Ochraniacz ustnika

Tu możemy porozmawiać o wszystkim co fajki dotyczy a fajką nie jest

Moderator: Moderatorzy

abishai
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Dywagacje

Post autor: abishai » 10 lutego 2005, 09:05 - czw

Dywagacje i spekualcje OFC ale czy kto? u?ywa? owego "kuriozum"? w praniu?
A lo cubano botella'e ron tabaco habano
Awatar użytkownika
Jarek
Fajczarz
Fajczarz

PRANIE

Post autor: Jarek » 10 lutego 2005, 09:28 - czw

Podchodz?c do pytania o pranie dos?ownie, zak?adam, ?e móg?by przyrz?d z racji kszta?tu i u?ytego materia?u zaistnie? jako akcesorium pralnicze; na przyk?ad ko?cówka do w??a odp?ywowego, ja jednak osobi?cie w praniu nie sprawdza?em, tym bardziej w paleniu.
love is...letting him light his pipe at the table after dinner...forgiving her for washing your pipes in the dish-washer
Awatar użytkownika
Bart
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: Bart » 10 lutego 2005, 20:36 - czw

Czego to nie wymy?l?. Naprawd?, podziwiam pomys?owo??. Ciekaw jestem jakie jeszcze dodatkowe instrumenty s?u??ce do zwi?kszenia "wydolno?ci" fajek przyjdzie nam na forum omawia? za jakie? 10 lat :) (miejmy nadziej?). Post?p techniczny niesie za sob? ogromne zmiany, mo?e jaka? zmechanizowana fajka :lol:
amfiarz
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: amfiarz » 11 lutego 2005, 12:58 - pt

B?dzie fajka elektroniczna: bierzesz fajk? w usta, prowadzisz wystaj?c? z niej elektrod? do gniazdka z ty?u g?owy (a la matrix), wpisujesz, jaki typ tytoniu palisz - i jazda. Pykni?cia b?d? sz?y do mózgu po kabelku. :|
?artowa?em :mrgreen:
Fajka i tabaka kulturą Polaka!
h_bert
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: h_bert » 11 lutego 2005, 13:57 - pt

Bart pisze:Czego to nie wymy?l?. Naprawd?, podziwiam pomys?owo??. Ciekaw jestem jakie jeszcze dodatkowe instrumenty s?u??ce do zwi?kszenia "wydolno?ci" fajek przyjdzie nam na forum omawia? za jakie? 10 lat :) (miejmy nadziej?). Post?p techniczny niesie za sob? ogromne zmiany, mo?e jaka? zmechanizowana fajka :lol:
Patentów na przestrzeni lat by?o wiele. Tak naprawd? przyje?y si? tylko nieliczne, jak system Petersona, P-lip, Falcon, Calabash czy filtry 9mm. Wiekszosc (i slusznie) poszla w zapomnienie. Naprawde ciezko wymyslec cos lepszego od prostej tradycyjnej fajki.
Pozdrawiam
HK
In Gawith We trust
Awatar użytkownika
Radesz
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Radesz » 15 lutego 2005, 06:55 - wt

h_bert napisa?
Naprawde ciezko wymyslec cos lepszego od prostej tradycyjnej fajki.
Mimo ?e mam pogryziony ustnik od mojej Kulpinki :oops: to jednak nie zdecydowa? bym si? na za?o?enie b?d? co b?d? gumy na "instrument", szczególnie gdy tylko ja go u?ywam... :wink:
Pozdrawiam Radesz
Gdybym palił fajkę tak długo jak biegnę maraton, to byłbym MISZCZEM!
Marató Barcelona 2011 - 04:59:31
Poznań Maraton 2011 - 04:47:59
bkolodz
Fajczarz
Fajczarz

pomysł zgoła ciekawy

Post autor: bkolodz » 05 sierpnia 2005, 18:02 - pt

Widać pomysłodawcy gumki na ustnik chc± dogodzić kilenteli, ja tez przygryzam ustnik i z czasem bedzie on w conajmniej kiepskim stanie. Tylko skoro gryze ustnik to pogryze i gumke :) a jesli nie tozapewne sparcieje dosyc szybko. No chyba że to kauczuk :)
a swoj± drog± mam pytanie. czy można gdzie¶ lkupić sam ustnik na wymiane do B&B 019??
GG : 6423598

Nobody knows what's inside my pipe!!!
Dziku

Re: pomysł zgoła ciekawy

Post autor: Dziku » 05 sierpnia 2005, 18:05 - pt

bkolodz pisze:(...)czy można gdzie¶ lkupić sam ustnik na wymiane do B&B 019??
Zapewne u mistrza Zbyszka Bednarczyka. Wystarczy wysłać maila z pytaniem.
pawel
Początkujący
Początkujący

