. Ta od STR8'a służy do przechowywania próbek od forumowiczów.
Obrazek
A ta mała fajeczka została nabyta za parę drobnych na targu staroci we Wrocławiu. Nie nadaje się do palenia - zbyt mała, a drewno bardzo miękkie. Ale cug jest!

To na razie tyle. Jest jeszcze kilka kształtów tudzież konkretnych fajek, które po prostu muszę mieć. Na razie poluję...
Ostatnio zmieniony 11 lipca 2010, 23:41 - ndz przez Alan, łącznie zmieniany 7 razy.
Uprasza się o nie zwracanie uwagi na tytuł i ilość gwiazdek pod moim nickiem
yopas
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Re: Fajki Alana

Post autor: yopas » 07 lipca 2010, 19:51 - śr

Guildhall'a zazdroszczę najbardziej (lubię fajki dla księciunia).
Gdy był wystawiony na allegro, akurat miałem pusto w kieszeni.
Przyjemny zbiorek, zespół, cośtam ;+)
UkłonY,
[...]
Awatar użytkownika
Beckett
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Beckett » 07 lipca 2010, 20:32 - śr

Bo się zawstydzę :wink: Miło było przy nich pogrzebać, oby ci się w nich dobrze paliło.
Pozdrawiam Beckett !!!!

"Im starsza fajka tym słodszy dym"
sat666sat
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: sat666sat » 07 lipca 2010, 21:48 - śr

Wspaniale widzieć kolejną kolekcję szanownego kolegi. Widzę, że jeszcze troszkę pracy przy fajeczkach masz :D Najbardziej spodobała mnie się Lorenzo La Spezia - mój typ - ryflowana :wink: Denicotea też u mnie w zbiorze - potwierdzam za Tobą, pojemna jak stodoła. Miłego pykania :pipeman:
gg 1986482
"Lepiej mało dobrego, niż dużo złego"
Awatar użytkownika
kras
Początkujący
Początkujący

Post autor: kras » 07 lipca 2010, 22:29 - śr

Piękna kolekcja!

Najbardziej urzekł mnie Peterson. Też od dłuższego czasu się czaję na to cudo :>
Pozdrawiam, Kras
Awatar użytkownika
Rheged
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: Rheged » 07 lipca 2010, 23:06 - śr

Wreszcie mogę je zobaczyć :)
St Claude absolutnie genialny, wyrazisty, zgrabniutki, z przepięknym usłojenie. Swoją wygraną fajkę z fajkanetu również odbarwiłem i też pokazała ładne usłojenie. Guildhall zacny, zaiste, jeden z moich wymarzonych kształtów od jakiegoś czasu (dobrze, że już masz, nie będziesz przeszkadza :twisted: ). No i oczywiście Denicotea, cudna ;)
Pipe of the rising sun
Sympathy for the pipe
Pipe of the storm
Born to be pipe
Awatar użytkownika
draco59
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: draco59 » 08 lipca 2010, 07:38 - czw

Gratuluję fajnego zbioru. Mój faworyt - Karl Erik - super . Taki duński czołg...i to lubię :D
KKF Poznań-----------------
Perry
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: Perry » 08 lipca 2010, 09:05 - czw

Bardzo ładne fajeczki. Urzeka mnie ten peterson churchwarden. Przepiękny. Zastanawiam sie nad jedną rzeczą. Większość Twoich fajek wygląda na obdartą z bejcy. Lubisz jasne fajki czy poprostu były mocno poobijane ?
Alan
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: Alan » 08 lipca 2010, 11:22 - czw

Cieszę się, że Wam się zbiorek podoba.

Beckett, nie bądź taki skromny - odwaliłeś naprawdę kawał dobrej roboty. Ktoś już na forum wspomniał, że jesteś mistrzem ustników - i na pewno się nie pomylił ;)

Rheged, ten piaskowany pot również strasznie mi się podoba, chyba przeznaczę go pod swojego ulubionego Balkan Flake.

