Ben Wade

Tutaj rozmawiamy o różnych fajkach, z którymi mamy przyjemność

Moderator: Moderatorzy

valer
Początkujący
Początkujący

Ben Wade

Post autor: valer » 28 listopada 2011, 10:13 - pn

Witam kolegów.
Znalazłem na allegro fajeczkę, która bardzo mi się podoba, jednakże nie mam pojęcia czy jest dobrej jakości. Dodam, że to będzie moja pierwsza fajka. (miałem zamiar kupić Bróg 83, ale niestety wyczerpał się z zapasów).
http://allegro.pl/ben-wade-fajka-z-dani ... 37157.html" onclick="window.open(this.href);return false; oto omawiana fajka. Czy może ktoś coś o niej wie? Możecie ją polecić, czy raczej niekoniecznie? Pewnie trzeba byłoby się spytać sprzedającego co tam było palone, bo jeśli La to odpada (kupiłem już TNN i The Malthouse). Jak oceniacie jej stan i co w ogóle moglibyście o niej powiedzieć?
Awatar użytkownika
kolejarz1986
Fajczarz
Fajczarz

Re: Ben Wade

Post autor: kolejarz1986 » 28 listopada 2011, 10:49 - pn

Fajka wygląda nieźle. Jedna trzeba liczyć się z tym że ustnik jest do robienia(trochę będzie zabawy ze względu na jego kształt, przynajmniej ja mam zawsze problemy bo nie używam żadnego specyficznego sprzętu). Zdjęć komina wewnątrz nie ma za bardzo więc trudno stwierdzić co tam się znajduje. Usłojenie jest za to ładne. Trzy osoby licytują to jednak trzeba się liczyć z tym że może osiągnąć cenę większą niż te 52 zł(chociaż z tym nigdy nie wiadomo i nie ma na to zasady).
Kto ma w głowie olej, ten idzie na kolej!
yopas
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: yopas » 28 listopada 2011, 10:54 - pn

Wpisać w google: Ben Wade Preben Holm Era.
[...]
Awatar użytkownika
elvislike
Moderator
Moderator

Post autor: elvislike » 28 listopada 2011, 10:56 - pn

fajeczka ladna, jednak poprosil bym o szczegolowe fotki komina (jego stan) poniewaz rant od strony cybucha ewidentnie nadpalony. moze to byc tylko zewnetrzne nadpalenie od niedbalego odpalania fajki. wtedy chyba warto sie pokusic, wyglada na calkiem przyzwoity freehandzik.
pozdrawiam serdecznie.
p.s. zastanawial bym sie tylko czy nie szkoda jej na pierwsza fajeczke...
we are not what we eat, we are what we don't shit... (hugh romney)
Awatar użytkownika
KrzysT
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: KrzysT » 28 listopada 2011, 14:08 - pn

Rim nadpalony IMHO nie jest, prawdopodobnie wystarczy cierpliwe tarcie chusteczką/ręcznikiem papierowym zamoczonym w spirytusie.
Jak na freehanda ładna IMHO. Warto zapytać o wymiary, proporcje i kształt(!) komina - spore gabarytowo fajki potrafią mieć głębokie kominy, dublinowate freehandy miewają również konioidalne/stożkowe kształty.

Głębokie = trudne w paleniu, o ile ciasne, ewentualnie: głębokie i szerokie = mieszczące dużo tytoniu (bywa problematyczne i nie każdy lubi/da radę spalić dużo), konioidalne = dodatkowe trudności w nabijaniu.
Egro - na pierwszą fajkę tak sobie.
Contrarwise, (...), if it was so, it might be; and if it were so, it would be but as it isn't, it ain't. That's logic.
yopas
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: yopas » 28 listopada 2011, 14:10 - pn

elvislike pisze:poniewaz rant od strony cybucha ewidentnie nadpalony.
Mówimy o szczernieniu (nadpaleniu) rimu od strony szyjki? Dla sprowadzenia dyskusji do tego samego poziomu abstrakcji podaję link. Proszę o szczególne zwrócenie uwagi na obrazek zatytułowany "Budowa fajki tradycyjnej" w przeciwieństwie do obrazka zatytuowanego "Budowa fajki niemieckiej"
Myślę, że warto wypowiadać się jednym językiem, bo potem się smiejemy z nadmiaru cybuchów i innych tworów np. na allegro.
UkłonY,
[...]
valer
Początkujący
Początkujący

Post autor: valer » 28 listopada 2011, 15:38 - pn

To jest bezfiltrówka, czy nadaje się do palenia np. z filtrami 9mm? Wstawię tutaj dokładniejsze zdjęcia komina, gdy je otrzymam. Co to znaczy, że ustnik jest do robienia? Chodzi tylko o wyczyszczenie?
Awatar użytkownika
kolejarz1986
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: kolejarz1986 » 28 listopada 2011, 15:44 - pn

valer pisze:To jest bezfiltrówka, czy nadaje się do palenia np. z filtrami 9mm? Wstawię tutaj dokładniejsze zdjęcia komina, gdy je otrzymam. Co to znaczy, że ustnik jest do robienia? Chodzi tylko o wyczyszczenie?
Ta fajka jest bezfiltrowa, do palenia z filtrami 9 mm nie nadaje się z tego powodu że te filtry tam nie wejdą. Zdaje mi się że ustnik jest lekko zielony, nie jest wyczyszczony dokładnie, trzeba będzie trochę pobawić się z papierami ściernymi. Nie wiem w jakim stanie jest w środku, czy jest brudny.
Kto ma w głowie olej, ten idzie na kolej!
krzaq
Początkujący
Początkujący