Post autor: pawel » 05 sierpnia 2005, 22:20 - pt

co do wynalazków, gdzie¶ w Sieci widziałem fajkę elektryczn± ale jak sie łatwo domy¶lić jest ona przeznaczona do nieco innego ziela niż to, które 90% Fajczarzy pyka ;)

PS oto to "kuriozum" o którym mówiłem :) http://www.headshop.andegrand.pl/details/13919
bkolodz
Fajczarz
Fajczarz

dajcie spokoój

Post autor: bkolodz » 05 sierpnia 2005, 22:37 - pt

Juz nawet fajki z motorkiem wymy¶laj± ........ nędza na tym ¶wiecie straszna, posucha umysłowa.....moze niedlugo wymy¶la cygara na baterie, albokobietę i spawarkę w jednym..... Istny raj dla MacGaywera :)
GG : 6423598

Nobody knows what's inside my pipe!!!
bublik
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: bublik » 05 sierpnia 2005, 23:36 - pt

Guma nieciekawa, ale jakbym gryzł to pewnie bym podłapał pomysł i co¶ wymy¶lił. Kto¶ pisał o rurkach termokurczliwych, ale że s± za cieńkie. Można użyć kilka na raz :-) Ja tam nie gryzę mocno, ale jak co¶ to szlifuję ustniki (miałem jeden w okropnym stanie, pocharatany i pogryziony). Zabawy dużo, ale błyszczy się jak nowy :D Papiery ¶cierne 200->400->800->1000->1200->2000->4000 i hej :D Cały dzień roboty, ale pogryzień nie ma :D
Odnomu - bublik, drugomu - dyrka ot bublika.
Gargi
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Gargi » 06 sierpnia 2005, 11:16 - sob

Po za Mr. Bróg Bruyere (ustnik trzasn±ł mi w zembach i musiałem wypluć kawałek), pozostałe faji maja do¶ć miękie ustniki i to mi odpowiada - maj± odci¶nięte odpowiednie rowki do mojego uzębienia pasuj± idealnie. Fajka blokuje się na tych rowkach w odpowienim miejscu moich ust. Tak więc uważam że zgryziny ustnik to pozytywna cehca .
GG - 7330483
Dziku

Post autor: Dziku » 06 sierpnia 2005, 11:24 - sob

Gargi pisze:(...)Tak więc uważam że zgryziny ustnik to pozytywna cehca .
Ja też własnych zagryzień na ustniku nie usuwam. W końcu to moje fajki :)
Natomiast oczyszam ustniki z nalotu - o ile sie pojawi. Zagryzienia usuwam dokładnie gdy kupię używana fajkę. Wtedy remontuję j± i czyszczę, ale je¶li na skutek trzymania w ustach fajki pozagryzam koniec ustnika to już z tym nie walczę.
bublik
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: bublik » 06 sierpnia 2005, 11:41 - sob

Dziku pisze:usuwam dokładnie gdy kupię używana fajkę.
No ta moja fajka była wła¶nie używana :D Ja sam nie gryzę tak mocno by się wgryĽć :D
Odnomu - bublik, drugomu - dyrka ot bublika.
Krzysiek
Początkujący
Początkujący

Post autor: Krzysiek » 16 kwietnia 2006, 12:29 - ndz

qmaster pisze:
Jimmy pisze: S?ysza?em, ?e mo?na wykorzysta? kawa?ek rurki termokurczliwej, takiej jak do przewodów. Jako? b?dzie chroni? ustnik przed zniszczeniem, a z pewno?ci? b?dzie bardziej estetyczne od gumy.
Jimmy
Te rurki termo-kurczliwe...nie s? chyba w stanie ochroni?
ustnika przed na?ogowym zjadaczem ustników :) są zbyt cieniutkie...

Ale to jest my?l.... :idea:

Mozna by gdzies dorwac jakies grubsze...

A ogólnie co do Gumy ... to jakos zle mi sie kojarzy...
Tak jakos nieczulo ... :D
bez uczucia...
Q.

Widze że nie tylko ja wpadłem na pomysł żeby używac tzw. termokurczy czy rurek (koszulek) termokurczkiwych jak kto woli.
Jak ktoś wyżej powiedzial ja też jestem "zjadaczem" ustników. Zbyt często nie pale ale mam strasznie pocharatany i paskudnie to wygląda.
Mnie osobiście w niczym taki patent nie przeszkadza. Kupujesz metrową rurkę w najbliższym sklepie elektronicznym za cirka 1,50zł tniesz kawałek jaki potrzebujesz lekko ogrzewasz i gotowe. Jak się podziurawi od zębów to zdejmujesz zakładasz nowy i palisz dalej.

Qmaster: Wcale nie są takie cienkie

Ktoś wspominał o gumie. Tu się zgodzę to może być nie przyjemne w styczności z ustami.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Akcesoria”