Perry, to wina lampy błyskowej, która rozjaśniła sporo fajek. Dla lepszego wglądu w kolor zerknij na zdjęcia "grupowe", tam jest naturalniejszy. Wyjątkiem jest Karl Erik - poprosiłem Rafała, żeby zdjął z niego bejcę. Jak widać, poradził sobie świetnie - zostawił jej tylko trochę dla podkreślenia słojów. Jeszcze kulpinka jest jasna, bo taką ją nabyłem. A czy lubię bardziej fajki jasne czy ciemne? Nie ma reguły, byle wszystko się komponowało.
Awatar użytkownika
rentgen77
Początkujący
Początkujący

Post autor: rentgen77 » 09 lipca 2010, 10:00 - pt

Kolekcja naprawdę robi wrażenie. Gratuluję.
Najbardziej moją uwagę przykuła fajka Lorenzo La Spezia - bardzo oryginalna.
Niech mam fajka pomyślności nigdy nie zagaśnie :D
Awatar użytkownika
MASERATI
Pykacz
Pykacz

Post autor: MASERATI » 11 lipca 2010, 11:35 - ndz

no ładna kolekcja nic tylko pozazdrościć :pipeman:
marek milczek
Początkujący
Początkujący

Post autor: marek milczek » 11 lipca 2010, 22:57 - ndz

strasznie Ci tego Karl Erika zazdroszczę. Trochę za mało obstawiłem. Bardzo podoba mi się ta fajeczka. Jak Ci służy, tym bardziej Ci zazdroszczę.
A tak na marginesie, czyżbym wyrwał Ci jakąś fajkę z przed nosa?
Jeżeli tak sorry, ale :D
dlaczego, jak patrzę w lustro, nie widzę jak mrugam
Alan
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: Alan » 17 października 2010, 01:38 - ndz

Weekend aktualnie spędzam we Wrocławiu, gdzie już prościej o pożyczenie aparatu, więc prezentuję moje ostatnie nabytki. Poprzednim razem wspominałem o kilku ulubionych kształtach, na które poluję - udało mi sie zdobyć az cztery z nich. Niestety nie zaprezentuję wszystkich nowości, gdyż niektóre zostały w moim rodzinnym mieście.

Butz Choquin Gentelman - króciutka fajeczka, ale za to pojemna. Na razie palę w niej Sam's Flake do porannej kawy, zobaczymy co dalej. Bezfiltrowa.
Obrazek

Barling 5264 - megawygodny pot do czystych virginii. Bezfiltrowa.
Obrazek

Royal Falcon - drugi w mojej kolekcji second Comoy'sa. Ustnik wymaga wyglancowania, komina raczej ruszać nie będę, jest w bardzo dobrym stanie. Fajka na skraplacz, który jest przytwierdzony na stałe - prawdopodobnie go wytnę. Tylko Va.
Obrazek

KBB Yello-Bole Century Model - nareszcie zulu. Ustnik również do odświeżenia. Fajka pod latakię. Bezfiltrowa.
Obrazek

I jeszcze zippolniczka, a dokładnie fajkowy wkład w jakiejś starej, wysłużonej obudowie znalezionej w zakamarkach szafy. Jeszcze widać na niej moja fascynację Led Zeppelin ;)
Obrazek

Przy okazji nadmienię, że cztery fajki opuściły moje szeregi: Ben Wade, Kulpiński, Hilson oraz Denicotea.

Ciąg dalszy nastąpi. Jedna fajka czeka na stojaku, jedna w drodze, a dwie suszą się po kapieli.
Awatar użytkownika
stibons
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Post autor: stibons » 17 października 2010, 20:00 - ndz

A ja uwielbiam dłubać, reperować, pieścić i pucować swoje fajki, choć robię to od niedawna :D.
Gratuluje kolekcji, czapki z głów ;), kilka sztuk chciałbym posiąść. Bardzo fajna jest fajeczka z ostatnich Twoich zakupów: Butz Choquin Gentelman.
Sam polowałem na podobną fajkę i udało mi się taką wyrwać z ebay. Strasznie zapuszczona była, ale już jest na warsztacie. Na załączonym obrazku moja zdobycz :)
Stanwell DeLux:
Obrazek
Zdjęcie jest z nieco innej perspektywy, ale kształt fajki podobny. Rozmiar xxl :)
Ustnik już służy mi jako lustro, główce muszę jeszcze poświęcić nieco czasu.
---------------------
Jeśli nazbyt boisz się błądzić, nigdzie nie zajdziesz.
Alan
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: Alan » 03 listopada 2010, 19:36 - śr

Wzbogaciłem się o nowy aparat, więc wstawiam zaległe nabytki.

Old Master's Foreign Made 302 od Becketta.
Obrazek
Obrazek

Dr Plumb Extra na szybkiego dymka.
Przed:
Obrazek

Po:
Obrazek

R. Kulpiński Autographe, czeka jeszcze na woskowanie i prawdopodobnie na ebonitowy ustnik - ten stiliamid jest paskudny.
Przed:
Obrazek

Po:
Obrazek

Ciąg dalszy wkrótce...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Fajki”