Post autor: krzaq » 29 listopada 2011, 01:40 - wt

Witam, witam,
Myślę, że mogę rzucić trochę światła, że tak powiem na tą fajeczkę. Otóż, zakupiłem fajkę na aukcji: http://allegro.pl/ben-wade-danish-hand- ... 28224.html" onclick="window.open(this.href);return false; i myślę, że ta tutaj dyskutowana jest jej bliźniaczką. Rzeczone fajki podobnie jak wszystkie Ben Wade z Danii wyszły z pod ręki Prebena Holma co samo w sobie jest warte uwagi, 100 na sygnaturze oznacza gradację (w tym przypadku najniższą, z tego co mi wiadomo to rosła ona co 100 do 800), ogólnie to na forach nie spotkałem się ze złą opinią na temat BW.
Ale przechodząc do meritum, w moim modelu komin jest w świetnym stanie równiutki nagar i 0 nadpaleń; z doprowadzeniem ustnika do przyzwoitego stanu zeszło mi trochę czasu ale da się to spokojnie zrobić (uwaga na logo bo nawet przy zaklejaniu taśmą farba łatwo odchodzi razem z nią). Na razie w fajce nie paliłem. To, że rim od strony szyjki jest czarny - do zweryfikowania na dodatkowych fotach bo może być tylko osmolony jak zauważył KrzysT. Jak dla mnie brak filtra to pozytyw. Nie wiem czy nie szkoda na pierwszą fajkę, na pewno nie przeszkodzi w rozwijaniu hobby, dostarczy wiele radości a dobrze użytkowana może być niezłą inwestycją :) . Dodam jeszcze, że trochę ostrzyłem sobie na nią zęby ale jednak odpuszczę na rzecz kolegi, ostrzegam tylko przed zbytnim entuzjazmem co do ceny i snajperami strzelającymi w ostatnich sekundach.
valer
Początkujący
Początkujący

Post autor: valer » 30 listopada 2011, 00:09 - śr

Dokładniejszych zdjęć póki co nie mam. Zauważyłem natomiast, że sprzedają jeszcze takie cudeńko http://allegro.pl/fajka-stanwell-94m-ro ... 67838.html" onclick="window.open(this.href);return false; . Myślę, że kształt komina ma praktyczniejszy. Ogólnie też bardzo mi się podoba. Jeszcze trochę się wstrzymam i zobaczę jak będą stały ceny za parę dni.
yopas
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: yopas » 30 listopada 2011, 09:00 - śr

valer pisze:Zauważyłem natomiast, że sprzedają jeszcze takie cudeńko
Bardzo ładny Stanwell, bezfiltrowy, z numerem patentu, plateaux, części "niedrewniane" w bardzo przyzwoitym stanie. Ale uwaga, to nie jest mała fajka. Komin może mieć więcej niż 4 cm głębokości :).
UkłonY,

EDIT:
No tak, Kolega zwrócił mi prywatną uwagę, że nie zrozumiałem oczywistego opisu aukcji. Tam jest napisane, że komin ma 55 cm wysokości. I jeśli to nie jest wysokość główki to, to jest zdecydowanie duża fajka.
[...]
krzaq
Początkujący
Początkujący

Post autor: krzaq » 30 listopada 2011, 11:24 - śr

Ach obie są piękne, zastanawiam się skąd sprzedawca bierze takie fajne fajki ? Najpierw było punto oro potem ben wade, freehandy stanwella wg. mnie jedne z najciekawszych ostatnio na allegro.
JSG
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: JSG » 30 listopada 2011, 12:21 - śr

krzaq pisze:Ach obie są piękne, zastanawiam się skąd sprzedawca bierze takie fajne fajki ? Najpierw było punto oro potem ben wade, freehandy stanwella wg. mnie jedne z najciekawszych ostatnio na allegro.
Jak zwrócisz uwagę na całość asortymentu tego sprzedawcy, wszystko stanie się jasne- odpowiedz jest prosta- ze śmietnika. Jest to najpewniej jeden z tych którzy widzą interes w przyworzeniu z Niemiec, Holandii czy Danii wszystkiego co tam nie ma żadnej wartości i ląduje w najlepszym razie na pchlich targach za grosze. Najprawdopodobniej ciekawe okazy fajek- ale nie tylko są to zapomniane artefakty z przeszłości, zalegające strychy czy garaże. Tam gdzie u nas znajduje się Walaty i Real Briar tam znajdują się Stanwelle itp...
moim cholernie subiektywnym zdaniem
----------------------------------
Amatorska Pracownia Wytwarzania i Reperacji Fajek
yopas
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: yopas » 30 listopada 2011, 12:36 - śr

JSG pisze:wszystko stanie się jasne- odpowiedz jest prosta- ze śmietnika... i ląduje w najlepszym razie na pchlich targach za grosze.
W ten sposób np. ostatnio stałem się posiadaczem starego, choć wyeksploatowanego benta BBB i mało używanego bulldoga z kościanym wkręcanym ustnikiem (którego pozwoliłem sobie elegancko "zepsuć" przez zdzieranie warstwy wierzchniej... pewnie zupełnie niepotrzebnie, ale nie o tym przecież), które to fajki przywiózł mi Przyjaciel z Królestwa Belgii, a które nabył w tamtejszych sklepach z wszelkim rupieciem.
UkłonY,
[...]
valer
Początkujący
Początkujący

Post autor: valer » 04 grudnia 2011, 18:26 - ndz

Ben Wade właśnie osiągnął 150zł, więc nie włączam się już do licytacji. Myślałem, że udałoby się chociaż za podobną cenę wyrwać jak ten poprzedni. Jeśli ktoś chce licytować to proszę bardzo. Przyczaję się teraz na tego Stanwella.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Fajki”