Dwa tytonie na raz? Czemu nie!

Tutaj zadajemy pytania o to jak palić fajkę i mamy dużą szansę na uzyskanie odpowiedzi

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
j4szczur
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Dwa tytonie na raz? Czemu nie!

Post autor: j4szczur » 17 kwietnia 2007, 15:01 - wt

Pamiętacie temat o stosunku przerywanym?
http://fajka.webd.pl/forum/viewtopic.php?t=910

Napiszę teraz o czymś równie interesującym. O paleniu dwóch tytoniów na raz bez uprzedniego ich mieszania.

Bierzemy najpierw kulkę przedniego tytoniu z latakią Gawith & Hoggarth Balkan Mixture (type: English with Latakia)
Obrazek
i nabijamy nim fajkę.

Następnie nabijamy fajkę dobrym tytoniem aromatyzowanym, np
Obrazek

Na wierzch pył tego ostatniego tytoniu.

Zapalamy fajkę i na początku delektujemy sie dobrym aromatem.
Pod koniec delektujemy się wspaniałym smakiem, końcówka palenia lodowata!

Taka fajeczka jest idealna do porannej kawy.
Marcin_Pro
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Marcin_Pro » 17 kwietnia 2007, 15:09 - wt

Hmm... ciekawy pomysł :)
Tego jeszcze nie próbowałem.
A powiedz czy można tak by próbować z różnymi tytoniami ?
Czy może jednak są w tej kwestii pewne sugestie?

Pozdrawiam
"Szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, kiedy się ją dzieli". Albert Schweizer
Obrazek

Pipe Club Wrocław + Fajczarze.pl - Serwis poświęcony fajce i paleniu fajki
Awatar użytkownika
j4szczur
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: j4szczur » 17 kwietnia 2007, 15:14 - wt

Mi najlepiej smakuje z tytoniami z Latakią w postaci mixture, która zarówno właściwościami palnymi[1] jak i fizycznymi[2] jest bardzo dobrą podstawą do palenia jakiegoś aromatu.

[1] - tytonie z latakią wg mnie palą się bezobsługowo, dają mniej kondensatu niż czyste virginie, mają smaczną końcówkę, co jest ważne w w/w sposobie palenia.

[2] - tytonie typu mixture są bardziej sprężyste w porównaniu z tytoniami flake, przez co zapewniają na dole fajki sporo miejsca, nie zapychają kanału dymowego, są dobrym rusztowaniem dla aromatycznej wkładki.
tomasz_z
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: tomasz_z » 17 kwietnia 2007, 15:17 - wt

Tak jeszcze nie zdażyło mi się palić, choć wydaje mi się, że to troszkę jak z przyprawami, można je mieszać w różnych kombinacjach - zależnie od tego, na ile znamy smaki składników.
Jeśli ktoś testował inne kombinacje - fajnie by było otrzymać wskazówki i opisy prób.
Dzięki temu, będzie może można uniknąć niesmacznych połączeń.

Ale tak, czy inaczej pomysł świetny.

Ciekawe, na ile smak górnego wpływa na smak tytoniu w dolnych warstwach.

Dobrze też jest wiedzieć ile kondensatu daje, który tytoń, by nie władować mokrego na dół, bo kondensat z góry + zdolnoścć do mokrego palenia dolnego mogą dać bulgoczącą lekcję.
follow the white rabbit...
gg# 1668157

http://www.zembrowskipipes.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
j4szczur
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: j4szczur » 17 kwietnia 2007, 15:18 - wt

Poza tym mieszanie tytoniu aromatyzowanego z latakią daje ciekawe rezultaty. Fajnie też smakuje jakiś aromat czekoladowy lub taki np Timm No Name w fajce po latakii.
Awatar użytkownika
j4szczur
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: j4szczur » 17 kwietnia 2007, 15:20 - wt

tomasz_z pisze:Dobrze też jest wiedzieć ile kondensatu daje, który tytoń, by nie władować mokrego na dół, bo kondensat z góry + zdolnoścć do mokrego palenia dolnego mogą dać bulgoczącą lekcję.
Celna uwaga! Złym rozwiązaniem byłoby najpierw wsypać do fajki Szwajcarską Czekoladę a potem dopełnić Balkan Mixt. Szwajcarska Czekolada bywa dość wilgotna w paleniu. Ale i tak pali się fajnie.
Awatar użytkownika
j4szczur
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: j4szczur » 17 kwietnia 2007, 15:21 - wt

Spróbujcie w ten sposób zapalić z Timm No Name. Najpierw zaladujcie do fajki jakąś latakię a na wierzch Timma... W ten sposób łagodnie możecie przejść na latakię jeśli do tej pory woleliście Timma, a latakii nie trawiliście...
Marcin_Pro
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Marcin_Pro » 17 kwietnia 2007, 15:21 - wt

j4szczur pisze:Poza tym mieszanie tytoniu aromatyzowanego z latakią daje ciekawe rezultaty. Fajnie też smakuje jakiś aromat czekoladowy lub taki np Timm No Name w fajce po latakii.
No to mnie Kolega zainspirował :idea:
Dziękuję za fajny pomysł.
Więc jak najszybciej w najbliższych dniach pokuszę się o taką próbę.

