Bibułkowe filtry Vauen'a (małe kalibry)

Tu możemy porozmawiać o wszystkim co fajki dotyczy a fajką nie jest

Moderator: Moderatorzy

bublik
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Bibułkowe filtry Vauen'a (małe kalibry)

Post autor: bublik »

Zauważyłem jaki¶ czas temu w trafice bibułkowe filtry Vauen'a do fajek, ¶rednica 3mm i 4mm. Zastanawiam się, czy kto¶ korzystał z tego wynalazku. Wiadomo, taniej użyć zwykłej bibuły. Ja w fajkach o takiej ¶rednicy filtra nie używam niczego, ale może kto¶ wie co to i że jest to warte ¶wieczki (lub też nie... ;-). Pytam z ciekawo¶ci.
Odnomu - bublik, drugomu - dyrka ot bublika.
Dziku

Post autor: Dziku »

Mam fajkę Stanwella specjalnie na takie filtry - czyli z odpowiednio długim miejscem na nie uczynionym w ustniku. Zreszt± gdy j± kupowałem posiadała "na wyposażeniu kilka" sztuk... Od czasu do czasu kupuję do niej takie filtry gotowe. Wydatek wielki to nie jest, a nie zawsze chce mi się zwijać. Poza tym najczę¶ciej fajkę ow± palę jednak bez filtra. Jednak gdy wypadnie zakurzyć w plenerze, a jest chłodno to filtr z bibuły wkładam, aby się pozbyć ewentualnej wilgoci. Cóż - bibuła jak bibuła. Rolę swoj± spełnia, wilgoć wchłania, smaku tytoniu nie zmienia. Identycznie zachowa się filtr zwinięty z laboratoryjnej bibuły filtracyjnej.
Szszsz
Początkujący
Początkujący

Post autor: Szszsz »

Dziku pisze:Identycznie zachowa się filtr zwinięty z laboratoryjnej bibuły filtracyjnej.
Witam. Mam małe, ogólne pytanko, mianowicie czy bibuła filtracyjna są to takie małe karteczki papieru sprzedawane w pliku ok. 50 szt.? W Holmesie (Wawa) dzis probowałem kupić małe filtry bibułkowe Vauena, ale pani Ula powiedziała, iż takowa firma takich rozmiarow nie robi, zaproponowala mi tylko takie filterki do zwijania, niedlugo wyproboje działanie, zamiast skraplacza... 8)
Pozdrówka
Voit
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: Voit »

SzszszW trafice najlepiej prosić o filtry "do fajek ze skraplaczem"
Filtry średnicy 3mm mają oznaczenie No.4 i sprzedawcy się gubią.
...navigare necesse est, vivere non est necesse...
Awatar użytkownika
elvislike
Moderator
Moderator

Post autor: elvislike »

do zwijania filtrow bibulowych potrzebujemy: igla doledzwiowa, najlepiej ze scietym koncem, tak aby sie nie zakluc oraz kartonik bibulki o wymiarach 6-7 cm na 2-2.5 cm. igle takowa dostaniemy w sklepie z zaopatrzeniem medycznym, wystarczy tylko zciac koniec i obrobic tak aby byl rowny i gladki. co do wymiarow bibuly to nalezy sobie tak dobrac aby powstaly filtr pasowal na dlugosc oraz na grubosc ( rozne grubosci bibuly ). skrecamy na igle filtr dlugosci 6-7 cm i zasadzamy do fajeczki. proste. no... jak sie troszke potrenuje:-) sztuka do opanowania w 10 minutek.
pozdrawiam:-)
we are not what we eat, we are what we don't shit... (hugh romney)
Awatar użytkownika
Józef
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Post autor: Józef »

No! Z tą długościa bibułki to chyba troszkę przesada! Wydaje mi się, że tyle bibuły będzie za grube i będzie utrudniało "ciąg". Ja przewżnie robię kartonik 3,5 x 3 cm. Zwijam go na zwykłej, drewnianej wykałaczce :D. Ale w sumie masz rację "Elvislike": wielkość bibuły najlepiej ustalić doświadczalnie.
Seks jest podstawą, życie zabawą, wódka nałogiem, a fajka jest Bogiem
Don_ChiChot
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: Don_ChiChot »

popieram..mialem z tym poczatkowo problem... jak dasz za duzo to bedzie pecznial i po jakims czasie utrudni ciag (albo go uniemozliwi :( ).. no i musisz obcykac ile wkladac do ustnika bo to tez ma swoje znaczenie.
a po drugie to gdzie ten Holmes???
Bum tralalala wciagam gleboko ....
Szszsz
Początkujący
Początkujący

Don_ChiChot pisze: (...)a po drugie to gdzie ten Holmes???
Sherlock Holmes jest to jedna z najbardziej poważanych trafik Warszawy, proszę ja Ciebie, posiada nawet własny topic w odpowiednim dziale na niniejszym forum - http://fajka.webd.pl/forum/viewtopic.php?t=170 :D

A co do filtrów pani Ula - zarządzająca całym biznesem - zapronowała mi udanie się na Kruczą, gdzie podobnież mają filtry węglowe 3mm, przy okazji bycia w tamtejszych okolicach (centrum), sprawdzę to :)
Pozdrawiam
Hilson

Post autor: Hilson »

Szszsz pisze:
Don_ChiChot pisze: (...)a po drugie to gdzie ten Holmes???
Sherlock Holmes jest to jedna z najbardziej poważanych trafik Warszawy, proszę ja Ciebie, posiada nawet własny topic w odpowiednim dziale na niniejszym forum - http://fajka.webd.pl/forum/viewtopic.php?t=170 :D

A co do filtrów pani Ula - zarządzająca całym biznesem - zapronowała mi udanie się na Kruczą, gdzie podobnież mają filtry węglowe 3mm, przy okazji bycia w tamtejszych okolicach (centrum), sprawdzę to :)
Pozdrawiam
Witam,
filtry z węglem aktywnym fi 6 mm okazjonalnie używam do "nietypowych" moich fajek.
Filtry firmy Heibe fi 3 i 4 mm także używam, ale papierowe.
O filtrach z węglem aktywnym fi 3 lub 4 mm dotąd nie słyszałem.
Poproszę o info.
Awatar użytkownika
elvislike
Moderator
Moderator

Post autor: elvislike »

Poproszę o info.
o wlasnie...?
we are not what we eat, we are what we don't shit... (hugh romney)
Szszsz
Początkujący
Początkujący

elvislike pisze:
Poproszę o info.
o wlasnie...?
No coż, moze po prostu coś zle uslyszalem albo zrozumialem, z racji zaczynania dopiero się Tym Wszystkim zajmowania :) Aczkolwiek jeszcze tego nie sprawdzilem, ale natychmiast po odwiedzeniu trafiki na Kruczej, zdam sprawozdanie 8)
Pozdrawiam
Szszsz
Początkujący
Początkujący

Hilson pisze: O filtrach z węglem aktywnym fi 3 lub 4 mm dotąd nie słyszałem.
Poproszę o info.
Ja chyba też nie, bylem na Kruczej i upewnilem sie, ze czegos takiego poprostu nie ma. Kupilem kilka filterkow z bibuly na probe - sorry za sianie dezinformacji :oops:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Akcesoria”