Ben Wade

Tutaj rozmawiamy o różnych fajkach, z którymi mamy przyjemność

Moderator: Moderatorzy

krzaq
Początkujący
Początkujący

Re: Ben Wade

Post autor: krzaq » 06 grudnia 2011, 18:37 - wt

Wow dawno nie widziałem na allegro takiej ceny, ciekawe za ile stanwell pójdzie.
Awatar użytkownika
KrzysT
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: KrzysT » 06 grudnia 2011, 19:13 - wt

Naszła mnie taka refleksja, że Allegro jest jednak totalnie nieobliczalne.
Ostatnio dwie bardzo przyzwoite fajki - stary Stanwell i Savinelli z dość wysokiej serii Punto Oro poszły za 30 pln z groszami, a tu proszę...
Contrarwise, (...), if it was so, it might be; and if it were so, it would be but as it isn't, it ain't. That's logic.
valer
Początkujący
Początkujący

Post autor: valer » 06 grudnia 2011, 19:52 - wt

Też mocno się zdziwiłem po zakończeniu aukcji.
Awatar użytkownika
jar
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: jar » 06 grudnia 2011, 20:05 - wt

KrzysT pisze:Naszła mnie taka refleksja, że Allegro jest jednak totalnie nieobliczalne.
Ostatnio dwie bardzo przyzwoite fajki - stary Stanwell i Savinelli z dość wysokiej serii Punto Oro poszły za 30 pln z groszami, a tu proszę...
Myślę że podobnie nieobliczalny będzie każdy rynek na którym działają Osoby o miernej wiedzy lub nie uwzględniający w swoich preferencjach tego, co wiedza wskazuje.

Nie mogę wykluczyć źe Barling został miło potraktowany z racji magii nazwy - rzeczywiście w okresie Pre Transition była to czołowa marka angielska wraz z Charatanem czy Dunhillem. Ale potem był okres Transition - i to już loteria. I to jest odzwierciedlone w cenach osiąganych na innych niż nasz rynkach. A jeszcze potem markę kupił fajkarz ale chyba przede wszystkim biznesmen Preben Holm i Barling - marka par excellence angielska zacźęła prezentować typowe duńskie freehandy. A potem marka znów powróciła na Wyspy. Z każdą zmianą notuje się spadek jakości co się odzwierciedla w cenach - ale jak widać nie na każdym rynku. Być może nie wszyscy pamiętamy, że Barling Barlingowi nie równy. Albo - po prostu się ta fajka komuś spodobała.

No i może akurat nikt z zainteresowanych nie wiedział nic na temat Stanwelli ani Savinelli... zwłaszcza Punto Oro..albo mu się po prostu nie podobały...niezbadane są drogi ludzkich myśli.

Nie chcę być cyniczny, ale taka sytuacja stwarza tym większe szanse dla tych, którzy zechcieli sie choćby conieco o fajkach nauczyć.

Jak zawsze

Jacek A. R.
Im więcej wolno, tym mniej wypada.
krzaq
Początkujący
Początkujący

Post autor: krzaq » 06 grudnia 2011, 21:40 - wt

Z tego co mi wiadomo to Holm raczej był lepszym twórcą niż biznesmenem. Udało mu się raz z Lane ltd. właścicielem marki Ben Wade dla której tworzył fajki ale raczej interesami się nie zajmował.
Awatar użytkownika
jar
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: jar » 06 grudnia 2011, 22:03 - wt

Interesująca, moim zdaniem opowieść/tekst na temat historii Prebena Holm'a jest tu:
http://pipedia.org/index.php?title=Holm,_Preben" onclick="window.open(this.href);return false;

Jak zawsze

Jacek A. R.
krzaq
Początkujący
Początkujący

Post autor: krzaq » 06 grudnia 2011, 23:19 - wt

Po pierwsze muszę przyznać, że zawsze wydawało mi się, iż dla Holma ważniejsze było tworzenie fajek niż marketing, sprzedaż itp. tym zajmowali się inni a on skupiał się na swoim zakładzie i własnej pasji. Dlatego uznał bym, że najpierw był fajkarzem a potem biznesmenem.
Po drugie o co chodzi z tym Barlingiem ? Proszę o wyjaśnienie ponieważ albo się pogubiłem albo jestem nieświadomy jakiś faktów.
Awatar użytkownika
jar
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: jar » 06 grudnia 2011, 23:32 - wt

Myślę, iż najpełniej o Barlingu opowie historia tej marki:
http://pipedia.org/index.php?title=Barling" onclick="window.open(this.href);return false;
(tamże podana bibligrafia)

Jak zawsze

Jacek A. R.
krzaq
Początkujący
Początkujący

Post autor: krzaq » 06 grudnia 2011, 23:42 - wt

Chodzi mi o powiązanie tejże marki z Holmem.
Awatar użytkownika
jar
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: jar » 07 grudnia 2011, 00:03 - śr

Bardzo dziekuję za zwrócenie uwagi - oczywiście moja wina - pomyliłem karygodnie Ben Wade o którym mowa w tym watku z Barlingiem. Obie marki równo traciły na jakości ale to nie jest żadne wytłumaczenie mego błędu. Bardzo przepraszam.

Jak zawsze

Jacek A. R.
oktogenek
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: oktogenek » 07 grudnia 2011, 17:32 - śr

KrzysT pisze:Naszła mnie taka refleksja, że Allegro jest jednak totalnie nieobliczalne.
Obserwowałem też tą Savinelli i chyba coś z nią nie tak, miesiąc temu była sprzedana, a teraz ponownie drugi raz przez osobę która zakupiła ją miesiąc temu :lol:
Awatar użytkownika
KrzysT
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: KrzysT » 07 grudnia 2011, 19:45 - śr

Na zdjęciu nie wyglądała dramatycznie, choć oczywiście w kominie może być sieczka ;)
Z ciekawości - za ile poszła poprzednim razem? (nie śledzę aż tak wnikliwie Allegro)
Contrarwise, (...), if it was so, it might be; and if it were so, it would be but as it isn't, it ain't. That's logic.
oktogenek
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: oktogenek » 07 grudnia 2011, 20:32 - śr

za pierwszym razem z przesyłką 33pln, a za drugim razem za 41,50pln więc ktoś jeszcze na niej zarobił :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Fajki”