Marcin
"Szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, kiedy się ją dzieli". Albert Schweizer
Obrazek

Awatar użytkownika
j4szczur
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: j4szczur » 17 kwietnia 2007, 15:23 - wt

Marcin_Pro pisze:Więc jak najszybciej w najbliższych dniach pokuszę się o taką próbę.
Tzn będziesz ładował aromat w fajce po latakii czy też palił 2 tytonie na raz?

Jeśli to pierwsze to proponuję, abyś zdarł trochę nagaru z fajki papierem ściernym. Uwolnisz w ten sposób aromat latakii jakim przesiąknięta jest fajka. Jeśli paliłeś w niej dobrą latakię to najczęściej fajka pachnie w trakcie takiego szlifowania czymś wędzonym, coś pomiędzy wędzonym boczkiem a wędzoną kiełbasą lub palonymi liśćmi...
Awatar użytkownika
j4szczur
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: j4szczur » 17 kwietnia 2007, 15:26 - wt

Tytonie nadające się IMHO do palenia z latakią:
Dunhill Black Aromatic (chyba już nie produkowany), obrazek pro memoria:
Obrazek

Timm No Name biały

Samuel Gawith Chocolate Flake
Obrazek

I wszelkie inne czekoladowe...
Marcin_Pro
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Marcin_Pro » 17 kwietnia 2007, 15:37 - wt

j4szczur pisze:
Marcin_Pro pisze:Więc jak najszybciej w najbliższych dniach pokuszę się o taką próbę.
Tzn będziesz ładował aromat w fajce po latakii czy też palił 2 tytonie na raz?

Jeśli to pierwsze to proponuję, abyś zdarł trochę nagaru z fajki papierem ściernym. Uwolnisz w ten sposób aromat latakii jakim przesiąknięta jest fajka. Jeśli paliłeś w niej dobrą latakię to najczęściej fajka pachnie w trakcie takiego szlifowania czymś wędzonym, coś pomiędzy wędzonym boczkiem a wędzoną kiełbasą lub palonymi liśćmi...
Mam takiego Churchwardena do testowania, opalony Virginią, mam też w sumie opalone fajeczki Va, które miałem rzadką okazję palić, więc nasiąknięte one nie są w sumie niczym zbytnio :)

Myślę żeby zmieszać : Balkan Sobranie i jakiś aromat, może Peterson SK, może MacBrrr Golden Dice, może Belle Epoque, bo to chyba w sumie jedyne otwarte u mnie aromaty na które miałbym ochotę jeszcze.
Od aromatów już powoli się odsuwam, więc ich już nawet nie kupuję, ewentualnie wchodzę w ich posiadanie dzięki uprzejmości Szanownych kolegów z Forum.
Choć prawdę mówiąc to mam jeszcze kilka aromatów na oku, które chciałbym spróbować i nie wykluczone, że od czasu do czasu po nie sięgać.
Obrazek

Marcin_Pro
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Marcin_Pro » 17 kwietnia 2007, 15:39 - wt

j4szczur pisze:Tytonie nadające się IMHO do palenia z latakią:
Samuel Gawith Chocolate Flake
Obrazek
O mam jeszcze SH Chocolate Flake :lol: Dzięki za przypomnienie.
Tak to jest jak się tytonie w słoikach zapakowane i potem w kartonach trzyma :)
Obrazek

Awatar użytkownika
j4szczur
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: j4szczur » 17 kwietnia 2007, 15:44 - wt

Marcin_Pro pisze:Myślę żeby zmieszać : Balkan Sobranie i jakiś aromat,
Balkan Sobranie byłoby mi szkoda mieszać i psuć jakimś aromatem. Jak nie masz co z nim zrobić to prześlij mi ;-)
Awatar użytkownika
j4szczur
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: j4szczur » 17 kwietnia 2007, 15:46 - wt

Wiesz, w aromatach mnie wkurza najczęściej niesmaczna końcówka. Jeśli już nie jest niesmaczna to bywa płaska, denna, bezpłciowa. Na synjeco można wyczytać "Like most flavored tobaccos, the taste seems to deteriorates the closer you get to the end of the smoke." ;-)

Naturalne tytonie mają interesujące końcówki, czasem wręcz inne w smaku niż ten odczuwany przed końcówką palenia. Dlatego też w podany przeze mnie sposób można zapalić od czasu do czasu aromat, a jednocześnie cieszyć się smaczną końcówką.
Ostatnio zmieniony 17 kwietnia 2007, 23:18 - wt przez j4szczur, łącznie zmieniany 1 raz.
Marcin_Pro
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Marcin_Pro » 17 kwietnia 2007, 16:01 - wt

j4szczur pisze:
Marcin_Pro pisze:Myślę żeby zmieszać : Balkan Sobranie i jakiś aromat,
Balkan Sobranie byłoby mi szkoda mieszać i psuć jakimś aromatem. Jak nie masz co z nim zrobić to prześlij mi ;-)
Innej La otwartej to niestety nie mam, a jako że niestety Balkan mi się kończy :( i mam jeszcze zarezerwowaną próbkę dla Galadha to już w sumie nie mam nic do stracenia (hmmm... a może mam :oops: ) jeśli zdecyduję się na mieszanie :)
W sumie zaproponowany przez Ciebie sposób będę chciał wykorzystać, przetestować.

Jeśli chodzi o aromaty, to z niektórymi również mam te same odczucia. Często zdarzyło mi się po prostu nie dopalcałem końcówki i tyle. A wiesz, że z aromatami od Schürch'a nie miałem takich wrażeń często :idea:

Marcin
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Jak palić”